inwestycje.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
inwestycje.blog.bielsko.pl/rss
strona główna - inwestycje.blog.bielsko.pl
« strona główna

Dziś rano przy ul. Batorego w Bielsku-Białej dało się zauważyć ciężki sprzęt budowlany. Trwało właśnie wyburzanie jednej z zabytkowych kamienic (pod adresem Batorego 3). Po wyburzonym obiekcie została tylko frontowa ściana.

Na zdjęciach wyraźnie widać zabezpieczenia, które mają za zadanie podtrzymywanie przedniej ściany obiektu. Możliwe, że w tym miejscu powstanie zupełnie nowy budynek, a odrestaurowana ściana zabytkowej kamienicy będzie stanowić jego część. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku kamienic przy ul. Cechowej 24 i 22, które obecnie wkomponowane są w budynek Sfery 2.

Niestety, nie jest mi znany inwestor przeprowadzający prace w tym miejscu.

UZUPEŁNIENIE 19:30: Z nieoficjalnych informacji, jakie udało mi się zdobyć wynika, że na miejscu zburzonej kamienicy ma powstać budynek (blok?) mieszkalny. Będzie to budowla wyższa od tej istniejącej wcześniej. Zachowana ściana frontowa zostanie wkomponowana w nową zabudowę.

W godzinach popołudniowych wyburzono także sąsiadujący z kamienicą niewielki budynek gospodarczy. Plac powstały po wyburzeniach został uprzątnięty.

11.08.2010, 18:00:


11.08.2010, 9:00:

http://img594.imageshack.us/img594/4232/wszystkie.jpg

Zdjęcia: gutan / inwestycjebielsko

Zdjęcie kamienicy z portalu historia.beskidia.pl: zobacz

2010-08-11 | Dodaj komentarz
jaro
2010-08-12 14:42:46
Dzięki za szybkie zamieszczanie informacji o inwestycjach w Bielsku-Białej. Dużo ciekawych informacji na tym blogu, choć mogło by ich być dużo więcej. W Bielsku dużo się dzieje - zarówno ze strony miasta jak i od inwestorów prywatnych. Można byłoby pomyśleć nad zwiększeniem intensywności wpisów na tym blogu.
inwestycje
2010-08-12 15:36:22
na blogu zamieszczam w zasadzie informacje o większości inwestycji miejskich (z małymi wyjątkami, które nie są "atrakcyjne" dla czytelnika); natomiast, jeśli chodzi o inwestycje prywatne - staram się również informować o wszystkich ważnych dla miasta i jego mieszkańców budowach/remontach itp.; na pewno nie chcę zrobić z tego blogu bazy danych o deweloperach, dlatego też nie umieszczam informacji o nowych przedsięwzięciach mieszkalnych
jaro
2010-08-13 10:14:40
Ok. Ale jest dużo rodzaju innych inwestycji w Bielsku-Białej. Np. remonty i budowa od nowa ulic, małych i dużych . Często zmienia się wygląd fragmentu miasta. Ciekawe jest też spojrzenie pod kątem historycznym, jak wyglądało to dawniej. Są inwestycje duże które zmieniają często krajobraz miasta np. stadion miejski , kanalizacja siedmiu dzielnic Bielska-Białej , gruntowna modernizacja elektrociepłowni , obwodnica pn-wsch czy wiadukt przy Wyzwolenia , budowa stok narciarskiego na Dębowcu wraz z zapleczem , gruntowny remont kąpieliska w Cygańskim Lesie. Można też pisać o inwestycjach które nie były uroczyście otwarte np. hala wielofunkcyjna pod Dębowcem , sala koncertowa przy szkole muzycznej czy skocznia narciarska na granicy Bielska i Bystrej. Jest też wiele inwestycji małych które upiększają miasto np. budowa kolejnego boiska na Rekordzie , budowa sali gimnastycznej przy SP nr 9 , budowa szkoły w Wapienicy , remont przejścia podziemnego na ul. 3 Maja , pomnik z żabami , modernizacja szpitala na Emilii Plater , budowa boiska przy szkole na Złotych Łanach i wiele innych.
inwestycje
2010-08-13 14:37:45
Oczywiście pełna zgoda. W mieście przeprowadzanych jest wiele małych inwestycji (często związanych z szerokopojętą dziedziną edukacji), takich właśnie, jak budowa boisk szkolnych, szkół, sal gimnastycznych - natomiast o tego typu inwestycjach nie pisałem z pełną premedytacją, tego typu budowy dotyczą jedynie ograniczonej liczby ludzi i to dodatkowo z wybranej dzielnicy miasta; jeśli chodzi natomiast o remonty/budowy/przebudowy ulic w mieście pisałem w zasadzie o wszystkich inwestycjach (pominąłem jedynie np. przebudowę krótkiego odcinka Piotrkowskiej, budowę chodnika w Hałcnowie na ul. Wyzwolenia, czy remont kilkudziesieciometrowego odcinka ul. Babiogórskiej); co więcej, nie chcę z tego blogu zrobić dziennika budowy i nie jest moim zamiarem informowanie o przebiegu i stanie zaawansowania danej inwestycji; głównym celem, jaki sobie postawiłem tworząc ten blog, było informowanie o rozpoczęciu/zakończeniu inwestycji/przetargu; dlatego też, na moim blogu nie znalazły się informacje (jeszcze) na temat Stadionu Miejskiego (od momentu założenia blogu nie wydarzyło się nic wartego uwagi jeśli chodzi o tę przebudowę), na wiele inwestycji umowy zostały podpisane jeszcze przed powstaniem tej strony (wiadukt na Wyzwolenia, Półn-Wsch Obwodnica Bielska-Białej, Hala Wielofunkcyjna, Basen w Cygańskim Lesie, Modernizacja Elektrociepłowni, Remont Przejścia Podziemnego pod ul. 3 Maja), o Zagospodarowaniu Stoków Dębowca informowałem na blogu, kolejna informacja na ten temat pojawi się z pewnością, gdy tylko ogłoszony zostanie przetarg na prace budowlane; podobnie z Modernizacją Szpitala przy ul. Emilii Plater - informacja (wraz z wizualizacjami) była zamieszczona na moim blogu; dziękuję bardzo za merytoryczne uwagi, z pewnością każdy taki komentarz, w jakiś sposób nakierowuje mnie, jakich informacji tutaj szukacie oraz jak udoskonalić ten blog; przy okazji chciałbym również podziękować za informację dot. skoczni na granicy Bielska-Białej i Bystrej - nie wiedziałem, że już jest ukończona (z pewnością wkrótce napiszę coś na ten temat). Jeszcze raz dziękuję i liczę na kolejne uwagi, spostrzeżenia i sugestie.
kostka
2013-02-07 10:20:33
Aktualne zdjęcia http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=100018366&postcount=133
Ika
2014-08-13 20:53:48
Witam, czy coś wiadomo na temat firmy, która przeprowadzała częściowo remont - tej pozostałej ściany - a w większości dobudówkę w formie budynku mieszkalno-usługowego? Chodzi mi o wiarygodność firmy. Wiem, że to firma HAMMER-BUD z Bielska Białej. Przymierzam się do kupna mieszania developerskiego u nich i nie chcę popełnić gafy, a już jedną taką mam za sobą (3 lata sprawa w sądzie z developerem). pozdrawiam

Informacje:


inwestycje, Bielsko-Biała, drogi, budowa, przebudowa, przetarg, kamienice, zabytki, wiadukt, obwodnica, s69, s-69, s1, s-1, estakada, rondo, projekt, rewitalizacja, remont, projekt, plan, schemat, przebieg, mapa, rozbudowa, stadion

Archiwum:


2018
» wrzesień (2)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (1)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (2)
» styczeń (2)

2017
» grudzień (1)
» październik (4)
» wrzesień (1)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» marzec (4)
» luty (2)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» wrzesień (1)
» czerwiec (2)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» luty (2)

2015
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (4)
» sierpień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (2)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (1)
» styczeń (1)

2014
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (1)
» wrzesień (2)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (4)
» styczeń (3)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (1)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (4)
» maj (2)
» kwiecień (1)
» marzec (3)
» luty (1)
» styczeń (2)

2012
» grudzień (1)
» październik (1)
» wrzesień (1)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (7)
» luty (3)
» styczeń (2)

2011
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (2)
» wrzesień (2)
» sierpień (8)
» lipiec (1)
» czerwiec (5)
» maj (5)
» kwiecień (7)
» marzec (4)
» luty (7)
» styczeń (3)

2010
» grudzień (2)
» listopad (14)
» październik (7)
» wrzesień (8)
» sierpień (10)
» lipiec (5)
» czerwiec (21)
» maj (13)
» kwiecień (3)

Ostatnie komentarze


[Janusz]
Autorze, dlaczego porzuciłeś bloga? Tęsknię.
[skyscrapper]
Dla wszystkich, którzy tęsknią za blogiem polecam forum skyscrappercity. Założyciel bloga udziela się również tam....
[Mark]
Właśnie mija rok odkąd serwis przestał działać. Czy zna ktoś podobny o podobnej tematyce dotyczący...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 2683506
Newsów: 270
Komentarzy: 5643
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Kamienica przy ul. Batorego - wyburzanie, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała