inwestycje.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
inwestycje.blog.bielsko.pl/rss
strona główna - inwestycje.blog.bielsko.pl
Archiwum newsów - sierpień 2011


Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na wykonanie pełnozakresowej dokumentacji projektowej dla rozbudowy ulicy Warszawskiej na odcinku od ul. Budowlanych do węzła Komorowice (węzeł z drogą ekspresową S-1). W ramach zadania zaprojektowana ma być przebudowa sąsiadującego z główną wlotową ulicą układu komunikacyjnego - głównie ul. Czechowickiej. Całość dokumentacji ma być gotowa do 30 czerwca 2012. Otwarcie ofert cenowych w przetargu nastąpi 24 sierpnia 2011.

Zamówienie obejmuje następujące zaprojektowanie następujących elementów:

 • rozbudowy ul. Warszawskiej od ul. Budowlanych do węzła Komorowice z drogą ekspresową S-1 (1740 metrów; nośność jezdni 115 KN/m)
 • przebudowy ul. Czechowickiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Warszawską do wiaduktu kolejowego (217 metrów; jezdnia ok. 7 metrów, jednostronny 2-metrowy chodnik)
 • przebudowy skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Budowlanych
 • rozbudowy skrzyżowania ul. Czechowickiej z ul. Warszawską (pasy prawoskrętów)
 • korekty skrzyżowania ul. Korczaka z ul. Warszawską (dostosowanie pasów prawoskrętów i pasa lewoskrętu do obowiązujących przepisów, przebudowa chodników, wydłużenie pasa prawoskrętu do salonu)
 • korekty skrzyżowania ulic Sarni Stok, Kwiatkowskiego, Warszawskiej (poprawa warunków ruchu) oraz zaprojektowanie chodnika na ciągu ul. Kwiatkowskiego-Warszawska
 • modernizacji skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Węglową (ewentualna sygnalizacja świetlna)
 • modernizacji skrzyżowania ul. Węglowej z wjazdem na teren FIATa
 • modernizacji skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Okrężną (zmiana geometrii skrzyżowania)
 • budowy kładki dla pieszych w miejscu tradycyjnego przejścia pomiędzy ul. Okrężną a Węglową
 • prac na wiadukcie nad torami w ciągu ul. Warszawskiej: remont dylatacji, kap chodnikowych, zaprojektowanie dodatkowych pasów ruchu na obiekcie
 • przebudowy przepustu na potoku Starobielskim w ciągu ul. Warszawskiej

Czy ta inwestycja jest aż tak bardzo potrzebna? Wydaje się, że niekoniecznie... Jedynym fragmentem tej inwestycji, który faktycznie usprawni ruch jest modernizacja skrzyżowania ul. Warszawskiej z ul. Węglową. Po otwarciu przejazdu pod drogą ekspresową ul. Węglowa będzie służyła jako nowe połączenie Komorowic Śląskich z centrum miasta.

Zakres opracowania (stan aktualny):

2011-08-07 | Dodaj komentarz
maras49
2011-08-07 19:24:01
Wygląda to raczej na kapitalny remont - nie widze tu nic specjalnie nowego. Z tego wszystkiego korzystnym jest budowa (chyba jednak nowego w tym samym miejscu) mosty nad p.Starobielskim I, jak pamiętam w 1999 już wymagał remontu. Pozdrawiam.
fan
2011-08-07 21:13:14
maras49 : czytaj uważnie, rysunek przedstawia stan aktualny. Co do przebudowy tego odcinka, to faktycznie, nie jest on może baaardzo pilny, ale niewątpliwie, jest spora szansa, że cały odcinek będzie zaprojektowany bezkolizyjnie. Czyli zero świateł i jeden piękny dwupas :) Bo według mnie, jest to możliwe.
fan
2011-08-07 21:15:57
No, może od Czechowickiej :)
inwestycje
2011-08-07 23:55:58
odcinek nie bedzie projektowany jako bezkolizyjny - co wiecej, najprawdopodobniej pojawi jeszcze dodatkowa, nowa sygnalizacja swietlna
investor
2011-08-08 09:38:52
Ta inwestycja na pewno nie jest najważniejsza. W mieście jest cała masa dróg, których stan woła o pomstę do nieba. Dobre drogi są ważne, ale co z tego, że powoli buduje sie porządne drogi, skoro pewna ich część, nie wiadomo dlaczego, jest nieoświtlona i to w godzinach szczególnie złej widoczności - o zmroku i o świcie. Brak oświetlenia dróg jest karygodny. Np .ostatnio jechałem wieczorem Klubową i w pewnym miejscu jak nożem uciął - wszystkie lampy pogaszone. Szok. A przecież tą drogą dużo kierowców jeździ nawet 150 na godzinę nie zwracając szczególnej uwagi na sygnalizatory.
Filip
2011-08-08 12:23:03
Zapewne bujam w obłokach ale jak już się wzięli za taki projekt to możnaby rozważyć pomysł tunelu od stacji CPN/Orlen do Salonu Opel pod torami do Cieszyna. Cała reszta która była by "na górze" stałaby się bardziej lokalna. Takim sposobem szybko mamy drogę bezkolizyjną (zostaje jeszcze skrzyżowanie z TESCO) a przy Sarnim Stoku, Fiacie i Filarowej można wykonać ronda.
Filip
2011-08-08 12:25:18
Nie Filarową tylko Czechowicką :)
fan
2011-08-10 16:10:54
Nasuwa się jeszcze ważne pytanie. Co z węzłem na Nowopiekarską? Jeżeli projekt tego nie przewiduje, to za kilka lat Warszawska ponownie będzie przekopywana? Nie lepiej zaczekać na przyszły projekt Nowopiekarskiej? A swoja drogą, skoro mowa o Warszawskiej, to mam gorąca prośbę do wszystkich: Poszukuję archiwalnych zdjęć OKRĄGLAKA, który jeszcze kilka lat temu tam stał. Mój mail: fa.dodger@vp.pl Z góry dziękuję.
inwestycje
2011-08-10 18:18:28
watpliwym jest aby wezel Nowopiekarskiej z Warszawska zaczal powstawac wczesniej niz w okolicach 2020 roku; w tym momencie zawieszono nawet prace projektowe, wiec droga jeszcze daleka i wyboista
Matrix
2011-08-13 09:34:37
Moim zdaniem wątpliwym jest wydawanie pieniędzy na przebudowę ulicy Warszawskiej, są ważniejsze projekty niż ulica Warszawska. Po drugie zamiast wyprowadzac ruch samochodowy z centrum miasta, to nasze władze miejskie robią wszystko aby w centrum był jak najważniejszy ruch samochodowy. komunikacja miejska chociaż ma bardzo nowoczesny tabor to umiera. Niestety co wychodzi na to(chodzi o wszystkie decyzje nie tylko dorgowe) ,że ty m dłużej rządzi ta sama władza tym bardziej brakuje jej pomysłów na rozwój miasta. Na kadencja Pana Krywulta jest jego ostanią, więc może znajdzie się prezydent, który będzie miał świeże pomysły na rozwój miasta. Jak tak dalej będzie, to się udusimy tymi spalinami w centrum. Naszczęście już nie długo oddana będzie wschodnia obwodnica ale ona też do końca nie rozwiąże wszystkich problemów. Czas pomyślec o zamknięcu centrum dla ruchu.
Filip
2011-08-16 13:34:56
Do końca tygodnia pojedziemy od węzła Komorowice do węzła Rosta!
Matrix
2011-08-16 15:02:21
No i co, że pojedziemy całym tym odcinkiem, jak na Warszawskiej dalej będzie zwężenie...

Wczoraj, Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na wykonanie pełnej dokumentacji projektowej na rozbudowę ul. Międzyrzeckiej. Projekt, poza niezbędnymi elementami, ma zostać wykonany w dwóch częściach, tak by w przyszłości móc budować drogę etapami. Pierwszy etap ma obejmować aktualizację wykonywanego cztery lata temu projektu nowego odcinka ul. Międzyrzeckiej (od ul. Zagajnik do ul. Cieszyńskiej). Drugi natomiast dotyczy przebudowy istniejącego odcinka od wspomnianej ul. Zagajnik do granicy miasta. Długość projektowanej ulicy Międzyrzeckiej wynosi około 3 km o nośności 115 KN/m (najwyższa, stosowana przy nowych drogach). Po przebudowie szerokość jezdni wyniesie 7,00 metrów. Planuje się wykonanie obustronnego (na odcinku ul. Zagajnik-granica miasta dopuszcza się możliwość wykonania jednostronnego) chodnika o szerokości 2,00 metrów i jednostronnej 1,50-metrowej ścieżki rowerowej. Dodatkowo zaprojektowane mają zostać nowe zatoki autobusowe, oświetlenie, przejścia dla pieszych wyposażone w azyle oraz zjazdy na posesje prywatne. Projektant ma obowiązek przeprowadzenia konsultacji społecznych. Całość prac projektowych ma się zakończyć 30 czerwca 2012. Otwarcie ofert cenowych planowo ma nastąpić 12 sierpnia 2011.

Nowy odcinek ul. Międzyrzeckiej ma stanowić przedłużenie tej ulicy w kierunku ul. Cieszyńskiej. Od ul. Zagajnik biec ma prosto, po wykonanym w latach siedemdziesiątych 7-8 metrowych nasypie (stworzonym wówczas z myślą o tej inwestycji). Następnie wiaduktem (długość ok. 68 m, wysokość ok. 7 m, szerokość ok. 17 m) nad linią kolejową i ponownie wspomnianym nasypem. Skrzyżowanie z ul. Cieszyńską na wysokości ulicy Światopełka przyjmie formę ronda dwupasowego z dodatkowym wlotem z kierunku centrum miasta. Rozważano także budowę małego ronda przy ul. Zagajnik, jednakże ostatecznie zrezygnowano z tej koncepcji.

W przyszłym roku w pobliżu tej inwestycji, lekkiej korekcie poddane zostanie skrzyżowanie ul. Cieszyńskiej z ul. Jaworzańską. Powstanie pas do skrętu w prawo z tej drugiej, w kierunku centrum miasta.

Przebieg nowego odcinka ul. Międzyrzeckiej (od ul. Zagajnik do ul. Cieszyńskiej)

Przekrój poprzeczny wiaduktu nad torami:

2011-08-03 | Dodaj komentarz
mm
2011-08-04 08:23:17
Ta inwestycja dawno miała być zrealizowana, zamiast rozgrzebywać centrum miasta przy ratuszu.
Wiadukt?
2011-08-04 21:08:45
Wiadukt nad torami po których nie jeździ pociąg to co najmniej niegospodarność.
inwestycje
2011-08-04 22:27:07
jezdzi, lecz rzadko; za kilka lat moze bedzie kursowal z wieksza czestotliwoscia, a wowczas budowa wiaduktu i niszczenie drogi, ktora szla by po ziemi - to dopiero niegospodarnosc
piter339
2011-08-05 21:37:46
Witam. Pamiętam jak byłem dzieckiem jak robili nasyp i mieli robić wiadukt. Wtedy jeszcze na ulicy Zagajnik nie było asfaltu więc i ruch (nie patrzmy na ilość aut w Polsce) był znikomy. Teraz czekam na ten wiadukt jak na zbawienie:), ponieważ ruch na Zagajniku jest bardzo duży. Na odcinku od torów do Dzwonkowej jest strefa zamieszkania (=20 km/h), ale nikt tego nie przestrzega i wszyscy jeżdżą na złamanie karku:(...! Jaka jest szansa na to, że Międzyrzecka oraz wiadukt zostaną faktycznie przebudowane i kiedy? Nawierzchnia na Międzyrzeckiej woła o pomstę do nieba, a to lepiszcze, które nanosili jakiś czas temu, lepiej nie komentować:(! Proszę "inwestycje" o odpowiedź o szansach. Pozdrawiam.
Matrix
2011-08-06 15:35:13
Z innej beczki:) Na stronie internetowej zagospodarowania Dębowca opublikowano, że 18 lipca uzyskano pozwolenie na budowę. Pozwolenie jest prawomocne, więc może jeszcze tej zimy powstanie kolejka.
inwestycje
2011-08-06 16:45:21
pozwolenie na budowe wydane zostalo 31.05.2011 - data lipcowa jest bledna; jak na razie powstaje tylko wodociag - z tego co wiem, to tej zimy nie bedzie kolejki, moze w przyszlym (moze...)
Matrix
2011-08-06 17:55:59
To dlaczego miasto w prowadza ludzi w błąd??? W ogóle magistrat nie informuje o postępach tej ważnej inwestycji!!! Ostanio prezydent Krywult wypowiedział się, że są jakiej problemy natury formalnej ale jak zawsze same ogólniki jak ze stadionem. Jeszcze się okaże, że ta inwestycja też zostanie zablokowana.
inwestycje
2011-08-06 18:16:04
A kiedy administracja Krywulta informowala spoleczenstwo o swoich zamiarach, postepach inwestycji. Kiedy je konsultowalo z mieszkancami. Kiedy w ogole sie z nimi liczylo? Nie przypominam sobie takich faktow. Arogancja wladzy po pewnym czasie zawsze przynosi negatywne skutki dla rzadzacych - jesli, ktos nie chce sie uczyc na bledach innych, coz...
Matrix
2011-08-06 18:43:39
Najgorsze jest to, że za inwestycje na Dębowcu, czy te wirtualne na Szyndzielni, biorą się ludzie, którzy nawet nie mieli nart na nogach. A pro po braku informacji to podobno decyzja Sądu w Gliwicach była znana już kilka tygodni temu. Moim zdaniem specjalnie miasto tuszowało to, żeby chwalic się tym, że jest przetarg i wybór wykonawcy.
inwestycje
2011-08-06 19:11:13
ratusz oczywiscie wiedzial, o wyroku WSA - w jakims wywiadzie ok. 2 tygodni temu Krywult powiedzial "ze sa lekkie opoznienia niewynikle z winy miasta"; lekkie...
fan
2011-08-07 10:24:56
Przepraszam że tu, ale co z kominami elektrociepłowni?? Zostaną czy będą rozbierane?? Wie ktoś coś na ten temat??
inwestycje
2011-08-07 11:38:31
za niedlugo maja byc rozbierane, ale nie wiem dokladnie ile zniknie
fan
2011-08-07 12:27:37
I to jest news. Świetnie :) A wiesz może jak wysoki będzie obecnie budowany komin
inwestycje
2011-08-07 14:05:44
niestety nie wiem
Matrix
2011-08-07 15:47:26
Prezes PKE mówił, że na pewno duży jaki i gruby:) mają zniknac a co do małego miała byc decyzja czy tez zostanie czy zostanie wyburzony mały:) Na pewno nie będą wysadzane. bo nie ma na to warunków:( tylko ręczna rozbiórka:(
Matrix
2011-08-07 15:48:13
Ps: miało byc czy powstanie nowy zamiast małego:)
bielszczanin
2011-08-07 18:37:40
za przeproszeniem znów STARE BABKI COŚ BLOKUJĄ nie pomyśla o INNYCH tylko O SOBIE , SPORT TO ZDROWIE , DO KOŚCIOŁA W BIAŁEJ !!!
inwestycje
2011-08-07 19:07:58
"stare babki" to takze mieszkancy Bielska-Białej
Yanek
2011-08-26 10:55:02
No dobrze pogadali panowie nie na temat. A teraz do rzeczy. To kiedy w końcu faktycznie zostanie wyremontowana Międzyrzecka i wybudowany nowy odcinek z wiaduktem???
inwestycje
2011-08-26 12:25:42
za kilka lat

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach cofnął trzy tygodnie temu pozwolenie na budowę Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej.

AKTUALIZACJA: 03.08.2011 17:00

Wydane wcześniej pozwolenie na budowę oprotestowała część mieszkańców z budynków położonych nieopodal stadionu. Wojewoda Śląski nie uznał ich zastrzeżeń i podtrzymał ważność pozwolenia. Jednocześnie umorzył postępowanie, uznając, że Wspólnota nie może być stroną w tej procedurze. Protestujący zaskarżyli więc decyzję Wojewody do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Skarga złożona przez mieszkańców dotyczyła decyzji Wojewody o umorzeniu postępowania, a nie samego pozwolenia na budowę. Okazuje się, że WSA nie rozpatrywał póki co merytorycznej strony sprawy, zajął się tylko ostatnią decyzją Wojewody, którą uznał za niesłuszną, uznając tym samym Wspólnotę za stronę w tym postępowaniu. Jeśli do Naczelnego Sądu Administracyjnego nie wpłynie skarga kasacyjna, na co jest 30 dni od daty otrzymania pisemnego uzasadnienia wyroku (WSA musi dostarczyć takie uzasadnienie w terminie 14 dni od wydania wyroku), wówczas Wojewoda będzie musiał rozpatrzyć sprawę ponownie uznając już Wspólnotę za stronę postępowania. Identycznie Wojewoda będzie musiał postąpić w przypadku, gdy skarga kasacyjna zostanie przez NSA oddalona.

Nie jest jasne dalsze postępowanie inwestora, czyli Urzędu Miejskiego, w sprawie trwającego przetargu. W najbliższym czasie ogłoszony miał być wykonawca nowego stadionu. 10 czerwca otwarto oferty cenowe - najniższą (78 mln zł) złożyła firma ABM Solid S.A. z Tarnowa.

AKTUALIZACJA: 09.08.2011 23:50

Uzasadnienie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego: (zobacz)

własne / PAP / GW

2011-08-02 | Dodaj komentarz
Filip
2011-08-02 19:53:02
Nóż się kieszeni otwiera. Ci ludzie to nie są mieszkańcy Bielska-Białej tylko jakieś miejskie szkodniki. Założę się, że wczoraj podczas meczu było bardzo głośno bo stadion nie jest zamknięty. Odwrotnie by było gdyby ten stadion spał!
Turgid
2011-08-02 20:02:27
Pewnie sie posypia na mnie gromy, ale myśle ze przy okazji budowy nowego stadionu w naszym drogim Bielsku-Białej, powinno się przemyśleć sens obecnej lokalizacji. Uważam, ze stadion powinnien być bardziej na obrzeżach miasta, blisko obwodnicy, z dużym parkingiem i porządnym zapleczem, tego nie da się zrobić sensownie na miejscu starego stadionu. To ze jakaś lokalizacja była dobra 30 lat temu, nie znaczy,ze wciąż ma sens. Dobrze się stało, może w końcu przeniosą stadion w bardziej godne i reprezentacyjne miejsce, niż ta mała działka przy Zywieckiej. Proszę o sensowne komentarze, nie obelgi.
inwestycje
2011-08-02 20:09:40
jesli powodem uchylenia PnB jest protest mieszkancow ul. Rychlinskiego, to winnymi takiej decyzji nie sa mieszkancy, tylko urzednicy; wowczas zgodnie z wyrokiem WSA, ktory uchylil pozwolenie na budowe prawo stoi po stronie mieszkancow
inwestycje
2011-08-02 20:14:22
Turgid: owszem, budowa stadionu w nowym miejscu bylaby na pozor korzystniejsza, natomiast patrzac realistycznie, to glownym problemem ze zmiana lokalizacji stadionu jest to, ze miasto ponioslo juz ogromne koszty przygotowania tej inwestycji - co wiecej, wykonalo juz duzo prac; zmieniajac w tym momencie lokalizacje stadionu caly projekt i lata przygotowan laduja w koszu; dodatkowo budowa stadionu w nowym miejscu wiazalaby sie z duzymi kosztami wykupu terenu i stworzenia infrastruktury (drogi dojazdowe); ps. specjalnie tez nie widze miejsca, gdzie moznaby wybudowac stadion od nowa
BB
2011-08-02 21:27:20
Ciekawe skąd taka informacja, poczekajmy aż oficjalnie się czegoś dowiemy.
inwestycje
2011-08-02 21:32:02
informacja jest oficjalnie potwierdzona w Urzędzie Miejskim
BB
2011-08-02 21:32:28
No to kaplica...
investor
2011-08-03 08:50:43
Fatalna wiadomość. Lokalizacja przy Zywieckiej wcale nie była zła. Miasto powinno żyć i tętnić ruchem. A parkingi możnaby uzyskac wyburzając okoliczne bloki i przesiedlając ich mieszkańców na peryferia, gdzie mieliby spokój i ciszę. A poza tym jak to będzie wyglądało, gdy np Barcelona przyjedzie na zmagania półfinałowe do Podbeskidzia a tu kicha... Co sobie Europa o nas pomyśli...
maras49
2011-08-03 09:23:42
Propozycja podana przez investora nie jest pozbawiona sensu. Budynki z lat 50/60 są wysłużone i ludzie by się ucieszyli z nowych w cichszym miejscu miasta. Wyburzenie załatwiłoby wiele spraw np poszerzenie (nawet do 2x2 Rychlińskiego i nowe skrzyżowanie z Żywiecką nie mówiąc już o parkingach w sąsiedztwie stadionu. Rychlińskiego można by przedłużyć w dół aż do Partyzantów!!
maras49
2011-08-03 09:25:04
sorry - pisząc Rychlińskiego miałem na myśli ul. PCK. Pozdrawiam.
fan
2011-08-03 09:52:29
Powodem uchylenia PnB jest protest mieszkańców, więc winni są urzędnicy. Ale najbardziej winne jest miasto, które od początku naciskało na tą głupią lokalizację - tym samym na samych urzędników, którzy mogli być pod presją ;)
fan
2011-08-03 10:04:25
investor: co ty piszesz za brednie?? W jakim cywilizowanym kraju, wyburza się w centrum miasta niskie, kilkudziesięcioletnie, dobre osiedle, tylko po to, aby wybudować stadion?? Nie zapominaj, że to nie średniowiecze, i miasto nie ma już murów obronnych, które ograniczają rozwój.
fan
2011-08-03 10:32:34
maras49: Kolejne bzdury. Osiedle jest w lepszym stanie, niż większość osiedli z wielkiej płyty zalepionych styropianem. A poszerzyć ulice można, tak jak wszystkie w mieście, ale po co?? Po zakończeniu inwestycji drogowych, w zupełności wystarczy ten przekrój drogi.
100% BB
2011-08-03 13:37:20
Jeżeli strona protestu sa ludzie z Rychlińskiego, uważam koniecznie że Miasto powinno się z nimi dogadać, że w ciągu kilku lat wykupią bądź zamienią lokalizację tym ludziom. Nie da sie ukryć że podobny pat jest na lotnisku w Aleksandrowicach, gdzie rozbudowujący sie ludzie, na terenach wokół lotniska blokują jego inwestycje w postaci pasa startowego. Tak samo jest ze stadionem, osoby z Rychlińskiego pozazdrościły tym co zostali wykupieni, a ci co zostali wykupieni, to tak miało być, bo ich budynki sąsiadowały ze stadionem i to dosłownie. Powiem że czekam z utęskieniem na taką decyzję, miasto bedzie mogło spobie potem z tą swoją działką przy PCK a Rychlińskiego, zrobić co zechce, a tu otwiera się droga do zagospodarowania przstrzennego dla obiektów o charakterze sportowo-usługowym. Wreszcie może na kilka, kilkanaście lat ta działka będzie tak zabudowana jak to jest np. w przypadku obiektów Wisły Kraków, o tym marze od dawna i marzyłem także podczas meczu Z Jagielonią, uważam, ze ten budynek przeszkadza i zawsze będzie kościa niezgody, a sa plany rozbudowy ulicy PCK , więc trzeba sie z ludźmi dogadać i przez kilka lat systematycznie wysiedlać ( na miarę możliwości miasta BB ) budynek przy Rychlinskiego, powiem ja się bym cieszył!!!
investor
2011-08-03 13:42:25
Przekrój drogi może by i wystarczył, ale jaki extra dojazd mieliby urzędnicy do ratusza z podbielskich wsi, w których w większości mieszkają. Naprawdę sądzisz, że przy podejmowaniu decyzji o inwestycjach w naszym mieście ktoś analizuje ich sens, potrzeby, koszty i możliwości? Nie mówiąc już o projektach. Wystaczy spojrzeć na tzw. halę sportową z parkingiem na tysiąc samochodów i jednym otwartym w czasie imprez wyazdem. A co ca koszmarny wygląd ! Wg mnie należy to usunąć niezwłocznie, machnąć ręką na te parę milionów i zbudować coś mniej skundlonego.
fan
2011-08-03 15:28:36
100% BB: Posłuchaj Ceausescu, Bielsko-Biała to nie Bukareszt. Powiedz jasno i wyraźnie, w czym Ci te budynki przeszkadzają? Nawet miastu nie, skoro nie chcieli ich burzyć. Po drugie, sprawa lotniska to zupełnie inna sytuacja, ale jeżeli twierdzisz że to to samo, to co proponujesz - również wyburzenie okolicznych domów wokół lotniska? Po trzecie, masz dość prostackie myślenie, twierdząc, że ludzie z osiedla pozazdrościły wysiedlonym z Żywieckiej i też chcą - pytałeś ich wszystkich??
fan
2011-08-03 15:33:11
investor: mam nadzieję że tak nie jest, mam nadzieję że to "tylko" złe decyzje
Konrad
2011-08-03 15:52:04
Oczywiście gość znowu swoje wypisuje farmazony polityczne. Trzeba było poczytac co mówiły zainteresowane osoby dla mediów lokalnych, że spada ich wartość mieszkań z powodu bliskości rozbudowywanego stadionu, że jeśli dostali ci od strony Żywieckiej to czemu ich miasto nie traktuje podobnie. Sprawa stadionu znowu wraca do Wojewody Śląskiego, dlatego ze ten nie uznał tych ludzi jako strony, a oni tez chca coś ugrać na tym że tam jest budowany stadion. Kiedyś każdy budował gdzie chciał jeśli miał pozowlenie bo nie istniał tzw. plan zagospodarowania przestrzennego, stad kibice w kraju dziwią się czemu na stadionie stoją budynki mieszkalne, bo taki był chaos budowlany, zresztą on jest do dzisiaj widoczny na każdym niemal kroku. Jedyny problem to fakt, że tam jest dużo mieszkań i to sprawia kłopot, jednak każda inwestycja jak obecnie czy nastepne bedą kościa niezgody. Poza tym jeśli sie miasto ma rowijać trzeba dokonywać pewnych zmian. Tak postąpiono przy Lipnickiej, na Stojałowskiego gdzie na potrzeby rozbudowy i przebudowy dróg wykupiono i usunięto budynki to jest normalne. Ten budynek tak po prawdzie na fatalne położenie pomiedzy ulicami( Rychlińskiego, Broniwskiego, PCK Żywiecka), a jak znam życie przy przebudowie ulicy PCK będa podobne problemy jak dzisiaj ze stadionem. A zeby było jaśniej to miasto rozmawiało z tymi podmiotami, które bezpośrednio kolidowały z rozbudowa stadionu, poprzez zabranie ziemi, czy budynków. Ludziom z tego bloku na przeciwko nikt nic nie chciał zabrać, nie będą mogli ogladać meczów za darmo jak kiedyś, a inne argumenty jak hałas, brak bezpieczeństwa, brak prakingu to było wyjaśniane i widać do niewielu docierają odpowiedzi, skoro były zebrania w RO na Grunwaldzkim i one nic tak naprawdę nie dały, bo ludzie i tak dalej swoje!
100% BB
2011-08-03 16:09:12
Polska to nie Rumunia, dzisiaj na potrzeby rozwijającego się miasta trzeba czasami dać inny lokal, wykupić nieruchomość nie pisze o zabieraniu na siłe i z przymusu, błędnie odczytujesz to o czym pisałem. Prawda jest tak ze że ludzie kręcą a dokładniej kłamią. Jak to możliwe że niby nie wiedzieli że od 2008 roku jest projekt nowego stadionu, czemu nie walczyli tak zaciekla jak to czynią obecnie? Jeżeli nie wiedzieli o projekcie nowego stadionu to skąd wiedzieli o tym kiedy starostwo powiatowe w Cieszynie wydało zgode na budowe, przecież to widać że ktoś chce cos ugrac politycznie albo biznesowo, a pomocą sa dla nich ludzie, którzy mają jakieś nieuzasadnione obawy, jakby stadion ten budowany był tam dopiero teraz, o ile pamiętam jego historia to lata 1927 czyli co, 3 pokolenia minęły stadion nie przeszkadzał a teraz modernizowany obiekt jest nie dozaakceptowania?
fan
2011-08-03 19:04:49
Konrad: Nie wiem o jakich "zainteresowanych osobach' piszesz, ale widać, że na wycenie nieruchomości to ty się nie znasz, bo wartość budynku, jak i samych mieszkań będzie rosnąć. Po drugie, dobrze rozwijające się miasta, nie budują stadionów w ścisłym centrum miasta, tylko dlatego, że stadion istniał tam lub był projektowany jeszcze przed wojną. Po trzecie, podajesz przykłady wyburzeń pojedynczych budynków pod remonty ulic, co jest głupim porównaniem (swoją drogą kibicowałem tym inwestycjom). Po czwarte, te budynki są świetnie położone, ale jak już wcześniej pisałem, nie masz pojęcia o rynku nieruchomości. Równie dobrze możesz napisać, że PKiN w Warszawie ma fatalne położenie, bo jest pomiędzy ulicami tymi a tymi :)
fan
2011-08-03 19:25:20
100% BB: To czy skarga mieszkańców bloku jest uzasadniona, czy nie i czym spowodowana, to zupełnie inna sprawa. Nie byłoby tego całego problemu, gdyby miasto na siłę nie chciało wcisnąć nowego 15-tysięcznego stadionu z parkingami na kilka tys samochodów i cała infrastrukturą w miejsce zupełnie do tego nie przystosowane. Ani przed wojną, ani w czasie budowania osiedla, nie planowano tak wielkiej inwestycji sportowej. Wiec skoro XXI wiek taką wymusza, to po jaka cholerę wciskać ja tam na siłę?? Bo jest już dziura??
Witkowski
2011-08-03 19:27:09
@ fan Co do stadionów w centrum miasta – co powiesz na stadion Cracovii?
exkomunikowany
2011-08-03 19:50:29
Trzeba by jeszcze zapytać, ilu mieszkańców tego miasta tak naprawdę interesuje stadion do piłki kopanej. Jestem pewny, że mniejszość, choć być może popełniam błąd statystyczny (tak samo jak nigdy nie znałem osobiści nikogo głosującego na Leppera; zapewniam też, że nie jestem intelektualistą zamkniętym w wieży z kości słoniowej). Jak już wogóle ten stadion ma być (no nie rozumiem po co) to nie w centrum miasta. A chore ambicje Krywulta i Okrzesika są mi obce.
B-B
2011-08-03 20:38:44
Ludzie nie rozumiecie że przeniesienie stadionu w inne miejsce wiąże sie z ogromnymi kosztami? Pozatym już chyba troche za późno na przenosiny skoro wykupiono juz ziemie pod nowy stadion i wyeksmitowano ludzi z pobliskich budynków. A te mochery i inne takie z Rychlińskiego gówno mają do gadania tyle w temacie...
Rower
2011-08-03 20:59:09
No to miasto zaoszczędziło 100 milionów. :) Ciekawe ile kilometrów wybuduje za to ścieżek rowerowych?
inwestycje
2011-08-03 22:18:51
do B-B: przygotowujac inwestycje ratusz powinien konsultowac sie z okolicznymi mieszkancami; gdyby przeprowadzono konsultacje z okolicznymi mieszkancami takich problemow raczej by nie bylo, ale w ratuszu mamy "nieomylnych" i "wszystko wiedzacych" (w mzd zreszta tez); wladza jest dla mieszkancow, a nie mieszkancy dla wladzy - nalezy sie liczyc ze swoim suwerenem
Witkowski
2011-08-04 09:12:12
@ inwestycje Co by te konsultacje zmieniły? W ostatnich dwóch latach ileś razy chodzili rozmawiać z tymi ludźmi przedstawiciele Ratusza, BBOSiR-u, Podbeskidzia i nic. Oni po prostu tej budowy nie chcą, i tyle. Argumenty o hałasie są dziwaczne - przecież w dawnych czasach na stadion wchodziło nawet koło 20 tysięcy ludzi! Wtedy to nie przeszkadzało? Nie, po prostu była komuna i nikt nie miał prawa się odezwać... Przecież nowy stadion będzie raczej wytłumiał hałas, bo nie będzie już otwartej przestrzeni, tak jak jest teraz..
Luke
2011-08-04 10:16:57
@ Witkowski Może gdyby dwa lata temu, a może i więcej niż dwa lata temu, ktoś przeprowadził sumiennie konsultacje społeczne i dodatkowo przeanalizował wszystkie możliwe opcje, to ktoś by wpadł na pomysł, że nowy stadion wciśniety na siłę między istniejące drogi i budynki to głupi pomysł. Ale niestety wszyscy się uparli, że stadion zawsze tu był to będzie nadal i dlatego jest niemal w identycznym stanie jak 10 lat temu :)
Witkowski
2011-08-04 10:29:15
No cóż, z lektury orzeczenia WSA (http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/506FE5B4BB) wynika, że jedynym powodem uchylenia decyzji jest przekroczenie norm hałasu i tylko z tego powodu wspólnota mieszkaniowa ma prawo udziału w postępowaniu. Inne zarzuty WSA uznał za bezzasadne. Wydaje się więc, że trzeba będzie niestety kombinować z projektem stadionu, żeby normy hałasu spełnić, a to sprawą łatwą nie jest. Swoją drogą dość zabawny jest argument, oczywiście oddalony przez WSA, że wspólnota ma prawo do statusu strony postępowania ze względu na... przejazd karetek lub innych pojazdów uprzywilejowanych!
ja
2011-08-04 10:56:58
mi przeszkadzają bloki, które są w sąsiedztwie i droga, więc proszę wszystko wyburzyć; jak mieszkańcy sąsiedztwa stadionu mogą mieć zachcianki to ja też chcę
Konrad
2011-08-04 17:52:01
Jest jedno ale! Obecna działka jest gminy, proszę wskazać inną działkę gminy BB, która leży poza centrum miasta ,na minimum 5 hektarów? Z tego co można sie było dowiedzieć miasto nie ma już swoich gruntów tak pod stadion, salę koncertową jak i dla inwestorów. Nawet lokalizacje dla sali koncertowej są oprotestowane. Problem nie dotyczy stadionu, ale tego jak wydawało się pozwolenia na budowę wtedy kiedy nie istniała koncepcja zagospodarowania przestrzennego i budowano wszedzie co chciano jak chciano i gdzie chciano. Teraz każda inwestycja budzi sprzeciw, bo na ich drodze często stoją osoby prywatne. Jeśli tereny poza centum miasta są w większosci prywatne, to nikt nie da ich miastu po cenie promocyjnej! Wręcz przeciwnie będzie chęć aby gminę oskubać, bo stoją pod ścianą, a dokładniej będzie inaczej własciciel nie sparzeda działki tylko miastu wydzierżawi za niemałe pieniądze za miesiąc, wtedy utrzymywanie stadionu będzie zależało tylko i wyłacznie od władzy w ratuszu, ani klubu Podbeskidzia, ani BKS-u nie bedzie stać na to aby płacić za dzierżawę. Pod względem ekonomicznym jedyna dobrą lokalizacją jest obecny teren przy Rychlińskiego.
inwestycje
2011-08-04 18:41:29
do Witkowski: te konsultacje zmienilyby chociazby to, ze nie byloby teraz problemow z wyrokiem WSA, poniewaz okoliczni mieszkancy byliby uznani za strone postepowania
damian
2011-08-04 22:40:25
Orientuje się może ktoś, jak będzie wyglądać dalsza procedura, i ile to potrwa w przypadku, gdy meszkańcy zostaną uznani za stronę w postempowaniu? O wynik się nie martwię, bo raczej argumenty mają słabe i pewnie w końcu przegrają.
inwestycje
2011-08-04 23:58:39
Wojewoda uznaje ich za strone postepowania, uznaje badz nie uznaje ich skarg, wydaje lub nie wydaje pozwolenia na budowe; decyzje o wydaniu badz nie wydaniu pozwolenia na budowe mozna oprotestowac do WSA, a nastepnie zlozyc skarge kasacyjna do NSA
Luke
2011-08-05 10:03:49
@ Konrad Na dzień dzisiejszy faktycznie nie ma szans na zmianę koncepcji rozbudowy obecnego stadiony przy Rychlińskiego, za dużo kasy poszło w przejęcie terenu i ogólnie w te plany. Ale moim zdaniem błędy były popełnione kilka lat wstecz, kiedy trzeba było spróbować budowy stadionu w innym miejscu. Tylko tyle i aż tyle :)
Pryszcz
2011-08-05 21:09:20
Najpierw Krywult spaścił zabudowę Szyndzielni, bo zlekceważył przepisy i ekologów, teraz to samo zrobił ze stadionem - bo w nosie miał fakt, że ktoś ośmielił się protestować. W sądzie widać jednak w nosie mają ambicje pana prezydenta. Bo to nie jest jego prywatny folwark. Niestety od kilku lat panom w ratuszu wydaje się, że to miasto jest dla nich, a nie odwrotnie.
LSR
2011-08-06 00:15:06
Zaznaczam, że nie mam nic przeciwko budowaniu stadionu tu czy gdzieś indziej! Ale to nie jest kwestia lekceważenia przepisów, a wręcz ich nieprzestrzeganie (żeby nie powiedzieć łamanie). Przepisy o których mówię to Prawo budowlane i Prawo ochrony środowiska. Protestujący mieszkańcy gdyby nawet nie protestowali to i tak bardzo wątpię, czy urzędnicy ratusza prześledzili i przeanalizowali przepisy na tyle dokładnie by nie było zadnych wątpliwości. Jestem np. bardzo ciekaw, czy do planów budowy stadionu przedstawiono tzw. ocenę oddziaływania na środowisko? A jeśli tak, to czy przewidziano w tej ocenie także kwestię wystąpienia hałasu (co jest główną osią kości niezgody) i form zabezpieczenia przed hałasem?
Matrix
2011-08-06 10:31:02
W uzasadnieniu WSA można wyczytac, że pozwolenie zostało cofnięte, dlatego, że wojewoda śląski nie rozpatrzył wniosków okolicznych mieszkańców. Ze wszystkich zarzutów Sąd zgodził się tylko z jednym z mieszkańcami - dokładnie z hałasem i pod tym względem musi byc rozpatrzona decyzja. Jeżeli zostanie wniesiona decyzja kasacyjna, to podobno termin rozpatrzenie nawet do roku( niestety tak działają nasze sądy).
inwestycje
2011-08-10 00:23:41
dodano uzasadnienie wyroku WSA, do poczytania dla zainteresowanych
Konrad
2011-08-12 14:16:51
I tak uważam, ze gdyby stadion był przebudowany na potrzeby BKS-u, to nie było by takich protestów, ani jednego pisku by nie było, proszę zauważyć kto mieszka na tym osiedlu, to nie są kibice TS Podbeskidzia z całą pewnością. Ta sprawa, może walnąć rykoszetem w Podbeskidzie i są ludzie którzy dobrze o tym wiedzą i na to liczą, a wiadomo ze pzpn nie będzie się ciaćkał jak z Polonią Bytom, wywalą do Wodzisławia i po sprawie. Ja juz powiedziałem, ze względu na hałas, bezpieczeństwo i nienawiść do Podbeskidzia, ci ludzie muszą odejść, zmienić otoczenie, być może zmieni się ich światopogląd beda lepszymi i normalniejszymi mieszkancami, bo równie dobrze mogliby zablokowac PCK i Zywiecką, z powodu zwiększajacego się z roku na rok, ruchu drogowego w okolicy ich budynków. Na prawdę trzeba zobaczyć jak wygląda sprawa stadionu Cracovi i jego umiejscowienia i czy ci kibice także zatruwają życie siostrom zakonnym i okolicznym mieszkańcom.....
mhe
2011-08-12 20:59:44
Trochę meczy z trybun na stadionach europejskich zobaczyłem i przyznam że lokalizacja w mieście ma dla mnie kilka wyraźnych plusów. Jak jest impreza bawi się miasto, przed i po, a nie zadupie. Jeżeli bryła stadionu i oświetlenie nie są atrakcyjne stadion lepiej prezentuje się wśród zabudowy. Z komunikacją jest różnie, zależy od kierujących ruchem. Jeżeli stadion jest w centrum łatwiej dojechać pociągiem co ułatwia komunikację i sprzyja frekwencji. Gdyby plany budowy były na obrzeżach Bielska-Białej zapewne problem byłby podobny - np. protesty choćby aktywnych w naszym regionie ekologów. Bez bloku przy Rychlińskiego byłoby łatwiej, także na codzień, ale jest i trudno. Szkoda że boisko treningowe zaplanowano z drugiej strony, można było zrobić roszadę, wiem - koszty. A protestujący przypuszczam chcą coś ugrać - próbują. Dodam że mieszkam koło stadionu, widze z okna boisko. Samochody przed meczem kibice parkują prawie jeden na drugim - przyznaje, ale jakie to ma znaczenie dla mieszkańców jak impreza trwa 2 godziny średnio raz na kilka tygodni? Bez przesady. Trzeba myśleć i wypowiadać się o tym co realne, inaczej rozmowa jest niekonstruktywna i niepotrzebna. Oby szybko rozwiązały się wszystkie problemy.
kibice
2011-08-18 12:11:11
Po pierwsze stadion był pierwszy, potem wprowadzali się mieszkańcy. Po drugie skoro mieszkańcy nie chcą stadionu to ja proponuje żeby stworzyć ogromny płot, który będzie zasłaniał widok mieszkańcom Rychlińskiego oglądającym mecze z okna za darmo już od lat. Skoro nie chcą stadionu to meczów też nie muszą oglądać. Teraz się strasznie rzucają o stadion, który przecież będzie obiektem dużo bezpieczniejszym niż obecnie jest ta ruina. A poprzez to że będzie zabudowany dachem to wydaje mi się że będzie mimo wszystko ciszej.
bb
2011-08-21 21:39:55
stadion Bielsku jest potrzebny i nie chodzi tylko o mecze piłki noznej... ma byc na 15 tyś . miejsc ,a nie mniejszy bo za 10 -15 lat nie ma sensu go rozbudowywac ... lokalizacja jest bardzo dobra taka lokalizacje ma 80 % stadionów na świecie i to kilka razy większych ,przenoszenia stadionu obecnie zamiasto to bezsens i marnowanie prawie 4 mln. zł. jakie juz zostały włożone w to miejsce ( płyta ,ośietlenie etc.) A stadion i tak będzie i nie zmieni tego grupka kliku oszołomów z starego bloku gdzie nie można sprzedac mieszkania bo są to nory po 30-40 m2 w pobliżu ruchliwej Żywieckiej i sypiącej po oknach pyłem elektrowni ,a jak se marzy większa kasa to trudno dziady ale nie tędy droga ... a świrom co mają okna wykolejone portetami wiadomo kogo i fanom BKS-u przeciwnych budowie nowego stadionu życzę rychłego powrotu do zdrowia psychicznego .
mieszkaniec śsm
2011-08-25 22:56:22
... i dobrze, jakby do mnie dotarła petycja o wstrzymaniu tej inwestycji, też bym podpisał. Czemu? Stadion na 15 tysięcy osób, czyli około 7 tysięcy samochodów do zaparkowania, średnio licząc, może przesadzam. Niech będzie 5000. GDZIE? mieszkam w blokowisku ŚSM i kurvica mnie bierze, jak wracam z pracy i samochodu nie ma gdzie zaparkować, bo niestety polska lat 80tych nie brała pod uwagę, że nie tylko burżuji stać będzie na syrenki :P, a do pobliskiej Savio-Tesco i ZDZ ładują się wszyscy mimo zakazu. Dobrze, że weszła ustawa o drogach wewnętrznych i czasami straż miejska się pojawi, choć chyba za rzadko. STADION niech jest jaki jest. Ale lepszy, WIĘKSZY na peryferie !!!
mieszkaniec śsm
2011-08-25 23:22:17
... a tak poza tematem stadionu, projektantowi przebudowy Dmowskiego, życzenia wszelkiej pomyślności w związku z parkingiem równoległym do drogi pomiędzy rondami. Jeszcze nie jest za późno, żeby zrobić parking skośny. Tylko metr szerzej, a ilość zaparkowanych samochodów wzrasta o 30-40%. A i parkowanie łatwiejsze, bo większość uczestników drogowych z "kopertą" to ma do czynienia tyle co Małysz z wyścigami. A jak jakiś(aś) "niedzielny" zaparkować zechce to korek do PCK będzie i ronda zbędne :P. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO Z OKAZJI 65 URUDZIN DLA PROJEKTANTA!!!
bibisi7
2011-08-27 14:38:28
ha ha ha.... dobre. Tak, w wielu miejscach przydałyby się parkingi skośne. łatwo wjechać i wyjechać. pozdrawiam wszystkich.
do tego klauna
2011-08-28 21:58:27
co nie ma gdzie zaparkowac - dwa parkingi powstaną ... jeden na targowisku,a drugi na łące od strony sióstr ,więc co beczysz tam nie masz gdzie zaprkowac cały tydzień ,a nie tylko w dnku meczu pajacu.
co do tego klauna wyżej
2011-09-02 19:44:52
mieszkaniec SSM ma rację. Obiekty tego typu powinne być zlokalizowane tam, gdzie infrastruktura na to pozwala, a nie w ciasnym centrum lat 50tych, czy też 80tych. Problem z parkowaniem w centrum miasta to faktycznie kłopot, jak w większości miast, nie tylko w Polsce. Parking równoległy na Dmowskiego faktycznie jest rozwiązaniem beznadziejnym (byłem zobaczyć ;) ) Jak m SSM wspomniał projekt nie był chyba w pełni przemyślany i zoptymalizowany. A co do stadionu to tak jak wcześniej pisałem, nie mam nic do obecnego, ale nowszy, lepszy i nowocześniejszy z dogodnym dojazdem i nowoczesnym zapleczem, czemu nie.
LSR
2011-09-13 23:00:24
Na forum skyscrapercity ukazały się ciekawe propozycje lokalizacji nowego stadionu. Forumowicze sugerują, że najlepszym i bezkolizyjnym pod wieloma względami miejscem byłyby okolice pomiędzy CH Auchan, ul.Francuską i ul. Boh.Monte Cassino. Pytanie do "Inwestycji", czy te tereny są własnością miasta? Jeśli okazałoby się, że tak, to uważam, że warta przemyślenia jest ta propozycja. To idealne miejsce i... salomonowe rozwiązanie w patowej sytuacji w istniejącym konflikcie interesów miasta i mieszkańców. Nie sądzę też, że pieniądze już włożone w stadion przy Rychlińskiego są, czy byłyby "stracone". Wszak i tutaj są możliwości, by tak się nie stało, przy odrobinie dobrej woli. Kwestia tylko rzetelnej analizy, kalkulacji i dobrzego marketingu. Może też wartałoby aktywować swoistą... "grupę nacisku", by nie zmarnować wysiłków i sukcesów prezesa Okrzesika i osób, którym zależy na co raz większych sukcesach ekstraklasowych i nie tylko. Co o tym sądzą forumowicze??
inwestycje
2011-09-13 23:11:07
@LSR - nie mam pojęcia, czy te tereny naleza do gminy
100% BB
2011-09-14 14:42:51
Jeżeli w kwesti stadionu do późnej wiosny 2012 roku nic nie ruszy, budowa, to Podbeskidzie nie dostanie licencji na sezon 2012/13. Gra na obiekcie w Wodzisławiu czy w Gliwicach jest mało realna ze względu na odleglość oraz na fakt meczów wyjazdowych od 1 roku do 3 lat? Proponowałbym zobaczyć ze zdjeć satelitarnych gdzie są umieszone stadiony w Angli, we Włoszech, Hiszpanii, w Niemczech, Francji. Nasz stadion w porównaniu w elitą europejską czy nawet z nowymi obiektami w naszym kraju to taki nie duży obiekcik, około 30% pojemniejszy niż niż ten stary stadion. No i proszę nie mówić, że na obiekt wchodzi 4 tys. ludzi bo jeszcze 4-5 lat temu stadion mógl pomieścić 11-12 tys. kibiców. Gdyby mnieszkańcy decydowali o wszystkim dzisiaj nie byłoby ani jednej obwodnicy. Protestowanie z powodu lokalizacji nowej sali koncertowej, budowy utwardzonego pasa na lotnisku, stadion, co jeszcze? Czy miasto ma zawsze odkładać sprawy z powodu że zawsze w jakim miejscu egzystuje grupa niezadowolonych ludzi? Nie ma już czasu na nową lokalizację stadionu, jakiekolwiek sprawy które odsuną budowe stadionu w czasie dłuższym niż 6-8 miesiecy spowoduje konsekwencje w postaci braku licencji, gdyż miasto podobno na piśmie zapewniło komisję licencyjną PZPN, że budowa ruszy w tym sezonie jesien /wiosna.
bogdanbo
2011-09-14 15:58:00
kielce - bliżniaczy stadion: http://stadiony.net/stadiony/pol/stadion_korony_kielce Na jednej z fotek widać bloki 3 lub 4 piętrowe sąsiadujące przez ulicę ze stadionem, za trybuną główną. Jakoś nie przeszkadzało w budowie
obrońca
2011-09-16 23:33:42
@bogdanbo - widocznie bloki powstały w trakcie, lub po decyzji budowy stadionu. Nie wiem, nie posiadam informacji na temat tej inwestycji ... Co do stadionu przy ul. PCK w Bielsku, hmm ... zostawić w stanie jakim obecnie się prezentuje, a inwestować w nowy w dogodnej lokalizacji, a takich w naszym powiacie nie brakuje ... Centrum niestety, moim zdaniem, jest nie przystosowane do przyjmowania, aż tak dużej ilości gości.
100% BB
2011-09-18 20:11:12
Niestety rózmówca, mówi o nowych stadionach piłkarskich, nie o tych z lat przed albo powojennych. Stadion na 15 tys. ludzi jest obiektem stosunkowo małym, zeby nie wspomnieć o tym że na ten stadion w BB, już przychodziło po 15-17 tysięcy kibiców. A z tym miejscem w powiecie to już dowaliłeś dosłownie. Miasto buduje tylko w swoich granicach administracyjnych. Trudno cos napisać, mozna przytoczyć wiele przykładów, które i tak nie trafiają do przeciwników budowy stadionu czy eksperymentalnych lokalizacji. Ze sto razy już napisano, miasto nie ma nawet działki pod budowe nowej sali koncertowej w dobrym miejscu, a co dopiero żeby znaleźć 5-8 hektarów pod budowę nowego stadionu piłkarskiego.

Informacje:


inwestycje, Bielsko-Biała, drogi, budowa, przebudowa, przetarg, kamienice, zabytki, wiadukt, obwodnica, s69, s-69, s1, s-1, estakada, rondo, projekt, rewitalizacja, remont, projekt, plan, schemat, przebieg, mapa, rozbudowa, stadion

Archiwum:


2018
» wrzesień (2)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (1)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (2)
» styczeń (2)

2017
» grudzień (1)
» październik (4)
» wrzesień (1)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» marzec (4)
» luty (2)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» wrzesień (1)
» czerwiec (2)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» luty (2)

2015
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (4)
» sierpień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (2)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (1)
» styczeń (1)

2014
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (1)
» wrzesień (2)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (4)
» styczeń (3)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (1)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (4)
» maj (2)
» kwiecień (1)
» marzec (3)
» luty (1)
» styczeń (2)

2012
» grudzień (1)
» październik (1)
» wrzesień (1)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (7)
» luty (3)
» styczeń (2)

2011
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (2)
» wrzesień (2)
» sierpień (8)
» lipiec (1)
» czerwiec (5)
» maj (5)
» kwiecień (7)
» marzec (4)
» luty (7)
» styczeń (3)

2010
» grudzień (2)
» listopad (14)
» październik (7)
» wrzesień (8)
» sierpień (10)
» lipiec (5)
» czerwiec (21)
» maj (13)
» kwiecień (3)

Ostatnie komentarze


[Janusz]
Autorze, dlaczego porzuciłeś bloga? Tęsknię.
[skyscrapper]
Dla wszystkich, którzy tęsknią za blogiem polecam forum skyscrappercity. Założyciel bloga udziela się również tam....
[Mark]
Właśnie mija rok odkąd serwis przestał działać. Czy zna ktoś podobny o podobnej tematyce dotyczący...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 2717280
Newsów: 270
Komentarzy: 5643
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Inwestycje w Bielsku-Białej, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała