inwestycje.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
inwestycje.blog.bielsko.pl/rss
strona główna - inwestycje.blog.bielsko.pl
« strona główna

Komentarzy (20)

Świeże pierożki...

  
Kamienica na bielskim Rynku o numerze 24, w której mieści się kultowy bar „Pierożek" zyska nową elewację i dach. Ogłoszono właśnie przetarg na wykonanie tych prac.

Kamienica mieści się na narożnej, prostokątnej posesji, południowego skraju Rynku. Pierwotnie na dwóch działkach usytuowane były dwa odrębne domy, które później zostały scalone (Rynek 24 i plac Św. Mikołaja 14). Domy zbudowano prawdopodobnie w II poł. XVII w. adaptując starszą zabudowę w piwnicach narożnego budynku. Kamienice gruntownie przebudowano w XVIII/XIX w. (prawdopodobnie po pożarze miasta w 1808 roku). Wtedy też scalono oba domy, rozbudowano w głąb posesji i wprowadzono sklepienia. Na planie katastralnym Bielska z 1836 roku obiekt zaznaczony jest już jako jeden obiekt o obecnych wymiarach, wraz z oficynami wschodnią i południową (przy placu Św. Mikołaja). Elewacja budynku przy placu Św. Mikołaja 14 przebudowana została w latach 1892-1893 staraniem właściciela Józefa Lubicha, wg projektu Andrzeja Walczoka. Równocześnie przebudowano niektóre wnętrza oraz zbudowano oficynę zachodnią budynku. Ponowna przebudowa budynku przy placu Św. Mikołaja nastąpiła ok. roku 1927 wg projektu O. Lesieckiego - związana była z wyburzeniem zachodniej części budynku i wprowadzeniem muru z bramą wjazdową zamykającą podwórze od strony południowej, a także budową obecnej klatki schodowej i ganków od strony podwórza.

Budynek pod adresem Rynek 24, który przejdzie remont, jest jednopiętrowy, podpiwniczony w części frontowej (północnej i wschodniej), złożony z głównego korpusu przy Rynku oraz powiązanego z nim skrzydła wschodniego przy ulicy Schodowej.

Prace mają być wykonane do 30 listopada 2013 roku. Szacuje się, że ich koszt wyniesie ok. 1,2 mln zł. Termin składania ofert cenowych mija 29 marca 2013 roku.

Widok od strony Rynku:

Widok od ulicy Schodowej:

Aktualny wygląd (od strony Rynku):

Stan prac nad remontem kamienic na bielskiej Starówce:

foto: Gaj777, licencja PD

wizualizacje: materiały przetargowe

2013-03-13 | Dodaj komentarz
Gumiś
2013-03-13 14:38:47
Powrót budynku do jego historycznego wyglądu? Nowa elewacje zdecydowanie piękniejsza od tego współczesnego klocka.
bogdanbo
2013-03-13 20:08:00
może ktoś podlinuje lepsze fotki; tu tylko fragment tego budynku w lewym rogu: http://www.historia.beskidia.pl/2954_bielsko_-_biala_bielski_rynek_stare_zdjecie.html
[]
2013-03-13 20:15:34
http://www.historia.beskidia.pl/1227_bielsko_-_biala_piekne_ujecie_nr_4_stare_zdjecie.html
raf
2013-03-13 22:55:34
no to na rynku zostanie jeszcze do odnowienie "tylko" 15 kamienic do odnowienia. Połowa jestw fatalnym stanie... Ale po co atrakcyjna starówka skoro można mieć wyciąg narciarski działający 2-3 miesięcy w roku...
olo
2013-03-14 00:54:06
odezwa do konserwatora i właścicieli.jak remontujecie kamienice zabytkowe za 1,5ml. złotych to nie zapominajcie o: 1.obłożeniu metaloplastyką lub drewnem skrzynek plastikowych na prąd ( polecam metaloplastyke bo nei spalą nie wydłubią 2.nie wstawiajcie plastikowych okien koszmarków witrynowych jak fioloetowe studio urody obok cafe oscar 3.rozwarzcie zrobienie cokołów z płt granitowych np. granit palony bo cokoły z piaskowca czy też zacierane i malowane farbami po roku dwuch są kwintesencją grzyba! wyrzucona kasa. -konserwator! weź sie do konserwcji powierzchni płaskich skoro w zabytkowych kamienicach czy postumentach na runku zezwalasz na plastikowy szajs skrzynkowy na prąd gaz itd! albo plastikowe azjo-retro lampy
nowohalcnowska.manifo.com
2013-03-14 13:24:10
Bar Pierożek, chyba jedyne miejsce co przetrwało całą tą zawieruchę od 1989r. Pamiętam do dzisiaj smak klusków na parze.
inwestycje
2013-03-14 14:28:52
z gastronomii to także Delicje
100% BB
2013-03-15 11:51:52
@ raf, czy ty także musisz wypisywac takie dziwne rzeczy? Jakby miasto to były tylko drogi, kamienice czy utrzymywanie oświaty. Nie jest zadowalające tempo prac na strówce, ale gadanie typu po co miasto inwestuje w jakieś atrakcje dla mieszkańców nie jest na miejscu, ponieważ miasto jest od tego aby ludzie mogli korzystać także z róznych form wypoczynku i rekreacji. Miasto na ośrodek Dębowca dało tylko 15% sumy reszte dostaliśmy od podatników z UE, tak więc to co miasto BB, włożyło z podatków w Dębowiec to jest równowartość kompleksowej przebudowy jednej kamienicy. A teraz gościu policz sobie że w mieście jest takich budynków komunalnych około tysiaca ( o ile sie nie mylę ) gdyby nasze miasto miało zainwestować w nie pieniadze w kompleksowe remonty substancji mieszkaniowej, minimum potrzeba sumy rzędu ponad 1 miliarda złotych. A to i tak delikatnie napisane, opierajac sie o wartości i kwoty za jakie gmina prowadzi swoje inwestycje chociazby na Starówce. Myśle że gospodarz bloga miałby pewnie dokładniejsze dane, ale to jest ogromny koszt tak samo drogi jak doprowadzenie do stanu przynajmniej dobrego, kilkuset kilometrów naszych dróg. To nie jest na razie możliwe, no i raczej nie bedzie wszystko poszło w rozsypkę w momencie globalnego kryzysu w 2008 roku gdzie Polska rozwijała sie w dobrym tempie zaledwie kilka lat. No chyba, ze miasto zdobedzie pieniądze na lata 2014-20 na kompleksowe remonty i dostosowanie je aby były bardziej przyjazne dla środowiska, chociaz UE, stawia nowe trudniejsze wymagania odnośnie wykorzystania środków z UE, a PE nie zatwierdził i może nie zatwierdzić, budżetu unijnego na lata 2014-20 tak więc fundusze z UE, tazke dla Polski beda niepewne i zagrożone.
2013-03-15 17:01:13
@ 100% BB Może Ci się to wydaje dziwne, ale mnie szlag trafia jak przechodzę przez te wszystki zaułki, jak widzę opłakany stan Schodowej, Pankiewicza, Waryńskiego... Gdyby było tak, że nigdzie indziej się nie da to rozumiem, ale moge Ci długo wymieniać miasta nawet mniejsze od Bielska, których ścisłe centrum wygląda o niebo lepiej. Zresztą, co tu długo szukać wystarczy jechać do Cieszyna na rynek. Do mnie ten cały kierunek wyjaśnianie tego stanu przez wielkość starówki względem miasta kompletnie nie przekonuje. Po prostu brakuje Krywultowi i jego paczce jakiejśc wizji. Zauważ, że ja się nie rzucam o browar, z którego i tak by nic było, wolę modernizację na Młyńskiej, która dla niektórych jest potworkiem niż kompletną ruiną, co więcej uważam, że Sobieskiego od sądu do góry w zasadzie po obu stronach jest na dużym odcinku do wyburzenia. Z tymi parterowymi kamienicami już się nic nie da zrobić. Ale trzeba wiedzieć czego się chce i jak to robić. Nie wiem ile to budynków, gdzieś zgubiłem materiał wydany przez miasto bodaj w 2008 roku, ale na pewno nie 1000. W ogóle to nie ten rząd wielkości. No chyba że masz na myśli wszystkie budynki komunalne jakie istnieją. Co do Debowca... Fajnie, że coś to powstało, szkoda że bez sensu. Chciałbym zobaczyć bilans tej inwestycji za 10 lat. Nie rozumiem założenia, że jak coś jest miejskie i służy mieszkańcom musi przynosić stratę, wystarczy, żeby było non profit. Ja naprawdę rozumiem ideę dopłat unijnych, ale te pieniądze da się wydawać sensownie. Jak można w mieście położonym w górach mieć tak katastrofalną infrastrukturę pod rowery górskie. Nie ma ŻADNYCH tras, co więcej mądrale z ratusza są im przeciwne. A wg. Ciebie dofinansowanie Podbeskidzia też ma sens?? Można nawet popierać obecne władze miasta, ale to nie znaczy, że czego się nie tkną to mam wychwalać pod niebiosa. Budowa 2-go mostu przy PCK / 1-Maja to zresztą dla mnie szczyt paranoji.
100% BB
2013-03-15 20:24:39
A czy ci co byli wcześniej mieli jakąś wizję? Zburzona kamienica, na Rynku straszyła ludzi przez conajmniej 3-4 lata, to jest na rzeczy bo zaniechanie z lat wcześniejszych spowodowalo że nie ma tyle pieniędzy i zmarnowano wiele lat aby pierwsze inwestycje mogły ruszyć do przdodu. Gdybyśmy sie rozwijali w tempie gospodarki z Chin, przez conajmniej 10 lat to faktycznie w 2017-18 już powinniśmy poczuć Europę w naszym mieście. Ty widzisz tylko elwacje, a co z ludźmi którzy nie mają łazienek i korzystają ze wspólnej toalety? Co by było z ludźmi gdybys wyburzył domy idąc od Starówki do ul. Sobieskiego, jakie są możliwości zakwaterowania dla osób, na czas remontów czy osób, które w nowych lokalach nie zamieszkają ze wzgledu na czynsz -brak możliwości jego opłaty? A te kamienice, które zostały odnowione, już wiele z nich zostało przetestowanych przez graficiarzy przykład ul. Cieszyńska w kierunku rynku. Toż juz z tego powodu potrzeba by było kamer na każdej ulicy, pod każdym wiaduktem. Właściciele prywatni także nie garną sie do inwestowania w kompletną przebudowę starych kamienic... to obraz bardzo negatywny. Ale skoro nawet w USA, sa dzielnice i zakątki, do których nie wchodzi się nawet w biały dzień? Świat jest ułomny a BB, nie jest wyjątkiem od reguły. Polska miała zbyt mało czasu aby odrobić kilkudziesięcioletnie zaległosci. Dodatkowo na mapie Polski jesteśmy wbici miedzy hanysów i lajkonków, nawet o własniej kasie z UE nie mozemy marzyć tylko musimy sie prosić o nią w Katowicach. A te pieniądze zależa także od widzimi sie tych urzedników. Jak sobie przeskrobiemy to skończymy jak Gliwice albo Sosnowiec, no i tych pieniedzy nawet jak beda to nie dla nas.... takie życie. Za duzo jest planów i wydatków, a za mało z podatków. Obecnie to możemy kreślic jakieś plany na przyszłosć jak pod kątem zmiany wizerunku ulic Podcienie, Celnej czy Sobieskiego, ale to wszystko, obecnie to Europa i USA stają przed widmem bakructwa i kolejnego braku pieniedzy w systemie bankowym niż wizji gospodarczego skoku, inwestycji i spadajacego bezrobocia. Jak nam pan Bill Gates, nie da w prezencie przynajmniej jednego miliarda dolarów, jeszcze długo napatrzymy sie na bolączki naszego miasta. Jeśli chodzi o kamienice w naszym mieście to widzę tylko szansę z dotacji z UE, tak gminne jak i prywatne inaczej nie ma szans aby ten projekt ruszyć z miejsca i zakończyć go tak jak należy chociażby w 60-70% na terenie naszego miasta.
bogdanbo
2013-03-16 11:53:29
>@100%BB / Ilość bzdur jakie waść wypisujesz wymaga jednak odniesienia. Kamienica na Rynku nie była zburzona, nikt jej nie burzył. Zawaliła się i była to katastrofa budowlana wynikająca poniękąd z zaniechań remontowych. Burzyciele, Antki & company, działali skutecznie w Bielsku-Białej wcześniej. Co do graficiarzy - należy stosować materiały i środki - ogólnodostępne choć nie tanie - do zabezpieczenia elewacji. A pan chciałbyś kamer, monitoringu i śledzenia obywateli na każdym kroku. Nikt nie myśli nawet o wyburzaniu zabytkowej substancji na Sobieskiego więc dyskusja jest jałowa. Do pana komentarzy co do sąsiadów Podbeskidzia - żal - tak obrażać; przenieś się na wyspę z dala od "hanysów i lajkoników". Cyt: "...Za duzo jest planów i wydatków, a za mało z podatków..." dużo to jest durnych planów i chybionych wydatków; podatków jest zdecydowanie za dużo i są marnotrawione. Dziecinada: jak coś przeskrobiemy.. to najwyżej klapsa od Kasztelana dostaniemy! ;).Bankrucwtwem to możesz straszyć bezrobotnych co nie chcą podjąć pracy za parę stówek bo reszta ich pracy pójdzie na ZUS i podatki! Jaki brak pieniędzy w systemie bankowym??? Banki pękają w szwach od kasy, FED, BOA, szwajcarski czy japoński dodrukowują na wyścigi! A że Polska straciła suwerenność finansową to oddzielny problem - na własne życzenie jesteśmy wasalem światowej finansjery. Cyt: "...Właściciele prywatni także nie garną sie do inwestowania w kompletną przebudowę starych kamienic..." Liczba mieszkańców naszego miasta systematycznie spada, liczba nowych domów i mieszkań deweloperskich rośnie. Kupisz lub wynajmiesz mieszkanie w śródmieściu 120 -160 m2 w zabytkowej kamienicy, której nie można ocieplić z pokojami o wysokości 2,9m do 3,6m ? Bez szans zaparkowania w promieniu 100 metrów? Więc stoją pustostany i straszą swoją elewacją. Chwilowo jedynymi licznymi najemcami mieszkań na wyższych kondygnacjach w centrum są szkoły językowe - młodzież się do uczy i wyjedzie! Rośnie za to liczba urzędników w Ratuszu i podatki! To miasto pustoszeje z powodu pazerności fiskalnej. Strumień pieniędzy z UE jest kierowany na takie wydatki, które przynoszą wzrost opłat i napędzają inflację. Wzrostu gospodarczego i trwałej koniunktury nie da się wykreować z jałmużny przekazywanej przez jednych urzędników innym urzędnikom do rozdysponowania.
nowohalcnowska.manifo.com
2013-03-16 22:51:54
,,Chwilowo jedynymi licznymi najemcami mieszkań na wyższych Kupisz lub wynajmiesz mieszkanie w śródmieściu 120 -160 m2 w zabytkowej kamienicy, której nie można ocieplić z pokojami o wysokości 2,9m do 3,6m ? Bez szans zaparkowania w promieniu 100 metrów? Więc stoją pustostany i straszą swoją elewacją. Chwilowo jedynymi licznymi najemcami mieszkań na wyższych kondygnacjach w centrum są szkoły językowe - młodzież się do uczy i wyjedzie! Rośnie za to liczba urzędników w Ratuszu i podatki! To miasto pustoszeje z powodu pazerności fiskalnej. " Nasze PAŃSTWO PUSTOSZEJE z powodu pazerności fiskalnej i przerostu administracji, dzieci wyjeżdżają by godnie żyć. Za okupacji były mniejsze podatki i nie budowano tyle stadiów. Dawniej mieszkanie można było wynająć, teraz trzeba kupować biorąc kredyt na 40 lat, to jest współczesna forma niewolnictwa, gdyby nie kredyty ludzie już dawno wyszliby na ulice...
Gumiś
2013-03-17 10:59:15
W pozyskiwaniu funduszy europejskich, przede wszystkim liczy się zangażowanie gminy - podstawowej jednostki terytorialnej w Polsce. UE lubi wręcz współpracę na takim szczeblu. Gmina należąca do Eurioregionu to kolejny plus. Opowiadanie, że bielszczanie muszą jeździć do Katowic i błagać o środki unijne to czysta demagogia i brak zrozumiennia funkcjonowania funduszy unijnych. To od ekipy Krywulta w dużej mierze zależy ile środków z UE zostanie przeznaczone w Bielsku-Białej. Notabene, z tego co wiem, to i tak radzimy sobie najlepiej z całego województwa.
inwestycje
2013-03-17 14:11:25
@Gumiś - według statystyk Ratusza radzimy sobie bardzo dobrze z pozyskiwaniem funduszy UE; gdy jednak wgłębimy się w statystyki to już wychodzą czasami inne liczby - wszystko zależy na jakie kategorie się patrzy; zawsze śmieszą mnie publikowane przez dział prasowy Ratusza informacje o zaszczytnych miejscach Bielska-Białej w rankingach ogólnopolskich - trzeba to czytać z dużą uwagą i odróżniać ogólne miejsce w takim rankingu od miejsca w konkretnej kategorii - miasto chwali się np. że w kategorii "transport" jest w czołówce, ale np. w ogólnym rankingu (uwzględniającym transport, inwestycje, środowisko, infr. rowerową itp.) jest na 20-30 miejscu; rankingów i statystyk, w których zajmujemy "słabe" miejsca - Ratusz nie publikuje na stronie i dlatego mieszkańcy nie wgłębiający się w temat mają wciąż wrażenie, że B-B wygrywa kolejne rankingi - a tak nie jest; w jednym z ostatnich rankingów Rzeczpospolitej, w kategorii współpracy gminy ze stowarzyszeniami jeśli dobrze pamiętam zajęliśmy miejsce w ostatniej dziesiątce; trzeba bardzo uważać na różnego rodzaju rankingi i statystyki
raf
2013-03-18 16:53:34
@ 100% BB 2013-03-15 20:24:39 W zasadzie większość rzeczy które poruszyłeś dobrze spuentował bogdanbo, ale do paru spraw się odniosę. "A czy ci co byli wcześniej mieli jakąś wizję?" - a co mnie to do cholery obchodzi, posługujesz się argumentacją rodem z PO. Skoro się rwali do władzy to mają mieć wizję, jak nie mają to się nie nadają, to że poprzedni byli beznadziejni nie oznacza, że przez 200 lat będzie to usprawiedliwienie dla następnych władz miasta! Krywult jest 3 kadencję, chyba zdążył się już połapać co i jak, powininen znać priorytety, a nie wyrzucać kasę na bzdurne inwestycje jak nowy most koło starego czy "uroczy" rynek. "Ty widzisz tylko elwacje, a co z ludźmi którzy nie mają łazienek i korzystają ze wspólnej toalety? Co by było z ludźmi gdybys wyburzył domy idąc od Starówki do ul. Sobieskiego, jakie są możliwości zakwaterowania dla osób, na czas remontów czy osób, które w nowych lokalach nie zamieszkają ze wzgledu na czynsz -brak możliwości jego opłaty?" - ja nie wiem co Ty wyczytałeś z tego co napisałem, ale chyba dużo nadinterpretowałeś. Tam większość budynków ma okna zabite dechami więc chyba nikt tam nie mieszka, nie chodzi zresztą tylko o elewacje, ale o modernizacje tych budynków w ogóle. Jeżeli nikt w nich nie mieszka, zbiera się tam margines na libacjach, budynki są w stanie agonalnym i nie nadają się do remontu to co innego proponujesz? "A te kamienice, które zostały odnowione, już wiele z nich zostało przetestowanych przez graficiarzy przykład ul. Cieszyńska w kierunku rynku." - to już poruszał bogdanbo, ja tylko dorzucę, że władzom innych miast to nie przeszkadza, dalej odnawiają, a jeśli dobrze Ci zrozumiałem to jeśli gdzieś nie ma monitoringu to nie róbmy nic, niech się sypie. "Ale skoro nawet w USA, sa dzielnice i zakątki, do których nie wchodzi się nawet w biały dzień?" - tutaj też się z Tobą nie zgadzam - odsyłam do prac socjologicznych, w których jest udokumentowane powiązanie wyglądu dzielnicy z zachowaniami społecznymi. Innymi słowy im gorsza substancja mieszkaniowa i warunki tym gorsze zachowanie mieszkańców. "Dodatkowo na mapie Polski jesteśmy wbici miedzy hanysów i lajkonków, nawet o własniej kasie z UE nie mozemy marzyć tylko musimy sie prosić o nią w Katowicach." - eeee, czyli Zagłębie ma lepiej, ich na pewno w Katowicach kochają. "Jak sobie przeskrobiemy to skończymy jak Gliwice albo Sosnowiec, no i tych pieniedzy nawet jak beda to nie dla nas..." - Gliwice są akurat doskonałym przykładem na to, że bez tych pieniędzy można sobie doskonale radzić (chyba, że masz na myśli Średnicówkę), Sosnowiec znam dużo lepiej od Ciebie i to jest akurat doskonały przykład dla mojej argumentacji - tam władze nie mają żadnej wizji oprócz kanalizacji. Dalej prawisz już takie komunały, że nie mam siły się do nich odnościć. Chcesz przykładów innych miast - jedź do Tarnowski Gór, Pszczyny, Raciborza, Rybnika, a nawet Cieszyna czy Skoczowa. Zobacz jak wyglądają deptaki i brukowane ulice, jak można sensownie i estetycznie położyć kostkę, na której kobiety nie łamią obcasów. To nie wymaga wielkich nakładów tylko POMYŚLUNKU. A tego naszym chłopcom w Ratuszu brakuje. I na koniec, jestem mieszkańcem BB z wyboru, wprowadziłem się tu bo zawsze mnie urzekało to miasto kilkanaście lat temu. Wtedy Ratusz mieścił się w Ratuszu (USC było tylko koło kościółka w Białej), teraz wszystkie budynki zajmują urzędasy. I czym oni się zajmują? Gdzie ten kryzys, który tak przeżywasz bo na pewno nie tam.
Bielszczanka
2013-03-20 19:26:17
Pierożek - przetrwał do dziś! Byłam niedawno - na pustej starówce w Pierożku tłumy w porze obiadowej.Przez chwilę myślałam, że czas się cofnął. No a kluski na parze ciągle przepyszne. Brawo!!!
Gumiś
2013-03-20 20:07:47
inwestycje - o proszę! To nawet o tym nie wiedziałem, dzięki za info! raf- Krywuklt tak naprawde nie rządzi 3 kadencję a...4. Swoją przygodę rozpoczął już w roku...1978. To chyba wiele wyjasnia.
Tresor
2013-03-24 19:29:37
Ja z innej beczki bo nigdzie na ten temat nic nie ma. Ktoś wie dlaczego są zamknięte Delicje?
nowohalcnowska.manifo.com
2013-06-17 13:42:58
Przetarg wygrał Beskid-Holding za kwotę 574.507,49zł .I etap remontu konserwatorskiego budynku ul. Rynek 24 w zakresie dachu i elewacji frontowej i bocznej od ul. Schodowej.
inwestycje
2013-06-17 19:48:29
^^^ wygrał NIESTETY Beskid-Holding

Informacje:


inwestycje, Bielsko-Biała, drogi, budowa, przebudowa, przetarg, kamienice, zabytki, wiadukt, obwodnica, s69, s-69, s1, s-1, estakada, rondo, projekt, rewitalizacja, remont, projekt, plan, schemat, przebieg, mapa, rozbudowa, stadion

Archiwum:


2018
» wrzesień (2)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (1)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (2)
» styczeń (2)

2017
» grudzień (1)
» październik (4)
» wrzesień (1)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» marzec (4)
» luty (2)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» wrzesień (1)
» czerwiec (2)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» luty (2)

2015
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (4)
» sierpień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (2)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (1)
» styczeń (1)

2014
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (1)
» wrzesień (2)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (4)
» styczeń (3)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (1)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (4)
» maj (2)
» kwiecień (1)
» marzec (3)
» luty (1)
» styczeń (2)

2012
» grudzień (1)
» październik (1)
» wrzesień (1)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (7)
» luty (3)
» styczeń (2)

2011
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (2)
» wrzesień (2)
» sierpień (8)
» lipiec (1)
» czerwiec (5)
» maj (5)
» kwiecień (7)
» marzec (4)
» luty (7)
» styczeń (3)

2010
» grudzień (2)
» listopad (14)
» październik (7)
» wrzesień (8)
» sierpień (10)
» lipiec (5)
» czerwiec (21)
» maj (13)
» kwiecień (3)

Ostatnie komentarze


[Janusz]
Autorze, dlaczego porzuciłeś bloga? Tęsknię.
[skyscrapper]
Dla wszystkich, którzy tęsknią za blogiem polecam forum skyscrappercity. Założyciel bloga udziela się również tam....
[Mark]
Właśnie mija rok odkąd serwis przestał działać. Czy zna ktoś podobny o podobnej tematyce dotyczący...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 2674329
Newsów: 270
Komentarzy: 5643
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Świeże pierożki..., blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała