inwestycje.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
inwestycje.blog.bielsko.pl/rss
strona główna - inwestycje.blog.bielsko.pl
« strona główna

Komentarzy (28)

Bulwary Straceńskie: parking

  
Urząd Miejski ogłosił przetarg na wykonanie parkingu obsługującego Bulwary Straceńskie.

Wykonawca w ciągu trzech miesięcy będzie zobowiązany do wybudowania parkingu na 40 miejsc postojowych (w tym 2 miejsca dla niepełnosprawnych), z wjazdem od ul. Górskiej, zlokalizowanego w okolicy skrzyżowania ul. Górskiej z ul. Straconki. Nawierzchnia wykonana będzie z kostki brukowej. Jest to jeden z trzech planowanych parkingów przy Bulwarach Straceńskich. Kolejne dwa przy ul. Górskiej - nie objęte tym przetargiem - w przyszłości będą wybudowane w rejonie stacji Orlen oraz przy wiadukcie drogi ekspresowej.

Etap I przebudowy Bulwarów (szacowany koszt 2,5 mln zł), który zakładał budowę wszystkich trzech parkingów, znalazł się na dalekim 22. miejscu listy rezerwowej projektów wybranych do dofinansowania ze środków UE. Dopiero kolejne etapy przewidywały właściwe prace na terenie Bulwarów Straceńskich.

Miasto planuje w przyszłości złożenie wniosku o dofinansowanie większego projektu, którego przebudowa Bulwarów będzie jedną z części składowych.

Koncepcja przebudowy Bulwarów Straceńskich zmieniała się w perspektywie czasu. Pierwotne, ambitniejsze plany zostały zarzucone.

Aktualny plan przebudowy Bulwarów:

Dawny plan przebudowy Bulwarów:

2013-05-01 | Dodaj komentarz
wapienica
2013-05-01 22:04:24
Super, wkońcu coś się zaczyna dziać przy bulwarach straceńskich. Mam nadzieje, że powstaną w tym roku jeszcze ścieżki rowerowe,
inwestycje
2013-05-01 22:54:54
@wapienica: jestem prawie pewien, że nie powstaną...
raf
2013-05-02 11:30:17
uwierzę jak zobaczę, chociaż w przypadku tej inwestycji możemy podziękować władzom administracyjnym z Gliwic (gospodarka wodna)
nowohalcnowska.manifo.com
2013-05-03 06:48:27
Czyli dalej Bielsko bez amfiteatru, za to mamy namiot przy hali. Jakie były przyczyny likwidacji amfiteatru na Błoniach?
art.
2013-05-03 12:10:19
Czy jest szansa w przyszłości na "odbetonienie" rzeki Straconki ?
inwestycje
2013-05-03 12:30:42
@nowohalcnowska: na Błoniach też nie było amfiteatru (nie licząc dawnego kamiennego), tylko namiot + dostawiane ławeczki; koncerty z Błoni przeniesiono pod Halę, ponieważ policja po otwarciu obwodnicy wschodniej nie zgadzała się już na zwężanie ul. Bystrzańskiej i tworzenia tymczasowych miejsc parkingowych w jednym pasie; bez tego, nie było możliwości zaabsorbowania tak dużej ilości samochodów; na przebudowę układu komunikacyjnego w tym rejonie miasta nie ma środków - http://www.inwestycje.blog.bielsko.pl/blog_news,2252.html
inwestycje
2013-05-03 12:33:19
@art. - kiedyś były plany "powykręcania" całego potoku, tak by na tym odcinku był dłuższy - pomysł upadł ze względu na przepisy przeciwpowodziowe; na części potoku planuje się jednak wciąż renaturyzację jego przebiegu (punkt 19 na nowym planie)
jaro
2013-05-03 16:06:31
@ Inwestycje. Szedłem dziś przez Park Włókniarzy(czy jak kto woli Park Mickiewicza) i widziałem od nowo budowanego mostu w górę rzeki umocnienia z kamieni i siatki zbrojonej po obu brzegach. Jednak przez długie odcinki pośrodku rzeki był pas kamieni i ziemi. Zastanawiam się czy to będzie jeszcze uporządkowane czy też ma to czemuś służyć ? A drugie pytanie wiąże się z wyburzaniem byłego browaru przy ul. Cieszyńskiej. Wyburzenie nie jest inwestycją sensu stricto ale czy nie są to przygotowania do nowej inwestycji czy tylko wymóg aby ruiny nie były zagrożeniem.
nowohalcnowska.manifo.com
2013-05-03 23:21:35
@inwestycje pytając o przyczyny likwidacji amfiteatru na Błoniach miałem na myśli ten stary kamienny na skraju lasu.
rowerowe-bielsko.pl
2013-05-04 17:18:19
Jak zwykle oszczedza się na rowerzystach, albo nie budując w ogóle dróg rowerowych, albo budując pseudo drogi rowerowe jak np. wzdłuż ul. Gościnnej. Może kiedyś doczekamy drogi rowerowej z prawdziwego zdarzenia na Bulwarach. Z tego co widzę na poprawionym planie droga została przeniesiona na drugi brzeg - to dobrze.
edi
2013-05-07 08:04:52
No i powinni właśnie w tym miejscu zrobić tor dla quadów
Darco
2013-05-08 08:42:05
Do Pana Inwestycje. Wiadomo dlaczego na ul. Orkana nadal nic się nie dzieje? Media "huczały" że ulicę zamykają, że remont itd. i...teraz cisza.
inwestycje
2013-05-08 19:33:05
@jaro: Park Włókniarzy - nie wiem / browar na Cieszyńskiej - to tylko prace rozbiórkowe, niezwiązane z budową nowych obiektów / @nowohalcnowska: nie wiem, jakie był przyczyny likwidacji kamiennego amfiteatru / @edi: tor dla quadów w miejscu wypoczynkowym i prawie w centrum dzielnicy to zdecydowanie nietrafiona idea / @Darco: nowy termin rozpoczęcia inwestycji to 13 maja
Matrix
2013-05-11 10:27:29
Zawsze popierałem P. Krywulta bo ogólnie jest dobrym prezydentem i trzeba przyznać, że w mieście zmieniło się bardzo dużo za jego kadencji. Niestety tym człowiek starszy tym główka nie ta sama. Po co nam stadion na 15 tys. gdzie Kielce takie duże miasto wojewódzkie ma taki stadion i świeci pustkami(chociaż Korona dobrze gra), dlaczego w Bielsku nie można wybudować stadionu na 10 tys jedno poziomowego, nawet na 8 tys by starczył, taki ja ma Piast Gliwice. Połowę zaoszczędzonych pieniędzy można było by przeznaczyć na Bulwary Straceńskie, Bulwary w Wapienicy, albo przebudowę Międzyrzeckiej, albo dopłacić do ulicy Grażyńskiego, albo do budowy nowej hali koncertowej lub wyremontować bardzo dużo kamienic w centrum lub na starówce. Miasto samo mogło by wybudować parking wielopoziomowy, a nie dzielić się z prywatnym inwestorem. Lubię piłkę nożna jestem kibicem, ale ten stadion to przerost formy nad treścią tak samo jak Dębowiec. To samo tyczy się hali pod Dębowcem ,dla czego nie wybudowana zwykłej dużej hali sportowej gdzie też można robić targi, te składane trybuny to jakieś nieporozumienie.No i hala jest za duża jak na potrzeby miasta. Myślę, że nowy prezydent będzie człowiekiem który będzie kładł nacisk na rozbudowę komunikacji miejskiej, obniżenia biletów tym bardziej miesięcznych nawet kosztem dopłacania bo po to jest komunikacja miejska, nawet w Iondynie dopłaca się do metra. I trzeba wreszcie ograniczyć ruch samochodowy w centrum miasta do minimum, dużo traktów pieszych, ścieżek rowerowych i ulic tylko dla autobusów. Na szczęście wybory samorządowe już blisko, więc może przebudowa ulicy Warszawskiej u przyszłej władzy nie dojdzie do skutku, bo doprowadzi to do zwiększenia ruchu samochodowego w centrum.
mazan
2013-05-15 14:40:27
Niestety nasi włodarze dali się porwać ogólnopolskiej tendencji rozdmuchanych inwestycji stadionowych. Stadiony pasujące do miast swą wielkością można policzyć na palcu jednej ręki. Stawiam, że nasz zapełnić się może tylko na otwarciu. Podbeskidzie gra jak gra, a o organizacji imprez sportowych czy muzycznych na wysokim poziomie możemy zapomnieć mając w promieniu 100 km stadiony i hale na Górnym Śląsku i Krakowie.
inwestycje
2013-05-15 17:50:35
O koncertach możemy zapomnieć nie ze względu na odległość od Krakowa czy Katowic lecz z powodu położenia stadionu w centrum miasta. Nie wyobrażam sobie organizacji koncertu 100 metrów od osiedla Śródmiejskiego i 50 metrów od Grunwaldzkiego.
Matrix
2013-05-15 20:11:19
Pytanie do @Inwestycje: Kiedy zacznie się przetarg na przebudowę ulicy Grunwaldzkiej i kiedy zakończy się przetarg i zacznie "budowa" ulicy Grażyńskiego???
inwestycje
2013-05-15 20:18:03
@Matrix: obawiam się, że jednak Grunwaldzka nie ruszy w tym roku / Grażyńskiego: wczoraj wybrano najkorzystniejszą ofertę w przetargu (Skanska) i pewno za ok. tydzień, półtora nastąpi podpisanie umowy
mazan
2013-05-21 00:07:39
@Inwestycje - byłem w weekend na Czyżynaliach na lotnisku położonym w centrum miasta, a impreza trwała do nocy. Otwarta przestrzeń dźwięk się niósł na tyle byle bloków ile w całym Bielsku nie ma. Dostali zgodę na granie do 1 i się z tego wywiązali. A propos Krakowa to ma 2 stadiony, na których nic się nie dzieje...
100% BB
2013-05-25 08:02:31
No tak faktycznie, zapedziłem sie! To nie sa pieniądze gminne i to co zostanie po przetargach na usuwanie szkód związanych z powodzią zostanie wykorzystane bądź zwrócone do budżetu województwa albo budzetu państwa. To czy jest firma renomowana czy mniej znana, moim skromnym zdaniem nie powinno powodować aby realizowanie zadania, było mało albo zwyczajnie nieopłacalne,paradoksalnie sami sobie określają cenę za wykonanie zadania. Chyba ze maja tak rozwiniętą firmę, ze sami wykonują więszośc zadań bez podpisywania umów z podwykonawcami. Dla mnie to jest dziwne, droga musi być przebudowana od podstaw, wiadomo że musi być ona przygotowana do wzmożonego ruchu drogowego. Logicznie, firma nie tylko musi mieć pieniądze na wykonanie inwestycji, ale takze musi miec finalnie zysk nawet na takiej inwestycji, aby mogli realizować politykę działalności i dalszego funkcjonowania firmy. Jeżeli obliczyli, że po mimo obniżenia wartosci zadania o blisko 50% wykonają inwestycje zgodnie ze sztuką budowlaną ( że po pierwszej zimie droga sie nie rozsypie ) i jeszcze wyjda na swoje, to gratuluję zamawiajacemu, a przedwszystkim wykonawcy tej inwestycji.
aaa
2013-05-28 10:20:43
na os złote łany kładą światłowód miejskiej sieci szkieletowej
raf
2013-05-28 12:22:20
@aaa no tak już od początku miesiąca. Ciekawostką jest to, że przynajmniej część z osób to robiących pochodzi z Ukrainy...
Dzuby
2013-06-08 12:26:21
@Inwestycje: Czy mógłby Pan opisać bliżej powstającą właśnie na terenie Bielska miejską sieć szerokopasmową? Czy i kiedy normalny człowiek będzie mógł uzyskać dostęp do tej sieci ?
inwestycje
2013-06-13 19:40:36
@Dzuby - raczej nie będę zajmował się tym tematem szczegółowo...; to, że powstaje sieć szerokopasmowa nie oznacza, że od razu dostęp do niej uzyskają prywatni użytkownicy - miasto nie będzie świadczyć usług dostępu do internetu; sieć szkieletowa będzie mogła być dzierżawiona prywatnym firmom, które na zasadach komercyjnych będą mogły dostarczać internet do prywatnych odbiorców
Bazylli
2013-07-04 13:02:50
I znowu w projekcie ta cholerna, tandetna kostka brukowa? A może jakaś nawierzchnia gładka z mas bitumicznych,aby na rolkach i nartorolkach można było sobie pojeździć.
mama
2013-07-11 08:12:03
ludzie, wyraźnie napisano, że wybudują parkingi, a ambitniejsze plany zostały zarzucone. czyli nie będzie dróżek, ścieżek rowerowych, placów zabaw, bezpiecznych mostków, rozpadające się schodki nadal będą przypominać zjeżdzalnię, zewsząd będą wyrastać nowe krzewy, krzaczki, drzewka i pokrzywy formowane tylko przez naturę, a całośc posypywana będzie obficie, jak dotąd, szkłem z rozbitych butelek, którego nikt nie sprząta ani nie dba o wyrzucanie stamtąd pijaków, którzy urządzają sobie libacje. Gratuluję gospodarzom Bielska poziomu dbałości i hipokryzji. To się trzeba naprawdę postarać, żeby utrzymywać teren w takim stanie i utrzymywać, że to miejsce rekreacyjne.
inwestycje
2013-09-17 03:23:55
I etap przebudowy Bulwarów Straceńskich, czyli budowa parkingów otrzymał dofinansowanie ze środków UE na kwotę blisko 2,5 mln zł.
ben
2013-09-17 14:24:27
Super, mamy już park bez drzew to teraz czas na bulwary na parkingu

Informacje:


inwestycje, Bielsko-Biała, drogi, budowa, przebudowa, przetarg, kamienice, zabytki, wiadukt, obwodnica, s69, s-69, s1, s-1, estakada, rondo, projekt, rewitalizacja, remont, projekt, plan, schemat, przebieg, mapa, rozbudowa, stadion

Archiwum:


2018
» wrzesień (2)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (1)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (2)
» styczeń (2)

2017
» grudzień (1)
» październik (4)
» wrzesień (1)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» marzec (4)
» luty (2)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» wrzesień (1)
» czerwiec (2)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» luty (2)

2015
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (4)
» sierpień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (2)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (1)
» styczeń (1)

2014
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (1)
» wrzesień (2)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (4)
» styczeń (3)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (1)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (4)
» maj (2)
» kwiecień (1)
» marzec (3)
» luty (1)
» styczeń (2)

2012
» grudzień (1)
» październik (1)
» wrzesień (1)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (7)
» luty (3)
» styczeń (2)

2011
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (2)
» wrzesień (2)
» sierpień (8)
» lipiec (1)
» czerwiec (5)
» maj (5)
» kwiecień (7)
» marzec (4)
» luty (7)
» styczeń (3)

2010
» grudzień (2)
» listopad (14)
» październik (7)
» wrzesień (8)
» sierpień (10)
» lipiec (5)
» czerwiec (21)
» maj (13)
» kwiecień (3)

Ostatnie komentarze


[Janusz]
Autorze, dlaczego porzuciłeś bloga? Tęsknię.
[skyscrapper]
Dla wszystkich, którzy tęsknią za blogiem polecam forum skyscrappercity. Założyciel bloga udziela się również tam....
[Mark]
Właśnie mija rok odkąd serwis przestał działać. Czy zna ktoś podobny o podobnej tematyce dotyczący...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 2699406
Newsów: 270
Komentarzy: 5643
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Bulwary Straceńskie: parking, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała