inwestycje.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
inwestycje.blog.bielsko.pl/rss
strona główna - inwestycje.blog.bielsko.pl
« strona główna

Wczoraj Urząd Miejski ogłosił zwycięzcę przetargu na budowę stadionu miejskiego w Bielsku-Białej. Dwie najtańsze oferty (w kolejności: ABM Solid S.A. oraz KPBP Budus S.A.) zostały odrzucone, jako niespełniające warunków udziału w postępowaniu. Wybrano ofertę Bielskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego S.A., które spełnia wszystkie warunki przetargowe i po odrzuceniu dwóch pozostałych ofert złożyło najkorzystniejszą cenę. Różnica między najtańszą ofertą a propozycją zwycięskiej firmy to ok. 6,5 mln zł. Warto przypomnieć, że stadion nie posiada pozwolenia na budowę (czytaj więcej).

Uzasadnienie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie unieważnienia pozwolenia na budowę: (zobacz).

Zestawienie ofert cenowych: (zobacz).

Projekty i wizualizacje stadionu: (zobacz).

2011-08-30 | Dodaj komentarz
Ppp
2011-08-30 13:39:09
Spoko, ale pewnie będą protesty :/ Wie ktoś jak to teraz wszystko będzie wyglądać w związku z brakiem pozwolenia na budowę?
Axel
2011-08-30 14:45:18
w Prawie zamówień publicznych nie ma już od dłuższego czasu czegoś takiego jak "protesty". Firmy mogą jedynie składać odwołania do KIO lub wchodzić potem na drogę sądową.
Filip
2011-08-30 15:02:02
Liczyłem na odrzucenie ABM Solid i liczyłem na wygraną Budus (stadion Carcovii). Niech już będzie BPBP ale mają go dobrze zrobić!
von Bielitz
2011-08-30 15:20:32
Przemysłówka to sprawdzona firma. No i nasza, bielszczanie będą mieli pracę! Gratuluje BPBP i trzymam kciuki. Teraz tylko pozwolenie...
Matrix
2011-08-30 15:34:39
Bpbp - najlepsza i najbardziej rzetelna firma, budowlana. Wszystko ma na miejscu, więc jak tylko będzie prawomocne pozwolenie na budowę - szybko zaczną.
inwestycje
2011-08-30 15:42:40
bez przesady z ta rzetelnoscia i najlepsza firma - BPBP nie umywa sie do takich firm jak Strabag, Skanska, Budimex, Polimex-Mostostal
inwestycje
2011-08-30 15:44:32
@von Bielitz - sprawdzona m.in. w przeciekajacym dachu Hali wielofunkcyjnej i Gemini Parku; BPBP ma zerowe doswiadczenie przy budowie stadionow; przy wyborze innej firmy bielszczanie mieliby praktycznie tyle samo pracy - kazda firma bierze lokalnych podwykonawcow
gregof
2011-08-30 16:07:46
Patrząc na galerię zrealizowanych inwestycji przez bpbp oraz abmsolid (najtańsza oferta) można odnieść wrażenie, że abm realizowało bardziej ambitne projekty, w stosunku do naszej rodzimej firmy. Tak niewiele brakowało, żeby wygral polimex..to już byłaby ekstraklasa...przynajmniej na budowie ;-)
Matrix
2011-08-30 16:40:57
Każdy coś zepsuł, nie powiedział bym, że Budimex jest rzetelną firmą, kilka wpadek miał i to dużych, natomiast BPBP jak na swoją wielkośc jest niezłą firmą.
Matrix
2011-08-30 16:44:58
Budimex - niedokończony terminal 2 Okęcia, Sfera, która jest jednym wielkim bublem(naparawa dylatacji parkingu i nie tylko kto tam pracuje wie o co chodzi) oraz największa wpadka czyli najdroższa droga w Polsce czyli bubel S8 w Warszawie.Można by było wymieniac, na różne firmy ale o to w tym chodzi.
Matrix
2011-08-30 16:50:57
Może w stadionach BPBP nie ma doświadczenia, ale buduje o wiele większe budowle niż nasza pipidówka zwana stadionem, do wybudowania takiego stadionu nie trzeba nie wiadomo jakiego doświadczenie. To nie PGE Arena!!!! Nie przy takich projektach w Polsce i w Czechach dawali rade.
bielszczanin
2011-08-30 23:07:38
zawsze byłem za stadionem, ale teraz wydaje mi się, że powinniśmy wybudować kameralny stadionik na obrzeżach gdzieś na 6-8 tysięcy (to w szczególności wystarczy, patrząc na frekwencję) z dobrą infrastrukturą parkingi budynki itp. (choćby obok wilofunkcyjnej hali)
investor
2011-08-31 09:33:38
ALA KANT !!! Śmieją się wszystkim w żywe oczy. No tak, ale to w końcu ponad 6 mln - jest się czym dzielić. Odwołanie mają pewne, chyba że to jest zmowa.
inwestycje
2011-08-31 12:59:28
Urząd Miejski nie będzie składał skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego, co oznacza, że cała procedura uzyskania pozwolenia na budowę rozpoczyna się od nowa. Decyzję o przyznaniu pozwolenia na budowę podejmie Starosta Cieszyński.
inwestycje
2011-08-31 15:20:42
niezbyt mila informacja dla kibicow - http://sportslaski.pl/stadion-w-bielsku-bialej-zostanie-zamkniety-przez-wojewode,sport-slaski,30747,info.html
100% BB
2011-08-31 16:32:21
Stadion, musi być tak przygotowany aby uzyskał nie tylko licencję PZPN, ale i UEFA trzeba patrzec w przyszłość, a nie rozwiązywac sprawy w oparciu o czas teraźniejszy. Nie zdziwie sie jak beda odwołania, ale czas odwołań bedzie czasem, uzyskania powtórnego pozwolenia ze strony starostwa cieszyńskiego. Więc tak czy owak trzeba będzie poczekać!
Kibic
2011-09-01 09:27:20
Nie mogę słuchać ludzi, którzy teraz wypowiadają się nt. stadionu. Byłem jego zwolennikiem ale teraz to powinniśmy mieć stadion na 8 tys. Te osoby nigdy nie zrozumieją, że miasto poniosło już milionowe wydatki związane z przystosowaniem obecnego obiektu pod budowę nowego, który już jest zaprojektowany i wcale nie jest bublem jak ten w Kielcach ale posiada odpowiednie zaplecze pod trybunami. TAK ! JEST NOWOCZESNY ! Dwa: 15 tys x 20 zł za bilet = 300 000 zł na jeden mecz przychodu dla klubu i nie przekonuje mnie argument ze nie przyjdzie tyle ludzi, bo stadion nie jest na rok tylko będzie służył przez lata ! A za 20 lat w Bielsku może mieszkać więcej ludzi, więcej kibiców. Piłka nożna to ogromny biznes, który nawet w naszym mieście jest w stanie przyciągnąć pełne trybuny.
bibisi
2011-09-01 13:57:48
Taki stadion to nie tylko piłka nożna. Można na nim organizować inne imprezy jak RedBull, koncerty. Myśle że to by była niezła atrakcja nie tylko dla Bielszczan i w dodatku dochodowa sprawa. Może taniej by było wybudować wierną kopię tych 2 bloków z Rychlińskiego i przesiedlić mieszkańców. Stadion powinien być w sercu miasta, a nie gdzieś na peryferiach. PRzynajmniej czuć by było że coś się w mieście dzieje. Mieszkałem przy stadionie do krykieta w Londynie. Potrafili grać od 9 do 16 w sobotę. Fajna sprawa.
investor
2011-09-02 09:53:20
Nie mając ważnego pozwolenia na budowę miasto nie może zawrzeć skutecznej umowy z wykonawcą. Naruszyłoby wówczas dyscyplinę finansów publicznych. Ważność oferty można przdłużyć tylko raz bodaj na 30 dni. Wynia z tego, że po uzyskaniu nowego pozwolenia musi zostać zorganizowany nowy przetarg. Na oko potrwa to jeszcze przyajmniej dwa lata (do zawarcia umowy). Nastepne dwa lata na budowę. Możemy nie dożyć. A Krywult na pewno nie będzie już wtedy prezydentem. Nikomu więc nie będzie już zależało na stadionie i sprawa weżmie w łeb. Bielsko dziękuje lokatorom bloków przy Rychlińskiego.
Adamsky
2011-09-02 16:17:18
Niestety obawiam się, że i tak chyba guzik zbudują, a nie stadion! Niekończące się protesty i odwołania słane do najróżniejszych instancji przez grupkę moherowego dżihadu zablokuje budowę stadionu nawet na kilkanaście miesięcy lub nawet lat. PZPN dorzuca swoje 5 groszy chcąc zamknąć obecny stadion dla kibiców (wszystkich nie rozumiem bardzo czemu nie tylko dla gości skoro ochrona szarpała się z kibicami Korony). A wiadomo jak brak dopingu może wpłynąć na piłkarzy. Masakra, kłody pod nogi rzucane oraz nóż w plecy z oś. Grunwaldziego.
100% BB
2011-09-03 15:33:04
Pytanie, to po co miasto kupowało od likwidatora FSM WWR, stadion skoro brak nowoczesnej bazy sporotwej bedzie sie równał , z upadkiem zawodowej piłki nożnej w BB? Można było wszystko załatwić w pierwszej kadencji i nie przystępować do zakupu stadionu ( ukadzionego miastu i klubowi ), dzisiaj TSP działa coraz bardziej profesjonalnie, pomimo tylu problemów awansowało do klasy rozgrywkowej, do której zdaniem wielu, drużyny z BB, nie miały prawa wstępu. Teraz kiedy zaczynają sie spełniać i realizowac założone cele, miasto które pomaga, miałoby zatopić i zniszczyć to wszystko? To jest bez sensu! Prezydent miasta pan Krywult, powinien miec respekt nie tylko do UE, ale także musi wiedzieć, że taki organ jak Komisja licencyjna przy PZPN, może nam zabrać wszystko jeśli nie podejmiemy działań do jakich zobowiązała klub oraz władze miasta. Ze względu na brak logicznego zagospodarowania miasta w przeszłości, trzeba naprawiac błędy jednym z nich jest usunięcie tych ludzi w zamian za nowe lokale mieszklane. To daje rozwiazanie problemu w czasie teraźniejszym i raczej spokój od ludzi na wieki wieków. Nawet jeśli miasto wygra z ludźmi i postawi na swoim, to problem lokatorów sąsiadów może wrócić za każdym razem, kiedy beda prowadzone jakiekolwiek prace związane ze stadionem w przyszłości. Niestety kiedyś urzędnicy w miescie wydawali pozwolenia na budowę bez jakiejkolwiek logoiki, dzisiaj takie masto jak BB, musi za to płacić cenę jeśli chce być miejscem nowoczesnym. Dla BB, to nic nowego wykupy nieruchomości, zwłaszcza przy realizacji zadań drogowych. Ja już nie raz mówiłem, nie znam tych ludzi którzy mieszkają przy Rychlińskiego, ale na potrzeby rozwoju miasta nie tylko stadionu ale i przebudowy ulicy PCK, powinni tych ludzi przesiedlić. To tylko zależy od dobrej woli władz miasta. Nikt nie kazuje aby w jednym roku wysiedlić na raz te 2 budynki można to rozłożyć na etapy!
investor
2011-09-05 10:25:25
Wysiedlenie ludzi jest zasadniczo dobrym pomysłem i zlikwiduje doraźnie problem stadionu. Ale właściwie dlaczego miasto (czyli my) miałoby za to płacić? Każdy, kto zdecydował sie mieszkać w mieście narażony jest na hałas, zanieczyszczenie powietrza, korki i inne uciążliwości. Wszcyscy wiedzą że nie da się tego uniknąć i jeżeli ktoś nie może wytrzymać takich warunków ,przenosi się na przedmieścia. Miliony ludzi w Polsce robią to na własny koszt. Uciążliwości mieszkania w mieście są ceną za łatwy i wygodny dostęp do lekarzy, przedszkoli, szkół i uczelni, sklepów, usług, urzędów i instytucji, dóbr kultury, restauracji, obiektów sportowych (sic!) itp. oraz za dogodny transport. Przekłada sie to na lepszą jakość życia dla wszystkich w wielu dziedzinach, a w szczególności ułatwia i pobudza rozwój dzieci. Jakość życia jest na tyle lepsza, że wiele ludzi godzi się płacić tę cenę. Wielu z tych, którzy rzeprowadzili się na wieś lub przedmieście w ucieczce przed hałasem później tego żałuje. A poza tym, gdyby brac to na poważnie, to w zasadzie każdy, kto mieszka w pobliżu np. dworca kolejowego, bardziej ruchliwej ulicy lub fabryki, mógłby domagać się od miasta wybudowania mu nowej, bardziej komfortowej siedziby. Oczywiście niedaleko centrum z dobrą komunikacją w pobliżu szkoły, przychodni i sklepu. Dlatego wydaje mi się, że obstrukcja, jaką stwarzaja mieszkańcy bloków jest bezczelną próbą wykorzystania sytuacji dla osiągnięcia korzyści, czynioną z wyrachowaniem w sposób bezczelny. Zapłacąz a to wszyscy mieszkańcy miasta. Dlatego uważam, że powinniśmy przynajmniej dać odczuć tym ludziom, że jest to nie w porządku i że ich nie lubimy. Jaka to demokracja, gdy kilku warchołów decyduje o losach miasta? Przecież liczy sie chyba głos większości? Proponuję upublicznić nazwiska ludzi, którzy tam mieszkają i napiętnować ich przynajmniej na forum. Co na to kibice Podbeskidzia?
100% BB
2011-09-07 11:38:53
Mam pytanie do gospodarza bloga, czy wiadomo jak wygląda sprawa zakończonego przetargu? Firmę wyłoniono, ale ten fakt musi się uprawomocnić, o ile pamiętam chyba to do końca przyszłego tygodnia trzeba będzie jeszcze poczekać, czy wiadomo jak sytuacja wygląda na dzień dzisiejszy?
inwestycje
2011-09-07 19:20:28
@100% BB - od momentu wybrania najkorzystniejszej oferty niewybrani uczestnicy przetargu mogą składać odwołania, mają na to 15 dni; niestety nie wiem, czy ktoś takie odwołanie złożył, choć naturalnym wydaje się to, że firma ABM Solid będzie takowe składać
100% BB
2011-09-09 18:04:12
No ale widzisz @investor, ja nie wiem czy ty sie interesujesz tym sportem, czy oglądasz mecze, widzisz te stadony. Ja nie zauważyłem nigdy, żeby jakieś budynki były zlokalizowane np. na działce gdzie jest wybudowany stadion sportowy-piłkarski, a tak było w przypadku BB, trzy budynki które stoją już puste, ale to jest ewenement na skalę światową, żeby tak wydawać pozwolenia na budowę. Przyjdzie czas ( jak obecnie ) rozwoju, rozbudowy i trzeba dzisiaj płacić za błedy i krótkowzrocznośc urzędników z przeszłości, żeby traźniejszość i przyszłość była wolna od tych urzedniczych bubli. Natomiast dzisiaj nie wychodząc z domu można sobie zobaczyć stadiony najlepszych lig europy i świata, ze zdjec satelitarnych, np. Juventusu Turyn, i wiele innych, obiekty mające po 30-40 tys. miejsc dla kibiców nie stoją w szczerym polu, tylko w bardzo gęstej zabudowie i to bardzo często, tam nie przeszkadza doping 30-45 tys ludzi, a tutaj widac strach przed obiektem na zaledwie 15 tys. kibiców.
sa
2011-09-19 11:58:58
Były jakieś odwołania firm ? Bo coś temat stadionu ucichł całkiem. Z tego co tu pisaliście to było 15 dni na odwołanie. Jest 19.09 więc chyba już powinno coś być wiadomo w tym temacie. Chyba że znowu są to dni robocze.
Wizzy
2011-09-20 19:39:22
Czy robocze, czy kalendarzowe to jeżeli było 15 dni na odwołania to termin i tak już minął....
Bob
2011-10-11 10:40:49
Nie ma pozwolenia , nie ma odwołań a BPBP nie ma co budować. O stadionie możemy zapomnieć.
Kryw
2011-10-13 13:57:53
Co to znaczy zapomnieć ? To w takim razie jak władza dała sobie spokój to niech się teraz wytłumaczy z wyrzuconych w błoto 20mln zł na modernizacje tej ruiny na Rychlińskiego. Gdzie my żyjemy ? To nie jest demokracja. Kilka osób powiedziało nie i teraz spokojnie z okna ogląda sobie za darmo mecze ekstraklasy. TO JEST CHORE !! Poza tym jeszcze jedno. JAK STADION powstałby na przysłowiowym zad.... to co stanie się z tym ? Przecież miasto nie będzie utrzymywać dwóch obiektów. To wiadomość dla mieszkańców Rychlińskiego. WIECIE CO WAM TAM POSTAWIĄ ?? HIPERMARKET I CIEKAWE CO WTEDY POWIECIE JAK ZJAWI SIĘ JAKIŚ POTĘŻNY INWESTOR DLA KTÓREGO ZA HAJS MOŻNA KUPIĆ DECYZJĘ KAŻDEGO SĄDU I POSTAWI WAM TAK HIPERMARKET. Ciekawe co wtedy powiecie na codzienny ruch na ulicy, setki aut, tirów dowożących towar. LOKALIZACJA NA TEGO TYPU DZIAŁALNOŚĆ WPROST IDEALNA. Tego wam życzę !
Adamsky
2011-10-20 10:47:32
@Kryw/ oni woleliby na pewno jakiś fajny kościół, najlepiej świątynię wielkości Bazyliki Licheńskiej czy tej w krakowskich Łagiewnikach. Wtedy mięliby naprawdę blisko, a i może ktoś z toruńskiej rozgłośni coś miłego o nich wtedy powie... Cóż, jaka demokracja, takie decyzje...
100% BB
2012-03-23 19:12:09
Zostało nieco ponad 50dni do rozpatrzenia kolejnych wniosków o licencję na kolejny sezon w ekstraklasie. Nasz prezydent miasta, złożył obietnice juz nie tylko kibicom w mieście, ale i działaczom, trenerom, piłkarzom, za pośrednictem Canal+, komisji licencyjnej, że najpóźniej do wiosny 2012 roku ruszy budowa stadionu. Pieniądze unijne sie kończą, w mieście już nie pozostało wiele inwestycji z zapewnieniem wkładu na projekty finansowane z Europy, wiec pora najwyższa i ostatnia aby budować stadion, zwłaszcza, że budzet miasta ma nikły deficyt na rok 2012 i jak nic sie nie wydaży na koniec roku bedzie spora nadwyżka, wynikająca z oszczędności i dochodów. Wiec o co chodzi? Podbeskidzie BB, jest w ekstraklasie! Na 95% Podbeskidzie BB, sportowo zapewni sobie utrzymanie i co ciekawsze może być dobry wynik jak na absolutnego debiutana w najlepszej "16". Co jeszcze Podbeskidzie musi zrobić żeby miasto przebudowało stadion, awansować do ligi europejskiej czy Ligi Misrzów, aby stadion mógł być budowany? Jak miasto będzie sie czuło przed inwestorem, który ma go wybudować? To jest zwodzenie firmy, która wygrała przetarg. Miasto buduje jeden z najtanszych obiektów nowych w Polsce, na licencję PZPN i UEFA!!! Nawet mniejsze Tychy, mają droższy stadion, a ruszą w tym roku. Na co my czekamy, masto już od 2008 roku zapisuje w budżecie pozycję: budowa stadionu miejskiego i zabezpiecza określoną kwotę, której jeszcze na tą inwestycje nie ruszyło. Nie wiem dalej ktoś ma chrapkę na ten teren przy Żywieckiej nie dużo trzeba bedzie wybulić, około 6-8 mln zł ( działka + inwestycje jakie zostały poczynione podgrzewana murawa oraz oświetlenie ) Po wybudowaniu stadionu działka bedzie warta 110-120 milionów. Ciekawy jestem kto tak usilnie blokuje tą inwestycję, czy nie ma tam drugiego czy trzeciego dna w tej całe sprawie, która ciągnie sie jeszcze od czasów byłego prezydenta Traczyka. Ponieważ to dalej nie jest zakończona sprawa, mimo że grunty wróciły do miasta. Takie jest moje zdanie.

Informacje:


inwestycje, Bielsko-Biała, drogi, budowa, przebudowa, przetarg, kamienice, zabytki, wiadukt, obwodnica, s69, s-69, s1, s-1, estakada, rondo, projekt, rewitalizacja, remont, projekt, plan, schemat, przebieg, mapa, rozbudowa, stadion

Archiwum:


2018
» wrzesień (2)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (1)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (2)
» styczeń (2)

2017
» grudzień (1)
» październik (4)
» wrzesień (1)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» marzec (4)
» luty (2)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» wrzesień (1)
» czerwiec (2)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» luty (2)

2015
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (4)
» sierpień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (2)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (1)
» styczeń (1)

2014
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (1)
» wrzesień (2)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (4)
» styczeń (3)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (1)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (4)
» maj (2)
» kwiecień (1)
» marzec (3)
» luty (1)
» styczeń (2)

2012
» grudzień (1)
» październik (1)
» wrzesień (1)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (7)
» luty (3)
» styczeń (2)

2011
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (2)
» wrzesień (2)
» sierpień (8)
» lipiec (1)
» czerwiec (5)
» maj (5)
» kwiecień (7)
» marzec (4)
» luty (7)
» styczeń (3)

2010
» grudzień (2)
» listopad (14)
» październik (7)
» wrzesień (8)
» sierpień (10)
» lipiec (5)
» czerwiec (21)
» maj (13)
» kwiecień (3)

Ostatnie komentarze


[Janusz]
Autorze, dlaczego porzuciłeś bloga? Tęsknię.
[skyscrapper]
Dla wszystkich, którzy tęsknią za blogiem polecam forum skyscrappercity. Założyciel bloga udziela się również tam....
[Mark]
Właśnie mija rok odkąd serwis przestał działać. Czy zna ktoś podobny o podobnej tematyce dotyczący...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 2717300
Newsów: 270
Komentarzy: 5643
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Stadion: ogłoszono zwycięzcę przetargu, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała