inwestycje.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
inwestycje.blog.bielsko.pl/rss
strona główna - inwestycje.blog.bielsko.pl
« strona główna

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Starostwo Powiatowe w Cieszynie wydało pozwolenie na budowę Stadionu Miejskiego przy ul. Rychlińskiego w Bielsku-Białej.

Pozwolenie nie jest jeszcze prawomocne - od daty wydania (2 lipca) musi minąć 14 dni, aby stało się ono ważne.

W stosunku do poprzedniego, oprotestowanego projektu nowy nie przewiduje zmiany charakteru ulicy Rychlińskiego. Wcześniej, od strony bloków mieszkalnych zaprojektowano główne wejście na stadion, dwa małe parkingi dla kilkunastu samochodów, wjazd na drogę techniczną oraz zatokę dla autobusów. Wejście na stadion będzie możliwe tylko od strony ul. Żywieckiej oraz hali sportowej BKS. Prawdopodobnie, boczne boisko treningowe zostanie zamienione na plac postojowy. Dodatkowo, Urząd Miasta w podpisanym porozumieniu z mieszkańcami osiedla Grunwaldzkiego, zobowiązał się do remontu chodników i parkingów oraz stworzenia nowych terenów zielonych w rejonie ul. Rychlińskiego. W przypadku zniszczenia elewacji odnowionych bloków przy tej ulicy, wynikającej z użytkowania stadionu, Ratusz będzie miał obowiązek odświeżyć ściany zewnętrzne tych budynków.

Wizualizacje stadionu: (1), (2)
Więcej na temat stadionu czytaj tutaj: (1), (2), (3), (4), (5)

2012-07-06 | Dodaj komentarz
Ppp
2012-07-06 12:38:20
Nareszcie :)
Maciej P.
2012-07-06 13:29:33
"Dodatkowo, Urząd Miasta w podpisanym porozumieniu z mieszkańcami osiedla Grunwaldzkiego, zobowiązał się do remontu chodników i parkingów oraz stworzenia nowych terenów zielonych w rejonie ul. Rychlińskiego." Dla osób niezainteresowanych rozbudową stadionu to jest chyba jedna z nielicznych (w kontekście stadionu, rzecz jasna) dobrych wiadomości...
...gość...
2012-07-06 13:30:19
pozwolenie jest, teraz tylko pytanie kiedy ruszy budowa...
inwestycje
2012-07-06 14:18:12
jesli nie bedzie protestow dot. pozwolenia na budowe i jesli nikt nie oprotestuje wyboru wykonawcy to najwczesniej poczatkiem sierpnia
gregof
2012-07-06 15:52:19
Pozwolenie jest. Teraz nasuwa się pytanie, czy jest jeszcze kasa na to przedsięwzięcie? Myślę, że na rękę było Ratuszowi, brak pozwolenia. Najbliższe tygodnie pokażą jaką jest sytuacja. Czy BPBP będzie w stanie wybudować taki obiekt za 80,0 M Pln?
John
2012-07-06 19:01:16
Pieniądze są zarezerwowane w budżecie także nie ma obaw
gregof
2012-07-06 20:02:03
Nie wystarczy zarezerwować, trzeba je jeszcze mieć. Dochody systematycznie maleją, a wydatki rosną..
100% BB
2012-07-06 21:13:27
Właśnie kurde, znowu jest czas na odwołania. Ciekawe kto teraz zacznie rzucac kłody pod inwestycje? Jakby pozwolenia na budowę nie mozna było utajnić poza wiadomościami tylko dla zainteresownych osób, które to pozwolenie muszą otrzymać i sie ustosunkowac do niego. Żadna inwestycja w miescie nie ma takiego i nie miała takiego medialnego zainteresowania jak stadion. Czy ktos sie interesował, że miasto dostało pozwolenie na wybudowanie Wiaduktu na Wyzwolenia? Czy pozwolenie na budowę hali pod Szyndzielnią? Złośliwość i tyle w temacie. Jakby media nie mogły trzymac mordy na kłódkę! Stadion ma proste finansowanie jest rozłożony na 3 lata budzetowe. Na dzisiaj miasto moze wyłożyć na inwestycje gminne + na prawach powiatu 140-150 min pln ( bez kredytu ) przy założeniu, ze rocznie na stadion będzie potrzeba około 30 mln zł czyli 1/5 wszystkich inwestycji w mieście.
100% BB
2012-07-06 21:28:02
W przyszłym roku i latach kolejnych bedzie bardzo mało inwestycji. Jest to związane z kolejnym kryzysem gospodarczym, na świecie a także w Polsce, sektor samorzadowy i rzadowy jest tak zadłużony, ze brak inwestycji odczują firmy budowlane oraz firmy które owe materiały sprzedają. Utrzymywanie cen na obecnych poziomach będzie nierealne. Jedynym zagrożeniem jest konflikt na lini Iran-USA i niekontrolowany wzrost cen ropy= paliw.
pab
2012-07-06 23:06:38
Łatwo o zgodność w sprawach które nas nie dotyczą.Nie dziwię się ludziom ze wspólnot które protestowały jest to realne pogorszenie warunków życia i mieszkania.tym bardziej że tuż obok jest żywiecka teraz będzie stadion a za jakis czas elektrociepłownia.Idealnie pasuje to do polityki realizowanej aktualnie w centrum syf a dzielnice kwitną....
100% BB
2012-07-07 10:23:08
Bzdury, jakie pogorszenie warunków życia? Stadion w tym miejscu jest dłuzej niz zbudowano tam budynki pierwsze mieszkalne. A o ile wiadomo z powodu budowy elektrociepłowi zbudowano mieszkania dla pracowników tego zakładu. Moga znowu przyjśc takie czasy ze ci, co mieszkają w centrum miasta beda mieli 100x lepiej niż ci w dzielnicach miasta i pod lasem. Tak wiec z tym luksusem i rozkwitaniem dzielnic to bym sie nie nakręcał tak na zapas.
pab
2012-07-07 12:26:42
to ty bzdury piszesz....osiedle powstalo duzo wczesniej niz ec1.i nie było to żadne osiedle dla pracowników elektrociepłowni.było to klasyczne osiedle robotnicze ZOR.to po 1.Rozbudowa stadionu jest pogorszeniem warunków wieksza pojemność = wiekszy ruch chałas itp itd.na szczescie zmieniono komunikacje i nie jest to juz od rychlinskiego.ale i tak hałas w mieszkaniach i drgania będa.na razie mieszkanie pod tzw lasem kwitnie i zgoda moze sie to zmienic ale nie teraz a problem rozwalonego centrum jest realny i dotyczy ludzi którzy mieszkaja TERAZ i nic nie jest robione aby to poprawić
100% BB
2012-07-07 12:45:34
Nakrecasz sie gościu i to niepotrzebnie. Na ten stadion przychodziło już po 12 nawet 17 tysiecy ludzi. Proszę nie wypisuj głupot o jego rozbudowie tylko o przebudowie na nowy i dostosowaniu do wymogów dla kibiców, dziennikarzy, VIP-ów i sportowców. Ludzie przychodza na widowiska sportowe co 2 tygodnie na 2-3 godziny. Miasto poszło kilka razy na rękę mieszkancom. Zainwestowali w osiedle, zlikwidują boisko treningowe wzamian bedzie dodatkowy parking, dogadali sie z PGE, aby zmodernizowac starą elektrownię na nową z rygorystycznymi normami narzuconym przez UE. Nie chodzi o stadion jako kłopot dla ludzi. Ktoś przez ludzi może próbować ubić na tym swój własny interes. Biznes, polityka i tyle mam do powiedzenia.
pab
2012-07-07 13:33:54
jest to rozbudowa bo zwiększają ilosc miejsc.jeżeli chodzi o elektociepłownie.co ty gadasz jaki mamy interes żeby w prawie w centrum kopciła ec1.tym bardziej że teraz nie jest produkowane żadne ciepło w starej elektrociepłowni bb i całe ciepło płynie z czechowic.czemu tam nie rozbudowano w czechowicach.a była jedyna sznasa na pozbycie sie jejz bb.PKE nie chciał rozbudowy w bb ale chodził za tym prezydent i wychodzil tą idiotyczną i absurdaną decyzje.i to on jest za nią opdowiedzialny.ale to TWOJ PREZYDENT?głosowałeś na niego?Wiem o tym bo widze co myslisz i co piszesz.widać ze nie masz zielonego pojecia ani o stadoinie ani o elektrociepłowni.
Adamsky
2012-07-08 09:32:47
Chłopaki prawda leży troche po środku tego co piszecie. Stadion rzeczywiście był szybciej jak osiedle i dyskutowano juz jego ewentualne "przenosiny" na peryferia, po długiej analizie stwierdzono, że już za późno na takie rozwiązania. jest projekt, działka, wszystko w zasadzie gotowe, wydano chyba 25milionów do tej pory, więc porzucenie tego to byłaby niegospodarność! Co do EC1 ja też uważam, że rozbudowa EC2 w Komorowicach/Czechowicach byłaby dużo rozsądniejsza dla miasta niż stawianie nowego bloku w centrum. Cóż, PGE/Tauron jest prywatną firmą, "podziękować" za to należy prezydentowi. I tyle. A co do stadionu to cieszę się bardzo, że jest ta zgoda, oj budujcie panowie, budujcie, stadionik będzie piękny!
amen
2012-07-08 17:41:11
Mam nadzieję że tym razem miasto nie znajdzie już wymówki i zbuduje to co obiecało bo w świetle tego co piszecie będzie to niegospodarność, jeśli już tyle zrobiono. Dwa stadion tam był !! Więc to nie jest żadne utrudnienie dla mieszkańców. Jakby przepisy były inne i poziom PL piłki dużo wyższy i w dodatku trybun by nie wyburzono to dziś bywałoby na tej ruinie 10 000 ludzi. Trzy, jak ktoś uważa że budowa stadionu jest wyrzuceniem pieniędzy to jest po prostu zacofany na 60 lat w tył. Żyjemy w kraju gdzie dzieciom zamyka się boiska i zabrania gry w piłkę. Brak inwestycji w sport to głupota. Mamy piękne miasto i brakuje nam stadionu tak samo jak dużej hali rozrywkowej (jak np. Spodek). Brak obiektów to brak rozumu i wyobraźni. Takie obiekty budują prestiż. A niektórym ciągle tylko chodzi o to żeby nachapać się samemu kasy i spać na hajsie. Za komuny był jeden plus. Ludzie żyli dla wspólnych celów. Nowy stadion oznacza mniej nudny weekend w tym mieście gdzie od lat nawet dobra kapela nie przyjechała a jak już to dzieje się to 1 w roku. Dzisiaj jeden drugiego za złotówkę wydaną na taki stadion zabije.
ss
2012-07-08 17:46:22
Średnio w Bielsku Białej i okolicach żyje 250 000 ludzi. Liczę nawet tych co dojeżdżają z pobliskich wsi, Genralanie potencjalnych kibiców regionu śląskiego. O stadionie mówi się od chyba 5 lat = 60 miesięcy. Jeśli ktoś umie liczyć to zakładając że stadion wyniesie 80 mln zł to jest to miesięcznie kwota 5 zł 33 groszy. Jakby mi ktoś powiedział 5 lat temu że jest zbiórka to bym odżałował raz w miesięcu jedno piwo i rzucił na specjalne konto. Ludzie to jest kapitalizm !! Obudźcie się . Wszystko można zrobić nawet w oderwaniu od władzy, która już od dawna w tym systemie prawdopodobnie nie jest potrzeba albo tylko udaje że komuś służy już szczególnie społeczeństwu !!
ein
2012-07-09 08:31:39
Przeliczyłem - wychodzi po 320 zł na osobę za budowę - od niemowlaka do staruszka. A to tylko początek. Kto będzie płacił za utrzymanie stadionu? Utrzymanie takiego obiektu musi kosztować ok 7-10 mln złotych rocznie. To budżet Podbeskidzia. Podbeskidzie tego nie zapłaci. Zapłaci misto, które zedrze z nas tę kwotę w formie podwyżki podatku od nieruchomości. Ktoś chyba powinien mnie zapytać, czy mam ochotę na finansowanie takich fanaberii? A jak Podbeskidzie odpowadnie z ekstraklasy (a z tego, co się dzieje wynika, że odpadnie na 100%) to będzie ogólna katastrofa i wstyd bo stadion będzie stał pusty. Tak samo zresztą jak inne stadiony w Polsce wybudowane na euro.
inwestycje
2012-07-09 09:14:29
@ein - koszty utrzymania wzięte chyba z kosmosu, na czym opierają się te szacunki, bo wydaje mi się, że na niczym; dla przykładu utrzymanie Stadionu Narodowego w Warszawie to ok. 30 mln zł rocznie / czy szkół i basenów też mamy nie budować, bo z reguły nie są dochodowymi instytucjami / warto zamknąć przecież szkoły, bo to same koszty... - Miasto to nie komercyjne przedsiębiorstwo, które ma być nastawione na zysk finansowy
ps
2012-07-09 10:23:02
ein w pełni podzielam twoje obawy.....prelegent tego portalu tez nie wie ile to moze kosztowac ale Tobie mowi ze nie masz racji. na razie robione jest wszystko na huraaa a refleksja przyjdzie juz niestety po fakcie....kiedy np pojawia sie przywolane przez ein koszty.....
Graviter
2012-07-09 10:37:11
ein: masz bardzo prostackie podejście. Pytano Cię dwa razy czy chcesz stadion, podczas wyborów. Jeżeli głosowałeś w wyborach prezydenckich na kogoś kto stadion popiera, to nie gadaj, że nikt stadionu z Toba nie konsultował.
ts
2012-07-09 11:15:39
Do inwestycje: Masz rację miasto to nie instytucja nastawiona na zysk !! A to, że w tym kraju brakuje pieniędzy to nie wina rozwoju infrastruktury i ogólnie życia społecznego, tylko tego, że są w tym kraju władza legalnie rozkrada w świetle prawa pieniądze. Nie ma krajów biednych tylko są kraje źle zarządzane. JAK KUPUJECIE DZIECKU KLOCKI LEGO ZA 1100 zł ZESTAW TO NIE LICZYCIE ŻE JEST TO ZUPEŁNIE BEZSENSOWNY WYDATEK ? Koszty utrzymania dziecka są drogie, więc ludzie nie zakładają rodzin. A za 40 lat popatrzą dookoła i powiedzą sobie na co ja liczyłem ? Na czym chciałem oszczędzić jak teraz mam emeryturę 500 zł. Tak samo będzie z infrastrukturą. Ten stadion się rozleci i będziemy mieć drużynę w A klasie. A sport to dzisiaj, co udowodniło euro 2012 jest najlepszą wizytówką miasta jak i kraju. Szczególnie piłka nożna.
Adamsky
2012-07-09 11:30:49
...bo pewnie pan 'ein' wolałby sferę III zamiast stadionu! Eeee, tacy malkontenci zawsze się znajdą, nie należy ich słuchać, ignorować i tyle. Dokładnie, baseny, szkoły, biblioteki czy nawet MZK jest ostatnio nierentowne, to co panie 'ein', może zlikwidować w B-B komunikację miejską? I będzie po kłopocie, nie? Takie 'komercyjne' (dzikokapitalistyczne) myślenie zostaw lepiej 'ekspertom' na tvnbizness, oni mają tam orgazmy jak słupki świecą się na zielono, nam mieszkańcom natomiast daj tę cotygodniową dawkę radości w postaci emocjonującego meczu naszej ukochanej drużyny, dajBoże na nowiutkim stadionie miejskim w B-B.
zulek
2012-07-09 12:07:38
PAB to chyba Staniszewska
pab
2012-07-09 12:43:42
zimno....
ein
2012-07-09 15:27:59
Jak chcecie mieć bałwana to sobie sami za niego zapłaćcie. Nie głosowałem na nikogo. Niektórzy mają podejście do sprawy nizbyt skomplikowane: najpierw zbudujmy coś dużego i żeby było cacy, a potem się będziemy martwić co z tym zrobić. Nie jest zbyt dobrze mieć syfa, choć coś się wtedy przecież ma.
Graviter
2012-07-09 15:41:12
Jak nie glosowałeś na nikogo to teraz nie jęcz, że ktoś podejmuje za Ciebie decyzje. Jeżeli nie dorosłeś do zrozumienia systemu legislacyjno-decyzyjnego w tym kraju to zajmij się czytaniem o tym a nie pisaniem na blogach.
art
2012-07-10 11:32:46
nie głosowałeś to teraz nie płacz.
100% BB
2012-07-10 11:51:33
W kazdym mieście sa przeciwnicy jakieś inwestycji. To nic nowego, problem w tym, że często jest to podparte fatalną wiedzą na temat inwestycji i zarządzania. Naprawdę niektórzy swoimi wypowiedziami przypominają mi blondynke z dyskoteki, która chciała sie wypowiedzieć na jakiś poważny temat, bez nawet podstawowego przygotowania sie do dyskusji. Pan Adamsky, ma tutaj duzo racji. W BB, sa tysiace ludzi, którzy płacą podatki i lubia piłke nożną czy sport wogóle. Przebudowa stadionu ( byc może jeden i ostatni raz ) od 1955 roku też ma prawo być wykonana. Ludzie przychodzą na mecze, płaca duze pieniądze za bilety, karnety, muszą miec jakiś chociaż podstawowy komfort ogladania zawodów sportowych. To samo dotyczy sportowców, oraz mediów. Stadion to nie tylko zachcianki władzy, to zwyczajnie obowiązek duzych miast, zeby ludzie mieli zapewniona dobra rozrywkę na znakomitym poziomie. Jeden lubi Teatr, inny kncerty w BCK-u inny lubi sport i rozgrywki na obiektach sportowych. Konflikty ze stadionami przypominaja mi walkę ateistów z katolikami, kiedy słyszą, ze z budżetu miasta czy państwa ma być remontowany albo zbudowany jakiś obiekt sakralny majacy znaczenie dla Katolików. Jakby ci ateisci zapomnieli ze Katolicy takze płacą podtaki, tak można sie wadzić o wszystko ze wszystkimi.
100% BB
2012-07-10 12:19:22
Sprawe kosztów utrzymania stadionu można oddać w prywatne ręce. Wystarczy dobrze rozpisac przetarg aby firma która wygra, bedzie miała prawo do reklamy na stadionie na jakiś okres czasu np. 20 lat z ustaloną w ofercie ceną jaką będzie ponosił reklamodawca z tytułu całorocznej reklamy na obiekcie sportowym. Gmina wcale nie musi utrzymywać stadionu. Tak zrobiono w Lubinie oraz Warszwie Gdańsku. O ile wiadomo koszt utrzymania stadionu Korony w Kielcach wynosi około 2-3 mln złotych. Straszenie internautów sumami utrzymania stadionu na sume 7-8 mln zł ( To nie Baltic Arena w Gdansku ) jest po prawdzie kłamstwem i oszustwem, mającym na lecu wywołanie strachu o gminne pieniądze po ukończeniu budowy.
ein
2012-07-10 13:49:37
Do utrzymania takiego obiektu trzeba zatrudnić na stałe przynajmniej 20-30 pracowników na czele z dyrektorem - a jakże, zastępcą, głównym księgowym, może nawet audytorem wewnętrznym (ha ha). Licząc średnio po 3,5 tys. zł brutto na osobę daje niecały milion rocznie. Dalej trzeba wynając ochronę, oświetlić dość jednak jasnym światłem, ogrzać w zimie i odśnieżyć, zapewnić przeglądy i konserwacje urządzeń technicznych, budowli, zapłacić za sprzątanie i wywóz śmieci, zapłacić za wodę i ścieki (w tym odbiór deszczówki z olbrzymiej powierzchni) i w końcu co 3-5 lat trzeba zrobić remont. Nie wspomnę o podatkach gruntowym i od nieruchomości. Frekwencję przewiduję max 5 tys. osób na 15 meczy rocznie razy 40 zł za bilet, co daje ok. 3 mln rocznie. Z tego trzeba utrzymać klub (12-15 mln) i stadion (min.8 mln). Innych imprez raczej nie będzie tak jak w przepotwornej hali pod Szyndzielnią. Sponsorzy się wycofują. Kto będzie za to płacił? Ma ktoś pomysł?. I to wszystko po to, żeby paru kolesi mogło sobie co dwa tygodnie pokrzyceć i poobrzucać innych kolesi niewybrednymi inwektywami. Niech mi nikt nie mówi o jakichś potrzbach wyższego rzędu, które jakoby miały być zaspokajane na tym stadionie. To będzie pomnik pychy, za który będziemy płacić przez trzy pokolenia. W przyszłości kilka milionów trzeba będzie wydać żeby to rozebrać. A do lekarzy niektórych specjalności (np.kardiologa - sic!) w Bielsku czeka się kilka miesięcy, zamyka się przedszkola i szkoły, likwiduje się miejsca pracy, rozlatują się zabytkowe kamienice i nie ma mieszkań dla ubogich rodzin.
inwestycje
2012-07-10 14:50:43
@ein: Bzdura. Większość kosztów, które wymieniłeś nie wzrosną w przypadku przebudowy stadionu, względem stanu obecnego. Niektóre koszty, o których pisałeś miasto płaci samo sobie (np. podatek od nieruchomości). Notabene, będzie wynosił w praktyce tyle samo co teraz. Koszty mediów według Ciebie wzrosną - ciekawe... nie wiedziałem, że ilość produkowanych śmieci przez ludzi jest uzależniona od wyglądu stadionu. Oświetlenie murawy kosztować będzie tyle samo co teraz. / Kolejną nieprawdą są koszty utrzymania klubu - widzę totalną niewiedzę w tym zakresie. Ani TS Podbeskidzie, ani BKS Stal nie należą do miasta - miasto ma jedynie 1-procentowe udziały. Koszt utrzymania klubu nie leży po stronie miasta. Dodatkowe etaty - nie będzie powoływana żadna NOWA instytucja odpowiadająca za utrzymanie stadionu - za stadion będzie odpowiadał BBOSiR. Nie będzie nowej instytucji - nie jest potrzebnych wiele nowych etatów. / Miasto ma obowiązek zapewniać potrzeby różnego rodzaju mieszkańców - tych interesuje piłka nożna, siatkówka, koncert Krzysztofa Krawczyka czy Zadymka Jazzowa. Mnie na przykład kompletnie nie interesuje jakaś żenująca (według mnie) wystawa w BWA - pokazująca Saddama Hussajna zatopionego w szklanym basenie, czy jabłka malowane srebrzanką. Ile osób korzysta z BWA - na pewno o wiele mniej niż ze Stadionu Miejskiego. Miasto przeznacza duże pieniądze na utrzymanie i remonty BWA. Nie protestuję przeciwko temu, mimo, że pieniądze na ten cel także idą z moich podatków - jest to rzekomo "rozrywka" dla ludzi, którzy uważają siebie za wielkomiejską, rzekomo inteligentną elitę. Sądzę, że po pierwsze nie jest to rozrywka, a po drugie skrajnie prymitywna. Nie zgadzam się też z koncepcją budowy mieszkań socjalnych z moich pieniędzy - ale też nie protestuję. Miasto to społeczność, która składa się z ludzi o różnych potrzebach. Pełna zgoda, że nie wszystkie gałęzie są traktowane sprawiedliwie - np. obecne władze kompletnie ignorują propagowanie historii miasta (zaczynając od remontów kamienic, a kończąc na wspieraniu inicjatyw prohistorycznych - wydawnictw książkowych, konferencji, atrakcji hist. i wielu wielu innych. Innym zaniedbanym zadaniem miasta są inwestycje w turystykę. / Widzę u Ciebie z jednej strony podejście mocno socjalne (np. budowa mieszkań socjalnych), a z drugiej strony libertariańskie (inwestowanie tylko w to, co przynosi wymierne zyski i generuje kosztów). Ciekawy jestem, jak zapatrujesz się w budowanie przez miasto budowy dróg lokalnych (według mnie zbyt mało pieniędzy miasto na to przeznacza). Dla przykładu: zadanie pod nazwą "Przebudowa ulicy Skowronków wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Lubelską w Bielsku-Białej" kosztowało miasto 950 tys. zł. Z tej drogi będzie korzystało może ze 100 osób. Czy to słuszna inwestycja, czy według Ciebie miasto powinno wydać te 950 tys. na remont ul. Warszawskiej, a tę drogę lokalną zostawić w takim stanie, w jakim była? Przecież z ul. Warszawskiej korzysta prawie każdy bielszczanin, a o ulicy Lubelskiej czy Skowronków mało kto w ogóle słyszał. Pozdrawiam
100% BB
2012-07-10 16:40:33
Można osobie, powyżej, tłumaczyć, a on i tak swoje. Byłby problem gdbyby udziały miasta w remontach dróg loklanych, kamienic, budowie mieszkań komunalnych czy wsparciu najbiedniejszych, ich fnansowanie w BB, wynosiło w sumie 0 złotych, co roku. Wtedy bym zrozumiał, że z powodu ambicji władzy, która postawiła na stadion, tnie wszytkim od wielu lat pieniądze na inne podstawowe sprawy, a tak nie jest i gość tutaj oszukuje maksymalnie. Znowu nakręca z każdym postem coraz wyzszy koszt utrzymania stadionu, utrzymanie stadionu LegiiWarszawa, kosztuje 9 milionów gościu, a on ma ponad 32 tys miesjc siedzacych i rowiaznia komercyjne jakich w BB, nie bedzie. Nie bedzie loży dla biznesmenów, sal konferencyjnych, klubu fitnes, dyskoteki, nie bedzie żandego muzeum klubowego, z czego ma być owe 8 milionów wydatków? Człowieku ty pewnych spraw nawet nie bierałeś pod uwagę tylko cały czas jak ograniczona jednostka w kółko to samo. Stadion w BB, jest jednym z najtańszych w kraju, jego inwestycja została przygotowana nie w oparciu o cheć pokazania sie ale chodzi o spłenienie podstawowych oczekiwań i założeń licencyjnych zwiazków piłkarskich PZPN i UEFA! Zrozumiano?
ein
2012-07-11 08:26:19
Poczytajcie sobie dzisiaj na onecie jak to kilkakrotnie bogatszy Kraków będzie spłacał długi stadionowe przez 20 lat. Nie zakrzyczycie mnie. Liczby powiedzą w przyszłości swoje. Wyliczenia dotyczą oczywiście klubu, ale skoro klub nie będzie miał pieniędzy to ktoś będzie musiał dopłacić. Dopłąci miasto z powodu chorych ambicji władz. Nie chodzę do BWA. Ale miasto nie powinno promować i dotować wszystkich możliwych sfer działlności kulturalnej i sportowej. Akurat piłka nożna - zawodowa piłka nożna - powinna utrzymać się sama. Chyba że mówimy o piłce amatorskiej - ale jej nie jest potrzebny stadion z 15 tys. widzów. Dakcie sobie powiedzieć - w Bielsku ani w okolicach nie ma 15 tys. kibiców !!! Stadion będzie piusty jak wasze czerepy.
100% BB
2012-07-11 08:55:06
@ ein., widzisz człowieku jak media toba manipulują? Tanczysz jak ci inni zagrają. Przczytałeś tekst, z którego nic nie wynika. Napisane jest 5/10, Kraków od wielu lat zadłuzał sie na potrzeby różnych dużych inwestycji! Wymienione w artykule stadiony oraz przebudowa rozwiązania drogowego to tylko 3 inwestycje. W samym Krakowie, zadłużonio sie nie tylko pod infrastrukturę sportową, ale z powodów wielu inwestycji w tym unijnych, co spowodowało ze ilośc wydawanych pieniędzy od 2008 roku była znacznie większa niż wpływy z podatków i opłat. Co ty myżlisz gościu, że dziennikarz ogólnopolski przedstawi tobie z dokładnością co zrobioli w ciagu 4 lat w 760 tys mieście? Po prostu wydawali wiecej w kazdym roku niż wpływało z podatków i opłat a braki pieniędzy w budżecie wyrównywali pożyczkami! Ale, że do obciążenia miasta przyczyniło sie przebudowanie ronda Ofiar Katynia, już nie napisałeś! Tak, tak, widac ze z ciebie dobry kandydat na polityka, kombinatora, który przedstawia nam wszystko to co jest akurat dla ciebie wygodne, no i śmiesz ludziom przekazywać niedokładnie przeczytany tekst do tego bardzo słaby z pewnej gazety. Ponieważ miasto ma tak uzgdnione z bankami, ze spałatę kredytów inwestycyjnych maja zaplanowane do roku 2032.
zulek
2012-07-11 09:56:38
Po co rozmawiać z kimś takim jak ein? Koleś cytuje brednie jemu podobnych znawców. Nie ma pojęcia o zarządzaniu taką inwestycją. POdaje durne przykłady zamykanych szkół i przedszkoli. Panie ein a kto ma do tych szkół chodzić i kto za nie bedzie placil? Marzą się PAnu 16 osobowe klasy? Prosze również zerknac do statystyki Bielsko ma najlepsze wyniki z egzaminów szóstoklasistów i gimnazjalistów w wojewodztwie śląskim przy najmniejszych wydatkach na jednego ucznia! Czyli chyba dobrze zarzadzają groszem. Proszę nie bredzić o przedszkolach, bo jak tylko skończy się problem z sześciolatksmi to kilka przedszkoli padnie. Panie ein jest pan ignorantem powtarzającym wyświechtane bzdury.
100% BB
2012-07-11 09:57:45
Jeszcze dwie sprawy. Przelicz sobie gościu 3.5 mld pln / 760 tys mieszkanców ile ci wyjdzie dochodu na głowę 1 mieszkanca Krakowa, a dochody BB, 730 mln pln na 169 tys ludzi. Czy wyjdzie z tego jakaś niebotyczna różnica jak pisałeś? Dług Krakowa to 2.058 mld pln. Skoro 2 stadiony piłkarskie kosztowały 540 i 138 mln pln, znaczy, że to masz 678 mln pln. To na co Kraków pożyczył jeszcze ponad 1.38 mld zł ???!Widzisz jak łatwo twoją teorię przerobić na nie wiele wartą wypowiedź! Na tym przykładzie tobie udowodniłem, że żle przygotowane wiadomości tylko wprowadzaja w błąd opinie publiczną. Obecnie te wypociny czyta w siecie już prawie cała interentowa Polska, a komentarze w większości sa tak samo daremne jak ten artykuł!
Zulek
2012-07-11 09:59:41
... i ten przykłąd krakowa... Panie Ein a może damy przykład Gdyni i miasto to samo i stadion podonej wielkości... co teraz nie ma Pan już nic do powiedzenie... i tutaj nie chodzi o zakrzyczenie, chodzi o pokazania jak mało Pan wie
ein
2012-07-11 12:51:45
Czyli za stadion powinniśmy płacić, a za edukację naszych dzieci w przyzwoitych warunkach i na odpowiednim poziomie - nie? Ciekawy pogląd Panie Zulek. Gdyby 16-osobowe klasy były niekorzystne to dlaczego wprowadza się 10-osobowe grupy na lektoratach w liceach? Jeżeli bielskie dzieci mają dobre wyniki to z pewnością nie dzięki miejskim władzom - ośmiesza się Pan pisząc coś takiego. Prawda jest taka, że co ambitniejsza młodzież z miast prowincjonalnych, wiedząc, że nie znajdzie studiów na wysokim poziomie ani satysfakcjonującej pracy u siebie, musi konkurować z młodzieżą w dużych miastach albo za granicą. Te wyniki to efekt wyścigu szczurów dzieci i ch rodziców, a także niszczenia gospodarki lokalnej. Zamiast zachęcać inwestorów, którzy podatkami przysparzaliby dochodów, miasto buduje obiekty, które nigdy nie będą wykorzystane (vide:hala) i które przez lata będą pochłaniały niemałe pieniądze. Co do wyliczeń to nie dyskutuję o szczegółach, bo tych nikt jeszcze nie zna. Można przewidzieć jedynie ogólne skutki takich inwestycji. Jedno jest pewne - kołdra jest krótka, bo miasto jest zadłużone. A skoro tak, to należy zapewnić przede wszystkim podstawy egzystencji mieszkańców. Jak już się mieszkańcy wzbogacą, to na pewno chętnie wybudują sobie stadion albo tor wyścigów konnych. Kreków się rozwija i jako miasto wojewódzkie będzie się rozwijał. Bielsko od 20 lat się kurczy i będzie się kurczyć, jeżeli nie pozyska nowych terenów inwestycyjnych kosztem okollicznych gmin i nowych inwestycji produkcyjnych. Swoją drogą musicie być bardzo młodymi ludźmi, którzy niewiele rozumieją z otaczającego ich świata. Takie młode wilki - hę?
zulek
2012-07-11 13:21:53
Panie ein Pan jest nie reformowalny... Domyślam się do jakiej grupy Pan należy... do grupy, której nic się nie udało i winią wszystkich. Po pierwsze z Pana wywodu wynika, że miasto ulega od 20 lat stopniowej degradacji... dowody.... Bielsko od lat nalezy do czołówki miast o podobnej wielkosći, a nawet biorąc pod uwagę miasta wojedódzkie wypada na ich tle bardzo dobrze. Maist, Państwo, gmina nie jest od zapewniania ludziom podstawowych środków egzystancji, bo Pan ma na myśli dawanie kasy... Daja Pan przykład Krakowa, tam nie ma pracy nie ma firm... i konfrontuje go Pan z Bielskiem nie ró sobie Pan jaj, w Mieście jest 2,5% bezrobocie w powiecie 5% !!!! Chce Pan 10 osobowych klas to może 1 osobowe takie nauczanie bedzie najbardziej efektywne. Młode wilki nie takie młode ale nie muszą czekac aż ktoś da. Po za tym pojeździły poświecie i widzą jak on wygląda. Ludzie stąd wyjężdżają, ale jak się wyuczą i zarobią to wracają i żyją sobie w fajnym mięście będą chodzą na halę na lodowiską i będą tez chodzić na stadion.... a Pan se siedź, cytuj kretynów i narzekaj bo wszystko jest źle. A w wyborach głosuj na Staniszewską ana Ci wybuduje trochę nowych szkół.
100% BB
2012-07-11 13:38:33
Nie słyszłeś, że gmina BB, chce w mieście pozyskiwać tereny prywatne pod inwestycje? Niestety nie mamy sytuacji pdobnej do Rzeszowa, miasta, którego okalały same wsie, a gdzie owe miasto praktycznie na chama wchodziło do tych miesjcowości. BB, graniczy z 10 solidnymi gminami pow. bielskiego i aby wiekszyc granice administracyjne nie obejdzie sie zapewne bez referendum miejsowej ludności oraz musi to być zaakceptowane przez rząd RP. Droga do większania terytorium ( słuszna ) ale cieżka w realizacji. Z każdego miasta odchodzą ludzie, wyjątkiem są Wa-wa i Kraków. Natomiast wielu mieszkanców miasta, chce miec własne domy i działki, a tego samo miasto dac w nieskończonośc nie może. Po drugie kiedy otwierano w BB, przemysł włokienniczy i fiata do nas napłyneło sporo ludzi obcych, nie zwiazanych z tym miastem poza zdobyciem pracy, stąd po zachodzacych zmianach niektórzy także wyjechali w rodzinne strony albo w poszukiwaniu nowej pracy w wyuczonym zawodzie. Nie zmienia to faktu, ze budowa stadionu jest jak najbardziej bezpieczna i odpowiada finansowym możliwościom gminy. Na razie tylko 3-4 miasta beda miały obiekty w oparciu o własne możliwości finansowe. To są Bielsko-Biała, Kielce, Gliwice i Mielec. W Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Krakowie, Zabrzu, Białymstoku, Tychach poszli po bandzie, zreszta Tychy już koryguja projekt i nie wiadomo kiedy tam zbuduja stadion. Tak wiec trochę logicznego mysłenia potrzeba i zobaczenia na sprawę BB, w przekroju całego kraju.
ein
2012-07-11 13:52:58
Panie Zulek, to Pan cytujesz propagandowe dyrdymały. Każdy, kto ma oczy, to widzi. Zapytaj Pan młodych ludzi co sądzą o pozostaniu w Bielsku. Oczywiście nie tych młodych wystrzyżonych albo z tatuażami, drgawkami na dyskotekach i z kapiącą wodą z nosa, którym wszystko jedno, byle piwo było zimne, tylko takich trochę ambitniejszych. Pojeździło się za granicą i pozmywało, co? Albo może tirami się zasuwało po niekończących się autostradach? Z perspektywy zmywaka i przez szybę szoferki 16 godzin na dobę wszystko wydaje się piękne.
trik
2012-07-11 14:24:39
@ein Tych Pańskich wywodów nie da się słuchać, lepiej wogóle nie promować sportu w mieście , bez porządnej infrastruktury nie da się osiągać wyników sportowych. Taka jest cała prawda, ja jednak pojeździłem troszkę po świecie i wiem na czym to wszystko się opiera i jak wygląda, nie tak jak piszesze wulgarnie, że z szoferki czy zmywaku-takie rzeczy piszą osoby nie docenione i ograniczone umysłowo!! Z drugiej strony B-B jako jedno z nielicznych miast rozwija się w bardzo szybkim tempie. Proszę przejechać się do Włoch Grecji Portugalii i zobaczyć jak rozwijają się miasta tych Państw, Bielsko prześciga ich o głowę. Pozdrawiam!
mhe
2012-07-11 17:22:20
Dziwi mnie, jak konturowo myślą przeciwnicy stadionu. Stadion to narzędzie do ogromnej promocji miasta i sportu. Bez drużyny stadion może być kulą u nogi, dlatego myślenie musi być kompleksowe i wieloletnie, nie tylko jednego człowieka. Myślę że decydenci ds. budowy też odczuwają ryzyko, ale korzyści mogą być ogromne, na teraz nie do oceny, a straty da się policzyć. Bez ryzyka nie ma nic, a stadion to "duża" sprawa. Na tą chwilę minus jest jeden, aby podbeskidzka młodzież nie brała przykładów z chuligaństwa innych kibiców, bo jak dotąd zaobserwowałem, nawet własnych treści nie mają.
pan
2012-07-12 11:44:36
Widać ein że Pan młodzieży nie lubi. "wystrzyżonych albo z tatuażami, drgawkami na dyskotekach i z kapiącą wodą z nosa, którym wszystko jedno, byle piwo było zimne". Stadion ma być i tyle. Są rzeczy za które dzisiaj ponosi się koszty a nikt o tym nie mówi. Jak np administracja państwowa, samorządowa itp. Tu się szuka oszczędności. Stadion to przyszłość. Cały świat idzie w tym kierunku że ludzie coraz więcej będą wydawać na rozrywkę i sport. Jak ktoś tego nie widzi to dopiero nie ma oczu.
zulek
2012-07-12 12:38:06
Oj Panie Ein... Pan się zupełnie nie odnosi do tego co piszę, ale to chyba przez problemy z czytaniem i rozumieniem tekstu. Ja PAnu podałem fakty Pan się odnosi do jakiegoś głupiego tekstu, który od wczoraj krąży w internecie i podaje liszby z kosmosu, które już wielu tutaj podważyło. Jesli chodzi o młodzież to jak każda chce ruszyć w świat i go zobaczyć, zdobyczyć wykształcene, doświadczenie, poznac kulturę to normalne moje pokolenie też tak miało. I wielu znas już wróciło. Może PAn jest z tych co rodzą się, żyją i umierają w jednym miejscu, a wyjazd do Ikei w Katowicach jest wyprawą życia. Co do zmywaka... haha aleś Pan szczelił... czy to jedyna możliwość pracy po za krajem, czy może tojedyna praca do jakiej Pan by aspirował, a może cytuje Pan kolegów z internetu, którzy zawodowo sączą jad... aleś Pan jest ograniczony w swoim postrzeganiu świata, widac że się nigddzie nie było... My już inne pokolenie Panie, my nie czekamy, aż dadzą my bierzemy to co chcemy. Nie Panie ein, ani na zmywaku, ani na miotle, ani na budowie, ani w knajpie... ot zwykły buyer. Zresztą jakie to ma znaczenie, czy myjąc naczynia ktoś robi cos złego? kradnie? Panie E|in wielu co zaczynało na zmywaku może teraz przyjechać i śmiać się Panu w twarz... a Panu zostaje narzekanie i czekanie aż przyjdą i dadzą. PRL się skończył nie przyjdą :)
anty tsp
2012-07-12 19:44:49
no to pikniki będą miały lepsze krzesełka !!!
anty bks
2012-07-13 09:13:35
stadion jest nasz! CERAMED BIELSKO
snatch
2012-07-13 10:44:36
Panie Ein to moze zamiast stadionu wybudujemy jakąś bazylikę ala Licheń bedzie piknie odpustowo no i sam pan kase bedziesz musiał wykladać, na szycie magurki Jezusa z Bielska Białej postwamy to bedzie dopiero szoł...
maciek
2012-07-13 20:16:21
@100% BB: tylko kiedy to powiekszanie miasta o oscienne gminy? Nie widze niestety zadnych dzialan w tym kierunku, ba, nawet planow dzialan.
100% BB
2012-07-13 20:37:04
Bo będzie trudno. Czy myslisz, że ludzie z okolicznych miast z pow. bielskiego będa chcieli przyłączenia do BB, musiałaby być rzeczowa agrumentacja aby w referendum powiedzieli TAK! Żadne z miast pow. bielskiego mimo, że gospodarczo słabsze od BB, nie mają jakiś kłopotów natury zaglądajacego w oczy bankructwa czy niewypłacalności. Poza tym zagrożony będzie urzad powiatowy z urzędnikami ( starosta, radni pow. bielskiego ) każda gmina przejęta przez BB, to coraz mniejsze pieniądze oraz władza urzedników tego szczebla. To może być 2 powód czemu BB, nie rozrasta sie jako powierzchnia miasta ( granice administracyjne ).
pab
2012-07-13 23:04:47
Już na dzień dzisiejszy miasto BB nie jest w stanie ponieśc kosztów rozproszonej zabudowy uzbrojenia tych terenów zrobienia dróg itp itd w ogole przyłączenie do BB okolicznych wtedy wiosek teraz dzielnic było błedem patrząc na samo miasto BB.więc Panowienie gadajcie andronów że miasto BB ma "wchłonąć"okoliczne miejscowości bo to az trudno komentować.a to że nie ma terenów inwestycyjnych to jest tylko wina zupełnie kuriozalnej polityki władz że takiej strefy niema.bo wszystkie tereny w BB są zabudowane zabudowa przypominajacą śmietnik.jaką strefę mają Gliwice i umiały o to zadbać u nas to jest nie realne. i są pierwsze jaskółki negatywne oczywiście a mianowicie zakład lenko który przenosi się do wilkowic i tam buduje zakład od podstaw..bb nie potrafi zaproponować terenów na terenie miasta bo takich nie posiada bo z dośc dużej powierzchni przez lata takich terenów nie udało sie wygosporarować.
100% BB
2012-07-14 09:33:41
No i własnie dlatego jak podano w informacji gmina BB, przygotowuje się sporządzenia miajscowego zagospodarowania przestrzennego aby można było odpkupić tereny prywatne pod inwestycje. Zreszta to już dawno mówiłem ze tak trzeba zrobić ( kupować grunty prywatne stojące odłogiem ). Dzisiaj zapłacą, ale jutro i pojutrze inwestycje w zakup ziemi zwrócą się w podatkach ( PIT CIT ) od nieruchomości i działki na której ona bedzie stała. Wydaje sie że sprawa z Lenko, podziałała na urzedników niczym kubeł zimnej wody. Z drugiej strony jeśli znajdą sie inwestorzy którzy zainwestują w centrum miasta w okolicach dworca PKP, Grażyńskiego, Podwale, to odejscie Lenko, nie bedzie aż taką tragedią, ale pod warunkiem pojawienia sie nowych inwestorów.
Piotrek
2012-07-16 08:25:27
A stadion bedzie budować zwycięzca przetargu - o ile dobrze pamiętam firma z Tarnowa a nie BPBP....
100% BB
2012-07-16 08:59:42
Firma z Tarnowa upada! Miasto w tym przypadku doszukało sie haczyków ( strzał w "10" ) na działalność firmy i jej protest został swego czasu został zweryfikowany negatwnie. Rok temu akcje spółki na GPW, kosztowały w okolicach 9 złotych dzisiaj........0.61 zł. Firma plajtuje. Zamawiajacy zrywają z nią umowy, a jeden z banków wypowiedział umowę kredytową. Gdyby faktycznie ta firma weszła na plac budowy, wcześniej czy później zeszła by z niego jako bakrut, zostawiajac inwestycje w stanie niedokończonym.
inwestycje
2012-07-16 11:37:11
@Piotrek: najkorzystniejsza oferte zlozyla firma z Tarnowa, ale zwyciezca przetargu jest BPBP
100% BB
2012-07-16 11:53:27
Wlączając się do tego co napiał @ inwestycje, to fakt, ale ze strony tarnowian poszło podobno odwołanie, które zostało oddalone i nasza budowlanka dostała ostatecznie tą inwestycje.
100% BB
2012-07-16 20:04:00
Dzisiaj mija 14 dzień licząc od czasu pozwolenia na budowę 2.7.12. Co teraz, jak bedzie wyglądało dalsze postepowanie do czasu wejscia firmy na budowę?
inwestycje
2012-07-16 20:55:18
1) Musi zostać jeszcze podpisana umowa z wykonawcą (BPBP). 2) Trzeba poczekać 7 dni od momentu ogłoszenia terminu rozpoczęcia prac do wbicia pierwszej łopaty. 3) W przeciągu 30 dni od daty wydania pozwolenia na budowę można je zaskarżyć w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.
inwestycje
2012-07-16 20:56:14
To wszystko oczywiście jeśli pozwolenie na budowę nie zostało zaskarżone.
100% BB
2012-07-16 21:19:46
1 etap inwestycji ma szanse być wybudowany bez kredytowo, wogóle jest szansa na to że inwestycje w tym stadion do roku 2014 bedą wykonane bez środków z banku. Tak przynajmniej myślę. Chyba żaden ze stadionów duzych nie powstał za gotówkę ( nie wiem jak w Kielcach) w kazdym razie w BB, jest na to spora szansa przynajmniej w tym roku. No i dzięki za informacje!
inwestycje
2012-07-16 21:28:34
Nie tak do końca - dziś już wiadomo, że w budżecie miasta pojawiła się ponad 8-mln dziura, którą nie wiadomo, jak załatać. Budżet miasta dodatkowo jest także bilansowany pożyczkami i kredytem.
ein
2012-07-17 08:17:16
A nie mówiłem?
100% BB
2012-07-17 09:14:33
Co panie @ein, a nie mówiłem. Wszystko wyjasni sie na przełomie roku 2012/13. Pamiętaj po pierwsze, że za prezydentury pana Krywulta, na 10 lat, kredyt zabrali tylko 3 razy, wtedy kiedy wydatki miasta na inwestycje wynosiły około, albo ponad 30% rocznie. To raz, dwa, obok inwestcji są także wydatki sztywne tzw. bieżące w każdym roku miasto z puli ponad 500 mln zł udaje sie zaoszczędzić sumy procentowo 4-5% do tego dochodzą jak pisałem oszczedności z ogłoszonych przetargów oraz z niewykonanych inwestycji w bieżącym roku budżetowym. Pan @inwestycje ma duzą wiedze, ale ja także śledze budżety od conajmniej 10 lat i wiele z założeń sprawdza sie na koniec roku, bo wiem jak prezydent takie budżety realizuje. Zresztą UM w BB, za 2 tygodnie opublikuje dochody i wydatki z pierwszego półrocza. Najważniejsze wskaźniki gdzie płynie najwiecej pieniędzy powinny być na wysokim procencie realizacji. Zresztą zapisany deficyt jest mniejszy niż rok temu, 2, 3 i 4 lata temu. Były takie budżety gdzie deficyt wynsił około 80 do 110 milionów złotych, co przy 8 mln pln zapisanych robi różnice prawda? Tak to wygląda panie "sensacja" że najpierw prezydent miasta zakłada możliwie najgorszy scenariusz, że wydatki trzeba bedzie zabezpieczyć duzym kredytem, potem przez cały rok jest praca polegajaca na zmniejszenu tego zapiasnego kredyty. W zeszłym roku zeszli z 80-90 mln do 44 mln na koniec roku. Tak wiec zobaczymy jak to bedzie wyglądało nie jutro, ale za 6 miesiecy.
Konrad
2012-07-17 09:17:32
Tak na marginesie, może pan @ inwestycje już powiedziec jak przeszło tzw. pozwolenie na budowę? Dzisiaj ( od daty otrzymania ) jest pierwszy dzień po jego uprawomocnieniu......
JAN PALONY
2012-07-18 07:33:06
wiadomo co z tą decyzją?
Piotrek
2012-07-18 08:25:15
Dzięki za sprostowanie Panowie. Z tego co słyszałem nie było żadnych wniosków i zaskarżeń i umowa zostaje w najbliższych dniach podpisana a prace wykonawcze mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.
JAN PALONY
2012-07-18 09:45:00
@Piotrek piszesz niczym nasz prezydent miasta. w tym roku..każdy liczy, że budowa rozpocznie sie w sierpniu a nie te dyrdymały wieczne, że jeszcze w tym roku. @Inwestycje - mistrzu wiesz co sie dzieje z tym pozwoleniem? każdy czeka na Twój wpis Stadion - priorytet miasta Bielska-Białej
AK
2012-07-19 12:44:08
i co z tą decyzją?
100% BB
2012-07-20 08:01:12
Myslę, ze gdyby gospodarz bloga, mógł nam powiedzieć o dalszym postepowaniu w sprawie stadiou dawno by juz napisał. Widocznie są osoby albo osoba, która ogłosi to pierwsza. Natomiast pan o nikcu @inwestycje,wie jednak powiedziec tego publicznie nie może, albo w UM wpost nie powiedzeli jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy. Pozostaje czekac na oficjalny komunikat ze strony Ratusza.
Piotrek
2012-07-23 07:45:45
W ostatniej gazecie ratuszowej - sam Prezydent pisze,że "niebawem rusza budowa stadionu miejskiego" - więc spokojna głowa Panowie... Wiem ze swoich źródeł, że pozostały tylko procedury czysto urzędnicze a cała sprawa jest już pewna na 100%.
inwestycje
2012-07-23 10:46:07
@Piotrek: w grudniu 2011 sam prezydent w wywiadzie w Radiu Bielsko zapewniał, że budowa ruszy już wczesną wiosną 2012...
100% BB
2012-07-23 12:02:23
Wydaje sie celowe opóźnianie budowy aby nie wydawać w tym roku więcej niż jest zapisane w budzecie, w latach 2013 i 14 będzie potrzebna suma dwukrotnie większa aby w 2014 roku pod koniec, wrzesień, październik oficjalnie oddać do użytku nowy obiekt sporotwy. Nie moga uciekać przed opinią publiczną sprawa sie rypła 9 lipca i teraz muszą w końcu wydać komunikat czy dzisiaj czy jutro nie ma to znaczenia!
Piotrek
2012-07-25 07:21:02
@inwestycje no tak ale nie wszystko wtedy przewidział, a kwestia wspólnot się trochę przeciągła. Teraz wszystko już jest jasne i sprawa jest już dużo łatwiejsza do terminowej oceny. Tak czy inaczej jest jeszcze kilka zmiennych, z których będzie wynikało co, jak i kiedy i nawet Prezydent nie jest w stanie w 100% potwierdzić konkretnej daty. Założenie jest takie, że budowa ma ruszyć najszybciej jak to będzie możliwe.
@Piotrek
2012-07-25 08:55:57
i rusza jak najszybciej od kilku lat.

Informacje:


inwestycje, Bielsko-Biała, drogi, budowa, przebudowa, przetarg, kamienice, zabytki, wiadukt, obwodnica, s69, s-69, s1, s-1, estakada, rondo, projekt, rewitalizacja, remont, projekt, plan, schemat, przebieg, mapa, rozbudowa, stadion

Archiwum:


2018
» wrzesień (2)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (1)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (2)
» styczeń (2)

2017
» grudzień (1)
» październik (4)
» wrzesień (1)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» marzec (4)
» luty (2)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» wrzesień (1)
» czerwiec (2)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» luty (2)

2015
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (4)
» sierpień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (2)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (1)
» styczeń (1)

2014
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (1)
» wrzesień (2)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (4)
» styczeń (3)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (1)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (4)
» maj (2)
» kwiecień (1)
» marzec (3)
» luty (1)
» styczeń (2)

2012
» grudzień (1)
» październik (1)
» wrzesień (1)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (7)
» luty (3)
» styczeń (2)

2011
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (2)
» wrzesień (2)
» sierpień (8)
» lipiec (1)
» czerwiec (5)
» maj (5)
» kwiecień (7)
» marzec (4)
» luty (7)
» styczeń (3)

2010
» grudzień (2)
» listopad (14)
» październik (7)
» wrzesień (8)
» sierpień (10)
» lipiec (5)
» czerwiec (21)
» maj (13)
» kwiecień (3)

Ostatnie komentarze


[Janusz]
Autorze, dlaczego porzuciłeś bloga? Tęsknię.
[skyscrapper]
Dla wszystkich, którzy tęsknią za blogiem polecam forum skyscrappercity. Założyciel bloga udziela się również tam....
[Mark]
Właśnie mija rok odkąd serwis przestał działać. Czy zna ktoś podobny o podobnej tematyce dotyczący...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 2674093
Newsów: 270
Komentarzy: 5643
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Stadion: wydano pozwolenie na budowę, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała