inwestycje.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
inwestycje.blog.bielsko.pl/rss
strona główna - inwestycje.blog.bielsko.pl

Na granicy Bielska-Białej i Bystrej powstał kompleks dwóch nowych skoczni narciarskich. Zostały zbudowane na miejscu starych, które już dawno zatraciły swoje funkcje sportowe. Budowę starych obiektów, o wdzięczych nazwach "Szyndzielnia" (K-34) i "Kozia Górka" (K-24), rozpoczęto w 1971 roku. Dwa lata później oddano kolejną małą skocznię, o punkcie konstrukcyjnym K-10.

Nowe skocznie oficjalnie mieszczą się na terenie administracyjnym Bielska-Białej, lecz prace budowlane przeprowadzane były na zlecenie LKS Klimczok z Bystrej. Od 2004 roku klub starał się o pozyskanie środków na tę inwestycję. Po uzyskaniu wszystkich koniecznych zgód i zagwarantowaniu pieniędzy z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki (duża część środków potrzebnych na inwestycję) 3-hektarowy teren skoczni przekazany został przez gminę Bielsko-Biała w użytkowanie wieczyste sąsiedniej gminie Wilkowice. Ta z kolei przekazała ten teren we władanie klubowi z Bystej.

Przebudowa skoczni ruszyła w kwietniu 2010, prace budowlane zakończono po 2 miesiącach - 30 czerwca 2010. Wykonawcą prac była firma Jana Kowala, wielokrotnego mistrza Polski w skokach narciarskich - Janko z Zakopanego. Koszt inwestycji nie przekroczył miliona złotych.

Po przebudowie skocznie zmieniły swój profil - obecne rozmiary skoczni to HS-31 oraz HS-19. Całość zeskoku została pokryta igielitem, tak, by obiekt mógł pełnić swoją funkcję przez cały rok. Wykonano także nowe najazdy i wieżę sędziowską, w której mieści się dodatkowo zaplecze dla zawodników oraz zupełnie nowy zeskok (wspólny dla obu skoczni). Cały kompleks został ogrodzony. W najbliższym czasie obiekt dodatkowo ma uzyskać oświetlenie, doprowadzona ma także zostać woda do zraszania igielitowego zeskoku.

Dodatkowy 10-hektarowy teren, którym administruje jeszcze miasto Bielsko-Biała, LKS Klimczok zamierza wykorzystać na kolejne inwestycje sportowe. W planach bystrzańskiego klubu jest m.in. postawienie kolejnej, trzeciej skoczni o parametrach HS-60.

zdjęcia skoczni: (zobacz)

źródło: bielsko.biala.pl/ własne

2010-08-13 | Dodaj komentarz
bbrider
2010-08-14 13:01:27
pytanie tylko dla kogo ta skocznia :)
inwestycje
2010-08-14 17:54:50
uczyc sie na niej maja mlodzi skoczkowie z klubu LKS Klimczok Bystra, oby skakali w przyszlosci lepiej niz nasze obecne "orly" :)

Dziś rano przy ul. Batorego w Bielsku-Białej dało się zauważyć ciężki sprzęt budowlany. Trwało właśnie wyburzanie jednej z zabytkowych kamienic (pod adresem Batorego 3). Po wyburzonym obiekcie została tylko frontowa ściana.

Na zdjęciach wyraźnie widać zabezpieczenia, które mają za zadanie podtrzymywanie przedniej ściany obiektu. Możliwe, że w tym miejscu powstanie zupełnie nowy budynek, a odrestaurowana ściana zabytkowej kamienicy będzie stanowić jego część. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku kamienic przy ul. Cechowej 24 i 22, które obecnie wkomponowane są w budynek Sfery 2.

Niestety, nie jest mi znany inwestor przeprowadzający prace w tym miejscu.

UZUPEŁNIENIE 19:30: Z nieoficjalnych informacji, jakie udało mi się zdobyć wynika, że na miejscu zburzonej kamienicy ma powstać budynek (blok?) mieszkalny. Będzie to budowla wyższa od tej istniejącej wcześniej. Zachowana ściana frontowa zostanie wkomponowana w nową zabudowę.

W godzinach popołudniowych wyburzono także sąsiadujący z kamienicą niewielki budynek gospodarczy. Plac powstały po wyburzeniach został uprzątnięty.

11.08.2010, 18:00:


11.08.2010, 9:00:

http://img594.imageshack.us/img594/4232/wszystkie.jpg

Zdjęcia: gutan / inwestycjebielsko

Zdjęcie kamienicy z portalu historia.beskidia.pl: zobacz

2010-08-11 | Dodaj komentarz
jaro
2010-08-12 14:42:46
Dzięki za szybkie zamieszczanie informacji o inwestycjach w Bielsku-Białej. Dużo ciekawych informacji na tym blogu, choć mogło by ich być dużo więcej. W Bielsku dużo się dzieje - zarówno ze strony miasta jak i od inwestorów prywatnych. Można byłoby pomyśleć nad zwiększeniem intensywności wpisów na tym blogu.
inwestycje
2010-08-12 15:36:22
na blogu zamieszczam w zasadzie informacje o większości inwestycji miejskich (z małymi wyjątkami, które nie są "atrakcyjne" dla czytelnika); natomiast, jeśli chodzi o inwestycje prywatne - staram się również informować o wszystkich ważnych dla miasta i jego mieszkańców budowach/remontach itp.; na pewno nie chcę zrobić z tego blogu bazy danych o deweloperach, dlatego też nie umieszczam informacji o nowych przedsięwzięciach mieszkalnych
jaro
2010-08-13 10:14:40
Ok. Ale jest dużo rodzaju innych inwestycji w Bielsku-Białej. Np. remonty i budowa od nowa ulic, małych i dużych . Często zmienia się wygląd fragmentu miasta. Ciekawe jest też spojrzenie pod kątem historycznym, jak wyglądało to dawniej. Są inwestycje duże które zmieniają często krajobraz miasta np. stadion miejski , kanalizacja siedmiu dzielnic Bielska-Białej , gruntowna modernizacja elektrociepłowni , obwodnica pn-wsch czy wiadukt przy Wyzwolenia , budowa stok narciarskiego na Dębowcu wraz z zapleczem , gruntowny remont kąpieliska w Cygańskim Lesie. Można też pisać o inwestycjach które nie były uroczyście otwarte np. hala wielofunkcyjna pod Dębowcem , sala koncertowa przy szkole muzycznej czy skocznia narciarska na granicy Bielska i Bystrej. Jest też wiele inwestycji małych które upiększają miasto np. budowa kolejnego boiska na Rekordzie , budowa sali gimnastycznej przy SP nr 9 , budowa szkoły w Wapienicy , remont przejścia podziemnego na ul. 3 Maja , pomnik z żabami , modernizacja szpitala na Emilii Plater , budowa boiska przy szkole na Złotych Łanach i wiele innych.
inwestycje
2010-08-13 14:37:45
Oczywiście pełna zgoda. W mieście przeprowadzanych jest wiele małych inwestycji (często związanych z szerokopojętą dziedziną edukacji), takich właśnie, jak budowa boisk szkolnych, szkół, sal gimnastycznych - natomiast o tego typu inwestycjach nie pisałem z pełną premedytacją, tego typu budowy dotyczą jedynie ograniczonej liczby ludzi i to dodatkowo z wybranej dzielnicy miasta; jeśli chodzi natomiast o remonty/budowy/przebudowy ulic w mieście pisałem w zasadzie o wszystkich inwestycjach (pominąłem jedynie np. przebudowę krótkiego odcinka Piotrkowskiej, budowę chodnika w Hałcnowie na ul. Wyzwolenia, czy remont kilkudziesieciometrowego odcinka ul. Babiogórskiej); co więcej, nie chcę z tego blogu zrobić dziennika budowy i nie jest moim zamiarem informowanie o przebiegu i stanie zaawansowania danej inwestycji; głównym celem, jaki sobie postawiłem tworząc ten blog, było informowanie o rozpoczęciu/zakończeniu inwestycji/przetargu; dlatego też, na moim blogu nie znalazły się informacje (jeszcze) na temat Stadionu Miejskiego (od momentu założenia blogu nie wydarzyło się nic wartego uwagi jeśli chodzi o tę przebudowę), na wiele inwestycji umowy zostały podpisane jeszcze przed powstaniem tej strony (wiadukt na Wyzwolenia, Półn-Wsch Obwodnica Bielska-Białej, Hala Wielofunkcyjna, Basen w Cygańskim Lesie, Modernizacja Elektrociepłowni, Remont Przejścia Podziemnego pod ul. 3 Maja), o Zagospodarowaniu Stoków Dębowca informowałem na blogu, kolejna informacja na ten temat pojawi się z pewnością, gdy tylko ogłoszony zostanie przetarg na prace budowlane; podobnie z Modernizacją Szpitala przy ul. Emilii Plater - informacja (wraz z wizualizacjami) była zamieszczona na moim blogu; dziękuję bardzo za merytoryczne uwagi, z pewnością każdy taki komentarz, w jakiś sposób nakierowuje mnie, jakich informacji tutaj szukacie oraz jak udoskonalić ten blog; przy okazji chciałbym również podziękować za informację dot. skoczni na granicy Bielska-Białej i Bystrej - nie wiedziałem, że już jest ukończona (z pewnością wkrótce napiszę coś na ten temat). Jeszcze raz dziękuję i liczę na kolejne uwagi, spostrzeżenia i sugestie.
kostka
2013-02-07 10:20:33
Aktualne zdjęcia http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=100018366&postcount=133
Ika
2014-08-13 20:53:48
Witam, czy coś wiadomo na temat firmy, która przeprowadzała częściowo remont - tej pozostałej ściany - a w większości dobudówkę w formie budynku mieszkalno-usługowego? Chodzi mi o wiarygodność firmy. Wiem, że to firma HAMMER-BUD z Bielska Białej. Przymierzam się do kupna mieszania developerskiego u nich i nie chcę popełnić gafy, a już jedną taką mam za sobą (3 lata sprawa w sądzie z developerem). pozdrawiam

W ostatnim numerze Kroniki Beskidzkiej przypomniano temat wykorzystania pofabrycznych budynków Browaru przy ul. Cieszyńskiej/Browarnej w Bielsku-Białej. Obecnym właścicielem terenu jest firma Comfortime Developer z Łodzi.

Jak pisze Kronika, wszystkie obiekty - poza jednym zabytkowym budynkiem - będą wyburzone. Na ich miejscu ma powstać kompleks mieszkalny, w którym mieścić się będą apartamenty. Pozostała część zabudowy ma zostać wykorzystana na cele handlowe i usługowe. Inwestor ma w planach stworzenie w zachowanym budynku restauracji stylizowanej na stary browar.

Według wstępnych planów, które wykonała Pracownia Projektowa Atelier Loegler z Krakowa: projektowana zabudowa będzie miała kształt łuku. Wjazd na parking zlokalizowany będzie od ulicy Cieszyńskiej, natomiast wejście piesze do budynku na rogu ulic Cieszyńskiej i Browarnej. Na działce od strony dziedzińca zaplanowano posadzenie zieleni wysokiej. Przewiduje się około 100 miejsc postojowych, które wkomponowane będą w otaczającą przyrodę. Na parterze kompleksu planowane są pomieszczenia handlowe o łącznej powierzchni użytkowej około 2 600 m2. Trzy kolejne kondygnacje przeznaczone zostaną pod apartamenty o powierzchni użytkowej około 7 000 m2.

Nie są to plany ostateczne - nie wiadomo dokładnie, czy przedstawione przez inwestora koncepcje trafią ostetecznie do realizacji. Firma planuje rozpoczęcie prac w 2011 roku. Czas realizacji może wynieść około 2 lat.

Wizualizacje obiektu:

-----

Także w innym rejonie Bielska-Białej (tuż obok centrum), Grupa Poland Alloys planuje realizację projektu pod nazwą Lofty PA zakładającą przebudowę i modernizację dawnej Fabryki Wódek i Likierów, od 1860 roku znanej pod nazwą Fabryka Grossa. Zabudowania mieszczą się pomiędzy ulicami Stojałowskiego a 11 Listopada (w rejonie skrzyżowania z ul. Lwowską).

Planowa przez firmę inwestycja zakłada przeznaczenie pomieszczeń kondygnacji parteru na lokale gastronomiczne lub pomieszczenia sklepowe, kondygnacje wyższe przeznaczone będą natomiast na lofty. Uzupełnieniem istniejącego zespołu budynków będzie nowy budynek biurowy w ciągu ulicy Stojałowskiego, utrzymany w klimacie i charakterze zabudowy pozostałej części dawnej fabryki, w całości przeznaczony na siedzibę renomowanej instytucji finansowej lub kancelarii prawniczej. Program LOFTY PA przewiduje również budowę garażu wielostanowiskowego na dziedzińcu wewnętrznym z zielonym ogrodem na dachu, własnym centrum odnowy biologicznej wraz z małą salą gimnastyczną i siłownią.

Koncepcję zagospodarowania tego terenu wykonała Pracownia Architektoniczna Archigram z Tresnej. W tym roku inwestor wystąpił do Urzędu Miasta z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę.

Wizualizacje obiektu (więcej na loftypa.pl):

źródło: Kronika Beskidzka / comfortime.pl / loftypa.pl / własne

wizualizacje: Kronika Beskidzka / loftypa.pl

2010-08-06 | Dodaj komentarz
bbrider
2010-08-06 22:17:45
znam ta inwestycje oraz osoby zaangażowane w nią mówiliśmy już o tym jakiś czas temu :) dziwne ze dopiero teraz o tym piszą
bogdanborgosz
2010-08-06 22:27:18
wizualizacja fabryki Grossa nader interesujaca\ to naprawdę może nadać charakter i zmienić klimat tego zakątka Białej; projekt loftów w browarze to kolejna ściema dotycząca rewitalizacji tej ruiny
Dzisiaj, 20 lipca 2010 roku została podpisana umowa na budowę odcinka drogi ekspresowej S-69 Bielsko-Biała (węzeł Mikuszowice) - Żywiec.


Odcinek długości 15,3 km zaprojektowany został przez konsorcjum firm Transprojekt Warszawa i Trakt Katowice. Wykonawcą robót wyłonionym w drodze przetargu jest konsorcjum firm Polimex Mostostal S.A. (lider), Doprastav a.s. oraz Zakład Robót Mostowych Mostmar.

Podpisany kontrakt opiewa na kwotę 788.100.446,85 zł brutto. Budowa tego odcinka drogi planowana współfinansowania będzie ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Zakończenie realizacji zadania: listopad 2012 roku.


Na odcinku tym zlokalizowano 4 węzły drogowe: „Wilkowice", „Buczkowice", „Łodygowice" i „Żywiec" (rozbudowana). Kontrakt obejmuje również budowę 25 obiektów inżynierskich, takich jak: mosty, wiadukty, estakady, kładki. Najdłuższym obiektem będzie estakada o łącznej długości 1200 m (w Rybarzowicach).
Wybudowane zostaną także: ekrany akustyczne o różnej wysokości o łącznej długości 19 km, urządzenia do oczyszczania wód opadowych, droga będzie ogrodzona siatką zabezpieczającą przed wtargnięciem na drogę zwierząt leśnych oraz nasadzona zostanie zieleń.

Droga w całości będzie budowana w przekroju dwujezdniowym o dwóch pasach ruchu w każdą stronę, wraz z pasem awaryjnym. Droga ekspresowa będzie posiadała rezerwę pod ewentualną dobudowę w przyszłości kolejnego pasa ruchu na każdej jezdni.

Rozpoczęcie robót budowlanych powinno nastąpić w ciągu miesiąca.

Mapka z przebiegiem drogi (8 MB):

2010-07-20 | Dodaj komentarz
plastuś
2010-07-21 07:22:31
Fajnie że dojdzie do realizacji tego odcinka, ale nie sądzę że do listopada 2012 roku to zostanie wybudowane, na odcinku bielskim już jest pól roku poślizgu.
inwestycje
2010-07-21 09:34:11
pół roku poślizgu na budowie bielskiej obwodnicy nie wynika z opieszałości wykonawcy, lecz z winy GDDKiA - przekazując plac budowy nie uzyskano wszystkich wymaganych zgód i na niektórych fragmentach drogi, nie było możliwości rozpoczęcia budowy
2010-07-21 15:40:17
czy ja wiem, na wielu obiektach inżynieryjnych są w plecy, a problemy z pozwoleniami czy własnością były tylko na Niepodległości i w Lipniku.
plastuś
2010-07-23 08:26:00
Masz rację, że częściowa wina leży po stronie GDDKiA, ale po stronie wykonawcy również. Mam możliwość współpracować z wykonawcami i z góry już szukają powodów do przesunięcia terminu oddania inwestycji. Co do tempa robót też można mieć zastrzeżenia? Jak się nie mylę pierwsze asfalty nad Katowicką i Warszawską wylano początkiem maja? Gdyby się sprężono to można było już dawno ruch przerzucić na tym odcinku i rozpocząć prace mostowe na drugą nitkę, ale przy takiej opieszałości, to sądzę, że pojedziemy dopiero w październiku, taki jest przewidywany termin oddania całego odcinka jednej nitki od Kryształowej do Warszawskiej.
inwestycje
2010-07-23 19:06:10
na odcinku, o którym piszesz (czyli w. Komorowice - w. Rosta) były największe (ponad półroczne) opóźnienia, za które odpowiada GDDKiA, a nie wykonawca; GDDKiA podpisała umowę na budowę 22-10-2008, natomiast pozwolenie na budowę na omawiany odcinek uzyskano dopiero 05-05-2010 i wtedy wykonawca mógł przystąpić do prac
k.j.
2010-07-24 17:11:46
Panie Inwestycje co Pański blog ma wspólnego z polityką.Zmień kategorię na hobby lub biznes.
inwestycje
2010-07-24 18:10:17
k.j.: a co ma wspólnego z hobby albo z biznesem?; obecna kategoria jest najbliższą tematycznie
rer
2010-07-25 23:30:02
jest tam tez kategoria "reportaz"
inwestycje
2010-07-26 03:04:40
na 42 wpisy zamieszczone w tym blogu, nie było ani jednego reportażu...
bogdanborgosz
2010-07-26 22:45:42
właśnie tu powinien pozostac! żal, że "k.j." nie kuma, że iwestycje w Bielsku-Białej to przede wszystkim polityka a dopiero póżniej biznes, nigdy nie hobby;"rer" : fotoreportaż polecam na stronie - kocjan.
sejmus
2010-07-26 23:53:48
do k.j. - blog w kategorii hobby wygląda tak: http://mojazagroda.blog.onet.pl/Pelargonie,2,ID390724992,n
k.j.
2010-07-28 20:20:59
Po moim wpisie troszkę sobie panie/panowie/ popisali.I o to chodziło.
majsterek
2010-08-18 20:13:13
hej. czy można wiedzieć z jakiego dokładnie źródła pochodzą te wszystkie mapki/ newsy ? tak się domyślam, że z bip-u mzd, ale chciałem się upewnić. tak poza tym to świetny blog! pozdrawiam.
inwestycje
2010-08-18 22:54:25
wiele materiałów publikowanych na tej stronie pochodzi z materiałów przetargowych, niektóre z planów zagospodarowania przestrzennego, część z nich została stworzona przeze mnie, a jeszcze inne otrzymałem nieoficjalnie z różnych instytucji publicznych...
aska87
2010-08-23 12:04:18
od kiedy istnieje w naszym powiecie gmina Lipowa???????
aska87
2010-08-23 12:04:37
poprawcie te mapke
aska87
2010-08-23 12:12:43
o przepraszam faktycznie jest gm lipowa ;///
bibisi
2010-08-31 20:44:10
No wreszcie! Co za wspaniała wiadomość!

Kamienica pod adresem Wzgórze 2/Schodowa 1 jest kolejnym obiektem na bielskiej Starówce, który już niedługo zyska nowy wygląd. Aktualnie trwają przy niej prace remontowe. W kamienicy mieści się znana bielska Cepelia.

W tym momencie na bielskiej Starówce odnawiane są 3 kamienice - dwie na Rynku i jedna bezpośrednio z nim sąsiadująca.

Aktualizacja mapki przedstawiającej postęp prac na Starówce:

2010-07-19 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


inwestycje, Bielsko-Biała, drogi, budowa, przebudowa, przetarg, kamienice, zabytki, wiadukt, obwodnica, s69, s-69, s1, s-1, estakada, rondo, projekt, rewitalizacja, remont, projekt, plan, schemat, przebieg, mapa, rozbudowa, stadion

Archiwum:


2018
» wrzesień (2)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (1)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (2)
» styczeń (2)

2017
» grudzień (1)
» październik (4)
» wrzesień (1)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» marzec (4)
» luty (2)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» wrzesień (1)
» czerwiec (2)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» luty (2)

2015
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (4)
» sierpień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (2)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (1)
» styczeń (1)

2014
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (1)
» wrzesień (2)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (4)
» styczeń (3)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (1)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (4)
» maj (2)
» kwiecień (1)
» marzec (3)
» luty (1)
» styczeń (2)

2012
» grudzień (1)
» październik (1)
» wrzesień (1)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (7)
» luty (3)
» styczeń (2)

2011
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (2)
» wrzesień (2)
» sierpień (8)
» lipiec (1)
» czerwiec (5)
» maj (5)
» kwiecień (7)
» marzec (4)
» luty (7)
» styczeń (3)

2010
» grudzień (2)
» listopad (14)
» październik (7)
» wrzesień (8)
» sierpień (10)
» lipiec (5)
» czerwiec (21)
» maj (13)
» kwiecień (3)

Ostatnie komentarze


[Darekbb]
Szkoda że blog zdechł, zostaje skyscrapercity :(
[Janusz]
Autorze, dlaczego porzuciłeś bloga? Tęsknię.
[skyscrapper]
Dla wszystkich, którzy tęsknią za blogiem polecam forum skyscrappercity. Założyciel bloga udziela się również tam....

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 2777514
Newsów: 270
Komentarzy: 5644
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Inwestycje w Bielsku-Białej, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała