inwestycje.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
inwestycje.blog.bielsko.pl/rss
strona główna - inwestycje.blog.bielsko.pl

W najbliższych latach rozpoczną się dalsze etapy rozbudowy ulicy Żywieckiej. Po przeprowadzonych pracach na odcinku od ulicy Górskiej do węzła z S69, do wyremontowania pozostało jeszcze ponad 4,2 km. Głównymi, zauważalnymi zmianami będzie budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic Żywieckiej - PCK - Skłodowskiej-Curie, budowa dwóch przejść podziemnych w jego rejonie oraz wykonanie pasów do lewoskrętów na odcinku od węzła z S69 do granicy miasta.

Etap I , odcinek I - od ul. Ks. S. Stojałowskiego do ul. PCK o długości około 770 m.

- klasa drogi G1/4 (o przekroju jedna jezdnia po dwa pasy ruchu w każdym kierunku);
- kategoria ruchu KR5;
- obciążenie 115 kN/oś;
- szerokość jezdni: zmienna w granicach od 13,35 m do 13,70m;
- chodnik obustronny o szerokości zmiennej od 1,65 m do 3,35 m;
- nowe przejścia dla pieszych z azylami;
- nowe zjazdy do ulic ślepych i posesji prywatnych;
- urządzenia ochrony środowiska;
- zatoki autobusowe w miejscu istniejących przystanków autobusowych (rejon budynku ul. Żywiecka 21) i nowoprojektowane zatoki w rejonie Stadionu Miejskiego;
- sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ulicy Żywieckiej z ulicami: Stojałowskiego - Lipnicka, przejście dla pieszych przy ul. Cmentarnej, dodatkowe przejście dla pieszych w sąsiedztwie Stadionu Miejskiego;
- budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu Żywiecka - PCK - Skłodowskiej;
- budowa dwóch przejść podziemnych (pod ulicą PCK i pod ulicą Żywiecką) w rejonie ronda turbinowego.

Plan (rondo turbinowe Żywiecka - PCK - Skłodowskiej ujęte na kolejnych rysunkach):

Rondo turbinowe (wariant preferowany):

Rondo turbinowe (wariant 2):

Etap I, odcinek II - od ul. PCK do ul. Poniatowskiego o długości około 780 m.

- klasa drogi G1/4 (o przekroju jedna jezdnia po dwa pasy ruchu w każdym kierunku);
- kategoria ruchu KR5;
- obciążenie 115 kN/oś
- szerokość jezdni: zmienna w granicach od 13,50 m do 13,70 m;
- chodnik obustronny o szerokości 2,00 m;
- nowe zjazdy do ulic ślepych i posesji prywatnych;
- urządzenia ochrony środowiska.
- zatoki autobusowe w miejscu istniejących przystanków autobusowych;
- nowe przejścia dla pieszych z azylami;
- sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ulicy Żywieckiej z ulicami: Lenartowicza, Poniatowskiego, Tuwima.

Etap II - odcinek ulicy od ul. Poniatowskiego do ul. Górskiej o długości około 1100 m.

- klasa drogi G1/4 (o przekroju jedna jezdnia po dwa pasy ruchu w każdym kierunku);
- kategoria ruchu KR5;
- obciążenie 115 kN/oś;
- szerokość jezdni: 7,0 m po 3,5 m na pas ruchu;
- chodnik obustronny o szerokości 2,0 m;
- urządzenia ochrony środowiska;
- zatoki autobusowe w miejscu istniejących przystanków autobusowych;
- sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniu ulicy Żywieckiej z ulicami: Gen. Bora-Komorowskiego - Łagodnej, Straconki, Górskiej.

Etap IV - odcinek ulicy od ul. Narciarskiej do granicy miasta Bielska-Białej o długości około 1580 m.

- klasa drogi G1/3 (o przekroju jedna jezdnia o jednym pasie ruchu w każdym kierunku);
- środkowy pas do obsługi lewoskrętów szer. 3,0 m;
- kategoria ruchu KR5;
- obciążenie 115 kN/oś;
- szerokość jezdni: zmienna w granicach od 10,00 m do 10,65 m;
- chodnik obustronny o szerokości zmiennej od 1,65 m do 3,35 m;
- nowe przejścia dla pieszych z azylami;
- budowa zatok autobusowych w miejscu istniejących przystanków autobusowych;
- nowe zjazdy do ulic ślepych i posesji prywatnych;
- urządzenia ochrony środowiska.


Inwestycja przeprowadzona będzie najprawdopodobniej przed 2017 rokiem. Wszystko wskazuje na to, że uzyska dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej - wpisana jest jako propozycja projektu realizowanego w ramach „Strategii dla Rozwoju Polski Południowej do roku 2020". Przebudowa ulicy Żywieckiej jest częścią większego zadania, którego koszty liczone są na ok. 230 mln zł - oprócz tej drogi, przebudowana ma zostać ulica Krakowska oraz inne odcinki drogi krajowej nr 52 w województwie śląskim.

2014-09-02 | Dodaj komentarz
Filip
2014-09-02 23:14:57
@inwestycje Bardzo szkoda, że nie zrobią (2x2 zamiast 1x4) nawet tam gdzie jest miejsce bez zbędnych (i drogich) wykupów.
Fred
2014-09-03 00:48:13
Widze ze w Bielsku powazny ciagle w podziemiu a dostepnosc miasta dla pieszych ciagle nieistotna. Kiedy żywiecka nie ma juz takiej "odpowiedzialnosci" z powodu budowy s69 spokojnie mozna zrobic wiecej wysepek I przejsc dla pieszych z azylami (bez swiatel) przejscia podziemne ze wzgledu na koszty I potem niebezpieczenstwo w nich panujace odradzam. Szkoda ze traci sie cene tereny pod poszetrzenie drogi ktora dochodow nie prZynisi a sluzy swoja przepustowoscia TYLKO przez dwie trZy godziny dziennie
Fred
2014-09-03 00:49:03
Widze ze w Bielsku PIESZY (zamiast powazny)
Jerzy
2014-09-03 08:00:02
Miasto jest dla ludzi nie dla samochodow !!!! Kiedy decydenci i projektanci to zrozumieja ? "Nasi " zostali w epoce "Gierka" Biedne Bielsko ,kiedy sie od nich uwolnimy, może w tych wyborach ?
stork
2014-09-03 09:03:27
Mam wrażenie, że pierwsza mapka jest niektualna (bryła stadionu znajduje się bliżej Żywieckiej, na mapce widać nieistniejące już budynki, planowany jest zdaje się spory parking w miejscu boiska treningowego, który potrzebować będzie skomunikowania z Żywiecką, planowane centrum handlowe po drugiej stronie Żywieckiej z dojazdami oraz zmianą połączenia ul. Dawnej z Żywiecką).
dddd
2014-09-03 09:40:16
Rondo na PCK - Żywiecka, bardzo dobry pomysł , poprawi płynność ruchu, czekam az w końcu ktoś wpadnie na to ze na Michałowicza Andersa tez trzeba zrobic rondo i to duże.
ollo
2014-09-03 09:47:36
@stork Przedstawiony projekt przewidziany jest do aktualizacji. MZD w czerwcu ogłosiło przetarg na taką aktualizację lecz przetarg unieważniono: http://www.mzd.home.pl/bip/index.php?str=80&przetarg=532
anafik
2014-09-03 10:10:40
Taki projekt - bez ścieżki rowerowej - to porażka.
Münchener
2014-09-03 11:36:25
W XXI wieku przejscia dla pieszych w podziemiu! Te lesnie dziadki, ktore rzadza miastem maja mentalnosc z lat 50 tych ubieglego wieku. Rece opadaja. Przykre jest to, ze jak jestem w BBA to wydaje mi sie, ze wszyscy spoczeli na laurach. Powtarza sie w kolko, ze bezrobocie jest niskie, ze powstaja nowe firmy. Tylko co z tego?! Bielsko stac na znacznie wiecej. Trzymam kciuki, ze Bielszczanie wybiora w wyborach samorzadowych kogos ogarnietego (o ile taki sie pojawi).
maras49
2014-09-03 12:18:21
Jak się projektuje rondo w rejonie słabego natężenia ruchu pieszego (a tu tak jest) budowa przejść podziemnych jest nieekonomiczna. Już samo rondo spowalnia ruch na swoich wlotach, więc samo zastosowanie przejść przez jezdnię w tych miejscach bardziej poprawi bezpieczeństwo. Należy je tylko odpowiednio umiejscowić . Należy dążyć to tego, aby metodami geometrii jezdni obniżyć prędkość samochodu dojeżdżającego do ronda. Jak najbliżej strefy ronda umiejscowić pasy przejść dla pieszych z szykanami utrudniającymi przebieganie na wprost i przejeżdżanie rowerów z tzw. rozpędu jazdy po chodniku czy ścieżce. Sygnalizację należy stosować w miejscach KONIECZNYCH i wynikających z obserwacji ruchu – zwykle cykliczną w okresach szczególnego natężenia ruchu pieszych i rowerów.
maras49
2014-09-03 12:27:38
C.d. Zastosowanie odpowiedniej geometrii ulic dojazdowych do ronda poprawia często bezpieczeństwo przejścia dla pieszych. Np. poprzez szersze „rozwidlenie” jezdni wlotowych do ronda. Powstaną wówczas większe wyspy-azyle dla pieszych, a sam rozdział jezdni zmusza kierowcę do większej uwagi. Często rozdzielenie kierunków ruchu jest już powodem do zmniejszenia prędkości pojazdu. Ponadto zastosowanie dwóch naprzemiennych łuków na dojeździe do ronda (do przejścia dla pieszych) odpowiednio wyliczonych na redukcję prędkości, realnie obniża prędkość pojazdu. Jest wiele możliwości…Pozdrawiam.
ebi
2014-09-03 13:28:39
do anafik: spokojnie - ścieżki dla cyklistów będą na pewno w następnym etapie budowy drogi... pod ziemią - jak przejścia dla pieszych. Generalnie projekt nieciekawy. Ogromna większość kobiet nie ma pojęcia jak jeździć po rondzie turbinowym (vide - ronda przy Sferze). Przewiduję niezły ubaw, zwłaszcza od strony Żywca. Geometria drogi powina umożliwiać jak naszybszy przejazd samochodów - wtedy nie tworzą się korki. Ronda, przejścia dla pieszych, a zwłaszcza światła, utrudniają ruch i korkują miasto. Celem budowy dróg jest umożliwienie sprawnego poruszania się samochodów a nie stanie w kolejkach na światłach albo wykręcanie po serpentynach. Popatrzcie na amerykańskie miasta z lotu ptaka. Chyba że nie o to nam chodzi - to zróbmy wszędzie deptaki i będzie święty spokój. Poza tym większość wypadków z pieszymi jest na przejściach - gdyby ich nie było - ilość wypadków na pewno by się mniejszyła radykalnie. Rozdzielanie pasów drogi wysepką jest bez sensu ponieważ w razie awarii nie można pojazdu ominąć.
Jerzy
2014-09-03 13:47:51
Najlepiej dla ciebie poprzedniku żeby pieszych nie było wcale .Super myślenie .Nadajesz sie do tej ekipy z ratusza ..
maras49
2014-09-03 16:54:22
Do ebi - Ameryka jest dla amerykanów - oni myślą dobrze, ale dla siebie. My spod ogona sroki nie wyszli, swój rozum mamy. Jeśli wg Pana źle myślą Polacy - to Pan też (chyba że inna nacja - to przepraszam). Malkontentem być jest łatwo i wygodnie - stworzyć coś samemu (a nie tylko mówić) trudniej.
O_01
2014-09-03 17:36:06
Projektantem jest WBP Zabrze. To samo biuro, które spieprzyło projekt przebudowy DK1 w Tychach. Czarno to widzę...
dym
2014-09-03 22:10:33
Miasto z obwodnicą, a projektanci chyba dalej mają stare dane natężenia ruchu kiedy jej nie było. Po co robić przejścia podziemne w rejonie ronda?!
Münchner
2014-09-04 12:49:45
@Ebi: Jak zawsze jestes w formie i jak zwykle musisz skrytykowac kobiety w swoim komentarzu. Uwazam, ze bledy sa w takim samym stopniu popelniane przez wszystkich kierowcow niezaleznie od plci (dodam, ze jestem mezczyzna). Niektore kobiety jedynie sa ostrozniejsze przez co wydluza sie czas zanim wykonaja pewne manewry. Co do sprawy szybkosci to mylisz sie, ze sensem jest aby samochody na Zywieckiej poruszaly sie jak najszybciej jak sie da. Teraz, gdy jest obwodnica to ta droga nie powinna sie niczym roznic od Piastowskiej, a dozwolona predkosc powinna wynosic 50-60 km/h. Nie wiem z jakimi amerykanskimi miastami porownujesz BBA, ale w tych ktore sa porownywalnej wielkosci masz swiatla lub znak stopu praktycznie na kazdym skrzyzowaniu przy takich ulicach jak Zywiecka
olo
2014-09-05 16:06:48
obowiązkowe szerokie przejście na wysokości stadinu dla kibiców
Cynik
2014-09-10 09:01:20
@olo - oraz obowiązkowe szczepienia przeciw wściekliźnie dla psudokibiców oczywiście :/
Rycho
2014-10-31 08:19:55
a nikt nie pomyślał, żeby na wysokości wejścia na stadion zrobić tunel dla samochodów, "ruch pieszy nad żywiecką" piękny deptak o szerokości 50 m wystarczy i bezpiecznej dla kibiców i dla innych pieszych (likwidacja przejścia po pasach po lewej jak i prawej strony stadionu. A po drugiej stronie zaprojektować teren rekreacyjny i po meczu można zorganizować "imprezę rodzinną"
Tom
2014-11-19 10:45:04
Dodajcie przejścia dla pieszych przy Lenartowicza i przy Łagodnej przejście przez żywiecką od strony północnej. Teraz aby tam przejść trzeba stracić dobre kilka minut a wieczorem tunelem trochę strach
ROWERZYSTA
2014-12-05 11:41:41
Dlaczego znowu nie ma drogi dla rowerów??? dramat z tym MZD
GustawIIAdolf
2014-12-06 15:03:59
Kolejny jeden z nielicznych skwerów zostanie zlikwidowany... A ludzi wysyła się w podziemia. Trudno mi znaleźć wytłumaczenie, jak większości mieszkańców Bielska taki stan odpowiada, wybierając na nową kadencję starą władzę, dla której liczy się SZEROKO po trupach. Widocznie ta większość porusza się jedynie samochodami. Skądinąd we wspomnianej szerokości jak zwykle brakuje 1,5 m na ścieżkę rowerową.

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na wymianę nawierzchni ulicy Kolistej (od skrzyżowania z aleją Andersa do ronda z ulicą Gościnną). Łącznie nową warstwę ścieralną zyska odcinek liczący 1330 metrów.

Czy ktoś z czytelników potrafi racjonalnie wyjaśnić, dlaczego według MZD konieczny jest remont ulicy, która posiada jedną z lepszych nawierzchni w mieście? Szczególnie warto porównać obecny stan nawierzchni (zobacz1, zobacz2) tej drogi z wieloma lokalnymi ulicami, które od wielu lat są w stanie agonalnym, a remont których Ratusz systematycznie odkłada ad acta, tłumacząc się brakiem wolnych funduszy. Co ważne, przypomnieć należy, że przed kilkoma laty cały ciąg ulicy Kolistej (wraz z omawianym odcinkiem) został przebudowany.

Prace mają zostać wykonane w ciągu 60 dni od daty zawarcia umowy z wykonawcą.
Termin składania ofert cenowych mija 21 lipca 2014.

plany: materiały przetargowe

2014-07-06 | Dodaj komentarz
Matrix
2014-07-06 23:38:09
Do Prokuratury z tym...
Matrix
2014-07-06 23:40:46
I dlaczego na Kolistej zlikwidowano ścieżkę rowerową!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jerzy
2014-07-07 07:48:18
chyba komus odbiło .Może sprawdzic kto tam WAŻNY mieszka ?
Yanek
2014-07-07 08:30:15
Nie zdarza mi się to często ale powiem to tak: k....a, a gdzie Antyczna i Wapiennicka, przecież Kolista jest w bardzo dobrym stanie!!! Żyć się nie da w tym mieście, statystyki MAJĄ RACJĘ!!!
Mateusz
2014-07-07 15:36:21
Chyba nastąpiła pomyłka telefoniczna. "KTOŚ" pod wąsem burknął w swoim stylu, "Wyremontujcie tą Karpacką", a ktoś usłyszał Kolistą i tak będziemy mieli remont, nie tam gdzie trzeba. :) Niech no tylko "KTOŚ" się dowie.
royal
2014-07-07 16:05:17
Tu coś wyjaśniają: http://www.region.info.pl/2012/artykul,0,5260,kolista-do-poprawki.html
Mateusz
2014-07-07 17:26:12
Chylę czoła zwracam honor:-)
bba
2014-07-07 19:13:13
No to żeście pojechali a tu niespodzianka Cała prawda wyszła-bluzgać każdy umie a przeprosić to już niewielu. Pozdrawiam niedoinformowanych
Yanek
2014-07-08 08:31:21
Ze środków gwarancyjnych, no i super, gmina nic nie płaci. Chciałbym tylko jednak przypomnieć: Jeżynowa, Antyczna, Wapiennicka, Międzyrzecka. Trójkąt bermudzki.
zorientowana
2014-07-08 15:07:01
Planowany remont ul. Kolistej jest wykonywany w ramach kaucji gwarancyjnej, także nie ma tu mowy o jakiś kontaktach czy nadużyciach. Pozdrawiam :)
biker
2014-07-08 20:10:36
Ciekawe czy w ramach tej gwarancji zostanie naprawiona i przywrócona droga rowerowa na tym odcinku.
Niewierny Tomasz
2014-07-08 20:28:12
Znowu mnie Pan administrator "uciszy", ale mimo to chciałbym zaproponować Yankowi przeprowadzkę do Marudowa, tam odnajdzie siłę i witalność.
inwestycje
2014-07-08 21:51:02
@biker - nie, nie zostanie
aaa
2014-07-09 10:47:01
A ul.Kowalska ? Po niej nie da się już jeżdzić!
Yanek
2014-07-09 11:46:55
No nareszcie ktoś bezpośrednio ;-) Skończę marudzić jak się ktoś zajmię Wapiennicą. Chętnie też po marudzę o NowoHałcnowską, przedłużenie Piekarskiej i kilka innych ulic. Chciałbym podziękować w tym miejscu za remont ulicy Sobieskiego, korzystam dosyć często.
biker
2014-07-11 15:34:26
A można wiedzieć która to firma tak spartoliła drogę oraz ścieżkę rowerowa?
ebi
2014-07-11 17:53:34
Ale o co znowu wam chodzi z tymi rowerami? Znowu zaczynacie? Kogo obchodzą cykliści?
inwestycje
2014-07-11 19:02:06
@biker: Drogi i Mosty sp. z o.o.
maras49
2014-07-11 20:26:56
Czy DiM nie zmieniły czasem nazwy. Od kilku lat nie widzę ich "na robocie" w BB (może sie mylę - pracuję poza BB). Kiedyś też nie wyszła im robota na Karpackiej. Do dziś chodniki w wielu miejscach są pofalowane jak wzburzone jezioro.
inwestycje
2014-07-11 21:22:12
od jakiegoś czasu startują w przetargach jako DIMICO
biker
2014-07-11 21:26:34
@inwestycje: Mam nadzieję, że więcej tych partaczy w mieście nie zobaczymy. @ebi: mnie obchodzą rowerzyści, kolego. Znowu szukasz zaczepki?
dorma
2014-07-11 21:34:07
proszę wszystkich, którzy czytają tego bloga - IGNORUJCIE KOMENTARZE EBIEGO, nie odpowiadajcie na nie, nie dyskutujcie z nim
Niewierny Tomaszanku
2014-07-12 16:28:55
Yanku takie marudzenie ma sens, bo chociaż wiesz "o co marudzisz". Ale zapewniam Cię, że w Bielsku bardzo dobrze się żyje w porównaniu do reszty kraju i nie mam na myśli nie tylko mistycznej ściany wschodniej.
wiech
2014-07-15 15:10:13
Dziś przed południem na ul. Cieszyńskiej od Hulanki do Lidla pracowały dwie ekipy geodezyjne dokonujące pomiarów ulicy. Czyżby coś drgnęło w temacie przebudowy Cieszyńskiej?
inwestycje
2014-07-15 18:47:04
Nie ma co drgać, bo nie było jakiś przestojów i cały czas prace idą do przodu. Aktualnie trwają prace projektowe - czytaj na http://www.inwestycje.blog.bielsko.pl/blog_news,3231.html
Jerzy
2014-07-16 07:07:04
Na drodze do żywca spokój .W tym roku do wezła w Bystrej nie dojedziemy.? Sciezka rowerowa dalej aktualna
maras49
2014-07-16 11:46:25
Pierwsze prace przygotowawcze powinny się rozpocząć za tydzień, gdy inwestor przekaże plac budowy Mocie. wpis z 3-go.VII - i co dalej? A może Mota się waha??? Jeśli nie to na co czeka GDDKiA. Co prawda nie ma rozstrzygnięcia co do Nadzoru nad tymi robotami (dalej w toku).
Jerzy
2014-07-16 15:46:21
Lipa z tego nic nie bedzie .Sciezka rowerowa na zawsze. Brawo !!!!!!!!!!
inwestycje
2014-07-16 17:42:09
Teren budowy przekazany został Mocie dopiero tydzień temu - 9 lipca. Dziś pojawił się już pierwszy sprzęt, organizowany jest też plac budowy, rozstawiane są kontenery. Tylko spokojnie.
Jerzy
2014-07-17 07:39:12
A czy przed przerwą zimowa zdąża zacząć robote?
maras49
2014-07-17 09:48:19
Ano niby racja - spokojnie. Ale z doświadczenia wiem, że na Kontraktach gdy brakuje finansów (lub zwleka się z ich urzeczywistnieniem - patrz harmonogram) to milkną informacje w mediach, natomiast odwrotnie - wszystko załatwione, a nie ma kim (czym) zacząć - Wykonawca pozoruje prace nadając szum nawet robotom porządkowym. Pozdrawiam i życzę większy uzysk info na ww. Kontrakt.
wiech
2014-07-17 13:59:34
@inwestycje - bardzo dziękuję. Jakże miło usłyszeć, że przygotowania do przebudowy Cieszyńskiej idą zgodnie z planem.
maras49
2014-07-18 11:15:11
doszły do mnie słuchy, że nadzór oferujący najniższą cenę został odsunięty a prawdopodobnie ten z drugiego miejsca zostanie wybrany - się okazuje, że jest to ten sam co był w poprzednich latach na tym Kontrakcie. Trudno ocenić trafność ew.wyboru. Tak źle i tak niedobrze. Ale jest to moje subiektywne zdanie.
inwestycje
2014-07-18 21:26:35
Lafrentz się skompromitował podczas dotychczasowego kontraktu, a firma Inko, patrząc na jej dotychczasowe nadzory, niestety też nie wróżyła nic dobrego...
maras49
2014-07-20 17:57:13
Pomimo to GDDKiA nie wyciągnie wniosków i powierzy kolejny już raz nadzór tym co oferowali najmniej pieniędzy (no - prawie najmniej). Czy to oznacza po raz który - najmniej kompetencji - się okaże.
BikerBB
2014-07-21 20:42:51
A cóż tam za mankamenty wykryto na tej drodze? Nie takie buble były odbierane i nikt nic nie poprawia, a sąsiednia ulica Kowalska to woła o pomstę do nieba.
Użytkownik
2014-07-22 22:00:17
Czy wy naprawdę uważacie, że mimo wszystko kolista kwalifikuje się do wymiany nawierzchni nawet ze środków gwarancyjnych ? Jest na niej kilka pęknięć i tyle, sąsiednie ulice robione przez innych wykonawców również posiadają podobne usterki np. ul. Karbowa. Powiem jeszcze, że kaucja gwarancyjna z pewnością nie pokryje całej wymiany więc mimo wszystko kasa pójdzie ze środków publicznych !!!
Darco
2014-07-23 17:11:45
Ponoć Jeżynową asfaltują... Niech zahaczą przy okazji Antyczną i Karpacką od Apeny w górę.
O_01
2014-07-24 13:04:50
Ludzie, zanim zaczniecie wypisywać swoje wypociny i kolejne bzdury, zanim zaczniecie przywoływać porokuraturę, zanim WAŻNYCH szukać - czytajcie poprzednie wpisy! Otwórzcie sobie i przeczytajcie stronę wskazywaną przez royala. Prawie sami hejterzy, psiakrew...
maras49
2014-07-24 15:38:47
Miasto chce zabudować (zagospodarować) wielką łąkę pomiędzy ul. A.Krajowej a Olszówki. Następny temat do dyskusji. Szczegóły artykuł Kronika Beskidzka z tego tygodnia str.4.
Fred
2014-08-03 14:17:16
Autor bloga na wakacjach albo do bielska zawital kryzys. W porownaniu z innymi miastami w polsce podobnej wielkosc I jestesmy w tyle tak czy inaczej.
inwestycje
2014-08-04 00:51:01
Autor blogu na posterunku, tyle że ruch obok posterunku nikły...
jerzy
2014-08-04 18:22:26
napiszcie coś o drodze do Żywca . Dlaczego tylko asfaltują ,Sciema ?
Fred
2014-08-07 23:44:48
A co maja robic jak nie asfaltowac skoro na to przyszla Pora? :) odsylalam do forum S69 bielsko żywiec skyscrapercity
mms
2014-08-27 12:06:47
Wow! Poza lakonicznym tak napisanym 19-go przez [pypo] ostatnie wpisy były z dnia 13-go sierpnia - ponad dwa tygodnie ciszy wakacyjnej i to przy nie najlepszej pogodzie - no no; pełny zastój w kreowaniu poglądów .....
jaro
2014-08-31 22:05:30
Szkoda ,że ten blog jest już nieczynny. Pomimo mizerii budżetowej jednak coś się dzieje w mieście.
inwestycje
2014-09-01 22:32:02
@jaro: blog jest czynny; proszę zatem o propozycje wpisów na temat nowych inwestycji zgodnych z profilem tego blogu - chętnie umieszczę; obawiam się, że nic nowego nie uda się znaleźć...
wapienica
2014-09-01 23:09:00
Ano np. remont węzła Al. Gen. Andersa z Boh. Monte Cassino, teraz na nowym asfalcie smiga się, aż miło :)
inwestycje
2014-09-02 00:10:05
@wapienica: wszystkie lacznice, czy glowną jezdnia Andersa? nie jechalem tamtedy ostatnio :)
maras49
2014-09-02 09:19:20
wszystkie .. dwie łacznice - ale to już zrobione 25.08-01.09 - ale to chyba należy do GDDKiA a nie miasta?
Filip
2014-09-02 11:05:05
Będzie nowa Galeria Handlowa przy stadionie. Może udałoby się chociaż plany przebudowy Żywieckiej zdobyć?
Rożek
2014-09-02 14:19:06
Z inwestycji to tak: -S-69 w końcu ruszyła . Można aktualizować temat z racji jego dużego znaczenia -Kwiatkowskiego - jw. -Coś słyszałem o Warszawskiej od Budowlanej do granicy miasta Nowopiekarska Ściezki rowerowe -Stadion: Kiedy otwierają koleją trubunę? -Rejon Rudawki ma Panatoni wybudować magazyny na 47tyś mkw więc będzie już w ogóle niemożliwe wyjechać na S1 i Międzyrzecką (ma tam pracować ok 1tyś osób), jeżeli nie zostanie zrobiony łącznik Rudaka-Mazańcowicka(Andersa) -S1 na Katowice ( nie wiadomo w końcu co i jak) Poza tym nie wierzę , że nic nie jest planowane , więc mam prośbę o aktualizowanie w/w tematów jak również innych, które były poruszane dawno temu,a ich budowa nie została zakończona.
inwestycje
2014-09-02 18:37:04
@Rożek: O S69 pisałem, o Kwiatkowskiego pisałem, o Warszawskiej pisałem, o stadionie pisałem, o S1 pisałem itd... Ten blog nie powstał po to, by zamieszczać relacje z prac przy inwestycjach - jak przeglądniesz wszystkie wpisy, nie znajdziesz informacji o bieżących postępach w pracach - nie taka jest idea tej strony.
inwestycje
2014-09-02 18:38:12
@maras49: tak, to należy do GDDKiA; @Filip: postaram się w najbliższych dniach zamieścić plany przebudowy Żywieckiej.
Filip
2014-09-02 19:10:26
Mam nadzieję, że jak mają powstać dwie wysepki to zrobią od razu pas rozdziału przy stadionie na Żywieckiej.
inwestycje
2014-09-02 19:54:26
@Filip: nie zrobią
Rożek
2014-09-03 08:49:00
do @inwestycje. OK rozumiem idee tego blogu. Wczoraj dowiedziałem się odnośnie jednej ciekawej rzeczy-może warto zagłębić temat. Przy ul. Rudawka w BB Panatoni wybuduje 47tyś mkw hali(pisałem w poprzednim wpisie) zostanie tam przeniesione GE z centrum BB. Odnośnie zmian komunikacyjnych z tym związanych ma zostać wybudowane odgałęzienie w prawo od ronda przy Auchan, który połączy się z ul. Rudawka.
inwestycje
2014-09-03 19:21:14
@Rożek: Dziękuję za informacje. O inwestycjach przemysłowych (jak i o deweloperskich) nie zwykłem pisać, natomiast w tym przypadku, interesująca może być budowa wspomnianego łącznika na północ od węzła przy CH Auchan.
łAPA
2014-11-01 13:12:42
To się nazywa wyprowadzanie hajsu z ratusza. Remont takiej drogi polega tylko na położeniu górnej warstwy jezdnej a ktoś zgarnia pozostałą kasę do kieszeni.
Komentarzy (10)

Umowa podpisana - czas na budowę

  

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała dziś umowę z firmą Mota-Engil Central Europe S.A. na dokończenie budowy drogi ekspresowej S69 Bielsko-Biała - Żywiec. Kontrakt opiewa na kwotę 260.918.631,31 zł brutto.

Nowy wykonawca, zgodnie z harmonogramem ma 4 miesiące na dokończenie prac na odcinku od Bielska-Białej do węzła Buczkowice oraz 9 miesięcy (nie wlicza się okresu od 15 grudnia do 15 marca) na całość. Pierwszym fragmentem drogi ekspresowej kierowcy powinni jeździć końcem 2014, całą S69 późnym latem 2015.

2014-07-02 | Dodaj komentarz
Nowohałcnowska
2014-07-02 15:22:41
No to jesienią pojedziemy aż do Buczkowic
O_01
2014-07-02 16:20:45
A Nowohałcnowską kiedy? Szkoda gadać... Tzw. miasto pokpiło tę sprawę i mamy teraz zgryz na dojeździe do miasta od strony Kóz, Pisarzowic, Janowic i Bestwiny. Efekty widać na skrzyzowaniach Wyzwolenia - Krzemionki, Wyzwolenia - Witosa, Wyzwolenia - Niepodległości oraz na uliczkach osiedlowych (Kryształowa, Kolonia, Architektów)...
Jerzy
2014-07-02 19:40:32
No to koniec najlepszej w Polsce sciezki rowerowej .
Zraz
2014-07-03 13:54:10
Coś mam przeczucie, że umowa zostanie rozwiązana, przetarg ponowiony i za 5 lat może uda się pojechać drogą. [komentarz moderowany]
Matrix
2014-07-03 19:58:19
Ciekawe kiedy zaczną coś robić na budowie...
inwestycje
2014-07-03 20:32:48
Pierwsze prace przygotowawcze powinny się rozpocząć za tydzień, gdy inwestor przekaże plac budowy Mocie.
Jerzy
2014-07-28 17:16:42
Sie asfaltuje !!!!!!!!
maras49
2014-10-10 13:50:50
Mota-Engil - A1-Stryków zad.II, dalej Obwodnica Ostrwa Wlkp. kilka kończy- zaczynam sie obawiać o rozdrobnienie potencjału tej firmy w kontekście dokończenia BB-Żywiec.
Pablo
2014-10-13 09:45:46
Jakoś nie widzę aby ta droga przebiegała przez Buczkowice.
inwestycje
2014-10-13 18:58:20
Węzeł jest zlokalizowany na terenie gminy Buczkowice.

W przetargu na budowę nowego gmachu Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej najkorzystniejszą ofertę złożyło bielskie Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A.

Nowa KMP powstanie na terenie nieużytków pomiędzy ulicą Wapienną a Piekarską, poniżej pętli autobusowej. W ramach prac zrealizowane zostaną dwa budynki (biurowo-administracyjny i warsztatowo-gospodarczy) wraz z towarzyszącą im infrastrukturą (drog, miejsca parkingowe) oraz małą architekturą.

Wykonawca, po podpisaniu umowy, będzie miał trzy lata na wykonanie prac budowlanych (czas liczony od przekazania placu budowy).

Zestawienie ofert cenowych:

1. Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. - 79.000.000,00 zł
2. ROSA-BUD S.A. - 79.990.000,00 zł
3. Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. - 87.900.000,00 zł
4. ERBUD S.A. - 88.000.000,00 zł
5. Przedsiębiorstwo Budowlane Modular Sp. z o.o. - 94.654.650,00 zł
6. Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego CHEMOBUDOWA-KRAKÓW S.A. - 98.500.000,00 zł
7. Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD S.A. - 103.064.369,10 zł

2014-06-27 | Dodaj komentarz
Gumiak
2014-06-28 16:53:37
Ta różnica w cenach pomiędzy pierwszym a drugim miejscem jest trochę podejrzana jak popatrzeć na kolejne różnice w cenach.
inwestycje
2014-06-28 19:15:19
A co w nich podejrzanego, bo nic nie dostrzegam?
Goga
2014-06-29 10:44:46
Czy po wykonaniu tej inwestycji powstanie badź zostanie zmodernizowane połączenie ul. Piekarskiej i Wapiennej (ogólno dostepne)?
inwestycje
2014-06-29 11:46:40
@Goga: Nie, nie będzie takiego połączenia.
Matrix
2014-06-29 15:42:08
Teraz jest tam droga z płyt betonowych, fajny skrót od Krakowskiej do Wyzwolenia:), Kiedyś ja nie było wiaduktu na Wyzwolenia i obwodnicy miasta to ten skrót był obwodnicą.
Matrix
2014-06-29 15:42:40
Oczywiście dla tych co o nim wiedzieli:)
Matrix
2014-06-29 15:54:46
Droga ekspresowa do Żywca nie powstanie chyba przez najbliższe 5 lat, zawsze w każdej plotce jest ziarenko prawdy. Mota chce się wycofać z kontraktu przez bardzo zły stan wybudowanych wiaduktów i nie che brać odpowiedzialności za gwarancje. Tak podaje region.info.pl: http://www.region.info.pl/2012/artykul,0,5198,kolejne-opoznienia-na-s69.html
inwestycje
2014-06-29 18:17:10
@Matrix: jest, ale trudno ją nazwać drogą - trasa z nierównych płyt betonowych, szerokości ok. 3 metrów
Matrix
2014-06-29 21:05:52
Napisałem, że z płyt betonowych. Samo się nasuwa, że jazda po płytach betonowych nie jest fajna...
100% BB
2014-06-30 12:19:08
Kto jest zamawiajacym i jaką cenę wyjściową ustalił za wykonanie inwestycji?
olo
2014-06-30 14:02:36
znalazł siewłascieil działki-jej części tak że bedzie batalia na odszkodowanie.komenda pewnie powstanie za 5 lat .oby standard jak w Jasienicy a nie innych obiektach pseudo remontowanym np. Komisariat I policji czy 2 - 3 ci w B-B... typu najtańsze drzwi , umywalki , bateriw które po roku się skubią...brak nowych mebli , brak budowy bruku na parkingach i obrodzeń nowych....byle najniższym kosztem. zastanawiam siękto odbiera obiket użytecznoci publicnzej z drzwiami np. łazienkowymi za 180zł najniższej jakosci jak z tego kożysa na codzień kilkaset osób...i po roku takie drzwi się rozklejają... obecny plan i tak jest mocno okrojony - patrzcie jakie są kojce dla spów małe bez wybiegu!!!! a obecnywygląd zewnęrzny jak z prl-u dawny ZIAD ... no ale wiem skąd sieto bieże Policja , prokuratura i sądy nadal tkwi w latach 50-70 mentalnie - i tylko raz na czas roszy głową na coś nowoczesnego poprzez nacisk lobbystów na targach itd...
inwestycje
2014-06-30 18:40:35
@Matrix: to, o czym mówił starosta bielski w przytoczonym przez Ciebie artykule to kompletnie nieprawdziwe informacje / jeszcze w tym tygodniu powinna być podpisana umowa z Mota Engil na dokończenie budowy S69
inwestycje
2014-06-30 18:42:39
@100% BB: zamawiającym jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach / wartości kosztorysu inwestorskiego niestety nie znam
tsk
2014-06-30 18:43:50
@olo znając polskie realia, przy przetargach produkty najtańsze, które można kupić w normalnym sklepie są zmienione nazwą (najlepiej na zagraniczną o której nikt wcześniej nie słyszał) i sprzedawane w cenie tych najdroższych - bo tak ustalił projektant. Oczywiscie najwyzsze rabaty na te produkty dostaje z gory ustalona firma, która przedstawia najkorzystniejszą ofertę.
Matrix
2014-07-01 20:47:33
Z drogą do Żywca nic mnie już nie zdziwi. Nawet jak już Mota się zdecyduje na podpisanie umowy to zanim przejmą plac budowy i zaczną coś robić to jeszcze czasu upłynie. Akurat w przypadku tej drogi jestem pesymistą co do nawet tych terminów co gdaka zakłada.
inwestycje
2014-07-01 21:03:26
Do końca roku z odcinkiem do Buczkowic powinni się uporać, a co do pozostałego fragmentu - dużo zależy od tego, jaka będzie zima 2014/2015.
inwestycje
2014-07-02 00:31:50
Możliwe, że już dzisiaj będzie podpisanie umowy z Mota Engil na dokończenie S69.
100% BB
2014-07-02 18:34:05
Poszukałem i znalazłem zamówienie dot. budowy nowego budynku dla Policji w BB. Koszt bez vat oscyluje w okolicach 18.360 mln euro. Jeżeli przeliczymy to na koszt naszej waluty znaczy że BPBP, przy przyjających okolicznościach wyjdzie na inwestycji z niewielkim, ale jednak z zyskiem. Czasy kiedy łapano zlecenia i budowano za wszelką cenę chyba odchodzą do przeszłości.
sasza
2014-07-03 14:31:05
Do 100%BB: skoro wyczytałeś że szacowana wartość inwestycji to wartość netto, to należy ją pomnożyć przez 23% vat. Wtedy porównać do oferty wykonawcy. I co widzisz? Podwyżki dla policjantów? Zwróć uwagę że był to przetarg nieograniczony z bandycką aukcją elektroniczną która wypiła resztke zysku z roboty.
PetriX
2014-07-15 14:20:26
... ale przecież wzdłuż tej płytowej drogi jest kilka domków - dalej będą do domu po 'wertepach" jeździć ???
buba
2014-09-02 19:23:56
A co z betonkami jako dojazd do budynkow na Wapiennej bis
inwestycje
2014-09-02 20:00:53
@buba: betonki mają zniknąć - trwa projektowanie (albo wkrótce się zacznie) rozbudowy tej drogi (od Wapiennej do Piekarskiej) oraz fragmentu Piekarskiej
Rycho
2014-11-11 18:52:38
A co z remontem ul. Wapiennej - przy zwiększeniu ruchu samochodowego - można wzdłuż Wapiennej po lewej i prawej stronie jezdni zrobić miejsca parkingowe oraz na wysokości przystanku koło szkoły wykonać drugą zatokę autobusową w kierunku nowej komendy. Wtedy autobusy można puścić tylko Wapienną, co przekłada się na ekonomie MZK (autobus niepotrzebnie robi zbędne kilometry) i bezpieczeństwo ludzi wychodzących z kościoła. WAPIENNA Do REMONTU :)
Miejski Zarząd Dróg ogłosił dziś przetarg na odbudowę zniszczonych nawierzchni kilku ulic, przez które podczas remontu ulic 3. Pułku Strzelców Podhalańskich, Grunwaldzkiej i Dąbrowskiego poprowadzony będzie objazd, i przez które prowadzono ruch w trakcie zeszłorocznych prac drogowych.

Zadanie obejmuje remont:
- ul. Sixta na odcinku od ul. 3. Maja do ul. Słowackiego
- ul. Słowackiego na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Grunwaldzkiej
- ul. Konopnickiej na odcinku od ul. Plater do Placu Zwycięstwa
- ul. Hallera na odcinku od ul. Sobieskiego do ul. 3. Pułku Strzelców Podhalańskich

Prace będą polegały przede wszystkim na wymianie warstwy ścieralnej nawierzchni oraz punktowej odbudowie krawężników, odwodnienia i nawierzchni chodników.

Wykonawca będzie miał 79 dni na wykonanie prac budowlanych. Roboty mają się rozpocząć tuż po zakończeniu prac związanych z remontem ciągu Grunwaldzka-Dąbrowskiego (czytaj więcej na temat tej inwestycji).

Oferty cenowe w przetargu zostaną otwarte 11 czerwca 2014.

Sixta:

Słowackiego:

Konopnickiej:

Hallera:

ilustracje: materiały przetargowe

2014-05-26 | Dodaj komentarz
Nowohałcnowska
2014-05-27 08:58:08
Dwa miesiące temu zakończyła się budowa P.H.U. TREXBUD S.C. lewostronnego chodnika w ciągu ul. Janowickiej w Bielsku-Białej ( odcinek od skrzyżowania z ulicą 13 Zakrętów do budynku nr 130) , do dnia dzisiejszego nie uruchomiono zatoki autobusowej i nie dolano asfaltu przy krawężnikach plus inne niespodzianki na drodze. Mają zamiar skończyć to kiedyś?
inwestycje
2014-05-27 10:51:51
Myślę, że warto zadzwonić do MZD i zapytać - tam zapewne będą znali odpowiedź.
maras49
2014-05-27 11:45:38
To dobrze, że jest taki trend naprawy tych nawierzchni ulic, które zostały zniszczone przy remoncie wcześniej wykonanych ulic. Warto by opracować taki "chytry" plan remontów, aby w ten sposób wyremontować pozostały zakres zniszczonych ulic. Pozdrawiam.
bba
2014-05-27 16:55:32
Słowackiego wcale nie jest taka zła, Sixta tym bardziej
Rada Osiedla Hałcnów
2014-05-27 19:32:40
Roboty związane z budową lewostronnego chodnika na ul. Janowickiej mają być zakończone do 30 maja. Zatoka ma nawierzchnię betonową, stąd niezbędny był czas przestoju związany z wymaganym okresem wiązania cementu. Aktualnie wykonywane są roboty związane ze zmianą usytuowania przejścia dla pieszych, które z rejonu ul. Jasińskiego przeniesione zostanie w rejon ul. 13 Zakrętów. Dotychczasowa lokalizacja straciła sens wobec zamknięcia chodnika od ul. 13 Zakretów obok kapliczki (przez właściciela terenu). Nowe przejście obsługiwać będzie głównie dzieci z rejonu ul. 13 Zakrętów idące do szkoły poprzez ul. Nowy Świat. Warto dodać, że dzięki staraniom RO Hałcnów rozpoczęto opracowywanie projektu dalszego odcinka tego chodnika, a są całkiem realne szanse na kontynuowanie budowy w przyszłym roku. To będzie jednak zależeć od budżetowych decyzji naszych radnych.
Matrix
2014-05-27 21:58:08
Sixta, Słowackiego i Konopnickiej zniszczone?? MZD już sobie jaja robi!! Lepiej mogli by się wziąć za Cieszyńską od Hulanki do skrzyżowania z Sikorskiego/Kopernika!!!
Gość
2014-05-27 23:45:53
Chciałem zapytać czy są plany remontu ulicy Listopadowej na odcinku od Piastowskiej do Nad Potokiem? Czytałem na tym bardzo ciekawym forum o planach remontu ul. Warszawskiej - obawiam się, że duża cześć ruchu może zostać sztucznie "przerzucona" właśnie na tą ulice, która już teraz jest w tragicznym stanie. Jeżeli miasto planuje jakiś remont powinno wcześniej pomyśleć o rozsądnych objazdach. Przecież jak listopadowa nie wytrzyma ruchu i ją zamkną to będzie paraliż tej części miasta. Nie chce już nawet poruszać sprawy braku chodnika na ulicy Filarowej którą codziennie tłumy dzieciaków z dworca idą pomiędzy pędzącymi samochodami do zespołu szkół im. J. Tuwima/gimnazjum nr 12. Przyjedźcie zobaczcie co tu się dzieje w tygodniu do 15- włosy się jeżą tymbardziej że ciężko dzieciakom wytłumaczyć, że nie można parami chodzić po drodze tylko jeden za drugim. Skrajny brak odpowiedzialności Zarządu Dróg!
andy
2014-05-28 19:19:07
Całkiem przyzwoite ulice są kwalifikowane do remontu, a np. taka Karpacka na której już nie ma właściwgo asfaltu tylko są same łaty nadal nie jest nawet w planach.
Matrix
2014-05-28 22:19:30
Oprócz Karpackiej też Gen. Maczka i Spółdzielców.
AL
2014-05-29 00:15:48
Całkiem fajne drogi chcą remontować, a na takiej Międzyrzeckiej co roku tylko łatanki. Przecież tam też do czasu wielkiego remontu na dobre kilka lat sprawę załatwiłaby wymiana warstwy ścieralnej.
inwestycje
2014-05-29 00:57:16
@AL - w planach jest całkowita przebudowa Międzyrzeckiej / @Matrix - Spółdzielców w niedługim czasie (może jeszcze w tym roku) ma być remontowana / @Gość - niestety nic nie wiem (i też nie słyszałem żadnych pogłosek) o planach remontu Listopadowej
Sander
2014-05-29 14:52:28
A czy wiadomo cos już z ul. Sobieskiego? Bo coś ucichło od czasu otwarcia, a zapowiadali, że w tym roku będą kończyć.
inwestycje
2014-05-29 15:17:32
@Sander - zapowiadali, że jeśli znajdą się oszczędności w budżecie to będą kończyć...
Matrix
2014-05-29 21:52:18
@Inwestycje chodzi mi o odcinek Spółdzielców od Cieszyńskiej do Tańskiego. I w jakim zakresie byłby remontowny?
Darco
2014-05-30 11:55:36
Jaka jest szansa na remont ul. Karpackiej?
inwestycje
2014-05-30 12:07:41
@Darco: z tego co wiem, to nikła / polecam dowiedzieć się w MZD
inwestycje
2014-05-30 13:02:05
@Matrix - chodzi o odcinek od ul. Wodnej do ul. Stawowej - to będzie wykonywane w tym roku
spacerowicz
2014-05-30 18:50:27
Jeśli będzie remont ul.Gen.Hallera to może by naprawić przy okazji chodnik przy sąsiedniej ul.Słonecznej, który jest w strasznym stanie i tylko czekać aż komuś stanie się krzywda.A tak dla przypomnienia to jest to malutka uliczka w ścisłym centrum miasta zapomniana zupełnie przez Władze a napewno przez Radę Osiedla
maras49
2014-05-30 20:28:51
@spacerowicz i inni - właśnie Rady Osiedlowe, MZD czy UM trzeba indagować ustnie czy pisemnie, bez przerwy, o planowanie potrzebnych remontów. Jest okazja na jesień wybory. Potem się wypną. Pisanie o tym o tym do Moderatora jest tylko koncertem życzeń. To jest tylko blog. Jeśli nawet ktoś stamtąd go czyta to nic poza tym. Pzdr.
Matrix
2014-05-30 22:53:50
Czas zmienić władzę,musi przyjść świeżość, nowe myślenie jak rozwijać to miasto w dobrym kierunku. Ale jeżeli Bielszczanie wybiorą Pana Stanisława Piętę jak w głosowaniu Dziennika Zachodniego, no to będziemy mieć dopiero cyrk w tym mieście. Koncert życzeń jest u każdej władzy, tylko u nowej mogą być pomniki.
Asad
2014-05-31 13:51:25
Do inwestycje. Kolego orientujesz się może na kiedy jest planowana przebudowa ul. Międzyrzeckiej lub jakiś remont ul. Regera, bo już nie ma którędy jeździć ?
inwestycje
2014-05-31 16:10:10
Międzyrzecka będzie przebudowywana za kilka lat - może już od 2016 roku.
maras49
2014-05-31 16:43:53
Matrix, przecież pięta przenosi znakomitą część ciężaru ciała, ale jej punkt widzenie leży bardzo nisko......
AL
2014-06-01 00:42:54
@inwestycje - no właśnie Międzyżecką czeka remont generalny w bliżej nie określonej przyszłości (stawiam na więcej niż 5 lat niestety) i dlatego przydałaby się ta nakładka - żeby we w miarę cywilizowanych warunkach do tego dożyć.
Matrix
2014-06-01 15:26:15
@Al zgadzam się z tobą, wydajemy pieniądze na Słowackiego, Konopnickiej i Sixta, które są w dobrym stanie. A nie ma pieniędzy na położenie nowej warstwy ścieralnej na Międzyrzeckiej, która i tak w ciągu 5 lat nie będzie robiona. Ciekawe, że dla biegaczy potrafiono położyć tymczasowy asfalt na Bieg Fiata na PCK. Te ulice do remontu to jakaś ściema. Nie mogę tego w ogóle zrozumieć, kto wybiera te ulice do remontu. Jedziesz np. Karpacką i cie krew zalewa!!!
awo
2014-06-05 11:59:12
no właśnie, miasto ma Międzyrzecką gdzieś bo zasłaniają się tą przebudową która nie wiadomo kiedy nastąpi, a zakładam, że jeśli ktoś z "dostojników" miejskich musiałby jeździć codziennie tamtędy do pracy to już dawno była by tam nowa nawierzchnia. Jak widać radny z Wapienicy pan Piotr Kochowski nie jeździ tamtędy i niema zamiaru interweniować w tej sprawie w ratuszu, ciekawe co na to jego wyborcy...
PrL
2014-06-05 15:46:21
Jeśli chodzi o Międzyrzecką i Cieszyńską to problem polegał na kategorii tych ulic, miastu z tego, co się dowiedziałem udało się w MI oraz w MON uzyskać zgodę na poprowazenie tymi ulicami DW nr 942 i tym samym nic nie stoi na przeszkodzie aby starać się o dofinansowanie z UE. Podobno w przypadku Międzyrzeckiej przebudowa w 2016r. jest bardzo prawdopodobna, a w zasadzie początek tej przebudowy.
maras49
2014-06-05 16:56:32
Oby tylko czkawką nie odbiły się te kombinacje miasta ze zmianą nr dróg (kategorii). Potem za własną kasę trzeba będzie utrzymywać Warszawską (jak zdejmie się z niej DW). A to może kiedyś kosztować drożej od remontu "dzisiaj" Międzyrzeckiej. Kij ma dwa końce - jak się wyżej siądzie nie wszystko widać.
inwestycje
2014-06-05 21:49:37
@maras49: do tej pory utrzymanie Warszawskiej też leżało po stronie miasta - zgodnie z ustawą o miastach na prawach powiatu, takie gminy same utrzymują, remontują i przebudowują drogi wojewódzkie i krajowe leżące w ich granicach; w Bielsku-Białej, jedynymi drogami, którymi administruje GDDKiA jest S1 i S69 / tutaj chodzi tylko o możliwość otrzymania dotacji z UE, która w nowej perspektywie nie będzie finansować dróg lokalnych (wojewódzkie już tak) - pisałem o tym m.in. tu: http://www.inwestycje.blog.bielsko.pl/blog_news,3231.html
inwestycje
2014-06-06 01:17:14
Jeszcze z dziedziny drogowej: wkrótce podniesiona zostanie dopuszczalna prędkość do 70 km/h na al. Andersa (od szczytu wzniesienia w Starym Bielsku do Makro); nastąpi to po budowie pasa wyłączenia z al. Andersa w kierunku ul. Gruntowej i budowie "łamanego" przejścia dla pieszych w tamtym rejonie
maras49
2014-06-06 10:32:42
@inwestycje - zgoda, poprawią się warunki bezpieczeństwa przy zastosowaniu pasa włączenia/wyłączenia z ul. Gruntowej. Tylko - czy ulica Gruntowa jest tak strategiczna, że trzeba użyć takich kosztów?, a co z ul. Zawilą? Nie lepiej byłoby je spróbować włączyć do "bardziej" głównej Andersa poprzez "mniej" ważniejszą inną. Oczywiście coś trzeba by dobudować. Ale stan obecny trwa od dawna i był na to czas aby się na tym zastanowić, np o innym połączeniu ulic Gruntowej i Zawiłej z układem ulic miejskich. Takie b.szczegółowe studium tej dzielnicy.(?)
matrix
2014-06-07 16:46:45
Podniesiono też prędkość do 60 km/h na Armii Krajowej od ronda pod Dębowcem do ronda koło Wojewódzkiego jak jedzie się w dół, nie wiem jak w górę.
Matrix
2014-06-15 09:39:01
MZD ogłosiło przetarg na wykonanie aktualizacji dokumentacji opracowanej dla rozbudowy ul. Żywieckiej i ul. Krakowskiej w Bielsku-Białej.
inwestycje
2014-06-16 12:14:04
Ogłoszono dziś przetarg na remont Spółdzielców na odcinku od ulicy Wodnej do ronda przy ulicy Stawowej.
maras49
2014-06-16 12:23:03
Wow, ale długi odcinek :-) , ciekaw jestem czy wymienią "głęboki" przepust okularowy do połowy zamulony, z "klawiszującymi" kręgami, ze zniszczonymi wlotem i wylotem.??
Matrix
2014-06-16 18:15:26
Ten odcinek Spółdzielców da się przeżyć, a co z odcinkiem Spółdzielców od skrzyżowania z Tańskiego do skrzyżowania z Cieszyńską ?????????
Ala
2014-06-17 21:15:26
Czy ktoś wie? Ul. Armii Krajowej. Miała być karczma i hotel. Czy już nie będzie? Kiedy i w jaki sposób zmieniły się plany?
Arti
2014-06-23 11:03:21
Zgadzam sie z "maras49". Tak się składa, że mieszkam na Polskich Skrzydeł i dokładnie znam stan dróg w tej okolicy a szczególnie od Tańskiego do Spółdzielców. Trzeci świat...Chyba, że ich remont jest przewidziany razem z ul Cieszyńską na co trzeba będzie jeszcze dość długo poczekać.
beskid
2014-06-24 20:09:47
Tak poza tematem , na miejscu byłego basenu przy Żywieckiej zaczęli budować Aldiego, pozdrawiam

Informacje:


Napisz do mnie:
inwestycjebielsko(małpa)tlen.pl

inwestycje, Bielsko-Biała, drogi, budowa, przebudowa, przetarg, kamienice, zabytki, wiadukt, obwodnica, s69, s-69, s1, s-1, estakada, rondo, projekt, rewitalizacja, remont, projekt, plan, schemat, przebieg, mapa, rozbudowa, stadion

Archiwum:


2015
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (1)
» styczeń (1)

2014
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (1)
» wrzesień (2)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (4)
» styczeń (3)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (1)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (4)
» maj (2)
» kwiecień (1)
» marzec (3)
» luty (1)
» styczeń (2)

2012
» grudzień (1)
» październik (1)
» wrzesień (1)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (7)
» luty (3)
» styczeń (2)

2011
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (2)
» wrzesień (2)
» sierpień (8)
» lipiec (1)
» czerwiec (5)
» maj (5)
» kwiecień (7)
» marzec (4)
» luty (7)
» styczeń (3)

2010
» grudzień (2)
» listopad (14)
» październik (7)
» wrzesień (8)
» sierpień (10)
» lipiec (5)
» czerwiec (21)
» maj (13)
» kwiecień (3)

Ostatnie komentarze


[Maciej P.]
Wypowiedź moko uważam za średniej klasy trolling, na jedno z jego pytań jednak odpowiem, bo...
[Fred]
Zrobcie tam mieszkanca lazienki i pozbadzcie wilgoci, pleani i grzyba. Potem sobie elewacje malujcie. ...
[maras49]
Dziś przekazano plac budowy na budowe mostu na pot. Wapienickim w c.ulicy Tartacznej, lecz zamknięcie...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 1348322
Newsów: 212
Komentarzy: 4020
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Inwestycje w Bielsku-Białej, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała