inwestycje.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
inwestycje.blog.bielsko.pl/rss
strona główna - inwestycje.blog.bielsko.pl

Komentarzy (15)

Kamienice z nowymi elewacjami

  

Zarząd Gospodarki Miejskiej zakończył remonty elewacji kilku zabytkowych kamienic w Bielsku-Białej. O szczegółach konkretnych realizacji informowałem w poprzednich wpisach. Czas na porównania, przed i po:

Partyzantów 5:

Cieszyńska 39:

11 Listopada 48:

Plac Wojska Polskiego 5:

11 Listopada 46:

11 Listopada 64:

Dubois 4:

Stojałowskiego 19:

Piłsudskiego 46:

W następnych latach ZGM planuje remonty elewacji kolejnych kamienic:

2015:

ul. 11 listopada 7, 42, 49, 50,
ul. Orkana 16,
ul. Grażyńskiego 67,
ul. Broniewskiego 38.


2016:

ul. 11 listopada 61, 63, 65,
ul. Partyzantów 29,
ul. Komorowicka 15,
ul. Cechowa 10,
plac Żwirki i Wigury 11,
ul. Pocztowa 16,
ul. 1 Maja 44-45,
ul. W. Stwosza 7.


2017:

ul. Waryńskiego 2,
ul. Wyzwolenia 6a,
ul. Barlickiego 1 (gzymsy),
ul. Sobieskiego 9 i 11,
ul. Trakcyjna 16,
ul. Łukowa 5.


2018:

ul. Lipnicka 64, 66, 70,
ul. Komorowicka 8 i 10.

fotografie: ZGM

2014-12-11 | Dodaj komentarz
Matrix
2014-12-12 00:07:26
Plan remontów ambitny. Może remont kamienic na 11 listopada ożywi trochę to ulicę. Miasto powinno więcej pieniędzy wydawać na remonty, widać jak to zmienia otoczenie. Dziś jechałem ulicą Piłsudskiego, remont kamienicy na przeciwko szkoły nr 9 powala odrestaurowaniem. Jestem tylko ciekaw jak długo kamienica ta będzie żółta.
Arti
2014-12-12 11:19:27
A co Rynkiem i ulicami do niego przylegajacymi? Rynek to wizytówka miasta mimo wszystko. Większość miast dba o to, żeby chociaż rynek wyglądał ładnie. W Bielsku nie ma sie za bardzo czym chwalić...a Rynek czy ul. 11 listopada to pięknie położone miejsca...Problemy z własnością czy coś innego bo tego nie rozumiem.
Marcin
2014-12-12 12:24:33
Prawda jest taka, że nasze centrum to jeden wielki parking z ruchem kołowym sztucznie wtłaczanym w samo serce centrum. Dodatkowo brak komunikacji miejskiej i zamordowanie jej przez Kasztelana doprowadziło, że po centrum nie ma kto spacerować.
Münchner
2014-12-12 14:26:55
Zgadzam sie z Marcinem. Plany wladz lokalnych na rozwoj miast sa rodem z lat 60/70-tych. Mnogosc galerii handlowych zabija centrum B-B, a polityka zwiazana z transportem i komunikacja miejska sprawia, ze ulice sa tylko parkingiem dla tych galerii.
wapienica.org
2014-12-12 23:29:17
1. Dlaczego zaprzestane zostały remonty kamienic na bielskiej starówce? Z tego co widać to w latach 2015-2018 żadna z kamienic znajdujących się w tym miejscu nie zostanie wyremontowana. 2. Czy elewacja kamienic przy ruchliwych drogach (np. Patyzantów) została zabezpieczona przeciw brudzeniu, czy będzie można go zmyć po kilku latach?
inwestycje
2014-12-13 00:34:52
Wymienione tutaj są kamienice, za których remont odpowiedzialny będzie ZGM. W obrębie Rynku mają być również remontowane kolejne kamienice (choć w małej ilości).
deutz
2014-12-15 20:08:08
Renowacja kamienic w ciągu 3 Maja ma średni sens bez ograniczenia ruchu w centrum. Zero perspektywicznego myślenia o komunikacji miejskiej, tylko wpycha się te samochody w centrum.
anafik
2014-12-16 12:49:08
Z Marcinem trudno się nie zgodzić. Uwolnić serce miasta - od tego trzeba zacząć. Priorytetem na dziś powinno być wprowadzenie znaczących ograniczeń dla ruchu samochodowego i miejsc parkingowych w ścisłym centrum. W tym mieście nie pojawią się turyści dopóki nie będzie możliwości zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia bez samochodów w tle.
100%BB
2014-12-17 12:48:42
Kierowcy mają wybór! Są dwie obwodnice miasta i to od nich zależy którą drogą się wybierają w kierunkach Szczyrk, Żywiec. Sprawa już była wałkowana w mediach, wypuszczą ruch na obwodnice, stracą nie tylko galerie ale także dobiją drobniejszych handlarzy w centrum miasta. Komunikacja miejska sama w sobie też nie jest rozwiązaniem, ponieważ ludzie, którzy mają samochody, nie chcą korzystać z tego przewoźnika, skoro pieczywo do sklepu osiedlowego zamiast nóg, używają samochodu. Trudno będzie ludzi oduczyć korzystania z samochodu zwłaszcza kiedy wybierają się na zakupy do centrum miasta. Co do kamienic na Starówce, to właściwie kasa idzie z budżetu miasta na rok 2015 przewidziane jest wg. założeń budżetowych 1.9 miliona złotych, a do tego remonty przeprowadzają inwestorzy prywatni. Tak czy owak miasto i ZGM, powinni robić co się da aby zdobyć pieniądze ze środków UE. O ile to będzie możliwe, ponieważ za własne pieniądze to wykonają niewielką część planu. Zwłaszcza trzeba zadbać o remonty kamienic w okolicach dworca PKP, chodzi zwyczajnie o wywarcie pozytywnego wrażenia na turystach. Niestety plany ZGM-u jak widzę nie obejmują np. ul 3-go maja w tym kamienic w okolicach Hotelu President, co także jest ważne z estetycznego punktu widzenia. Mało kamienic bedzie wyremontowanych na głównym deptaku 11-Listopada nie mówiąc już o Barlickiego, Cechowa, Szkolna, Krótka, Łukowa. Pracy więcej niż kasy. Zwłaszcza, że te remonty są prowadzone punktowo i nie maja one jakiegoś planu ciągłości inwestycji. Pewnie chodzi o obiekty najstarsze a jednocześnie będące pod ochroną konserwatora zabytków. Nie samochody są najgorszym wrogiem elewacji kamienic, a właśnie pseudoartyści oraz dymiące kominy z powodu palenia w starych piecach których u nas jest u nas jeszcze bardzo dużo. Paradoksalnie lekka zima to mniej jak rok temu czy obecnie jak sie zapowiada, to mniej intensywnego palenia w piecach, lepsze powietrze i mniej zanieczyszczeń.
Jacek
2014-12-17 15:55:53
Miasto wydaje wielkie miliony na niepotrzebny stadion a centrum zaniedbane z planem zaledwie kilku remontów rocznie. Czyli jak to w trzecim świecie.
frankfurt
2014-12-17 20:18:44
pozdrawiam, ogladalem wypowiedz starego i zarazem nowego "Prezydenta" na temat przewidzianych inwestycji na lata do 2018 roku. W skrocie: boiska, przedszkola, DROGI....nic ale absolutnie nic!! na temat przyszlosci komunikacji miejskiej w bielsku!??....wlasnie teraz do roku 2020 jest mozliwosc uzyskania do 70% dofinansowania z EU do projektow przyszlosciowych....obecnie istnieje lesli dobrze policzylem 49 linii autobusowych?? po co?...."Rezydent" twierdzi z duma ze zamierza zakupic kolejne nowe autobusy.....czy w tym miescie nie ma powaznych ludzi ktorym zalezaloby na "ekologicznym" przyszlosciowym rozwoju miasta? (np. tramwaj - z tradycja w tym miescie czy tanszy trolejbus). Olsztyn z duma odbudowal linie tramwajowa ktorej koszty zastaly w 80% pokryte z funduszy EU.... cz ktos wie o co tu chodzi??
100%BB
2014-12-24 14:59:20
Tak prawdę mówiąc, to ZGM, w ciągu ulicy 11-go Listopada, ma wyremontowanych znaczną większość kamienic. Reszta na to wygląda jest własnością instytucji i osób prywatnych. Z tego co udało mi się policzyć, idąc głównym deptakiem na tym całym odcinku zostało do wyremontowania nieco ponad 30 kamienic- elewacji. Jednak jeszcze tylko na kilku z nich znajdują się tabliczki, informujące, że budynek jest własnością ZGM-u. Tak więc te kamienice w ciągu kolejnych dwóch lat zostaną poddane gruntownej modernizacji co najmniej od strony estetycznej. Jak zmobilizować efektywnie właściciela prywatnego do remontów swoich budynków, to już jest inna sprawa, a przynajmniej ich dobra wola. Pieniądze można mieć, ale chęci do wydawania ich na inwestycje w remont kamienicy ( np. elewacji ) już niekoniecznie.
stork
2015-01-14 08:30:03
Z innej beczki. Trwa wycinka powyżej osiedla Sarni Stok w kierunku Trzech Lipek. Czy wie ktoś co się tam szykuje?
tymon
2015-02-18 10:43:01
Witam. mam pytanie: czy autor bloga orientuje się może co się dzieje na ul. Rynek pod numerem 10? Ponieważ od kilku tygodni widać tam jakieś działania, jest też wywieszony baner wykonawcy inwestycji. Czy to jest osoby prywatnej czy ZGMu? ps.dobra foto archiwizacja zmian w BB.
inwestycje
2015-02-18 20:47:27
@tymon: Rynek 10 to prywatna kamienica; niestety nie wiem, co się tam dzieje
Komentarzy (63)

Cieszyńska - kolejne podejście

  

Miejski Zarząd Dróg zaprezentował nową wersję koncepcji projektowej rozbudowy ulicy Cieszyńskiej. Początkiem roku na blogu (zobacz) prezentowałem aktualny wówczas wariant III (wynikowy). Od tego czasu, nieco zmienił się zakres proponowanej przez miasto rozbudowy. Zmiany zapewne w dużej mierze były efektem kampanii przed wyborami samorządowymi, w trakcie której głośnym echem odbiła się sprawa tej inwestycji. Jak zapewniał Tomasz Ficoń, rzecznik Ratusza, podjęto decyzję o ograniczeniu inwestycji i uwzględnieniu postulatów z przeprowadzonych konsultacji społecznych.

W stosunku do wcześniej prezentowanej wersji:

 • zrezygnowano z zastąpienia ronda Niemena skrzyżowaniem z sygnalizacją świetlną - w aktualnie obowiązujacym wariancie zbudowane zostanie rondo turbinowe
 • zrezygnowano z budowy niektórych dróg serwisowych równoległych do ul. Cieszyńskiej (po północnej i południowej stronie ulicy na odcinku Saperów-Nasienna oraz Jaworzańska-nowy odcinek Międzyrzeckiej)
 • zrezygnowano z budowy przejścia podziemnego przy Aeroklubie
 • zaplanowano połączenie ulicy Trzech Diamentów z nowym systemem dróg (Zapłocie Duże, Tańskiego) poprzez drogę serwisową idącą po północnej stronie ulicy Cieszyńskiej [w poprzednim wariancie system dróg w tym rejonie rozwiązano w sposób odmienny]
 • zaplanowano połączenie ulicy Wierzbowej z planowaną ulicą Nowogościnną poprzez drogę serwisową idącą po południowej stronie ulicy Cieszyńskiej oraz budowę ronda u zbiegu drogi serwisowej i ulicy Nowogościnnej
 • zaplanowano budowę małego ronda w ciągu ulicy Wapienickiej, na włączeniu ulicy osiedlowej i ulic prowadzących z terenów przemysłowych
 • zaplanowano likwidację bezpośrednich wjazdów na boczne ulice (m.in. Klonowa, Zapłocie Duże, Regera)
 • zaplanowano budowę ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulicy Cieszyńskiej z nowym odcinkiem Międzyrzeckiej i ulicą Światopełka [wcześniej planowano budowę zwykłego ronda]
 • zaniechano budowy dwóch jezdni na odcinku od ronda Cieszyńska/Międzyrzecka/Światopełka do ulicy Dzwonkowej
 • przeprojektowano włączenie ulicy Dzwonkowej do ulicy Cieszyńskiej
 • wprowadzono inne drobne zmiany

Na 9 grudnia (Gimnazjum nr 15 przy ulicy Cieszyńskiej 385, o godzinie 15:00) Miejski Zarząd Dróg zapowiada zorganizowanie spotkania informacyjnego na temat rozbudowy ulicy Cieszyńskiej.

Aktualne plany przebudowy:

2014-12-01 | Dodaj komentarz
Matrix
2014-12-01 22:22:36
Dlaczego te skrzyżowania są takie rozbudowane ja 6 pasmowa autostrada nie lepiej zastąpić je rondami turbinowymi tym bardziej Wapienicy? Jestem ciekaw, że nagle Rondo Niemena stało się wydolne?
qwert
2014-12-01 23:01:00
Wow, nawet ścieżka rowerowa się zmieściła. A rondo Niemena jako turbinowe w zupełności wystarczy także generalnie ten wariant wygląda ciekawie. Wszystkich nie zadowoli zapewne, ale to wiadome.
:)
2014-12-02 00:57:38
Doskonale że zostaje rondo niemena
Yanek
2014-12-02 09:07:52
Niesamowite, całkiem niezły plan się z tego zrobił. Pomiędzy rodem Światopełka i Jaworzańską zniknęły idiotyczne drogi techniczne, z Jagienki i z Zniczowej jest bezpośredni wyjazd a także jest przejście dla pieszych którego wcześniej nie było. Przejście dla pieszych miało być albo na rondzie Światopełka albo w centrum Wapiennicy. Inne zmiany też mi się podobają. Nie spodziewałem się że jednak się ugną panowie projektanci.
Arti
2014-12-02 09:18:00
Przyłączam się do pozytywnych opinii o tym projekcie. Dodając do tego spotkania z mieszkańcami projekt może zostać jeszcze bardziej dopracowany. Ale na tą chwilę jest według mnie bardzo dobry. Bardzo czekam na tą inwestycję ponieważ mieszkam w okolicy i najwyższy czas na remont. Być może źle czytam projekt, ale czy zostaną wyremontowane także ulice wszystkie ulice łączące Cieszyńską z Tańskiego, Spółdzielców w na osiedlu Polskich Skrzydeł i Wojska Polskiego?
maras49
2014-12-02 12:11:54
Blisko, coraz bliżej. Pisalem wcześniej, że nie odstąpią bez względu na wynik wyborów. 9.XII. spotkanie z mieszkańcami, będzie się działo. W tym roku tylko 1 mln wydatków na Cieszyńską (budżet), pewnie część prac projektowych np. geologia i PB, zapewne w 1-szej poł. 2016 reszta opracowania, potem pozwolenie i rozpoczęcie jesień-wiosna 16/17. W 2020 powinniśmy zapomnieć o tej robocie bo już pewnie będzie w trakcie budowy np. Nowopiekarska albo Krakowska. Tak to widzę. A jak będzie ....?
qwert
2014-12-02 12:23:26
No właśnie, jak będzie to zależy od kaski z UE. Jak nie załapie się ten projekt to pewnie nic nie będzie... :/
Adamsky
2014-12-02 13:58:34
Projekt wydaj się optymalny, natomiast ul Nowo-wierzbowa (oznaczona jako droga lokalna 1) coś nie za bardzo mi się podoba. W tym miejscu jest bardzo stromy podjazd, nie lepiej zrobić jedynie prawoskręt z głównej ul. Cieszyńskiej z możliwością zawrócenia" na Tańskiego/Wapienickiej jadąc od centrum? Sporo taniej by wyszło.
maras49
2014-12-02 14:08:21
Zainteresowani na spotkaniu 9 bm. mogliby zadać parę pytań technicznych projektantom i miastu i tak np. 1.Przejście podziemne przy Spółdzielców-Smolnej, po co konstrukcja zjazdów dla niepełnosprawnych skoro obok projektowanej ścieżki rowerowej można by wykonać chodnik dla ww. 2.Co stoi na przeszkodzie aby wlot ul. Gościnnej-nowej do Cieszyńskiej ująć w rondo turbinowe z ew.podłączeniem jako 4 wlot łącznika do ul. Wierzbowej (lub nie) , stąd likwidacja dodatkowego ronda bezpośrednio za skrzyżowaniem. Ponadto teraz zaprojektowany lewoskręt z Cieszyńskiej będzie zbyt krótki po wybudowaniu ul. Gościnnej-nowej. I po 3. Dlaczego nie opisano ewidentną budowę nowego mostu na Wapieniczance, oraz przepustu pod ul.Tąskiego-nowa poniżej proj. P5 i 6. 4. Dlaczego nie pomyślano o połączeniu ul. Tańskiego-nowej-Zapłocia z ul. Regara choćby nieszeroką jezdnią o obc. do 2,5 t pasem ul. Rusałki , albo powyżej zabudowy przemysłowej. Zawsze to jakiś wentyl bezpiecznego ominięcia korków (a te będą). Może ktoś ma jeszcze inne uwagi. Pozdrawiam.
M
2014-12-02 20:24:45
Po co budować ulicę Nowogościnną (cóż za nazwa, nic lepszego nie przyszło do głowy?) w miejscu, które jest niewątpliwą wizytówką w Bielsku (miejsce rekreacyjne - lotnisko)? Poza tym, pobiegnie dokładnie wzdłuż ulicy Wapienickiej. Poza tym, czeka nas istny koszmar komunikacyjny.
graz
2014-12-02 20:41:09
Co to za highway od Tańskiego do Nowogościnnej?
inwestycje
2014-12-02 20:54:39
@M Nowogościnna to nazwa robocza; droga ta ma połączyć Kamienicę (ul. Karpacką) z Wapienicą i Aleksandrowicami (droga ma przebiegać równolegle do Wapienickiej i Jeżynowej)
rav
2014-12-02 21:16:29
Niepotrzebnie przeskalowany projekt, który zdegraduje tę część miasta poprzez rozdzielenie osiedli od okolic lotniska. Szkodliwy jest zwłaszcza charakter tej drogi: profil 2x2 i do tego jeszcze serwisówki - jak na autostradzie; skrzyżowania z 4 pasami w 1 kierunku; zbyt rzadkie przejścia dla pieszych; przejście podziemne dla pieszych, które pokazuje gdzie jest miejsce pieszego oraz jakie są priorytety tego ciągu; mur ekranów od nowogościnnej do ronda Niemena; niby-droga rowerowa do której będzie utrudniony dojazd z osiedli. W zupełności wystarczyła by aleja 2x1 i lewoskręty, plus pas rowerowy po obu stronach i zatoki autobusowe, a miejscowo odcinki dróg zbiorczych z osiedli; do tego szpaler drzew i szerokie chodniki po obu stronach.
Matrix
2014-12-02 21:22:37
Dlaczego ścieżka rowerowa kończy się na ulicy Saperów, nie można było jej podciągnąć do ulicy Szarotki gdzie idę pasy rowerowe??
Matrix
2014-12-02 21:24:53
Zgadzam się z rav, przekrój 2 x 1 wystarczy w zupełności, cały krajobraz tej części miasta zostanie zdegradowany:(
qwert
2014-12-02 22:36:33
Tak, tak. Szpaler drzew i szerokie chodniki :) Najlepiej przekrój 1x1 i ruch wahadłowy. Albo zaorać i posiać truskawki, a ruch na S1 skierować.
rav
2014-12-03 08:40:00
a dlaczego nie? czy MZD ma prognozy ruchu, które uzasadniają takie podniesienie std drogi? jeżeli droga ma służyć tranzytowi, to właściwie po co jest S
rav
2014-12-03 08:45:39
a dlaczego nie? czy MZD ma prognozy ruchu, które uzasadniają takie podniesienie standardu drogi? ruch między Wapienicą, osiedlami i Hulanką naprawdę wymaga przekroju 2x2 ? a jeżeli droga ma służyć tranzytowi, to właściwie po co jest S1? wg mnie to jest taki sam problem, jaki Biała ma z ulicą Żywiecką, którą czeka kolejna przebudowa, mimo że oddano wschodnią obwodnicę.
maras49
2014-12-03 10:02:24
Na miejscu Prezydenta Krywulta spisałbym wszystkie te posty i inne z innych portali i przedstawił mieszkańcom-kierowcom oraz przedsiębiorcom na całej trasie i powiedział słowa: NIE ROBIMY NIC. Na szczęście to mieszkańcy zadecydują (jeśli podejdą do tego stanowczo) co chcą i w jaki sposób chcą się pozbyć korków i spalin w ich rejonie życia.
var
2014-12-03 10:08:44
@rav - po cholere katowicom tyle dwujezdniowych dróg skoro mają A4 dwie DK i DTŚ przecież tam mieszka tylko2x więcej ludzi niż w BB.
M
2014-12-03 10:24:46
Codziennie jeżdżę Cieszyńską od kilku lat, prawda jest taka, że korki tworzą się tylko w godzinach tzw. "powrotów z pracy". Przez resztę dnia można przejechać tą drogą bez żadnych problemów. Ja się nie znam, ale jak dla mnie wystarczyłoby wymienić całą nawierzchnię, zrobić zatoki dla autobusów ( głównie przystanek "lotnisko" w stronę Wapienicy tamuje ruch) i kosmetycznie przebudować drogi dochodzące do Cieszyńskiej (np. lewoskręt do Spółdzielców na wysokości komisu). Tak, jak ktoś wspomniał wcześniej, po co powielać S1, którą dojedzie się z centrum miasta do Wapienicy, Międzyrzecza, czy Jasienicy, czyli miejsc skąd wyjeżdża dużo samochodów. Bez żadnej budowy Nowogościnnej, niech lepiej porządnie wyremontują Antyczną i Wapienicką, aż tyle samochodów tam nie jeździ, żeby było tyle dróg wlotowych na Cieszyńską.
maras49
2014-12-03 10:29:29
Ciekaw jestem reakcji niektórych tu piszących wówczas kiedy na S1 wprowadzą opłaty ViaTol dla wszystkich pojazdów. Zaprawdę powiadam WAM S-1 nie jest ulicą miejską, nie jest ulicą układu komunikacyjnego miasta, co jednak nie oznacza że nie można z niej korzystać jeśli się ma z tego określone korzyści.
X
2014-12-03 10:33:22
@M - to ja mam propozycje, aby poszerzyć Cieszyńska tylko w godzinach szczytu! Remont i kosmetyk NIC nie poprawią w sprawie kilkugodzinnych dobowo korków.
qwert
2014-12-03 10:40:19
No tak to już korki mają, ze tworzą się w godzinach szczytu, a nie nocami. Niektórych to najwyraźniej dziwi, ale są też tacy dla których to logiczne. Niektórzy też uważają najwyraźniej, że dwa pasy są zarezerwowane dla autostrad. Otóż nie. I ten przykład Żywieckiej... no faktycznie, że też nie pomyśleli o zwężeniu jej, przecież na co komu dwa pasy na takiej ścieżynce... Opowieści dziwnej treści o S1 nie ma za dużo co komentować. Ciekawe kto miałby ochotę nadkładać tyle drogi (a, teraz przecież widać kto - nikt). No chyba, że koledzy zmobilizujecie resztę kierowców żeby jednak się zdecydowali.
rav
2014-12-03 11:14:39
z S1 czy S69 chodzi o to, ze jak przez miasto prowadzi alternatywna droga z za dużą przepustowością, kierowcy wybiorą drogę przez miasto, zamiast obwodnicę. A cel powinien być przecież taki, aby uspokajać ruch w mieście. Zwłaszcza w okolicach osiedli (vide Cieszyńska). Aktualna propozycja rozbudowy Cieszyńskiej to ewidentne zaproszenie dla kierowców i stworzenie skrótu przez miasto dla jadących w kierunku z Cieszyna do Żywca ( Jasienica -> nowa Cieszyńska -> Hulanka -> Andersa -> Partyzantow -> S69).
qwert
2014-12-03 11:33:56
No i ja sie nie dziwię, jadąc taką trasą sam pojechałbym przez miasto. Tylko co z tego? Ilu jest takich kierowców? Po to żeby tych kilku zrezygnowało (a i tak nie zrezygnują :P ) wszyscy inni mają stać w korku? Bezsensu...
Adamsky
2014-12-03 13:05:14
Dodałbym jeszcze, dlaczego tylko 2 ronda turbinowe? Zastanawiam się, skoro na PCK oraz Wałowej idealnie się sprawdzają w płynności ruchu to dlaczego w centrum Wapienicy planowane są skrzyżowania "standardowe"?
maras49
2014-12-03 13:35:24
Zgadzam się całkowicie z Adamsky z tym, że nie tylko w Wapienicy ale i na włączeniu Gościnnej-nowej (jak wyżej pisałem).
PS
2014-12-03 13:37:34
...wówczas zamiast 4 pasów przy wlocie na skrzyżowanie są 2, stąd oszczędność 14 m.
cd
2014-12-03 13:38:43
sorry zapędziłem się tylko 7 metrów.
M
2014-12-03 13:53:06
Każdy ma swoje zdanie na temat tej inwestycji. Zapytam tylko, czy znane są ewentualne etapy prowadzenia modernizacji?
wapieniczan
2014-12-03 16:36:45
Jestem za rozbudową. Mam tylko uwagi podobnie jak poprzednicy, żeby zastąpić w projekcie standardowe skrzyżowania z sygnalizacją rondami turbinowymi, na hulance ruch jest idealny nawet w godzinach szczytu, a na skrzyżowaniu Partyzantów-Andersa albo partyzantów koło hotelu Wiena TRAGICZNY bo nie ma tam rond... to samo tyczy się Bora Komorowskiego - żywiecka tragedia...
mazan
2014-12-03 22:15:41
@var - Błagam, nawet nie próbuj stawiać Katowic za wzór dobrze skomunikowanego miasta. Tak miasta wyglądały w Europie 40 lat tamu kiedy ślepo inwestowano w transport drogowy. Przeorane siecią szerokich dróg, zabetonowane parkingami. Rozwinięte kraje od tego odchodzą na rzecz zrównoważonego rozwoju komunikacji. Nie żebym był przeciw rozbudowie Cieszyńskiej do 2x2, nie w tym rzecz, ale róbmy to z rozwagą. Ronda turbinowe skutecznie uspokajają ruch, przejścia podziemne to relikt minionej epoki - dużo rzeczy można jeszcze w tym projekcie poprawić.
qwert
2014-12-03 23:33:14
A co takiego złego jest w przejściach podziemnych? Nie interesują mnie śmieszne frazesy typu "to spychanie pieszych do podziemia" "relikt przeszłości" "na zachodzie już dawno się od tego odchodzi, a my sto lat za murzynami" itd. Konkretnie - jakież to szkody wyrządza społeczeństwu przejście podziemne (uprzedzam że zadbane, oświetlone przejście nie jest w żaden sposób niebezpieczne więc nie strzelać na oślep).
dcfh
2014-12-03 23:52:52
[rzejscia podziemne maja jedna wazna zalete, eliminuja kolizje pieszych z pojazdami i i nie tamuja ruchu, tamgdzie ukształtowanie terenu na to pozwala powinno byc ich jak najwiecej
MASAKRA
2014-12-04 09:08:26
Nie wiem co ci goście palą, ale pojarali ostro przy tym projekcie. Niemal 10 pasów w rejonie lotniska to już przegięcie
maras49
2014-12-04 09:49:57
@masakra to ty raczej nie jaraj pasw jest 2x2 a zewnetrzne do sa dojazdy do domów - ciekawe jakbyś am mieszkał i nie zrobili ci dojazdu. a jakby nie bylo dojazdów tobyś w trakcie przykorkownia jezdni w ogóle nie wyjechał z posesji.
MASAKRA
2014-12-04 11:19:00
@maras49: to nie znaczy, ze te dojazdy do domów muszą mieć po dwa pasy ruchu. Np. ul. Wierzbowa jest wąska i nagle przechodzi wzdłuż ul. Cieszyńskiej i robi się dwupasmowa. To czysty debilizm i marnowanie pieniędzy.
mad_moose
2014-12-04 13:13:46
@MASAKRA ul. Wierzbowa jest szersza na wspomnianym przez Ciebie odcinku choćby dla tego, aby zapewnić dojazd dla dostawców szkółki krzewów i hurtowni torebek. Dostawy do tych obiektów odbywają się nie tylko busami ale też zestawami ciągnik + naczepa o szerokości 2,5 m.
Matrix
2014-12-04 18:25:15
Widzę, że część osób lubi tu krytykować innych za swoje wypowiedzi na temat tej drogi, jestem ciekaw ilu z was będzie przy niej mieszkać???????Niektóre rozwiązania tej drogi są na wyrost i to wielki. Ulica Andersa nawet nie ma tyle pasów ruchu co ten projekt, a ruch jest o wiele większy. Wspominał tu już, że gdyby nie upadek transportu zbiorowego na odcinku Bielsko - Cieszyn (kolejowego jak i kołowego czyli PKS) nie było by takich korków w godzinach szczytu. Na początek wystarczy przebudowa Międzyrzeckiej, centrum Wapienicy i wreszcie po tylu latach wydłużenie Tańskiego i na pewno ruch by się dużo rozładował. Dużym udogodnieniem było by wybudowanie ulicy Nowogościnnej. Niestety nasz stary/nowy prezydent idzie niestety w ślady Antka :Burzyciela"
var
2014-12-04 19:35:10
@matrix - kula w płot co ma Andersa do Cieszyńkiej zupełnie inna funkacja poza tym polityke przenies na inne fora na sky.. byś sie nie odważył
Matrix
2014-12-04 19:48:59
To nie jest polityka tylko realia tego miasta, gdyby nie wybory to na pewno miałbym 10 metrowe ekrany pod nosem i 6 pasów ruchu. Przytoczyłem Andersa na przykładzie, że nie ma tak rozbudowanych skrzyżowań prawo i lewoskrętów.
martinez
2014-12-04 19:54:41
moja propozycja taka: Powiększyć lub zrobić zatoczki autobusowe wzdłuż ul.cieszynskiej w stronę wapienicy. na skrzyżowaniu Cieszynskiej i Wapienickiej rondo lekko je spłaszczająć w stronę ul.Zapłocie. rondo podobne jak w Wodzisławiu Śl tzw nerkę w miejscu skrzyżowania Cieszynskiej z Regera i Jaworzańskiej- tzw ormówka do wyburzenia, droga się trochę przesunie w stronę szkoły. a jak tu wielu wczesniej pisało korki są w godz 7:30-9 oraz 15-17 ps. rondo w ciągu ul.Wapienickiej poniżej straży pożarnej to wyrzucona w błoto kasa- co ktoś z bloków lub jakis klient firm nie poczeka 10 sek zeby włączyć się w ruch . Widac ze projektem zajęła sie firma z Katowic której pracownicy niewiele wiedzą o ruchu na ulicach w ciągu ul. Cieszyńskiej
Matrix
2014-12-04 20:01:59
@Martinez dobrze mówisz...
qwert
2014-12-04 20:41:44
To, że tam mieszkasz to żaden argument. Przy Żywieckiej też ktoś mieszka, przy rondzie Hulanka też, nawet przy Warszawskiej ktoś, o dziwo, mieszka. Jakoś nie postulujesz zwężenia tych dróg? Cieszyńska powinna być dwupasmowa już dawno dawno temu i nie ma w ogóle co poruszać tematu pozostawienia jej jednopasmowej, bo musieliby włodarze miasta na głowę upaść żeby się na to zgodzić. Lepiej się zajmijcie jakimiś realnymi postulatami typu dodatkowe rondo czy co tam chcecie.
Remik'S
2014-12-04 23:53:35
Juz sie kiedys wypowiadalem ze jestem przeciw drodze 2x2, wystarczy 2x1... bo korki jakie sie tworza, to glownie przez skrzyzowania w Wapienicy... podzielic projekt na 2 etapy: wybudowac nowy niedokonczony slad drogi z wiaduktem ul. Miedzyrzeckiej i przebudowac skrzyzowania w centrum z Jaworzanska i Regera, bo juz takiego znaczenia nie beda mialy... zobaczyc co bedzie sie dziac i wtedy podjac nastepne dzialania czy faktycznie droga 2x2 tego wymaga... Jeszcze jedno - przytaczane sa przyklady Zywiecka, Warszawska - tego juz nikt nie zmieni, ale wystarczy podac inny przyklad - Krakowska... i co? wersja 2x1, a jakos nie ma w planach rozbudowy do 2x2 tylko modernizacja!... nikt tamtedy nie jezdzi czy co?
Nic
2014-12-05 00:00:18
Dlaczego inwedtycje nie pisze nic o nowej fabryce GE? W koncu to wazna inwedtycja. Wazniejsza niz przebudowa jakiejkolwiek nawet najwiekszej drogi.
inwestycje
2014-12-05 04:41:38
@Nic: Na tym blogu z reguły nie piszę o inwestycjach przemysłowych, mieszkaniowych itp.
mad_moose
2014-12-05 09:54:17
Ustalmy coś. Nawet częściowa przebudowa kilku skrzyżowań wiąże się ze sporym wydatkiem bo żeby to miało sens należałoby przebudować skrzyżowania w centrum Wapienicy a także wybudować wiadukt nad torami w ciągu ul. Międzyrzeckiej. Bez tego nie ma sensu nic ruszać. Jak wiadomo koszty samego wiaduktu są ogromne i miasta na to nie stać i w najbliższym czasie stać nie będzie. W takim razie jedyną opcją na finansowanie jest dotacja z UE. Dotacje ratusz dostanie tylko w momencie jeśli ciąg Międzyrzecka - Cieszyńska stanie się drogą wojewódzką. A to znaczy, że należy tą trasę przygotować pod nieco większe obciążenie (choć nie uważam, żeby ruch zwiększył się znacząco tylko ze względu na nadanie nr drogi). Zatem albo miasto stara się o dofinansowanie i remontuje gruntownie drogę eliminując problem na długie lata albo nie robi nic. W tym wypadku nie ma wariantów pośrednich jeśli chodzi o profil drogi.
bba
2014-12-05 18:47:42
Jako rodowity bielszczanin a obecnie mieszkaniec powiatu cieszyńskiego muszę powiedzieć że tezy że ktoś nie jedzie S1 bo nadkłada drogi to chyba trzeba być debilem żeby tak rozumować. Jak nie mam interesu do załatwienia przy starej drodze to ZAWSZE nie tylko w godzinnach szczytu jezdzę S1 bo szybciej i ekonomiczniej w całokształcie. Czas to pieniądz ale niektórzy są zacofani i tak pozostanie
Matrix
2014-12-07 00:14:57
@Inwestycje wiadomo coś o inwestycjach drogowych na przyszły rok? Czy będą fundusze na kontynuację przebudowy ulicy Sobieskiego?
dla potrzebujących
2014-12-07 10:57:42
^^^Czasem trzeba się ruszyć się od kompa - str.8-12 w magazynie samorządowym-dwutygodnik z 28.11.2014 o nr 24/2014, dostępny za darmo w wielu miejscach publicznych miasta - tam jest wszystko o budżecie co do złotówki
Matrix
2014-12-07 11:29:15
@dla potrzebujących dzięki za informacje:) PS: Dostępnych wielu punktach miasta albo na stronie Urzędu Miejskiego:)
inwestycje
2014-12-07 18:28:02
@dla potrzebujących: nie tak do końca wszystko - część inwestycji ujęta jest w Wieloletniej Prognozie Finansowej
Matrix
2014-12-07 19:21:17
@Inwestycje ma racje, dużo inwestycji nie ma tam ujętych, wszystko będzie zależeć od realizacji założeń budżetowych czyli ile pieniędzy w płynie do kasy albo ile znowu miasto weźmie kredytu żeby je zrealizować:). Tak na marginesie z nowymi słupami oraz oprawami led na Piastowskiej doszli do dworca chociaż część jeszcze nie podłączona.
dla potrzebujacych
2014-12-08 10:43:00
pytanie było o 2015 a tam jest na pewno więcej niż zrobią.....
2014-12-09 13:03:15
Nasz pan prezydent z małej litery, bo na dużą nie zasługuje, to osoba która musi pokazać, że w tym mieście rządzi i nie interesuje go zdanie mieszkańców. Droga ma powstać tak jak on tego chce i koniec. Nie interesuje go, że do ul. Regera nie ma dojazdu, a aby dojechać do Wierzbowej i Pieczarkowej oraz Krzywej trzeba objechać Wapienice. ON TAM NIE MIESZKA I WARA OD NIEGO!!! Jeżdże tamtędy codziennie i nie widzę potrzeby takiej rozbudowy dróg. Korki tam tworzą się tylko w godz.powrotu z pracy między 14,30, a 16,00. więc wystarczy poszerzyć drogę o jeden pas, porobić zatoki autobusowe tak jak należy(np.na os.Wojska Polskiego nawet przegubowiec się nie mieści, a co dopiero dwa autobusy, a na Lotnisku w ogóle brak zatoki), zjazdy do niektórych ulic np. Regera i sprawa napewno była by rozwiązana. Dziwne,że w stronę centrum korków nie ma!!! PANIE PREZYDENCIE MOŻE PORA POSŁUCHAĆ GŁOSU LUDU I WYJŚĆ Z ZA BIURKA I TROSZECZKĘ POMYŚLEĆ JAK TANIO POPRAWIĆ PRZELOTOWOŚĆ DROGI , A NIE POKAZYWAĆ JAKIE INWESTYCJE ZA PANA KADENCJI ZOSTAŁY POCZYNIONE. PRZYPOMINAM, ŻE ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW BO POMIMO, ŻE UE DOFINANSOWUJE TO MY PODATNICY DĘDZIEMY TO MUSIELI ODDAĆ!!!!!!!!
Yanek
2014-12-10 08:17:03
To zabawne ale wprost przeciwnie, pan prezydent miasta ma działkę w Wapiennicy i jeszcze nie dawno prowadziła do niej ulica o czterech pasach. Więc ja myślę że on właśnie chce takiego projektu żeby mógł do swojej działeczki jak najłatwiej dojechać. ;-)
100%BB
2014-12-10 13:54:36
Wszystkie plany i założenia odnośnie rozbudowy ul. Cieszyńskiej są uwarunkowane dotacją z UE. Jeżeli dotacji nie będzie inwestycja nie ruszy z miejsca, to jasne jak słońce. Nikt nie będzie ryzykował kredytu na ponad 100 milionów złotych na przebudowę tylko jednej nawet ważnej drogi z punktu widzenia miasta. Międzyrzecką jeszcze przebudują z kasy miasta, koszt 30 milionów złotych inwestycja rozłożona w czasie na dwa lata nie spowoduje kłopotów dla budżetu miasta. Ale przebudowa Cieszyńskiej tylko z kasy miasta jest nie realna! Po drugie miasto nie jest wstanie spełnić wszystkich marzeń ludzi w nim mieszkających bo tak naprawę skok inwestycyjny rozpoczął się dopiero 10 lat temu. Czas między 1946 a 2002 rokiem został zmarnowany z powodu czasów komuny a decentralizacja władzy po roku 89 nie spowodowała skokowego wzrostu gospodarczego i jakości życia chociażby dlatego, że nasze miasto ucierpiało wskutek zmian na gospodarczej mapie kraju, czyli upadek przemysłu włókienniczego. Ludzie powinni sobie zdawać sprawę, że na wskutek zacofania na co najmniej dwa pokolenia, tego nie przeskoczy się w 10 lat. Warszawa, która ma budżet miasta na 12-13 miliardów, nie ma obwodnicy, a jakie kłopoty przy budowie mają przy budowie II linii metra? Aby nasze miasto miało sie zmieniać w sposób skokowy uwzględniając przy tym założenia mieszkańców miasta, powinniśmy co roku wydawać około 400-500 milinów złotych tylko na same inwestycje i zakupy majątkowe. A te ostatnie dotacje z UE, są właśnie po to aby wykorzystać czas wykonania takich inwestycji miejskich, które normalnie są nie do zrealizowania tylko i wyłącznie z kasy miasta!
maras49
2014-12-10 20:06:35
@100%BB - dla mnie jest to oczywiste co piszesz, lecz dla innych nie. Są tez tacy, którym po prostu nie podoba się, że wygrała wybory ta osoba i jest okazja pokrzyczeć. Ot, demokracja dzisiejsza - o tyle wygodna, że anonimowa. Z jednym wyjątkiem. Skoro są wybory bez przymusu i wybrano - to ta osoba (zespół) realizuje pewnie to co miastu jest być może niezbędne. Ale - miasto to ludzie....i tu mogę powrócić do pierwszego wiersza mojego wpisu. Czas jednak biegnie i czy się tego chce czy nie pokaże że pewne rzeczy i tak powstaną. Przykłady - budowa Pałacu Kultury W-wa, wyburzenie podzamcza BB, czy przejście w Zwardoniu itd.itp. Budowle (działania) uznane swego czasu za niepotrzebne czy nawet wręcz wrogie. Są jednak zadania przesuwane w czasie lecz stają się często nieekonomiczne. Tak jak ww. kolega pisze. Myślę, że miasto będzie dyskutować z mieszkańcami do czasu, aż będzie zmuszone podjąć decyzję - teraz albo nigdy (czytaj - później - ale za niebotycznie większą kasę). Tak było z ul.Andersa od Hulanki do Armii Krajowej 1976 do 1994 bodaj 2,5 km, chociaż to niezbyt fortunne porównanie i to nie o czasy chodzi. Tu mamy 4 km do przebudowy - trudniej i znakomicie dłuuuużej zrobić to odcinkami. I w dodatku tylko za miejską kasę. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
va
2014-12-11 15:54:59
czy prezentacja dnia 9.bm tak bardzo podobała sie mieszkańcom bo nie widzę konstruktywnych wpisów
Arti
2015-01-15 12:24:12
http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/28765/beda-wyburzac-przy-cieszynskiej
maras49
2015-05-19 12:26:32
Dziś przekazano plac budowy na budowe mostu na pot. Wapienickim w c.ulicy Tartacznej, lecz zamknięcie drogi w związku z budowa dopiero w przyszłym tygodniu na okres do ok. konća września - pisze w tym miejscu żeby zbyt głeboko w tematach nie szukac
Komentarzy (14)

Małe i duże - drogi do remontu

  
Niedawno rozstrzygnięto przetarg na remont kilku kolejnych ulic w Bielsku-Białej. Do 6 grudnia 2014 powinna zostać wykonana nowa nawierzchnia 526 metrów ulicy Janowickiej (od ronda w Hałcnowie do 13 Zakrętów), 267 metrów ulicy Słowackiego (od Starobielskiej do Struga) oraz kilku mniejszych, osiedlowych dróg: Pokoju, Ostowej, Kamińskiego i Dolnośląskiej.

Zadanie będzie realizowała firma: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Radex sp. z o.o. za łączną kwotę 1.540.153 zł.

Janowicka:

Słowackiego:

2014-11-19 | Dodaj komentarz
maras49
2014-11-20 14:10:12
Do remontu powinien się dołożyć "Philips" - chociażby za remont kieszeni parkingowej.
mati
2014-11-21 15:07:26
czy aby nie są zmarnowane pieniądze na remont chodnika od poniedziałku walczą tam drogowcy) wzdłuż ulicy MIchałowicza od ulicy Poprzecznej w stronę super samu. Przecież był tam dobry chodnik asfaltowy. kasę można by wyłożyc na budowę chodnika lub przynajmniej kawałka takowego na ulicy Antycznej. Gratulacje dla MZD. A może na tym osiedlu mieszka jakiś nowy bardzo ważny radny i P. Waluś chce się przypodobać aby nadal zarządzać MZD :-)
maras49
2014-11-21 16:54:03
@mati - przesadziłeś - często chodzę tym chodnikiem, był stary a ostatnio poprzecinany cząstkowymi remontami wątpliwej jakości. Takich chodników w mieście i nie tylko są kilometry.
mati
2014-11-21 18:00:03
ale był a są miejsca gdzie nie ma nawet dziurawego. wolałbym chodzic po dziurawym ale bezpiecznym miejscu dla pieszych niż po wąskiej dziurawej drodze z brakiem chodnika a tak własnie miedzy innymi jest na ulicy Antycznej
maras49
2014-11-22 10:27:37
@mati – powiem tak: przy Antycznej mieszkają ludzie, którzy powinni do miasta pisać co 3 m-ce petycję o chodnik, poza tym jest radny z tego terenu – wziąć do za „pewna część ciała” pokazać mu potrzebę budowy chodnika i zmusić do działania w tym kierunku - itd. Aż do skutku. A narzekania na forum zostaw malkontentom, oni to potrafią – ale nic poza tym.
MK
2014-11-28 12:38:53
Czy ktoś się orientuje, co jest kluczem w MZD do decyzji o wymianie oświetlenia w naszym mieście? Chodzi o to, że mamy taki mały kicz architektoniczny w tym temacie, np. różne słupy, a ostatnio nawet, inne, chyba ledowe, białe światło na Piastowskiej.
Specjalista z Koziej Wólki
2014-11-29 14:27:39
@MK: Ten kicz architektoniczny to nie powinien nikogo dziwić. Bylejakość to domena tego miasta i jego władz! Co do LED-ów to pewnie testują, jak niedawno na ul. Nad Potokiem.
Matrix
2014-11-29 16:11:51
Na Piastowskiej wymieniają wszystkie słupy oświetleniowe na preizolowane, takie same od jakiegoś czasu stoją już np. na ulicy Grunwaldzkiej i Stojałowskiego. Na Piastowskiej oprócz tego zakładają oprawy ledowe, na razie założone są od Hulanki do Starostwa Powiatowego ale wczoraj widziałem, że demontowali stare słupy od Starostwa do skrzyżowania z Listopadową. Widać, że testy z ledami na ulicy Filarowej musiały wypaść pomyślnie skoro na taką skalę wymieniają.
inwestycje
2014-11-29 23:17:06
Co ciekawe, żadne z lokalnych mediów nie informuje o tym, że już znane są wyniki Budżetu Obywatelskiego 2015. Ja jestem zadowolony - z projektów ogólnomiejskich realizowane będą zadania z miejsc 1-7.
O_01
2014-11-30 10:27:22
Najfajniejsze, że tydzień przed wymianą nawierzchni na ul. Janowickiej, wykonano tam nowe oznakowanie poziome (linia osiowa, przejście dla pieszych)...
Matrix
2014-12-01 16:23:10
Najważniejszy news jest taki, że z budżetu obywatelskiego powstaną ścieżki rowerowe w okolicach Koziej Górki.
maras49
2014-12-01 19:35:10
@inwestycje - przecież skończyły się wybory i to jest najważniejsze w informacjach, a nie jakiś tam budżet :-)
qwert
2014-12-01 20:00:04
Na stronie MZD jest nowa koncepcja przebudowy Cieszyńskiej. O dziwo nagle się okazuje, że rondo Niemena może zostać... ciekawe czy ci ludzie w ogóle kierują się jakimiś przesłankami przy tych różnych wariantach czy tak wrzucają na papier co im przyjdzie do głowy akurat... No i ciekawe jak będzie z kasą z UE. Zmartwił mnie inwestycje pisząc gdzieś, że przebudowa cieszyńskiej nie będzie miała zaklepanych pieniędzy jak wcześniejsza wersja (przebudowa warszawskiej) tylko dopiero będzie się starać. Żeby się nie okazało, że chytry dwa razy traci i nie dostaniemy nic na Cieszyńską, a do Warszawskiej już nie będzie można wrócić. :/
Matrix
2014-12-01 21:18:00
Sam się dziwie skąd nagle w nowym projekcie rondo Niemena stało się nagle wydolne, a jeszcze pół roku wcześniej było niewydolne. Kolejny absurd jest taki, że na nowych planach zaznaczono remont Cieszyńskiej od ronda Niemena do Hulanki, która ma nową nawierzchnie.
Komentarzy (34)

Czas na drobne...

  

Miejski Zarząd Dróg ogłosił przetarg na remont dwóch odcinków ulic w centrum miasta. Nową nawierzchnię zyska ulica Sienkiewicza pomiędzy ulicami Słowackiego a Krasińskiego oraz ulica Broniewskiego pomiędzy ulicami ks. Stojałowskiego a Kierową. Prace polegać będą przede wszystkim na wymianie nawierzchni.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 30 dni od daty podpisania umowy na wykonanie wszystkich prac.

Termin składania ofert cenowych mija 15 października.

Broniewskiego:

Sienkiewicza:

Dodatkowo, w najbliższym czasie wyremontowane zostaną odcinki ulic Dożynkowej i Obfitej w Starym Bielsku, Jachtowej i Kapitańskiej we Wróblowicach, Czechowa na osiedlu Grunwaldzkim oraz krótki fragment Wapienickiej w Wapienicy.

2014-10-01 | Dodaj komentarz
Pawel
2014-10-01 22:02:27
Ulica Sienkiewicza zyska nową nawierzchnię pomiędzy ulicami Krasińskiego i Słowackiego.
Matrix
2014-10-01 22:12:12
Czy Broniewskiego nie miała już kiedyś wymienianej nawierzchni?
inwestycje
2014-10-01 22:21:36
@Pawel: oczywiście, poprawione / @Matrix: owszem, była wymieniana, ale teraz remontowany będzie odcinek wówczas nieruszany
asx
2014-10-02 00:22:54
@Matrix - poza tym wymiana nawierzchni ul.Broniewskiego jest konieczna, wczoraj tam jechałem rowerem i nieźle mną wytrzęsło.
maras49
2014-10-02 14:56:22
a jakie biuro pro.j robiło rysunki - bo nazwisko na rysunkach kojarzy mi się z MZD
wapienica
2014-10-02 15:33:26
Jednak się da remontować i całe ulice jak w Starym Bielsku czy Lipniku, a na Wapienickiej gdzie usytuowana jest PSP i punkt ratownictwa, zrobią kawałeczek asfaltu jakby nie mogli już dociągnąć do skrzyżowania z Antyczną i Kaskadową..
inwestycje
2014-10-02 19:11:34
@maras49: w projekcie nie znalazłem nigdzie informacji o biurze projektowym
Matrix
2014-10-02 19:21:47
Wybory idą i nagle są pieniądze na remont dróg,których nawet bym nie przypuszczał, że będą wogole remontowane w tym czy nawet przyszłym roku. Ale o Sobieskiego cisza,a co @Inwestycje z ulicą Sempołowskiej od Kierowej do PCK?
inwestycje
2014-10-02 21:11:12
@Matrix: na razie cisza - miała być remontowana w tym roku, ale to już raczej nierealne
Adamsky
2014-10-09 13:07:34
od 15go października 30 dni, czy to znaczy, że znów będą lać asfalt na mrozie? Tak się drapię w głowę, ale nie mogę pojąc dlaczego w słoneczne wiosenne czy letnie dni na drogach nic się nie dzieje, a ruch zaczyna się wraz z pierwszymi przymrozkami? Serio!
marek
2014-10-09 19:05:32
Inwestycje - czy wiadomo cokolwiek na temat Nowohałcnowskiej czy wszystko stoi w miejscu jak stało?
inwestycje
2014-10-09 20:08:57
Przez najbliższe lata nie spodziewałbym się żadnych ruchów związanych z Nowohałcnowską...
piterwrc
2014-10-10 20:52:58
Ostatnio na skrzyżowaniu Witosa i Wyzwolenia widziałem ekipę od pomiarów ruchu drogowego. Jak wracałem z pracy też stali i liczyli, także może coś się ruszy w temacie inwestycji w Hałcnowie, bo w godzinach porannego szczytu jest tragicznie.
O_01
2014-10-13 16:59:23
Zobaczymy, co będzie z Nowohałcnowską. Lokalne społeczeństwo (Hałcnów, Komorowice) jak powietrza potrzebuje tej inwestycji. To jedyna droga do złagodzenia problemów występujących na skrzyżowaniu ulic Wyzwolenia - Witosa. Przy okazji - pomiary ruchu obejmowały całe miasto, nie tylko to skrzyżowanie...
Andrzej
2014-10-13 20:59:44
@inwestycje Czy jest szansa na więcej info o remoncie torowiska na odcinku BB Komorowice -- Czechowice?
Darco
2014-10-17 07:29:43
Inwestycje. Jak bardzo krótki fragment Wapienickiej zostanie wyremontowany?
Badi
2014-10-17 17:53:55
@maras49: Dobrze Ci sie nazwisko kojarzy...
inwestycje
2014-10-17 20:58:02
@Darco: kilkadziesiąt metrow
maras49
2014-10-25 11:33:01
inwestycjebielsko@... nie przyjmuje od wczoraj??
2014-10-25 11:39:43
Delivery to the following recipient failed permanently: inwestcjebielsko@tlen.pl Technical details of permanent failure: Google tried to deliver your message, but it was rejected by the server for the recipient domain tlen.pl by mx7.o2.pl. [193.17.41.47]. The error that the other server returned was: 500 No such user
inwestycje
2014-10-25 16:21:54
Prawdopodobnie jakieś przejściowe problemy - teraz wszystko działa.
Matrix
2014-11-04 19:44:32
Pytanko do @Inwestycje, czy data jutrzejszego otwarcia S69 do Rybarzowic jest potwierdzona. Możesz jakoś to zweryfikować?
Matrix
2014-11-05 17:46:26
Już się dzisiaj z weryfikowało samo na stronie GDDKiA:):)
Matrix
2014-11-06 16:07:23
Nie będzie czterech pasów do Wapienicy. http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci/28275/nie-bedzie-czteropasmowki-w-wapienicy
Pytajnik
2014-11-06 20:07:25
To jak z tą Cieszyńską??? Zostanie 1 pas i lewoskręty?!! Przecież to idiotyzm!
inwestycje
2014-11-06 21:22:13
Fasadowe deklaracje władz miasta to jedno, a rzeczywiste działania to drugie... Ratusz NIGDZIE nie powiedział, że Cieszyńska nie będzie przebudowywana do czterech pasów! To jest nadinterpretacja dziennikarzy. Wszelkie przygotowania dotyczą szerokiej czteropasmowej Cieszyńskiej, z drogami serwisowymi, przejściami podziemnymi i skrzyżowaniem ze światłami z Szaroki.
LUDZIE OPAMIĘTAJCIE SIĘ
2014-11-11 15:06:34
Ile mamy jeszcze znosić to zakłamanie ekipy WĄSA? Ile mamy jeszcze znosić szastanie pieniędzmi na wybujałe inwestycje? Idźcie na wybory! Odświeżmy ten zatęchły ratusz z donozaurów!
Miasto umarlo...
2014-11-16 10:39:14
...nic sie nie dzieje na prawde?
La Liberté
2014-11-17 17:55:09
Czy ktoś z Państwa wie, jak odwoływać się w sprawie spieprzonego projektu? Chodzi o przebudowę ulicy Czechowa, a dokładniej chodniki po stronie szeregowca na tej ulicy. W projekcie nie zostały uwzględnione wjazdy do garaży. Robotnicy układają teraz wysokie krawężniki po stronie tych wjazdów, co w najlepszym razie grozi uszkodzeniem podwozi aut, a najgorszym - uniemożliwi mieszkańcom korzystanie z garaży. Inwestorem jest miasto- czy odwoływać się do UM, czy bezpośrednio do MZD?
inwestycje
2014-11-17 19:28:14
^ odwołałbym się do MZD, natomiast kopię pisma skierowałbym do UM
maras49
2014-11-17 21:07:37
nie chce mi się wierzyć, że projektant nie przewidział wjazdów do garaży poprzez obniżony krawężnik !!! - jeśli tak to trzeba kopię ww.pisma posłać również do Izby Inżynierskiej w Katowicach, a przynajmniej zanieś do oddziału w BB (bud.dawn.NOT-u obok hotelu Prezydent.) niech się przyjrzą kwalifikacjom członka PIIB - swojego "żywiciela".
Spokojnie
2014-11-18 11:15:05
Na całej długości szeregowca przewidziany jest krawężnik obniżony (przynajmniej w projekcie tak jest). http://i.imgur.com/bc93S1F.png
W odniesieniu do cieszynskiej ....
2014-11-18 14:13:42
http://www.rynekinfrastruktury.pl/mobile/zdaniem-eksperta-pilnie-potrzebny-krajowy-system-zarzadzania-ruchem-46261.html
maras49
2014-11-18 20:10:37
@spokojnie - tak też myślałem, bo wierzyć mi się nie chciało, a bez wglądu w rys.syt. tak na pamięć weryfikować wpis bezpośrednio zainteresowanego La Liberte - nie można.

Przed 2017 rokiem powinna się zakończyć inwestycja polegająca na przebudowie blisko 5-kilometrowej ulicy Krakowskiej. Jest to kolejna część inwestycji polegającej na przebudowie ciągu drogi krajowej nr 52, która w Bielsku-Białej przebiega ulicami Żywiecką i Krakowską.

Przebudowa prawdopodobnie uzyska dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej - wpisana jest jako propozycja projektu realizowanego w ramach „Strategii dla Rozwoju Polski Południowej do roku 2020". Przebudowa ulicy Krakowskiej jest częścią większego zadania, którego koszty liczone są na ok. 230 mln zł - oprócz tej drogi, przebudowana ma zostać ulica Żywiecka (o czym informowałem w poprzednim wpisie) oraz inne odcinki drogi krajowej nr 52 w województwie śląskim.

Większość istotnych zmian na ulicy Krakowskiej polegać będzie na zmianie formy skrzyżowań (ze zwykłych na skanalizowane), budowie lewoskrętów oraz wprowadzeniu azyli dla pieszych. Przewiduje się również przebudowę istniejących zatok autobusowych oraz uzupełnienie przystanków autobusowych o brakujące zatoki.

Inwestycja podzielona będzie na 2 odcinki:
odcinek nr 1 - od skrzyżowania z ul. Lwowską do węzła drogowego „Krakowska", tj od km 0+000 do km 1+884 (kategoria drogi L 1/2 - lokalna)
odcinek nr 2 - od węzła „Krakowska" do granicy miasta Bielsko-Biała, tj od km 2+288 do km 4+883 (kategoria drogi Z 1/2 - zbiorcza)

Parametry techniczne przebudowanej drogi:
- prędkość projektowa Vp = 40 km/h
- liczba pasów ruchu na jezdni 2 (+dodatkowy pas dla relacji skrętnych w rejonie skrzyżowań)
- szerokość pasa ruchu podstawowego 3,50 (3,00) m
- szerokość pasa ruchu dla relacji skrętnej 3,00 m
- szerokość chodnika 2,00-3,80 m
- dopuszczalne obciążenie nawierzchni 115 kN/oś
- kategoria ruchu KR5

2014-09-03 | Dodaj komentarz
dddd
2014-09-03 21:41:52
Dlaczego na węźle krakowska - obwodnica nie ma ronda? Tam jest mnóstwo miejsca, przejazd byl by plynny, a nie co teraz światła mocno tamuja tam ruch
wapienica
2014-09-03 23:40:47
Fajnie to wygląda, tylko miasto bedzie musialo doplacic do tej inwestycji 35mln zł, czyli dalej ulice typu: Międzyrzecka, Wapienicka, Antyczna, Jeżynowa, Zapora pozostaną nietknięte..
inwestycje
2014-09-04 00:24:32
@wapienica: błędne wyliczenia - kwota 230 mln zł obejmuje także inwestycje prowadzone poza Bielskiem-Białą; Międzyrzecka (wraz z Cieszyńską) będzie miała (najprawdopodobniej) zapewnione pieniądze również ze środków wspólnotowych - łącznie 277 mln zł
wapienica
2014-09-04 14:50:54
@inwestycje Ale czy Cieszyńska z Międzyrzecką mają jakiekolwiek szanse na środki zewnętrzne jeśli są drogami powiatowymi? Czy został złożony już jakiś wniosek odnośnie tych ulic? Wiesz coś na temat remontu ulic Zapora i Tartacznej, bo projekt już gotowy
maras49
2014-09-04 17:05:51
Wreszcie będzie nieco bezpieczniej. Kosmetyczne uwagi do opracowania: Mieszkańcy osiedla pomiędzy ul.Płk.Dąbka i Oś.Dembowskiego nie będą zadowoleni z odcięci im wyjazdu - lewoskrętu do miasta. Wydaje się on możliwy do zrobienia, tym bardziej że b. podobna sytuacja jest na skrzyżowaniu z ul. Pola - tam dopuszczono skręt w lewo. Na skrzyżowaniu z ulicami Polna/Łosiowa można by zrobić krótką akumulację dla lewoskrętu w Łosiową przesuwając przejście dla pieszych poza łuk do km ok. 4+260 (20 m do miasta).
tak czymac
2014-09-04 18:35:05
I tradycyjnie drogi rowerowej brak, bo i po co. Róbmy wypożyczalnie rowerów, ale drogi rowerowe po co? Przecież to fanaberia i niepotrzebny wydatek.
Goga
2014-09-04 18:43:30
Lewoskręt w Wapienną powinien być wydłużony kosztem lewoskrętu do dawnego Tesco. Przypominam, że Wapienną będzie poprowadzony dojazd do Komendy Policji. Co Wy na to?
O_01
2014-09-05 08:49:11
Kurczę! Znowu WBP Zabrze! Wystarczy popatrzeć na skrzyżowanie Krakowska - Rydla i ocenić, czy został spełniony warunek korytarzy ruchu dla lewoskrętów z drogi głównej (Wytyczne projektowania skrzyżowań drogowych, punkt 5.2.2.3.)... Malowana wyspa kroplowa na wlocie ulicy Polnej, położonym po zewnętrznej stronie łuku poziomego ulicy Krakowskiej! Toż to prawie pewne miejsce występowania sytuacji kolizyjnych! Takich perełek znalazłoby się więcej...
O_01
2014-09-05 08:55:12
Nie mogłem się powstrzymać: ul. Krańcowa - jak się ustawić do skrętu w lewo od strony centrum miasta, aby nie było to kolizyjne? Jak wykonać skręty w lewo związane ze zjazdem sąsiadującym z ul. Krańcową? Czy zjazd ten nie powinien być podłączony raczej do ul. Krańcowej?
O_01
2014-09-05 08:56:42
@tak czymać - prowadzenie ruchu rowerowego wzdłuż ul. Krakowskiej byłoby chyba nieporozumieniem. Ten kierunek wylotowy z miasta w strone Kóz, powinien być obsługiwany ciągiem ul. Lipnickiej. I bezpieczniej, i przyjemniej...
maras49
2014-09-05 12:16:15
@ 0-01 - co do ścieżki rowerowej Lipnicką rzecz oczywista - obok Krakowskiej (DK) trudno poprowadzić ciąg rowerowy bezpieczny; Przy Rydla przydała by się sygnalizacja świetlna wzbudzana (przynajmniej na przejściu dla pieszych) dla ułatwienia właczania się do ruchu w Krakowską.
ebi
2014-09-05 13:13:09
Ilość znaków drogowych w rejonie skrzyżowań świadczy o stanie umysłu projektanta. Przyszło mi na myśl, że część wynagrodzenia projektanta powinno być zapłacone dopiero po upływie przynajmniej roku od realizacji inwestycji drogowej (gdy jest możliwość weryfikacji jakości projektu w praktyce), a na wysokośc wynagrodzenia projektanta powinny wpływać koszty inwestycji, koszty eksploatacji, a także ocena płynności i szybkości ruchu kołowego oraz ilość wypadków na zaprojektowanym odcinku drogi. Jestem pewny, że gdyby nie AUTOCAD projektantom nie chciałoby się w tuszu na kalce wyciągać tylu wysepek, pasów, barierek, znaków i innych bzdetów. Drogi byłyby proste i prowadziłyby do celu - tak jak to było u Rzymian. U nas podstawowy cel drogi, jakim jest sprawne przemieszczenie się z miejsca na miejsce, postawiony został na miejscu bardzo odległym. Pierwszeństwo mają: bezpieczeństwo pieszych, rozrywka cyklistów, minimalizacja hałsu i zanieczyszczeń, interesy właścicieli okolicznych posesji, właścieciele sieci wodnych, kanalizacyjnych oraz telekomunikacyjnych (skandaliczne studzienki na pasach jedni) i diabli wiedzą co jeszcze.
ebi
2014-09-05 13:49:20
5 km drogi z v=40km/g daje 8 minut. Ponieważ w kierunku Krakowa naliczyłem 82 znaki, oznacza to, że co 5,8 sekundy muszę spostrzec i zinterpretować jeden znak. A to nie wszystko - są jeszcze znaki poziome i sygnalizacja. No i oczywiście zagzakujący cykliści. Prawdziwy horror.
O_01
2014-09-05 15:15:15
@ebi - a skąd ty wziąłeś te 40 km/h? Mam nadzieję, że nie z zapisu na projekcie, że przyjęto prędkość projektową o wartości 40 km/h. Prędkość projektowa w żaden sposób nie jest przecież powiązana z prędkością dopuszczalną, czy też eksploatacyjną. Jest to tylko parametr projektowy, według którego dobiera się pozostałe parametry projektowania (łuki poziome i pionowe, pochylenia podłużne i poprzeczne, przechyłki i tym podobne). Powtarzam z całą mocą: to nie ma żadnego przęłożenia na prędkość w potocznym tego słowa rozumieniu (zaznaczyć jednak muszę, że - neistety - niedouczeni projektanci nie zawsze o tym wiedzą). I druga uwaga - liczba znaków pionowych to nie "widzi mi się" projektanta, ale wymóg prawny, wynikający z obowiązujących u nas przepisów. Niech no by spróbował o którymś z wymaganych przepisami znaków zapomnieć - zaraz wytknie mu to zarząd drogi, policja i zarządzajacy ruchem. A w razie jakiegoś wypadku, prokurator i tak zażąda dodatkowego ograniczenia prędkości. Taka ta nasza żałosna rzeczywistość...
Rowerowe-Bielsko.PL
2014-09-05 19:52:26
@O_01: oczywiście najlepiej drogi rowerowe robić tam gdzie ruch jest znikomy. I właśnie dzięki takiemu myśleniu infrastruktura rowerowa w mieście wygląda jak wygląda - czyli prawie jej nie ma. Drogi rowerowe powinny być właśnie wzdłuż ruchliwych dróg!!!! _____________ @maras49: oczywiście trudno zrobić DDR, czyli typowy NIEDASIZM. Lepiej, żeby rowerzyści jechali ulicą i blokowali ruch i byli narażeni na potrącenie. Miejsca jest dość aby zrobić 2m wydzieloną DDR. Koledze proponuje zatrudnić się w MZD - kariera pewna.
O_01
2014-09-06 06:35:25
@RoweroweBielsko.PL - życzę miłego spalinowego smrodku. Ja tam wolę trasy równoległe do głównych, a za to spokojne i widokowe. Nie dość, że załatwiają obsługę pożądanego kierunku jazdy, to jeszcze są bezpieczne i dają estetyczne przeżycia.
Rowerowe-Bielsko.PL
2014-09-06 08:49:20
@0_01: W takim razie trzeba będzie zlikwidować DDR wzdłuż partyzantów, bystrzańskiej, komorowskiego i andersa, bo smrodek nie wpływa pozytywnie na jazdę rowerem...
inwestycje
2014-09-06 17:18:51
U wielu osób pokutuje niestety myślenie, że rower jest tylko urządzeniem rekreacyjnym. A to nie jest prawda - rower to także równoprawny środek transportu (np. trasa praca dom). W takich przypadkach nieistotne są aspekty wizualne ścieżki, lecz liczba mieszkańców, jaką może ona obsługiwać, jej dostępność, długość itp. Jakie korzyści ze ścieżki przy Lipnickiej, miałyby osoby mieszkające przy Krakowskiej, chcące dojechać do pracy do centrum miasta? Tak na marginesie, jakoś przy niedawno przebudowywanej Lipnickiej ścieżki też nie dostrzegłem...
O_01
2014-09-07 10:29:15
A jaką korzyść mieliby mieszkańcy Lipnickiej z drogi dla rowerów na Krakowskiej??? Rower jest świetnym środkiem transportu na każdą okazję, jeśli jednak ma się do wyboru dwie trasy prowadzące w tym samym kierunku (jak np. Krakowska i Lipnicka), to ja wybieram te, na której jest mniejsze natężenie ruchu samochodów (niezależnie, czy wybudowano drogi dla rowerów, czy też nie). Jeśli zaś walory widokowe są dodatkowym handikapem - to tym lepiej. Takie są zasady projektowania tras rowerowych - szkoda, że nasi bielscy włodarze nie za bardzo je znają, albo nimi się przejmują. Oczywiście inaczej traktować należy komunikację rowerową w centrum miasta, a inaczej na jego obrzeżach. Załóżmy jednak, że w centrum byłyby techniczne możliwości poprowadzenia trasy rowerowej od dworców (PKP, PKS) w kierunku południowym, to zawsze wolałbym taką trasę na linii ul. Mickiewicza, aniżeli na linii ul. 3 Maja. Trasy ruchu rowerowego nie zawsze muszą się pokrywać z trasami ruchu samochodowego, choć uniknąć tego nie da się w każdym przypadku. Rowerzystom należy jednak oferować trasy alternatywne, pozbawione "atrakcji spalinowych".
maras49
2014-09-07 11:32:59
@rowerowe.bielsko - to ja proponuję młodemu koledze zatrudnić się w MZD - ścieżki rowerowe na pewno powstaną. Osobiście nigdy nie byłem im przeciwny! A w MZD jest okazja bo, jak słyszałem nawet w UM chcą głowy dyrektora. A ja już dla pracy jestem out off . Wystarczy, w XXI w. pracowałem już poza BB. Pozdrawiam.
O_01
2014-09-07 12:03:39
Słusznie! Niech młodzi próbują szturmować zatwardziałe struktury miejskie w B-B. W sam raz okazja dla rowerowego Bielska. Może byłaby to okazja do podszkolenia się nieco? A już na pewno do uporzadkowania spraw rowerowych w naszym mieście...
Rowerowe-Bielsko.PL
2014-09-07 12:16:42
@O_01: Kolego nie myl pojęć. Trasa rowerowa, czy też szlak rowerowy, a droga rowerowa pełniąca rolę komunikacyjną to jednak dwie różne sprawy. Czasem się oczywiście pokrywają, ja jednak mam na myśli DDR w aspekcie komunikacji rowerowej. Gdyby np. w Warszawie budowali DDR w uwzględnieniem smrodku spalin to nie mieliby żadnych, a buduje się ich sporo w centrum. Też wolę jechać rowerem po obrzeżach, ale w momencie gdy uruchamia się miejską wypożyczalnię rowerów to sam przyznasz, że coś tu jest chyba nie tak. Co innego remont nawierzchni ulicy, a co innego przebudowa drogi zapewne wraz z podbudową itd. wtedy jest okazja aby zrobić drobne korekty przebiegu ulicy, aby np. zmieścić DDR. No ale to trzeba chcieć! __________________________________________ @maras49: patrząc na to co do tej pory MZD nabudowało jeśli chodzi DDR to dyrektor powinien już dawno polecieć, a wraz z nim parę osób z nadzoru budowlanego.
maras49
2014-09-07 18:12:02
@ rowerowe... - otóż to - w MZD było błędne to, że sami nadzorowali swoje inwestycje. Teraz już nie. Myślę o inwestycjach dotowanych spoza budżetu. Zgodnie z FIDIC - inspektor nadzoru powinien sprawdzać zgodność z dokumentacją projektową i koniec kropka. Finanse ustala przetarg a więc wiadomo za ile. I to bez późniejszych zmian (poza nieprzewidzianymi sytuacjami - które również definiuje FIDIC). Mógłbym napisać więcej, ale nie o to chodzi. Co to jest FIDIC - patrz net). Myślę, że jest ogólny plan budowy ścieżek rowerowych (nie w MZD), ale czy jest nastawiony na dojazd do pracy/szkoły/instytucji, czy bardziej rekreacyjnie nie mam pojęcia. Pozdrawiam.
O_01
2014-09-08 07:12:51
@rowerowy - nie ucz ojca dzieci robić... Niejeden szlak rowerowy, niejedną DDR mam w dorobku jako projektant. Oczywiście tam, gdzie są sprzyjające klimaty, nie u nas, niestety ( ostatnio ponad 22 km w Gminie Branice - połączone z DDR w Czechach)... U nas (mam na myśli tzw. miasto, czyli dokładniej MZD) jakakolwiek spójna koncepcja tras rowerowych nie istnieje. Koncepcja, która uwzględniałaby potrzeby wszystkich uczestników ruchu rowerowego - zarówno ruchu rekreacyjnego, krajoznawczego, jak i tego, który ty nazywasz "komunikacyjnym". Zauważ, że wziąłem w cudzysłów, jako że każdy rodzaj tego ruchu, to komunikacja. U nas istnieje zasada: budujemy lub remontujemy ulicę, to jeśli się da, projektant powinien wepchać ścieżkę rowerową. A że nie będzie ona elementem większej całości, że nie będzie elementem spójnego układu komunikacyjnego - to trudno. Będzie odfajkowane! Oczywiście nieco przesadzam, ale ogólnie tak to wygląda.
Rowerowe-Bielsko.PL
2014-09-08 09:30:23
@O_01: Cieszę się, że kolega taki obeznany w temacie - tylko czy ta wiedza przełożyła się kiedyś realnie na którąś z naszych DDR? Co do polityki miasta + MZD w kwestii dróg to już sam zdążyłem wydedukować jak to wygląda. Lecimy na ilość. Jakość, spójność, kto by się tym przejmował - ważne że statystyki rosną i "coś" robimy. Najbardziej rozwaliło mnie stwierdzenie jednego z panów z MZD odnośnie ostatnio oddanego 300 metrowego odcinka DDR, że jego połączenie z DDR wzdłuż Łagodnej przez koszty będzie mało realne. Normalnie ręce opadają. Żeby skruszyć ten zatwardziały beton urzędniczy to trzeba by lasek dynamitu użyć.
O_01
2014-09-08 09:46:14
Realnie? A jakże! Widzisz, jestem projektantem i z tego żyję. Realizuję to, co ktoś zechce mi zlecić do wykonania. Raz odmówiłem projektowania DDR według idiotycznych założeń MZD - wyrażając swoją na ten temat opinię. Potem już nikt z "miasta" nie zechciał mi czegokolwiek zlecać.
Rowerowe-Bielsko.PL
2014-09-08 10:38:39
@O_01: Skoro kolega nie maczał palców w żadnej z bielskich DDR i jeszcze odmówił MZD to zasługuje u mnie na pełen szacunek :) Pozdrawiam.
100% BB
2014-09-08 13:02:46
Dobrze a co z ulicą Polną? Jak wiadomo ta droga nie nadaje sie dzisiaj do zwiekszonego ruchu samochodowego, a niestety będzie tak, że remont Krakowskiej niejako wymusi objazdy tak więc trzeba zakładać, że częśc kierowców wybierze przejazd Lipnicka-Polna stąd pytanie czy sa plany modernizacji, poszerzenia drogi od okolic Kościoła w Lipniku, aż do ul.Krakowskiej? Tak wogóle ostatnie 10-15 lat zaznaczył sie wzrostem natężenia ruchu na tej drodze, do tego od kilku lat kursuje tam autobus MZK i jasno widać ze miejsca na płynny przejazd w obie strony jest zbyt mało, a tutaj jeszcze musimy uznać pieszych którzy się tam poruszają ( brak chodnika ), tak do posesji, autobusu czy w celach rekreacyjnych.
maras49
2014-09-08 17:37:53
@100%BB - wg http://inwestycje.onuse.pl/studium.jpg - przebieg nowego odcinka ul. Polnej - pod kościołem częściowo rozwiązałby problem przedstawiony przez Pana plus oczywiście jako tak modernizacja nawierzchni całego przebiegu. Czy jednak do kosztów przebudowy Krakowskiej można włączyć koszt wybudowania tego odcinka? - o tym nie jestem przekonany. Pozdrawiam.
MadMen
2014-09-09 11:12:21
@wapienica - Cieszyńska i Międzyrzecka od 1 stycznia 2015 r. będą już drogą wojewódzką (sierpniowa sesja RM to potwierdza)
inwestycje
2014-09-09 19:19:30
@MadMen - część Al. Andersa (od Hulanki do Partyzantów) również stanie się drogą wojewódzką
O_01
2014-09-09 19:21:54
@Rowerowe - a tak z ciekawości: czy ktoś zbadał jakie jest zainteresowanie wyznaczonymi w naszym mieście szlakami rowerowymi? Ile osób nimi przejeżdża np. w ciągu tygodnia, czy miesiąca? Po takim np. niebieskim (pętla wokół B-B), czy żółtym (pętla wokół Hałcnowa) lub zielonym (od ratusza na Trzy Lipki)? Czy warta skórka za wyprawkę? Czy nie jest to sztuka dla sztuki?
Rowerowe-Bielsko.PL
2014-09-09 23:18:11
@O_01: pytanie raczej należałoby skierować do pomysłodawców, czyli BTC. Osobiście jeszcze nie udało mi się spotkać rowerzystów na niebieskim szlaku wokół Bielska na odcinku położonym na północ od miasta (Kozy,Pisarzowice,Mazańcowice itd), a cała pętlę pokonałem kilkanaście razy od czasu jak jest wytyczona (daje wycisk ;) ). Akurat ten szlak oraz czerwony Czechowice-Bielsko-Glinka (często korzystam) uważam za kawał dobrej roboty. Nie rozumiem tylko pętli hałcnowskiej - to akurat uważam za sztukę dla sztuki. Lepiej byłoby zrobić szlak rowerowy Bielsko-Hałnców i np. dalej po ogrodach wilamowickich.
O_01
2014-09-10 07:11:32
@Rowerowe - i tu się zgadzamy. Podobne zdanie mam na temat szlaków rowerowych na terenach przygranicznych (nawet w Gminie Jasienica), które reklamowane są jako te, którymi do Wiednia nawet dojechać można. Oceniam je jako byłą doskonałą okazję do zgarnięcia funduszy europejskich - nieważne na jaki cel, byle dało się zarobić...
mieszkaniecKrakowskiej
2014-09-10 12:24:45
@Inwestycje. Pytanie odnośnie objazdów... Plany planami a co będzie w trakcie inwestycji z objazdami? wiadomo już którędy będą prowadzone objazdy? Szczególnie jeśli chodzi o objazdy ulicy Krakowskiej? jaka będzie alternatywa? którędy? ulicą Lipnicką? ulicą Polną?
inwestycje
2014-09-10 20:11:00
@mieszkaniecKrakowskiej: niestety nie wiem, jak poprowadzone będą objazdy
maras49
2014-09-11 08:48:34
Ad. ww. - MZD jako firma pracująca dla miasta , czyli dla mieszkańców winna w materiałach przetargowych uwzględnić sugestie w sprawie objazdów. Firma, która realizuje zadanie ustawia objazdy wyłącznie pod swoja technologię – a inwestor ślepo to akceptuje. Rzadko jest to tak zrobione, by zminimalizować uciążliwości. pozdrawiam.
Matrix
2014-09-14 10:28:15
Wybory idą - przetarg na remont Wapienickiej!
inwestycje
2014-09-14 19:23:50
@Matrix: jedynie kilkudziesięciu metrów ulicy Wapienickiej...
Matrix
2014-09-15 22:28:16
Masz racje @Inwestycje ale najbardziej rozwalony odcinek tej ulicy będzie naprawiony, bo od straży do skrzyżowania z Cieszyńską już nie jest w miarę w porządku. Tylko jeszcze żeby tak Antyczną wyremontować.
Matrix
2014-09-15 22:29:29
Miało być w miarę w porządku:)
inwestycje
2014-09-15 22:48:35
@Matrix: Antyczna wymagałaby na pewno poważniejszej przebudowy, a nie tylko remontu; koniecznie musiałyby powstać tam chodniki i ścieżka rowerowa
Matrix
2014-09-16 17:42:16
Jeżeli ma być ścieżka rowerowa taka jakie są w naszym mieście to ja dziękuje za takie ścieżki. To już wolę sam remont drogi bez ścieżki. Absurdem jest wytyczanie ścieżki rowerowej na chodniku, zamiast wytaczać ja na równi z jezdnią dla samochodów np. ulica Szarotki. Wtedy ruch pieszych jest oddzielony od ruchu rowerzystów. Niestety nasi włodarze nie znają się na budowie dróg!
Matrix
2014-09-16 17:50:47
Miasto podjęło uchwałę o zmianie przebiegu DW 942. Droga DW 942 pobiegnie ulicami: Andersa, Cieszyńska, Międzyrzecka. Natomiast stary przebieg DW 942 przez centrum będzie drogą powiatową. Artykuł w magazynie samorządowym.
O_01
2014-09-16 19:32:13
Na Szarotki nie ma ścieżki rowerowej! Tam są pasy ruchu dla rowerzystów! Swoją drogą, zarządzający ruchem w tym mieście parę lat temu nie zgodził się na podobne rozwiązanie na ul. Żywieckiej (końcowy odcinek za obwodnicą) - uzasadniając to potencjalnym wzrostem zagrożeniem bezpieczeństwa rowerzystów...
inwestycje
2014-09-16 21:24:57
@Matrix: decyzje takie najpierw podjął Sejmik Województwa Śląskiego (kategorie dróg zostaną zmienione 1 stycznia 2015) - pisaliśmy o tym już w komentarzach
Matrix
2014-09-17 15:36:15
@O_01 masz racje że to nie ścieżka na Szarotki tylko droga rowerowa. A pro po wytyczenia takich dróg rowerowych, wszytko się da. W Anglii się da, w Holandii się da tylko w u nas się nie da. Kolejny bubel w tym mieście to słynne stojaki Allegro na placu Wojska Polskiego, co z tego że są, jak nie można do nich legalnie dojechać na rowerze!!!!!
Matrix
2014-09-17 15:39:32
@Inwestycje dawno nie czytałem bloga albo może przegapiłem ten wątek ze zmianą numeracji dróg. A pro po właśnie Cieszyńskiej czy już wiadomo kiedy mogła by się zacząć przebudowa tej drogi????
inwestycje
2014-09-17 19:53:07
@Matrix: najwcześniej w 2016; to również najbardziej realna data rozpoczęcia robót
inwestycje
2014-09-27 12:32:00
Mimo pierwotnych planów, przebudowa ciągu ulic Międzyrzeckiej i Cieszyńskiej nie znalazła się w podpisanym przez Zarząd Województwa Śląskiego i Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju Kontrakcie Terytorialnym. Przebudowa ulic Krakowskiej i Żywieckiej znalazła się na liście przedsięwzięć warunkowych (rezerwowych).
Matrix
2014-09-28 12:22:22
Czyli ma się rozumieć, że Cieszyńska powstanie tylko z pieniędzy miasta?
dobrze wam tak
2014-09-28 15:26:11
ojejku pieniazkow nie bedzie na drogi, co ten biedny krywulcik i walus teraz zrobia? a tu kampania wyborcza sie zbliza...
inwestycje
2014-09-28 19:38:43
@Matrix: nie ma możliwości, aby ta droga powstała tylko i wyłącznie ze środków miejskich; miasto najprawdopodobniej będzie musiało się starać się o pieniądze na drodze konkursowej przy rozdziale pieniędzy z nowego Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Śląskiego; tak w ogóle w podpisanym Kontrakcie Terytorialnym bardzo mało Bielska-Białej, bardzo mało...
inwestycje
2014-09-28 20:20:05
Na Żywiecką i Krakowską miasto też będzie musiało się starać o pieniądze w konkursie.
Matrix
2014-09-28 20:36:46
Stać nas stać, jak budujemy stadion za 120 mln to jak miasta nie stać?
inwestycje
2014-09-28 21:01:37
@Matrix: Stać miasto na inwestycję wartą 250 mln zł??? Chyba, że zamkniemy wszystkie szkoły, szpitale i wstrzymamy pomoc socjalną i dodatkowo Ministerstwo Finansów zniesie limity zadłużenia dla samorządów...
Matrix
2014-09-28 22:39:39
Jakoś przy budowie stadionu nie zamknięto szkół i szpitali, a jest to połowa kwoty budowy Cieszyńskiej!
inwestycje
2014-09-28 22:54:37
@Matrix: no właśnie, TYLKO połowa / od momentu rozpoczęcia budowy stadionu, miasta nie stać nawet na wystartowanie z kolejnymi etapami rozbudowy dróg (np. Sobieskiego, Sempołowskiej) / budżet na inne, pozastadionowe inwestycje skurczył się drastycznie, przy dwukrotności - nie będzie go w ogóle / przy takim wydatku z budżetu od razu miasto przekroczyłoby limity zadłużenia (a tym samym nie byłoby w stanie przeprowadzać żadnych innych inwestycji, w tym tych dofinansowywanych z UE)
Matrix
2014-09-29 15:21:28
Z tym, że nas stać to troche ironizuje ale 250 mln będzie wyrzucone w błoto. Wystarczy przebudować Międzyrzecką i centrum Wapienicy, które generuje największe korki. Druga strona medalu to, że wiekszość z motoryzowanych to ludzie jadący do pracy z okolic. Brak komunkacji w postaci np. likwidacji Pks-u Cieszyn i zawieszenie pociągów na linii Bielsko-Cieszyn doprowadza do tego co dzieje się na Cieszyńskiej. Zamiast propagować transport publiczny wyburzymy kolejne dzielnice pod 4 pasy ruchu i las ekranów akustycznych.Za 250 mln z innymi gminami mamy wlasna kolej dojazdową połączona z Pksem Bielsko i Mzk, plus wspólny bilet. Ale my wolimy przebudować ulice na na "autostrady" i dawać pozwolemie na wiēkszą ilość samochodów. Kolejny poroniony pomysł to modernizacja Warszawskiej, niech wiecej aut wiedzie do centrum, najlepiej wyburzmy jeszcze zamek i poczte, żeby zrobić 6 pasów za super pieniądze wspaniałej Unii...
inwestycje
2014-09-29 18:46:22
@Matrix: w 100% zgadzam się z Twoim komentarzem!
inwestycje
2014-09-29 18:51:32
Zapowiadają się 4 kolejne stracone lata dla Bielska-Białej.
maras49
2014-09-30 10:55:09
Co przyniosą unijne pieniądze. Otóż chęć budowy tego co u nas jest jak się ogólnie mówi - słabe, czyli - drogi. Czy kiedykolwiek dawniej mówiło się, że mamy słabą kolej albo pks - nie - zawsze się psy wieszało na drogach. Skoro pojawia się możliwość pozyskania kasy z unii to dlaczego nie budować dróg. Przecież i tak koleją na krótkie odległości nie pojedziesz bo się przewoźnikowi nie opłaca. A pks - po co jak są inne pojazdy i prywatne busy. Po co się wysilać skoro sugestia budowy dróg jest na tacy! Euroentuzjastów drogowych ci u nas dosyć. Trochę może skrajnie podany pogląd, ale coś w tym musi być, że tak a nie inaczej jest.
kpn
2014-09-30 11:07:23
Coś mi się wydaje że desydenci przy planowaniu zadań kolejnej "pięciolatki" (określenie z przeszłości) brali pod uwagę populizm przed wyborami bardziej niż realność ich wykonania. Głównemu reżyserowi polityki w mieście chyba nie specjalnie zależy, wszak prawa emerytalne nabył już 8 lat temu a zgromadzony kapitał będzie mu trudno wydać za życia.
sasa
2014-10-01 11:44:37
Krakowska do przebudowy. To cały ruch pójdzie ulicą Polną? Kiedy przebudowa Polnej, ktoś wie?
Yanek
2014-10-02 10:47:10
@Matrix: ja też w 100% zgadzam się z Twoim komentarzem!
plastuś
2014-10-02 16:21:41
Krakowskiej i Żywieckiej nie ma nawet na liście rezerwowej kontraktów terytorialnych województwa śląskiego z rządem na lata 2014-2023. Projekt do kosza.
inwestycje
2014-10-02 19:15:17
@plastuś: jest na liście rezerwowej, tyle, że bardzo enigmatycznie opisany / a tak na marginesie - to, że czegoś nie ma w Kontrakcie Terytorialnym nie oznacza, że dany projekt nie otrzyma dofinansowania z UE
inwestycje
2014-10-02 22:00:33
@plastuś: Kronika Beskidzka nie jest najlepszym źródłem wiarygodnej wiedzy... Znalazłem również inne niedorzeczności w tym krótkim artykule na temat Kontraktu Terytorialnego w dzisiejszej KB...
Maxior
2015-07-07 14:21:14
Sorry że nie na temat, ale nie mogę znaleźć żadnych informacji, czy istnieją jakieś plany na przebudowę ulicy Krańcowej? Jeżdżę tamtędy niemal codziennie bo to najkrótsza droga z lipnika do komorowic i widzę że ruch się zwiększa a droga jest w tragiczny stanie.

Informacje:


inwestycje, Bielsko-Biała, drogi, budowa, przebudowa, przetarg, kamienice, zabytki, wiadukt, obwodnica, s69, s-69, s1, s-1, estakada, rondo, projekt, rewitalizacja, remont, projekt, plan, schemat, przebieg, mapa, rozbudowa, stadion

Archiwum:


2017
» kwiecień (1)
» marzec (4)
» luty (2)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» wrzesień (1)
» czerwiec (2)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» luty (2)

2015
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (4)
» sierpień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (2)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (1)
» styczeń (1)

2014
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (1)
» wrzesień (2)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (4)
» styczeń (3)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (1)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (4)
» maj (2)
» kwiecień (1)
» marzec (3)
» luty (1)
» styczeń (2)

2012
» grudzień (1)
» październik (1)
» wrzesień (1)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (7)
» luty (3)
» styczeń (2)

2011
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (2)
» wrzesień (2)
» sierpień (8)
» lipiec (1)
» czerwiec (5)
» maj (5)
» kwiecień (7)
» marzec (4)
» luty (7)
» styczeń (3)

2010
» grudzień (2)
» listopad (14)
» październik (7)
» wrzesień (8)
» sierpień (10)
» lipiec (5)
» czerwiec (21)
» maj (13)
» kwiecień (3)

Ostatnie komentarze


[]
@Zadowolony O to chodzi, żeby jak najmniej ludzi jeździło samochodami na Szeroką i Czołgistów, a nie...
[Rob]
@mifal No właśnie ładnie to wygląda ale problemem tam jest nadmierna ilość pojazdów do ilości miejsc...
[maras49]
@zadowolony - zobaczysz jak te pseudo trawniki przyuliczne zazielenią się ale kolorem parkujących samochodów na...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 2021232
Newsów: 247
Komentarzy: 5008
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Inwestycje w Bielsku-Białej, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała