inwestycje.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
inwestycje.blog.bielsko.pl/rss
strona główna - inwestycje.blog.bielsko.pl
« strona główna

Komentarzy (46)

Stadion: budowa tuż, tuż...

  
Pozwolenie na budowę, które wydano 2 lipca jest już prawomocne. Oznacza to, że w tym tygodniu podpisana ma zostać umowa z wykonawcą - firmą Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Pierwsze prace budowlane powinny ruszyć na początku sierpnia.
2012-07-30 | Dodaj komentarz
caleb
2012-07-30 20:02:05
Nareszcie teraz tyko żeby budowa szla zgodnie z planem
Matrix
2012-07-30 20:55:39
Już się nie mogę doczekać ja to już ruszy. I pomyśleć, że gdyby nie te przepychanki na linii mieszkańcy - miasto już by dwie trybuny mogły stać.
LSR
2012-07-30 21:43:43
To rzeczywiście dobra wiadomość o rozpoczęciu budowy. Przy okazji apeluję do Pana Marka Kocjana o... tradycyjne już uraczanie nas fotograficznymi relacjami z postępu robót przy budowie stadionu.
gawel
2012-07-31 00:08:39
całe szczęście, że nie da się tej decyzji już oprotestować. Wygląda na to, że niedługo TSP będzie miało naprawdę ładny stadionik i nikt nie będzie już pisał o kurniku i temu podobne. Super, czekamy na pierwszą wbitą łopatę :-)
100% BB
2012-07-31 06:26:27
Ekstraklasa dała niesamowitego kopa promocyjnego dla naszego miasta. Z drugiej strony ten stary stadion z lekka nas ośmieszał w całym kraju, stąd dobrze, że tak sie to ostatecznie skończyło. Wiele mniejszych od nas miast przebudowuje stadiony jak Mielec czy Stalowa Wola i byłoby wstydem żeby miasto mające ekstraklasę sportowo i gospodarczo, nie potrafiło sobie poradzić z tą inwestycją.
ein
2012-07-31 08:35:26
Kop to by się tobie przydał w czaszkę. Poszukaj promocji na Barlickiego wieczorem. Co za brednie! Jestem zachwycony że polscy żule i kibole bardziej mnie szanują dzięki piłce kopanej.
trik
2012-07-31 09:08:47
@ein Poruszaj głową w prawo i w lewo. rusza tam się coś czy echo? Szkoda zresztą słów .
mm
2012-07-31 10:09:07
Ciekawe gdzie ten kop promocyjny
gawel
2012-07-31 10:44:33
Ludzie co Wy tak narzekacie, co? Nie było stadionu, źle. Będzie nowy stadion, źle!!! Ludzie dajcie spokój i cieszmy się wszyscy, że inwestycja w końcu ruszy z miejsca
inwestycje
2012-07-31 10:51:10
@gawel - jeszcze może być oprotestowana...
mhe
2012-07-31 13:58:11
Nareszcie wiadomość pochodzi z Urzędu, można wierzyć że prace się rozpoczną w zapowiadanym terminie. Mam nadzieję że czas oczekiwania na pozwolenie poświęcono na przeprojektowanie zmian uzgodnionych z mieszkańcami, żeby nie było że projekt jest w konsultacji. Czy wiadomo na jakim etapie będą burzyć opuszczone budynki przy ul. Żywieckiej?
inwestycje
2012-07-31 14:03:17
@mhe: przeprojektowanie zmian musiało być zrobione jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na budowę - inaczej taka decyzja nie mogłaby być wydana / Tak, wiadomo. Będą one burzone w 2 etapie inwestycji (przy budowie trybuny wschodniej; zakończenie do końca 5 kwartału okresu realizacji). Z: http://www.inwestycje.blog.bielsko.pl/blog_news,2143.html
ein
2012-07-31 15:06:13
A dlaczego nie jest organizowany nowy przetarg? Przecież przedmiot zamówienia uległ zmianie, jest nowe - inne pozwolenie na budowę - więc jest to zupełnie inne zamówienie. Powinien być więc nowy przetarg. Jeżeli go nie będzie każdy może odwołać się do komisji i do sądu i wygra.
Zulek
2012-07-31 15:23:51
Jest i stary dobry maruda ein. A już myślałem, że go ostatnio zatkało. Jak zwykle zaczął saczyć swój marudny jad i jak zwykle nie ma pojęcia o czy gada. Co ma barlickiego do promocji miasta? Człowieku to jest problem większości polskich miast. Puste deptaki, a większość ludzi siedzi w galeriach. Zreszta to nie tylko polski problem. Wystarczy troche poczytać o takiej Angli gdzie centra hanlowe maja juz 35 latnią historie a ni maksymalnie 10 letnia jak w Polsce. Problem sam się rozwiązał bo ludziom trochę sie te molochy znudziły. Po drugie człowieku promocja miasta, czyli w tym wypadku PR jest mierzalny. Wystarczy policzyć ile razy słowo Bielsko-Biała pojawiło sie w mediach. Takie kielce dopłcają do swojego klubu 5 mln rocznie, Pan Prezydent Lubawski już kilkukrotnie tłumaczył kieleckim zakutym łbom (takim jak Ty) że aby w mediach pojawiła się taka sama liczba sponsorowanych artykułów, trzeba by wydać trzy razy tyle. Problem polega na tym, że Ty i tacy jak Ty nie maja pojęcia co to znaczy PR. Jestem pewnien, że dla ciebie to taka sama reklama jak baner. Drogi einie skończ już z tymi twoimi wypocinami i ustaw się po zasiłek. Na całe szczeście w tym kraju jest wiecej takich co się im udało i teraz chcą swoje ciężko zarobione pieniądze wydać na rozrywkę. A z podatków które płacą chcą żeby wybudowano im stadion, a nie kolejne mieszkania dla nierobów czy dziesięcioosobowe klasy, w których Pan ein będzie wychowywał swoje latorośle.
100% BB
2012-07-31 18:15:53
Zacofanie niektótych nie zna granic. Sport, jest już dawno wpisamy w promocje nie tylko miast ale i państw. Jaka nasza piłka jest wiadomo, ale ani siatkarki BKS-u, ani siatkarze BBTS-u czy piłkarze halowi Rekordu BB, grając w eksytraklasie nie zrobią nigdy takiej promocji jak poprzez rogrywki piłki nożnej ekstraklasie. Tyle informacji przewijających się w najważnejszych mediach krajowych kiedy obok nazwy klubu wymianie sie nasze miasto nie ma żadna inna dyscyplina sporotwa w Polsce. Podbeskidzie jednym sezonem w ekstraklasie zrobiło praradoksalnie więcej niż siatkarki BKSu przez 50 lat zdobywając m.in. po drodze 8 tytułów MP. Sport to jest potęga, dlatego wielkie miasta biją sie o ekstraklasę, razem z władzami miast. Ale tłukom to wytłumaczyć nie sposób, niektórzy są zbyt tępi aby mogli to kiedykolwiek pojąć!
100% BB
2012-07-31 18:32:01
Złośliwiec ein, ma jakieś ambicje polityczne dla siebie albo dla kogoś, zapomniał jednak, że był czas na odwołnie i on już minął. Nic sie nie zmieniło, parking jak był planowany i będzie, może z innej storny ale bedzie. W Tychach musieli ogłosić nowy przetarg, ponieważ zmienili projekt stadionu poprzez likwidację parkingów podziemnych i kilka innych planowanych rowiązań na stadionie. W przypadku BB, nic sie nie dokłada do oferty ani nic sie nie obcina, wszystko jest na swoim miejscu. Konflikt dotyczył stron mieszkanców i UM w BB.
ein
2012-08-01 15:18:57
Oj, widzę że nerwy puszczają. Jakby powiedział Jan Kobuszewski: chamstwo i drobnomieszczaństwo z Panów wylazło. Oświećcie mnie wobec tego panowie mode eurowilczki i ludzie sukcesu, ale kulturalnie tym razem, co ma wspólnego ilość, jaką wspomni o naszym szacownym grodzie jakiś trzeciąrzędny komentarzyna w Polsacie Sport (bo akurat mecze Podbeskidzia chyba tylko raz czy dwa były transmitowane na innym kanale) - czyli kanałem dla zakapiorów, chłopskich filozofów i grillowo-piwnych ciemięgów - z pomyślnością i dobrym samopoczuciem normalnych mieszkańców tego miasta?
Zulek
2012-08-01 22:49:00
Panie Ein jesteś Pan durniem. To na początek. I jak piszę to z myśla o tym, że komentuje słowa durnia. Nie będę silił się na wyjście z poza kanonu drobnomieszczaństwa i chamstwa, bo mam silne przekonanie, żebyś Pan nic z tego nie zrozumiał. Mówisz Pan o "ładnym" pisaniu poczy oblewasz ludzi, którzy ogladaja polsat wiadrem pomyj. To samo pokazuje z kim rozmawiam i tłumaczy dlaczego jesteś Pan durniem. Nie będę Panu tłumaczył co ma wspólnego z czym, bo Pan nie masz pojęcia co to jest PR i marketing. Panie Ein ja mam nerwy ze stali, dlatego Pańskie głupie komentarze w żaden sposób nie wpływaja na poziom mojego ciśnienie. Należysz Pan do grupy narzekaczy i to tych, którzy tylko powtarzaja to co usłyszą od swoich guru. WIdzę już nie poraz pierwszy, że dla Pana obelgą jest słowo europejczyk i hołduje Pan poprzedniemu systemowi. Cóż tak jak już Panu napisałem poprzedni system sie skończył, a my jak Pan raczył nas nazwać eurowilczki, będziemy sie spotykać na nowym stadionie i robić hałas. :)
inwestycje
2012-08-02 02:51:13
Panowie - bez inwektyw proszę. Jeśli macie ochotę wzajemnie nazywać się chamami i durniami wymieniajcie się mejlami poza publicznym obiegiem. Myślę, że czytelnikom na prawdę nie sprawia satysfakcji czytanie komentarzy, nazwijmy je delikatnie, mało merytorycznych.
Angus
2012-08-02 07:42:00
Więc dobrze, kilka banalnych danych, znanych wszystkim i wałkowanych wielokrotnie. W 175 tys. mieście BB (stan na 2010) powstanie stadion na 15 tys. przy dotychczasowej liczbie zainteresowanych od ok. 4870 do ok. 2000. Koszt budowy ok. 105 mln złotych (dane za Wikipedią). Czyli każdy niezainteresowany piłką kopaną mieszkaniec (łącznie z dziećmi i starcami) zapłaci za boisko 616 pln. Kibice - podziękujcie! Może mi ktoś wytłumaczyć sens ekonomiczny takiej inwestycji, bo argumenty o PR i konieczność dostosowania do przepisów UEFA do mnie nie przemawiają w proporcji do ponoszonych kosztów.
ein
2012-08-02 08:10:01
Za to Pana dzieci Panie Zulugula będą żreć trawę. I to by było na tyle.
Zulek
2012-08-03 00:48:18
Od razu przepraszam Pana "inwestycje" i innych za moja polęmikę z Panem einem. Racja, że ten bolg jest świetny i nie przystaje, żeby się tu obrzucać błotkiem. Nie będę. No ale nie bym był soba gdybym nie skomentował wpisu Pana eina. Panie ein zulugula to był pewnie jeden z Pana ulubionych programów. Daje sobie rękę uciąć. A co do trawy, a niech żrą co chcą. Byle by miały kasę na bilet. Toż zaraz nam zaczna budować stadion :).
Kamil
2012-08-03 08:33:15
Ze stadionem będzie tak samo jak z halą zwaną widowiskowo-sportową, obie inwestycje warte prawie 200 mln a pożytku żadnego. Ci tak zwani euroentuzjaści są bardzo krótkowzroczni. Persony pokroju żula i reszty i jemu podobni biorący udział w dyskusji zapominają o takich kwestiach jak późniejsze utrzymanie obiektu. Jak już napisał mój poprzednik, średnio na meczu jest 5 tys widzów jak w takim razie obiekt ma sam na siebie zarabiać. Ja wiem nasz kraj zamożny jest, a Krywult ma gest, jesteśmy równorzędnymi partnerami w UE no i very important PR. Druga strona medalu całych tych inwestycji parakulturalnych i parasportowych jest tworzenie nowych stołków dla kolesi z nomenklatury. Pod płaszczykiem robienia dobrze małej rzeszy mieszkańców, skazuje się resztę populacji bielszczan na spłacanie długookresowych kredytów i taki stadion czy hala warte niby 200 mln finalnie będą kosztować 300mln, a magistrat w niedalekiej przyszłości będzie miał problem z ich spłacaniem i co wtedy ?-hura optymiści.
LSR
2012-08-03 13:24:43
Próbuję zrozumieć "troskę" wszystkich o wszystko, w tym i o spłatę długów, zobowiązań, tudzież o utrzymanie obiektów. Chwalebne to Szanowni Państwo! Nie obiektywnym jest jednak fakt, że ci "komentatorzy", "uzdrowiciele", "cudotwórcy" i "znawcy wszystkiego" nie potrafią jakoś zaproponować niczego sensownego, aby właśnie wszelkie obiekty profesjonalnie i umiejętnie utrzymać, skoro już powstaną z wielkim trudem. Liczę tu na merytoryczne wypowiedzi, bo sądzę, że specjalistów i menadżerów z prawdziwego zdarzenia nie brakuje. Nastawmy się z optymizmem na sukces i szukajmy najlepszych rozwiązań. Permanentne malkontenctwo jest jak... samospełniające się życzenie. Czy wszystkim wypowiadającym się tutaj "zależy" na... cofnięciu się w rozwoju miasta, zamiast na jego rozkwicie i dobrobycie??
Kamil
2012-08-03 20:24:25
Do LSR Inwestycje owszem ale dostosowane do potrzeb lokalnej społeczności tzn. 1) po co na 15 tys jeżeli w granicach miasta mamy 4 inne obiekty Młyńska, Sprint, Olimpijska w stanie względnym i niedoinwestowany LKS dla którego nie ma kasy, a chłopaki grają w nim dla idei w odróżnieniu od TSP gdzie na wynagrodzenia piłkarzy zrzucają się wszyscy płacąc rachunki za wodę które dziwnym trafem wzrosły w momencie kiedy sponsorem TSP stała się AQUA 2) po modernizacji rzesza kibiców i tak się nie powiększy dlaczego ? Bo ci co mieli ochotę oglądać spektakl pt mecz ligowy i tak przychodzili na niego pomimo kiepskiej infrastruktury. Czynnikami wpływającymi na frekwencje zapewne będą ceny biletów oraz to czy w przyszłości uda się TSP sprostać oczekiwaniom EK 3) na stadionie nie będzie żadnych imprez masowych gdyż w zamyśle Włodarzy mają się one odbywać na czy wokół hali W-S pod Szyndzielnią aby nie generowała ona tak dużych strat (obecnie miasto dokłada do jej utrzymania 1mln rocznie plus inne obiekty takie jak Panorama 900 tys.) 4) rozwiązaniem sytuacji byłaby modernizacja obiektu ale Sprintu tak aby optymalnie pomieścił te 7-8 tys widzów z częściowo zadaszoną widownią. Mam świadomość, iż wg niektórych remont Stadionu BKS więcej by kosztował niż budowa nowego obiektu, tu się jednak mylą, dlaczego? roboty ziemne i rozbiórkowe pochłoną co najmniej 1/4 kosztów te inwestycji Zmienię trochę Stok Dębowiec kolejna chybiona inwestycja Dlaczego, odpowiadam 1) warunki naturalne powodują iż pokrywa śniegu będzie się krótko utrzymywać 2) woda do naśnieżania czerpana będzie z sieci (niezłe koszty zapłacimy wszyscy kiedy AQUA uraczy nas nową stawka za m3 od 2013r) 3) wtedy kiedy nawet będzie temp. 1 C ( w dzień) to na Szyndzielni będzie śnieg prószył a przy ulicy Karbowej spadnie deszcz powodują oblodzenie stoku. Panowie i Panie będzie mieli najdłuższe lodowisko w EU na wys 600 m n.p.m. 4) ale co tam miasto zorganizuje targi budownictwa na Dębowcu i koszty utrzymania zwrócą się szybko no i co najistotniejsze szykuje się kilka etatów do obsługi tego kompleksu Proszę się szykować praca cze ka
Zulek
2012-08-04 01:22:18
Pan ein przy Panie Kamilu to małe piwo. Był już taki kandydat na prezydenta w sweterku co mówł, że nic nie będzię. Pan Kami chyba ten sweterek pożyczył i go ten sweterek uwiera. Z racji tego że jest to golf Panie Kamilu, to proszę go nieco ściągać niżej to przestanie uwierać główkę. A jak zacznie uwierać szyjkę to i męczarnie będą krótsze. Wypisujesz Pan głupoty ubrane w merytoryczny garnitur, ale to nadal głupory. Piszesz Pan o 5000 tysiącach widzów na stadionie, który ma 3500 pojemności. Abstrachuje od tego, że jest to Pański argument, fakt że na stadion przychodzi tylko 5000 widzów, Piszesz Pan o hali i debowcu, o jakiś cenach z kosmosu. Pan już wszystko wie Pan już znasz dokładne wyliczenia. Panie co byś Pan już nie napisał i tak zbudują i możesz se Pan przyjść i lametowac na trybunie.
stoke
2012-08-04 10:43:32
Fajnie, ze w koncu buduja, ale jak zauwazycie na wizualizacjach, projekt stadionu uwzglednia dosc lipne wsporniki przytrzymujace dach. Zaslaniaja widok znacznej czesci publicznosci - osobom, ktore siedza w ich bezposrednim sasiedztwie - na to bardzo skarzyli sie kibice w Gdyni po oddaniu tamtejszego stadionu do uzytku.
Witkowski
2012-08-04 10:48:11
@ Zulek - od kiedy Stadion Miejski ma 3500 miejsc? Jeśli już się kłócić, to chociaż na podstawie faktów. Jest tam ponad 4200 miejsc. OK?
100% BB
2012-08-04 22:20:14
No i własnie mamy kolejny przykład mądrości na forach internetowych. Przypominam że frekwencja na stadionie bedzie zalezała od cen biletów. Jeśli ceny będą adekwatne do siły i zawodników grajacych w lidze polskiej to ludzie przyjdą na stadion. Jeżeli klub bedzie odnosił cene biletów do klasy rozgrywkowej to praktycznie nigdy, kibice nie zapełnia stadionów i to nie tylko w BB! O zagospodarowaniu naszych gór, to szkoda rozwijac ten temat, ale od dziesiecioleci mieszkańcy i turyści są w szoku ze takie miasto jak BB,ma niewykorzystany potencjał wynikajacy z położenia geograficznego. Obecnie coś ruszyło w tym temacie i nie chodzi tylko o inwestycje na jedną porę roku i okazuje się że są przeciwnicy korzystania z gór na cele sportowo-rekreacyjne. Pytanie co by było gdyby miasto mogło zainwestować w Saharę i nasnieżac stok dzięki wodzie z Aquy, wolę o tym nawet nie mysleć co by powiedzieli przeciwnicy. Powiem tak, gdyby tutaj był rozwój oparty na podobiństwie anglików czy niemców ,od dawna w naszym miescie byłby stadion, nowoczesny nie na 15200 tylko na 22 tys kibiców. A gdybyśmy mieli mentalnośc Czechów albo Słowaków, nasze góry Szyndzielni i Debowca w 50-60% to byłby stoki narciarskie i inne atrakcje okołoturystyczne. Taka Gaja to by sobie mogła wtedy busz posadzić w okolicy swojego centrum zarządzania.
Piotrek
2012-08-06 07:49:33
Dziś zostanie podpisana umowa z BPBP.. Przygotowania do budowy stadionu - czyli pierwsze prace ruszą w przeciągu dwóch tygodni. Bez sensu wdawać się w marną polemikę z niektórymi forumowiczami. Dodam więc tylko od siebie, że mnie bardzo cieszy iż miasto inwestuje w infrastrukturę przeznaczoną przede wszystkim dla mieszkańców i turystów. Oprócz korzyści dla każdego, miasto dzięki temu znacznie winduje swoją pozycje w atrakcyjności regionu. Dlatego cieszę się ze tu mieszkam, bo mam coraz więcej powodów do dumy i radości, a inni do zazdrości. To wszystko z czasem przyciągnie nie tylko rzesze turystów ale i inwestorów. Ave!
kamil
2012-08-06 08:27:54
Do BB110% A na Słowacji do naśnieżania służy woda z sieci miejskich.
Luke
2012-08-06 12:12:19
Ludzie i po co tyle krzyku. Osobiście byłbym za lokalizacją stadionu w innym miejscu, ale wiem, że jest to nie realne, po drugie piłka nożna jest sportem, który mi jest całkowicie obojętny, ale gdy stadion będzie w 100% gotowy to wybiorę się na mecz, żeby po prostu zobaczyć, że jednak da się zrobić coś fajnego w naszym mieście. I mam nadzieję, że tak będzie, że nie będzie to jakaś porażka :)
Zulek
2012-08-06 15:54:36
Popierwsze łukaszu nie stawiaj krolki na z, bo moj nick to po prostu zulek. Po drugie jak pracujesz w budżetówce, to zamiast siedzieć na blogu to pracuj, bo to ja na ciebie łożę :). Po trzecie owszem mogę zaliczać się do pospolstwa, ale 300 euro to ja mam na waciki. Rozumiem, że to twoja miesięczna wyplata i razem z Panem Einem wielkość waszego wynagrodzenie was frustruje. Coż tak jak kolega tesknicie za minionym... tak jak jemu tobie też zepsuje humor - komuna nie wróci. A teraz dość już tych uszczypliwości do rzeczy. Goprowiec to mój sąsiad jakoś nie marudzi, wręcz przeciwnie się cieszy. Bo tak jak ja będzie miał bliziutko. Coż za 300 euro miesięcznie nie kupisz sobie mieszkania w okolicy. Phi nigdzie sobie nie kupisz, więc dziękuj rodzicom, że masz gdzie mieszkać:) Szyndzielnia i Dębowiec należą do sieci Natura 2000. Ale dziękki kruczkom udało się ominąć ten problem w przypadku dębowca. W przyszłości pewnie uda się to w przypadku Szyndzielni. Koszty budowy są na pewno niższe i dobrze jest od czegoś zacząć. CZy biblioteki są dochodowe? Przedszkola, żłobki, szpitale, place zabaw na osiedlach, ścieżki rowerowe, dojazdy do posesji, drogi? Czy twoim zdaniem mamy budować tylko, to co dochodowe? Jakbym szukał oszczędności to pierwsze tam gdzie ty pracujesz. Miałem praktykę na studiach w jednej państwowej instytucji. Jak was będzie o połowę mnie to wciąż was będzie za dużo. Na chopok trochę jężdże i pamiętam jak tam było 20 lat temu. Infrastruktura powstała owszem, ale pierwsze się wzięli za trasy. A po za tym co ty porównujesz. Debowiec to jest rodzinna stacja narcierska w granicach 180 tys miesta, a chopok to największy ośrodek narciarski w okolicy. Idź sobie na przerwę, za którą zapłaci pospulstwo i sobie trochę pomyśl. To nie nasza wina, że masz taką paskudną, małopłatną robotę.
Witkowski
2012-08-06 15:56:00
Podpisano, zatwierdzono: http://um.bielsko.pl/aktualnosc-2478-umowa_podpisana.html
miss sporty
2012-08-12 11:14:20
Zawsze tak jest, że malkontentów i maruderów znajdziemy na pęczki. Napiszę tylko jedną uwagę do tego Pana z budżetówki- otóż całe bielskie społeczeństwo składa się na Pana wypłatę, Pana celem i misją powinno być uszczęśliwianie mieszkańców tego miasta i dlatego uważam, że powinien Pan zamilknąć w sprawie stadionu, którego ewidentnie część mieszkańców po prostu pragnie. Tytle, więcej polemiki nie będzie....Co do stadionu to super, że miasto się rozwija, jest jednym z najbogatszych miast w kraju i dlatego cieszę się, że obiekty sportowe dostosowuje się do prestiżu miasta. Jak wspomnę sobie jak moje ukochane miasto wyglądało jeszcze 10-15 lat temu to widzę przepaść. Miasto się rozwija, powstają obwodnice, ścieżki rowerowe, remontowane jest całe miasto- super! Oby dalej podążać w tym kierunku....
do miss sporty
2012-08-12 12:05:26
Jeżeli całe Bielsko składa się na moją pensje to w takim układzie kto płaci za stadion. Ty kolego, twoi znajomi, ja, i reszta mieszkańców Bielska musi wyłożyć 750 zł na ta inwestycje. Niby mało ale korzystać z tych dobrodziejstw będzie tylko te 15 tys ludzi czyli 9% populacji miasta. Ktoś kiedyś zarzucił mi że utrzymanie bibliotek też kosztuje, a korzysta z tego mało ludzi jeżeli oglądanie tzw spektaklu sportowego ma taki sam wpływ na rozwój jednostki jak czytanie książek to gratuluje polotu. Pytanie, a jak tsp za 2, 3 może 4 sezony wyląduje z powrotem na rubieżach ekstraklasy to dalej tak gorliwie kibice będą uczęszczać na ich mecze. po 15 tys kibiców na każdym spotkaniu.
miss sporty
2012-08-13 10:08:11
przecież jak miasto buduje kanalizacje w Wapienicy to mnie też to nie powinno interesować, bo to nie moja dzielnica, tak? jak 9% mieszkańców będzie zadowolone to warto budować ten stadion. Tak samo warto budować nowe drogi, warto budować ścieżki rowerowe, warto remontować Starówkę, warto inwestować w Elektrociepłownię w Bielsku, warto wyremontować Ratusz, Teatr, Rynek, dworzec itd...to wszystko warto robić, zrobić, przerobić dla mieszkańców tego miasta, warto, bo ludzie z tego korzystają część ze stadionu, część z obwodnicy, część z nowych chodników na Grunwaldzkim, część z nowej oczyszczalni ścieków, część będzie korzystać z nowej hali pod Szyndzielnią, a część z nowego stoku na Dębowcu. Część korzysta z basenu w Mikuszowicach. I tak dalej, tak można w nieskończoność....Chodzi o to, że jak 9% naszego miasta chce stadionu to obowiązkiem ratusza jest go wybudować....takie moje zdanie....
Gumiś
2012-08-13 12:15:55
No, jakby wybudowali stadion, to wtedy dałoby się kogoś zaprosić na koncert, jak ostatnio Peter Gabriel w Oświęcimiu czy Guns'n'Roses w Rybniku. Może by się udało. Ale wy tutaj się nawzajem napinacie, stadion to stadion, super że powstanie ale po co z tej inwestycji robić takie halo, napinać się jaka to będzie promocja miasta i że w ogóle, staniemy się przez to niewiadomo jaką metropolią? :D Odkąd TSP gra w ekstraklasie to i owszem, ludzie usłyszeli o Bielsku, ale tylko tyle, że istnieje takie miasto w Polsce, i gdzie mniej więcej się znajduje. To trochę za mało by nazywać to "promocją" :D Poza tym, miasto nie wykorzystuje swojego potencjału nie od "dziesięcioleci" (szkoda że nie od stuleci albo eonów :D) ale od 20-30 lat z całą pewnością. Sahara przecież już była stokiem narciarskim. Nie wiem po co do tego dorobiać takiej pompy jakby tylko w Bielsku działy się jakieś inwestycje. Ja się bardzo cieszę że coś się dzieje, bo w końcu przede wszystkim zmiany są dla mieszkańców, prawda? :)
syneak
2012-08-15 20:10:51
jest możliwość zobaczenia nowego planu budowy ?
bk
2012-08-22 00:52:37
stadion w obecnym miejscu to paranoja: 1.Jest budowany od zera więc bez problemu może powstać w rejonie hali Dębowiec bo: jest tam dogodny dojazd był by obok hali , obok stoku rekreacyjnego Dębowca i np. przyszłego basenu na bazie dawnego aquaparku-powstało by centrum sportu.Dojazd gotowy.pełno miejsca na parkingi o 60% mniej szalikowców bo nie chciało by im się jechać ,,w pola'' , policja miała by możliwosć obserwacji przedpola i nie ma miejsca na ukrycie zadymiarzy jak w centrum miasta miedyz blokami bramami itd-jak taktycznie na wąskiej ulicy rozstawić oddziały policji w linii-nie wykonalne 2.Stadion na rychlińskiego to : głośnosć nawet do 500m od stadionu no. osiedle śródmiejskie , jak będzi np. koncert 10000 osób lub mecz to jak to wypuścić na parking znajdujacy się za skrzyżowaniem pck-żywopłotamii pójdą? , nie ma przejścia podziemnego pod Żywiecką w planie i np. drugiego parkingu na Cmentarnej gdzie jeżdzą ,,L-ki'' znów po meczu policja będzie musiała zamykać żywiecką i narażać ludzi na potrącenie. 3.Osobiscie bym to wyburzył i teren pod bloki 4-5 piętrowe osiedle. -to jest wciskanie palca w mała dziurę na siłe
Haha
2012-08-22 10:07:00
Jasne, budować w rejonie hali. Wtedy to jestem pewny że na taki stadion przyjdzie mniej osób niż teraz chodzi. Tak samo głupi pomysł był z wybudowaniem tam hali. Byłem już tam na kilku imprezach i było mało ludzi. Co z tego że ładne miejsce jak ludziom się tam nie chce wynosić z miasta.
...gość...
2012-08-26 10:17:30
a może jakieś szczegóły w sprawie budowy stadionu???
100% BB
2012-08-28 16:10:12
Z ciekawszych wiadomości dotyczących budowy stadionu, pierwszy budynek poszedł "pod skrzydła" firmy zajmującej się rozbiórkami, wyburzeniami obiektów kolidujących z inwestycją. To mnie tym bardziej cieszy, że z tego co słyszałem wyburzenia miały nastąpić od momentu realizacji etapu II budowy stadionu. Na szczęście pierwszy z obiektów już znika z mapy naszego miasta, a co ciekawe wyłączenie z użytkowania trybuny od Rychlińskiego jest spowodowane tym, że najprawdopodobniej od wrzesnia br. będzie realizowany tzw. etap III czyli budowa drugiej trybuny w miejscu tej tzw. dostawionej.
inwestycje
2012-09-17 19:19:47
Dzisiaj koło 18:00 zaczęło się wyburzanie kolejnego budynku od strony Żywieckiej - tym razem czas na budynek stojący na środku budowanej trybuny wschodniej.
co eurofrajerzy
2012-09-29 09:42:35
tsp do i ligi, a na stadion kramy warzywne zapraszamy w ramach zwrotu kosztów budowy
100% BB
2013-01-03 08:56:10
Dzięki firmie BPBP, budowa stadionu idzie pełną parą, a tymczasem po ABM Solid, który pierwotnie wygrał przetarg, pozostanie za chwilę tylko wspomnienie. Upadłośc likwidacyjna. Całe szczęście, że miasto twaro broniło inwestora, którego wyłoniło po ogłoszeniu przetargu. Stadion nie ruszyłby z miejsca wogóle, albo po 2 miesiacach firma z Tarnowa, zeszłaby z placu budowy.

Informacje:


inwestycje, Bielsko-Biała, drogi, budowa, przebudowa, przetarg, kamienice, zabytki, wiadukt, obwodnica, s69, s-69, s1, s-1, estakada, rondo, projekt, rewitalizacja, remont, projekt, plan, schemat, przebieg, mapa, rozbudowa, stadion

Archiwum:


2018
» wrzesień (2)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (1)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (2)
» styczeń (2)

2017
» grudzień (1)
» październik (4)
» wrzesień (1)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» marzec (4)
» luty (2)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» wrzesień (1)
» czerwiec (2)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» luty (2)

2015
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (4)
» sierpień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (2)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (1)
» styczeń (1)

2014
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (1)
» wrzesień (2)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (4)
» styczeń (3)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (1)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (4)
» maj (2)
» kwiecień (1)
» marzec (3)
» luty (1)
» styczeń (2)

2012
» grudzień (1)
» październik (1)
» wrzesień (1)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (7)
» luty (3)
» styczeń (2)

2011
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (2)
» wrzesień (2)
» sierpień (8)
» lipiec (1)
» czerwiec (5)
» maj (5)
» kwiecień (7)
» marzec (4)
» luty (7)
» styczeń (3)

2010
» grudzień (2)
» listopad (14)
» październik (7)
» wrzesień (8)
» sierpień (10)
» lipiec (5)
» czerwiec (21)
» maj (13)
» kwiecień (3)

Ostatnie komentarze


[Janusz]
Autorze, dlaczego porzuciłeś bloga? Tęsknię.
[skyscrapper]
Dla wszystkich, którzy tęsknią za blogiem polecam forum skyscrappercity. Założyciel bloga udziela się również tam....
[Mark]
Właśnie mija rok odkąd serwis przestał działać. Czy zna ktoś podobny o podobnej tematyce dotyczący...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 2674164
Newsów: 270
Komentarzy: 5643
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Stadion: budowa tuż, tuż..., blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała