inwestycje.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
inwestycje.blog.bielsko.pl/rss
strona główna - inwestycje.blog.bielsko.pl
Archiwum newsów - sierpień 2011


W związku z jutrzejszą inauguracją roku szkolnego warto pochylić się nad inwestycjami w bielską edukację i oświatę. Zacznijmy od najświeższej wiadomości dotyczącej budowy nowej szkoły sportowej w Cygańskim Lesie. Nowo powstający gmach przy ul. Startowej (naprzeciwko basenu Start) pomieści docelowo gimnazjum i liceum sportowe. Wykonawcą tej inwestycji jest Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Publicznego S.A. Budowa już jest w toku, natomiast dopiero jutro nastąpi oficjalne podpisanie umowy.

Oprócz powyższego przedsięwzięcia warto przypomnieć o kończącej się już budowie Gimnazjum nr 15 w Wapienicy. Obok budynku dydaktycznego budowana jest nowa sala gimnastyczna skomunikowana ze szkołą łącznikiem. Powstaje także nowe boisko i bieżnia ze sztuczną nawierzchnią. Zakończenie wszystkich prac wstępnie zaplanowane jest na 15 września. Później obiekt będzie musiał przejść niezbędne odbiory. Jeżeli nie wystąpią żadne problemy, pierwsze zajęcia lekcyjne w nowym gimnazjum mają się odbyć końcem tego roku. Wykonawcą obiektu jest Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych BESKID nr II z Bielska-Białej. Łączne nakłady finansowe na tę inwestycję wyniosą 11 329 000 zł.

Parę miesięcy temu, w kwietniu oddano do użytku nową salę gimnastyczną przy Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Piłsudskiego. Sala gimnastyczna połączona jest przewiązką - holem wejściowym, z budynkiem szkoły. Realizacja projektu rozpoczęła się w marcu 2010 r. po zawarciu umowy z wykonawcą - Zakładem Robót Inżynieryjnych WODPOL sp. z o.o. z Żywca i trwała 11 miesięcy. Umowę o dofinansowanie z Instytucją Zarządzającą RPO WSL podpisano w dniu 27 lipca 2009 r. Całkowita wartość projektu wyniosła 3 972 401 zł, inwestycja w 85% została sfinansowana ze środków unijnych.

Akademia Techniczno-Humanistyczna również rozwija swoją bazę. Trwa budowa gmachu dla Wydziału Nauk o Materiałach i Środowisku na Błoniach. Prace rozpoczęły się w maju 2010. To dawny budynek, w którym przed laty mieściła się wojskowa stołówka. Roboty rozpoczęto od wyburzenia części starego budynku. Zakończenie prac przewidywane jest na rok 2012. Całość budowy ma pochłonąć ponad 13 602 530 zł, z czego 85% środków pochodzi z Unii Europejskiej.

Zgodnie z planem zagospodarowania przyjętym w zeszłym roku przez Senat uczelni, kampus na Błoniach ulegnie znacznej rozbudowie. Zakłada on, że cała uczelnia będzie mieścić się w jednym miejscu. Powstały w ostatnich latach największy budynek L pozostanie reprezentacyjnym gmachem, wokół którego w dużej mierze będzie się koncentrować życie uczelni. Następnie do dwóch adaptowanych przed laty powojskowych budynków (gdzie są dzisiaj pomieszczenia administracyjne i dydaktyczne) zostaną dobudowane dwa kolejne budynki. W nich będą działać wydziały budowy maszyn oraz zarządzania i informatyki. Bliżej ul. Szerokiej, obok siebie, staną dwa kolejne obiekty. Jeden będzie nowoczesną siedzibą wydziału nauk o zdrowiu, a do drugiego zostanie przeniesiony rektorat. Pomiędzy nimi powstanie szklana przewiązka, która będzie eleganckim, reprezentacyjnym wejściem na uczelnię. Poniżej powojskowych budynków, w miejscu istniejącej sali gimnastycznej, akademia zamierza zbudować kompleks rekreacyjno-sportowy. Znajdą się w nim m.in. hala sportowa z widownią, klub fitness i prawdopodobnie również pływalnia. Łącznie w kampusie przybędzie pięć dużych budynków i dwa mniejsze (mieszczące laboratoria). Architekci z pracowni Jarosława Szlagóra, kreśląc nowy kształt kampusu akademickiego na Błoniach, zadbali o to, aby stare budynki wpasowały się w otoczenie nowych budowli. Po adaptacji, m.in. dachów i fasad, całość będzie miała jednorodną architekturę, odpowiadającą podgórskiemu charakterowi okolicy. Budynki zostaną ze sobą połączone łącznikami. Powstaną też parkingi dla 600 samochodów, które będą wkomponowane w zieleń i miejsca na odpoczynek. Jeden z parkingów będzie podziemny. Nowe inwestycje pochłoną ok. 50 mln zł.

Warto wspomnieć również, że na ukończeniu są prace związane z modernizacją budynków Bielskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego. O tej inwestycji pisałem już wcześniej (zobacz).

Nowy budynek BTS Rekord:

Gimnazjum nr 15 w Wapienicy:

Sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej nr 9:

Wydział Nauk o Materiałach i Środowisku ATH:

Kampus ATH:

Tekst akapitu traktującego o rozbudowie kampusu ATH na Błoniach w przeważającej części pochodzi z artykułu Marcina Czyżewskiego "Kampus na Błoniach zmieni się nie do poznania" zamieszczonego w Gazecie Wyborczej 8 grudnia 2010.

pozostałe źródła: własne / Urząd Miasta / ATH / BTS Rekord

2011-08-31 | Dodaj komentarz
patryk jurzak
2011-08-31 22:54:08
Zdjęcia z budowy gimnazjum (od września 2010r.) znajdziecie na mojej stronie www.jurzak-foto.pl w zakładce inwestycje. Pozdrawiam ;-)
investor
2011-09-01 09:17:22
Piękny kampus. Szkoda, że w moich czasach nie było takich. Wypada jednak zauważyć, że z chwilą poszerzenia ATH o kolejne wydziały i przekształcenia w uniwersytet, nawet te inwestycje okażą się zbyt małe i trzeba będzie budować następne gmachy. Pytanie gdzie? Na błoniach?
bibisi
2011-09-01 13:50:12
No chyba na błoniach. Można by wojsko przeprosić by przenieśli się dalej i tam budować w stronę Koziej góry.
Pozdro
2016-11-03 13:01:22
www.rowerowe-bielsko.pl
Pozdro
2016-11-03 13:02:00
www.rowerowe-bielsko.pl

Wczoraj Urząd Miejski ogłosił zwycięzcę przetargu na budowę stadionu miejskiego w Bielsku-Białej. Dwie najtańsze oferty (w kolejności: ABM Solid S.A. oraz KPBP Budus S.A.) zostały odrzucone, jako niespełniające warunków udziału w postępowaniu. Wybrano ofertę Bielskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego S.A., które spełnia wszystkie warunki przetargowe i po odrzuceniu dwóch pozostałych ofert złożyło najkorzystniejszą cenę. Różnica między najtańszą ofertą a propozycją zwycięskiej firmy to ok. 6,5 mln zł. Warto przypomnieć, że stadion nie posiada pozwolenia na budowę (czytaj więcej).

Uzasadnienie wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w sprawie unieważnienia pozwolenia na budowę: (zobacz).

Zestawienie ofert cenowych: (zobacz).

Projekty i wizualizacje stadionu: (zobacz).

2011-08-30 | Dodaj komentarz
Ppp
2011-08-30 13:39:09
Spoko, ale pewnie będą protesty :/ Wie ktoś jak to teraz wszystko będzie wyglądać w związku z brakiem pozwolenia na budowę?
Axel
2011-08-30 14:45:18
w Prawie zamówień publicznych nie ma już od dłuższego czasu czegoś takiego jak "protesty". Firmy mogą jedynie składać odwołania do KIO lub wchodzić potem na drogę sądową.
Filip
2011-08-30 15:02:02
Liczyłem na odrzucenie ABM Solid i liczyłem na wygraną Budus (stadion Carcovii). Niech już będzie BPBP ale mają go dobrze zrobić!
von Bielitz
2011-08-30 15:20:32
Przemysłówka to sprawdzona firma. No i nasza, bielszczanie będą mieli pracę! Gratuluje BPBP i trzymam kciuki. Teraz tylko pozwolenie...
Matrix
2011-08-30 15:34:39
Bpbp - najlepsza i najbardziej rzetelna firma, budowlana. Wszystko ma na miejscu, więc jak tylko będzie prawomocne pozwolenie na budowę - szybko zaczną.
inwestycje
2011-08-30 15:42:40
bez przesady z ta rzetelnoscia i najlepsza firma - BPBP nie umywa sie do takich firm jak Strabag, Skanska, Budimex, Polimex-Mostostal
inwestycje
2011-08-30 15:44:32
@von Bielitz - sprawdzona m.in. w przeciekajacym dachu Hali wielofunkcyjnej i Gemini Parku; BPBP ma zerowe doswiadczenie przy budowie stadionow; przy wyborze innej firmy bielszczanie mieliby praktycznie tyle samo pracy - kazda firma bierze lokalnych podwykonawcow
gregof
2011-08-30 16:07:46
Patrząc na galerię zrealizowanych inwestycji przez bpbp oraz abmsolid (najtańsza oferta) można odnieść wrażenie, że abm realizowało bardziej ambitne projekty, w stosunku do naszej rodzimej firmy. Tak niewiele brakowało, żeby wygral polimex..to już byłaby ekstraklasa...przynajmniej na budowie ;-)
Matrix
2011-08-30 16:40:57
Każdy coś zepsuł, nie powiedział bym, że Budimex jest rzetelną firmą, kilka wpadek miał i to dużych, natomiast BPBP jak na swoją wielkośc jest niezłą firmą.
Matrix
2011-08-30 16:44:58
Budimex - niedokończony terminal 2 Okęcia, Sfera, która jest jednym wielkim bublem(naparawa dylatacji parkingu i nie tylko kto tam pracuje wie o co chodzi) oraz największa wpadka czyli najdroższa droga w Polsce czyli bubel S8 w Warszawie.Można by było wymieniac, na różne firmy ale o to w tym chodzi.
Matrix
2011-08-30 16:50:57
Może w stadionach BPBP nie ma doświadczenia, ale buduje o wiele większe budowle niż nasza pipidówka zwana stadionem, do wybudowania takiego stadionu nie trzeba nie wiadomo jakiego doświadczenie. To nie PGE Arena!!!! Nie przy takich projektach w Polsce i w Czechach dawali rade.
bielszczanin
2011-08-30 23:07:38
zawsze byłem za stadionem, ale teraz wydaje mi się, że powinniśmy wybudować kameralny stadionik na obrzeżach gdzieś na 6-8 tysięcy (to w szczególności wystarczy, patrząc na frekwencję) z dobrą infrastrukturą parkingi budynki itp. (choćby obok wilofunkcyjnej hali)
investor
2011-08-31 09:33:38
ALA KANT !!! Śmieją się wszystkim w żywe oczy. No tak, ale to w końcu ponad 6 mln - jest się czym dzielić. Odwołanie mają pewne, chyba że to jest zmowa.
inwestycje
2011-08-31 12:59:28
Urząd Miejski nie będzie składał skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego, co oznacza, że cała procedura uzyskania pozwolenia na budowę rozpoczyna się od nowa. Decyzję o przyznaniu pozwolenia na budowę podejmie Starosta Cieszyński.
inwestycje
2011-08-31 15:20:42
niezbyt mila informacja dla kibicow - http://sportslaski.pl/stadion-w-bielsku-bialej-zostanie-zamkniety-przez-wojewode,sport-slaski,30747,info.html
100% BB
2011-08-31 16:32:21
Stadion, musi być tak przygotowany aby uzyskał nie tylko licencję PZPN, ale i UEFA trzeba patrzec w przyszłość, a nie rozwiązywac sprawy w oparciu o czas teraźniejszy. Nie zdziwie sie jak beda odwołania, ale czas odwołań bedzie czasem, uzyskania powtórnego pozwolenia ze strony starostwa cieszyńskiego. Więc tak czy owak trzeba będzie poczekać!
Kibic
2011-09-01 09:27:20
Nie mogę słuchać ludzi, którzy teraz wypowiadają się nt. stadionu. Byłem jego zwolennikiem ale teraz to powinniśmy mieć stadion na 8 tys. Te osoby nigdy nie zrozumieją, że miasto poniosło już milionowe wydatki związane z przystosowaniem obecnego obiektu pod budowę nowego, który już jest zaprojektowany i wcale nie jest bublem jak ten w Kielcach ale posiada odpowiednie zaplecze pod trybunami. TAK ! JEST NOWOCZESNY ! Dwa: 15 tys x 20 zł za bilet = 300 000 zł na jeden mecz przychodu dla klubu i nie przekonuje mnie argument ze nie przyjdzie tyle ludzi, bo stadion nie jest na rok tylko będzie służył przez lata ! A za 20 lat w Bielsku może mieszkać więcej ludzi, więcej kibiców. Piłka nożna to ogromny biznes, który nawet w naszym mieście jest w stanie przyciągnąć pełne trybuny.
bibisi
2011-09-01 13:57:48
Taki stadion to nie tylko piłka nożna. Można na nim organizować inne imprezy jak RedBull, koncerty. Myśle że to by była niezła atrakcja nie tylko dla Bielszczan i w dodatku dochodowa sprawa. Może taniej by było wybudować wierną kopię tych 2 bloków z Rychlińskiego i przesiedlić mieszkańców. Stadion powinien być w sercu miasta, a nie gdzieś na peryferiach. PRzynajmniej czuć by było że coś się w mieście dzieje. Mieszkałem przy stadionie do krykieta w Londynie. Potrafili grać od 9 do 16 w sobotę. Fajna sprawa.
investor
2011-09-02 09:53:20
Nie mając ważnego pozwolenia na budowę miasto nie może zawrzeć skutecznej umowy z wykonawcą. Naruszyłoby wówczas dyscyplinę finansów publicznych. Ważność oferty można przdłużyć tylko raz bodaj na 30 dni. Wynia z tego, że po uzyskaniu nowego pozwolenia musi zostać zorganizowany nowy przetarg. Na oko potrwa to jeszcze przyajmniej dwa lata (do zawarcia umowy). Nastepne dwa lata na budowę. Możemy nie dożyć. A Krywult na pewno nie będzie już wtedy prezydentem. Nikomu więc nie będzie już zależało na stadionie i sprawa weżmie w łeb. Bielsko dziękuje lokatorom bloków przy Rychlińskiego.
Adamsky
2011-09-02 16:17:18
Niestety obawiam się, że i tak chyba guzik zbudują, a nie stadion! Niekończące się protesty i odwołania słane do najróżniejszych instancji przez grupkę moherowego dżihadu zablokuje budowę stadionu nawet na kilkanaście miesięcy lub nawet lat. PZPN dorzuca swoje 5 groszy chcąc zamknąć obecny stadion dla kibiców (wszystkich nie rozumiem bardzo czemu nie tylko dla gości skoro ochrona szarpała się z kibicami Korony). A wiadomo jak brak dopingu może wpłynąć na piłkarzy. Masakra, kłody pod nogi rzucane oraz nóż w plecy z oś. Grunwaldziego.
100% BB
2011-09-03 15:33:04
Pytanie, to po co miasto kupowało od likwidatora FSM WWR, stadion skoro brak nowoczesnej bazy sporotwej bedzie sie równał , z upadkiem zawodowej piłki nożnej w BB? Można było wszystko załatwić w pierwszej kadencji i nie przystępować do zakupu stadionu ( ukadzionego miastu i klubowi ), dzisiaj TSP działa coraz bardziej profesjonalnie, pomimo tylu problemów awansowało do klasy rozgrywkowej, do której zdaniem wielu, drużyny z BB, nie miały prawa wstępu. Teraz kiedy zaczynają sie spełniać i realizowac założone cele, miasto które pomaga, miałoby zatopić i zniszczyć to wszystko? To jest bez sensu! Prezydent miasta pan Krywult, powinien miec respekt nie tylko do UE, ale także musi wiedzieć, że taki organ jak Komisja licencyjna przy PZPN, może nam zabrać wszystko jeśli nie podejmiemy działań do jakich zobowiązała klub oraz władze miasta. Ze względu na brak logicznego zagospodarowania miasta w przeszłości, trzeba naprawiac błędy jednym z nich jest usunięcie tych ludzi w zamian za nowe lokale mieszklane. To daje rozwiazanie problemu w czasie teraźniejszym i raczej spokój od ludzi na wieki wieków. Nawet jeśli miasto wygra z ludźmi i postawi na swoim, to problem lokatorów sąsiadów może wrócić za każdym razem, kiedy beda prowadzone jakiekolwiek prace związane ze stadionem w przyszłości. Niestety kiedyś urzędnicy w miescie wydawali pozwolenia na budowę bez jakiejkolwiek logoiki, dzisiaj takie masto jak BB, musi za to płacić cenę jeśli chce być miejscem nowoczesnym. Dla BB, to nic nowego wykupy nieruchomości, zwłaszcza przy realizacji zadań drogowych. Ja już nie raz mówiłem, nie znam tych ludzi którzy mieszkają przy Rychlińskiego, ale na potrzeby rozwoju miasta nie tylko stadionu ale i przebudowy ulicy PCK, powinni tych ludzi przesiedlić. To tylko zależy od dobrej woli władz miasta. Nikt nie kazuje aby w jednym roku wysiedlić na raz te 2 budynki można to rozłożyć na etapy!
investor
2011-09-05 10:25:25
Wysiedlenie ludzi jest zasadniczo dobrym pomysłem i zlikwiduje doraźnie problem stadionu. Ale właściwie dlaczego miasto (czyli my) miałoby za to płacić? Każdy, kto zdecydował sie mieszkać w mieście narażony jest na hałas, zanieczyszczenie powietrza, korki i inne uciążliwości. Wszcyscy wiedzą że nie da się tego uniknąć i jeżeli ktoś nie może wytrzymać takich warunków ,przenosi się na przedmieścia. Miliony ludzi w Polsce robią to na własny koszt. Uciążliwości mieszkania w mieście są ceną za łatwy i wygodny dostęp do lekarzy, przedszkoli, szkół i uczelni, sklepów, usług, urzędów i instytucji, dóbr kultury, restauracji, obiektów sportowych (sic!) itp. oraz za dogodny transport. Przekłada sie to na lepszą jakość życia dla wszystkich w wielu dziedzinach, a w szczególności ułatwia i pobudza rozwój dzieci. Jakość życia jest na tyle lepsza, że wiele ludzi godzi się płacić tę cenę. Wielu z tych, którzy rzeprowadzili się na wieś lub przedmieście w ucieczce przed hałasem później tego żałuje. A poza tym, gdyby brac to na poważnie, to w zasadzie każdy, kto mieszka w pobliżu np. dworca kolejowego, bardziej ruchliwej ulicy lub fabryki, mógłby domagać się od miasta wybudowania mu nowej, bardziej komfortowej siedziby. Oczywiście niedaleko centrum z dobrą komunikacją w pobliżu szkoły, przychodni i sklepu. Dlatego wydaje mi się, że obstrukcja, jaką stwarzaja mieszkańcy bloków jest bezczelną próbą wykorzystania sytuacji dla osiągnięcia korzyści, czynioną z wyrachowaniem w sposób bezczelny. Zapłacąz a to wszyscy mieszkańcy miasta. Dlatego uważam, że powinniśmy przynajmniej dać odczuć tym ludziom, że jest to nie w porządku i że ich nie lubimy. Jaka to demokracja, gdy kilku warchołów decyduje o losach miasta? Przecież liczy sie chyba głos większości? Proponuję upublicznić nazwiska ludzi, którzy tam mieszkają i napiętnować ich przynajmniej na forum. Co na to kibice Podbeskidzia?
100% BB
2011-09-07 11:38:53
Mam pytanie do gospodarza bloga, czy wiadomo jak wygląda sprawa zakończonego przetargu? Firmę wyłoniono, ale ten fakt musi się uprawomocnić, o ile pamiętam chyba to do końca przyszłego tygodnia trzeba będzie jeszcze poczekać, czy wiadomo jak sytuacja wygląda na dzień dzisiejszy?
inwestycje
2011-09-07 19:20:28
@100% BB - od momentu wybrania najkorzystniejszej oferty niewybrani uczestnicy przetargu mogą składać odwołania, mają na to 15 dni; niestety nie wiem, czy ktoś takie odwołanie złożył, choć naturalnym wydaje się to, że firma ABM Solid będzie takowe składać
100% BB
2011-09-09 18:04:12
No ale widzisz @investor, ja nie wiem czy ty sie interesujesz tym sportem, czy oglądasz mecze, widzisz te stadony. Ja nie zauważyłem nigdy, żeby jakieś budynki były zlokalizowane np. na działce gdzie jest wybudowany stadion sportowy-piłkarski, a tak było w przypadku BB, trzy budynki które stoją już puste, ale to jest ewenement na skalę światową, żeby tak wydawać pozwolenia na budowę. Przyjdzie czas ( jak obecnie ) rozwoju, rozbudowy i trzeba dzisiaj płacić za błedy i krótkowzrocznośc urzędników z przeszłości, żeby traźniejszość i przyszłość była wolna od tych urzedniczych bubli. Natomiast dzisiaj nie wychodząc z domu można sobie zobaczyć stadiony najlepszych lig europy i świata, ze zdjec satelitarnych, np. Juventusu Turyn, i wiele innych, obiekty mające po 30-40 tys. miejsc dla kibiców nie stoją w szczerym polu, tylko w bardzo gęstej zabudowie i to bardzo często, tam nie przeszkadza doping 30-45 tys ludzi, a tutaj widac strach przed obiektem na zaledwie 15 tys. kibiców.
sa
2011-09-19 11:58:58
Były jakieś odwołania firm ? Bo coś temat stadionu ucichł całkiem. Z tego co tu pisaliście to było 15 dni na odwołanie. Jest 19.09 więc chyba już powinno coś być wiadomo w tym temacie. Chyba że znowu są to dni robocze.
Wizzy
2011-09-20 19:39:22
Czy robocze, czy kalendarzowe to jeżeli było 15 dni na odwołania to termin i tak już minął....
Bob
2011-10-11 10:40:49
Nie ma pozwolenia , nie ma odwołań a BPBP nie ma co budować. O stadionie możemy zapomnieć.
Kryw
2011-10-13 13:57:53
Co to znaczy zapomnieć ? To w takim razie jak władza dała sobie spokój to niech się teraz wytłumaczy z wyrzuconych w błoto 20mln zł na modernizacje tej ruiny na Rychlińskiego. Gdzie my żyjemy ? To nie jest demokracja. Kilka osób powiedziało nie i teraz spokojnie z okna ogląda sobie za darmo mecze ekstraklasy. TO JEST CHORE !! Poza tym jeszcze jedno. JAK STADION powstałby na przysłowiowym zad.... to co stanie się z tym ? Przecież miasto nie będzie utrzymywać dwóch obiektów. To wiadomość dla mieszkańców Rychlińskiego. WIECIE CO WAM TAM POSTAWIĄ ?? HIPERMARKET I CIEKAWE CO WTEDY POWIECIE JAK ZJAWI SIĘ JAKIŚ POTĘŻNY INWESTOR DLA KTÓREGO ZA HAJS MOŻNA KUPIĆ DECYZJĘ KAŻDEGO SĄDU I POSTAWI WAM TAK HIPERMARKET. Ciekawe co wtedy powiecie na codzienny ruch na ulicy, setki aut, tirów dowożących towar. LOKALIZACJA NA TEGO TYPU DZIAŁALNOŚĆ WPROST IDEALNA. Tego wam życzę !
Adamsky
2011-10-20 10:47:32
@Kryw/ oni woleliby na pewno jakiś fajny kościół, najlepiej świątynię wielkości Bazyliki Licheńskiej czy tej w krakowskich Łagiewnikach. Wtedy mięliby naprawdę blisko, a i może ktoś z toruńskiej rozgłośni coś miłego o nich wtedy powie... Cóż, jaka demokracja, takie decyzje...
100% BB
2012-03-23 19:12:09
Zostało nieco ponad 50dni do rozpatrzenia kolejnych wniosków o licencję na kolejny sezon w ekstraklasie. Nasz prezydent miasta, złożył obietnice juz nie tylko kibicom w mieście, ale i działaczom, trenerom, piłkarzom, za pośrednictem Canal+, komisji licencyjnej, że najpóźniej do wiosny 2012 roku ruszy budowa stadionu. Pieniądze unijne sie kończą, w mieście już nie pozostało wiele inwestycji z zapewnieniem wkładu na projekty finansowane z Europy, wiec pora najwyższa i ostatnia aby budować stadion, zwłaszcza, że budzet miasta ma nikły deficyt na rok 2012 i jak nic sie nie wydaży na koniec roku bedzie spora nadwyżka, wynikająca z oszczędności i dochodów. Wiec o co chodzi? Podbeskidzie BB, jest w ekstraklasie! Na 95% Podbeskidzie BB, sportowo zapewni sobie utrzymanie i co ciekawsze może być dobry wynik jak na absolutnego debiutana w najlepszej "16". Co jeszcze Podbeskidzie musi zrobić żeby miasto przebudowało stadion, awansować do ligi europejskiej czy Ligi Misrzów, aby stadion mógł być budowany? Jak miasto będzie sie czuło przed inwestorem, który ma go wybudować? To jest zwodzenie firmy, która wygrała przetarg. Miasto buduje jeden z najtanszych obiektów nowych w Polsce, na licencję PZPN i UEFA!!! Nawet mniejsze Tychy, mają droższy stadion, a ruszą w tym roku. Na co my czekamy, masto już od 2008 roku zapisuje w budżecie pozycję: budowa stadionu miejskiego i zabezpiecza określoną kwotę, której jeszcze na tą inwestycje nie ruszyło. Nie wiem dalej ktoś ma chrapkę na ten teren przy Żywieckiej nie dużo trzeba bedzie wybulić, około 6-8 mln zł ( działka + inwestycje jakie zostały poczynione podgrzewana murawa oraz oświetlenie ) Po wybudowaniu stadionu działka bedzie warta 110-120 milionów. Ciekawy jestem kto tak usilnie blokuje tą inwestycję, czy nie ma tam drugiego czy trzeciego dna w tej całe sprawie, która ciągnie sie jeszcze od czasów byłego prezydenta Traczyka. Ponieważ to dalej nie jest zakończona sprawa, mimo że grunty wróciły do miasta. Takie jest moje zdanie.
Komentarzy (7)

Przetarg na remont ul. Stawowej

  

Miejski Zarząd Dróg ogłosił dziś przetarg na remont nawierzchni ulicy Stawowej. Odcinek, który uzyska nową nawierzchnię liczy 290 metrów (od ronda Szarotki/Cieszyńska/Stawowa do ronda Spółdzielców/Stawowa). Poza wyznaczeniem zatoki autobusowej nie przewiduje się żadnych znaczących zmian w odniesieniu do charakteru i szerokości jezdni. Dodatkowo, wzdłuż ul. Stawowej (na długości ok. 70 m od przejścia dla pieszych i nowej zatoki do istniejącego chodnika) zostanie dobudowany chodnik o szerokości 2,0 m. Wykonawca na przeprowadzenie prac będzie miał 30 dni od momentu podpisania umowy. Termin składania ofert cenowych mija 14 września 2011.

2011-08-29 | Dodaj komentarz
bielszczanin
2011-08-29 15:19:23
to samo powinno dotyczyc ul . Spółdzielców (od ronda do ronda) - a przetarg powinien dotyczyć tych dwóch odcinków.
BB
2011-08-29 16:10:16
przecież na Spółdzielców nawierzchnia jest dobra poza odcinkiem od Stawowej do Wodnej.
Michał
2011-08-30 13:29:18
Podziwiam ze komuś chce się taki blog prowadzić . Uważam go za wyjątkowo potrzebny Ratusz temu autorowi powinien płacić za tą prace. Abyś prowadził go jak najdłużej. Pozdrawiam
Tomek
2011-09-02 18:12:17
a kiedy doczekamy się remontu ul Daszyńskiego komorowickiej i Grażyńskiego
inwestycje
2011-09-03 12:02:06
daszynskiego na fragmencie zostala wyremontowana
andy-w
2011-09-05 21:57:20
Wiem, ze ja trochę nie na temat, ale mam pytanie dotyczące nowej budowy za stacją Shell (róg Stawowej i Cieszyńskiej). Na placu powstałym z zasypanej dolinki wiercą otwory prawdopodobnie pod pale fundamentowe jakiegoś sporego obiektu. Coś mi tu pachnie jakąś Biedronką lub innym marketem. Wie ktoś może co tam budują ?
takitam
2011-10-07 15:36:10
Słyszałem że ma być tam biedronka

Zarząd Województwa Śląskiego uchwałą z 18 sierpnia przyznał Bielsku-Białej dofinansowanie ze środków unijnych na rewitalizację Parku Słowackiego oraz zagospodarowanie kilku miejsc na Starówce. Bielsko-Biała na inwestycje, które szacuje się, że pochłoną 12.485.609 zł, otrzymało 10.440.193 zł dofinansowania (85% wartości projektu). W kwietniu projekt pod nazwą "Zwiedzaj i wypoczywaj. Rewitalizacja Starówki i Parku Słowackiego w Bielsku-Białej - etap II" nie miał tyle szczęścia - znalazł się na liście rezerwowej. Tydzień temu, wraz z dwoma innymi projektami (z Zabrza i Świętochłowic) przesunięto go na listę podstawową, która gwarantuje otrzymanie środków wspólnotowych.

Projekt składa się z kilku części:

 • rewitalizacja Parku Słowackiego, która będzie polegać na: renowacji alejek spacerowych i stworzeniu nowych; modernizacji oświetlenia; ogrodzeń; placów zabaw; stworzeniu kompleksu fontann z efektami "światło-dźwięk"; likwidacji i budowie nowej fontanny u zbiegu ulic Piastowskiej i Słowackiego; pielęgnacji drzew i krzewów; budowie małej architektury - mostki, rzeźby, ławeczki, latarnie itp.; stworzeniu obiektów rekreacyjnych (np. tzw. "ślimak szachistów") i galerii parkowej
 • budowa parkingu dwukondygnacyjnego, czteropoziomowego obok Bielskiego Centrum Kultury na 120 samochodów (wjazd od strony ul. Słowackiego; ściany częściowo pełne, częściowo z ażurowych kurtyn z bluszczu; najwyższy poziom w formie "zielonego dachu")
 • przebudowa i modernizacja dwukondygnacyjnego budynku zaplecza boisk w Parku Słowackiego
 • budowa platformy widokowej z częściowym odtworzeniem średniowiecznej baszty przy ul. Krętej (do wysokości 1,4 metra)
 • remont nawierzchni odcinka ul. Krętej na odcinku od ul. Orkana do ul. Pankiewicza
 • odtworzenie nawierzchni ul. Pankiewicza
 • zagospodarowanie terenu przy ul. Schodowej na ogólnodostępną zieleń parkową
W ramach tego projektu wykonano już wcześniej skwer przy ul. Orkana, scenę plenerową w Parku Słowackiego oraz zadaszenie wejścia do Bielskiego Centrum Kultury. Kolejne prace być może rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Na liście rezerwowej możemy znaleźć jeszcze kilka bielskich inwestycji, natomiast ze względu na daleką pozycję, mało realne wydaje się przeznaczenie na nie środków unijnych. Są to (miejsce na liście rezerwowej / nazwa projektu / inwestor / kwota ew. dofinansowania / całkowita kwota projektu):

 • 17. Rewitalizacja kompleksu obiektów poprzemysłowych byłej fabryki sukna na potrzeby społeczne, kulturalne, edukacyjne i turystyczne w Bielsku-Białej (Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne "Teatr Grodzki" / 14.860.706 zł / 17.483.184 zł)
 • 24. Przyczynienie się do likwidacji istotnych problemów społecznych, występujących w centrum Bielska-Białej, poprzez budowę tamże obiektu na cele edukacyjne, społeczne i kulturalne (Towarzystwo Boskiego Zbawiciela, Dom Zakonny w Bielsku-Białej / 6.857.290 zł / 8.067.400 zł)
 • 28. Centrum turystyczno-kulturalno-usługowe Mikołaj przy ul. Schodowej 2 w Bielsku-Białej - Wykonanie nowej więźby dachowej wraz z pokryciem, wzmocnienie i naprawa konstrukcji budynku, remont elewacji i pomieszczeń, wymiana stolarki, wymiana instalacji wewnętrznych, roboty wykończeniowe (Parafia Katedralna pw. św. Mikołaja w Bielsku-Białej / 2.118.551 zł / 2.492.414 zł)
 • 31. Zagospodarowanie przestrzeni miejskich poprzez budowę placów rekreacyjnych na osiedlu Złote Łany w Bielsku-Białej (Spółdzielnia Mieszkaniowa Złote Łany / 459.019 zł / 540.022 zł)
 • 34. Zagospodarowanie przestrzeni miejskich Osiedla Karpackiego w Bielsku-Białej (Karpacka Spółdzielnia Mieszkaniowa / 1.356.765 zł / 1.596.194 zł)
 • 37. Rewitalizacja budynków Parafii pw. M. Kolbe w Bielsku-Białej (Rzymsko-katolicka Parafia pw. św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej / 5.815.753 zł / 6.842.062 zł)

W czerwcu rozdysponowano także środki finansowe związane z kulturą, dwa projekty z Bielska-Białej znalazły się na liście rezerwowej:

 • 2. Adaptacja III piętra poprzemysłowego budynku Bielskiego Stowarzyszenia Artystycznego Teatr Grodzki na potrzeby utworzenia warsztatów zajęć artystycznych WTZ 2 (Bielskie Stowarzyszenie Artystyczne "Teatr Grodzki" / 1.025.611 zł / 1.206.601 zł)
 • 7. Modernizacja budynku Galerii Bielskiej BWA (Galeria Bielska BWA / 3.097.005 zł / 4.445.113 zł)

Kliknij, aby powiększyć (27 MB):


Parking wielokondygnacyjny:


Budynek zaplecza:

2011-08-26 | Dodaj komentarz
Filip
2011-08-26 15:52:21
I jak tu nie kochać naszego miasta?
Matrix
2011-08-27 10:55:47
To mi się podoba, że Krywult nie odpuścił, już myślałem, że nie będzie tych pieniędzy. A tu nagle taka miła niespodzianka:) Tak trzymac dalej! Teraz trzeba szukac pieniędzy z Unii na Bulwary Straceńskie:)
Adamsky
2011-08-27 11:35:56
Super sprawa! Już się wydawało, że nic z tego nie będzie a jednak. Kurcze Krywult i Knapik dożynają MZK, ale jeżeli chodzi o inwestycje w miejską infrastrukturę to nie ma sobie równych. Dobry i "uparty" chlop jest a my wszyscy na tym korzystamy. Jeszcze raz szacun.
bibisi7
2011-08-27 14:33:57
Mam prośbę do architektów o projektowanie z użyciem lamp świecących w dół. Jak tak dalej pójdzie to nie będziemy w bielsku widzieć gwiazd w nocy bo mgła fotonowa, skutecznie je "zagłuszy". Wiem, że to niby mało ważne i wiem że te lampy mają lustra... Są też "przyjazne" dla nieba lampy. Piękny projekt i inicjatywa. Oby tak dalej!!
ck
2011-08-27 19:08:23
A ja trochę ponarzekam. Bo sama inwestycja ok, ale projekt mógłby choć trochę przywrócić parkowi jego oryginalny kształt, mówię tu o fontannie i bramie wjazdowej. Widać architekt wolał sobie poszaleć, w sumie skoro sobie mógł :P
ck
2011-08-27 19:19:46
Szczególnie fontanny szkoda, ciekawe jaka będzie ta nowa i co się stanie z czaplami. W Lublinie podczas renowacji Parku Saskiego odtworzono ogrodzenie i bramę wg. oryginalnego projektu, w BB pozwala się architektowi na wolną twórczość - od czego to zależy?
ck
2011-08-27 19:39:51
Żeby nie było, że szukam dziury w całym ;), ale te lampy wydają się mi być ciut... tandetne - dwie rury i dwie blachy? Widziałem już takie gdzie indziej, po paru latach gdy znika błysk wyglądają bardzo ,,biednie''. A czy np. lampiony w typie jaki możemy oglądać na starym mieście nie pasowały by tu bardziej?
Marek
2011-08-28 13:34:27
Ale bredzicie o Krywulcie! Że zdobywa pieniądze z Unii? Opamietajcie się albo dokształćcie. Krywult nie ma wpływu na pieniądze jakie dostajemy. Cała zasługa to przysłowiowa pani Krysia, która w urzędzie siedzi po 8 godzin pisząc projekt o dofinansowanie, a że jest w tym bardzo dobra to dostajemy kase. A Wy myślicie, że krywult chodzi do Marszałka i się targuje? Brawa dla pani Krysi, dla Krywulta czerwona kartka za setki innych rzeczy.
Monika
2011-08-28 13:42:35
Świętna sprawa! Park mam w sąsiedztwie i z tego, co można tu zobaczyć - będą poważne zmiany. Już sama scena dodała parku życia kulturalnego...
Bartek
2011-08-29 07:49:29
Ławki obskurne... no ale... co poradzić... taka wizja arKitekta
Bartek
2011-08-29 13:34:38
DO "inwestycje" pytanie do autora bloga: Czy w planach jest przewidziany monitoring parku po jego renowacji? Pytam bo taka inwestycja wymaga dozoru przez co zrobi się też bezpieczniej, przykładem może być odnowiony park w Żywcu gdzie wprowadzono monitoring. Dzięki za odpowiedz:)
bartek2
2011-08-29 13:40:44
Jeśli te plany będą realizowane to gratulacje dla wybrania architekta, który zaprojektował taki rodzaj latarni parkowych!!! takie cuś to pasuje przy Sferze ale nie do starego Parku!!! ludzie gdzie wy macie wyobraźnie i gust!!! już o stylu ławek nie wspomne!!! to normalnie masakra jakaś pasująca jak przysłowiowy świni dzwonek!!!
fan
2011-08-29 23:24:59
Jeżeli Bielsko ma plastyka miejskiego, to jest on totalnym zerem.
inwestycje
2011-08-29 23:55:44
jest nim Krzysztof Gieleciak; dodatkowo pewne funkcje plastyka miejskiego pełni miejski konserwator zabytków
Obskurne!
2011-08-30 14:51:48
A gdzie latarnie? Widzę tylko urządzenia dla poboru opłat (viaToll) dla spacerowiczów. A tak poważnie ten projekt to KATASTROFA!!!
inwestycje
2011-08-30 15:09:08
oswietlenie, laweczki i budynek zaplecza - wszystko po prostu brzydkie...
to ja
2011-08-31 19:18:04
Gdyby nie naciski ze strony mieszkańców okolicy i Rady osiedla Dolne Przedmieście to by się panu prezydentowi nie chciało. A tak to Bielszczanie sobie wymogli remont parku. Proponuję większy udział mieszkańców w tworzeniu infrastruktury.
taa
2011-09-04 12:35:12
Budynek zaplecza ładny, wszystko wydaje sie być fajnie wkomponowane
inwestycje
2011-09-04 14:40:29
budynek zaplecza ladny???
investor
2011-09-05 10:36:19
Nooo... w zasadzie... ale znów w porównaniu do hali pod Szyndzielnią to istne architektoniczne cacko.
Matrix
2011-09-05 10:37:01
Budynek zaplecza ładny mi się też podoba, może jak się komuś nie podoba to może postawimy takie syf jak gimnazjum w Wapienicy.Nie wiem kto to w ogóle projektował i wymyślił takie kolory?????
investor
2011-09-05 10:52:19
Panujący od dłuższego czasu minimalizm w architekturze, projektowaniu wnętrz oraz przedmiotów codziennego użytku spowodowany jest częściowo brakiem kasy, a częsciowo słabością intelektualna projektantów. Minimalizm zmierzający w stronę brutalizmu jest błędem i zostanie źle oceniony przez potomność. Naturalne i znośne do życia środkowisko człowieka zawsze było i musi byc utkane ze szczegółów. Proste linie i gładkie, jednobarwne powierzchnie nie dają punktów zaczepienia dla wzroku i są jałowe dla umysłu. Wszystko to będziemy zaniedługo przerabiać lub maskować tak, jak wilkopłytowe szaleństwo. W gruncie rzeczy architektura ta niczym sie od wielkiej płyty nie różni.
investor
2011-09-05 10:57:06
Z drugie strony trzeba przyznać, że jest praktyczna. Jak nie ma detali na elewacji to gołębie nie siadaja i nie srają. Nazwałbym to architekturą kupoodporną.
ck
2011-09-06 20:14:27
Ten budyneczek, przynajmniej na wizce, wg. mnie, na tle współczesnej architektury nie wyróżnia się jakoś specjalnie negatywnie, choć trzeba zaznaczyć wyraźnie, że i pozytywnie też nie, natomiast mała architektura to już niestety zupełna żenada. Być może chodziło o oszczędność???
mama
2012-12-26 15:27:28
park, martwi mnie niski plotek wokol placu zabaw, za niski moim zdaniem zeby psy nie przeskoczyly, a dzieci nie przeszly przez niego i nie uciekly...:) wiec to tylko element dekoracyjny jedynie...
amakuz
2012-12-26 17:07:41
Zarzuca się często ludziom że umieją tylko narzekać, ale jak tu nie ponarzekać jak powstaje coś co jest brzydkie i pseudo nowoczesne. Mam na myśli park Słowackiego. Dzisiaj wybrałam się z dzieckiem właśnie tam do długo wyczekiwanego miejsca spacerów i zabaw. Myśl tylko jedna - znowu w przetargu wygrała najniższa cena a nie fachowość i renoma firmy. Tony betonu z nieprzemyślanym rozkładem ławek. Będziemy teraz siedzieć i patrzeć sobie "dosłownie w oczy" . W innym miejscu brak miejsca do "przycupnięcia" (cała lewa strona prarku bez ławki). Dlaczego niektóre ławki są bez oparcia? Olbrzymie nieestetyczne niecki na fontanny i znowu tony betonu - pomiędzy fontannami pas oświetlenie na super poślizgowych płytkach. Plac zabaw dla dzieci zaprojektowany przez dyletanta, który chyba jeszcze nie miał swoich pociech. Mam nadzieję że tony błota znikną jeszcze przed oddaniem placu i zostaną pokryte odpowiednią powierzchnią (nie pamiętam fachowej nazwy). Jeżeli ktoś nie wiedział jak to mógł podpatrzeć inne osiedlowe choćby place zabaw. Piaskownica w sam raz nadaje się na WC dla piesków lub maksymalnie dwoje dzieci. Dwie nędzne huśtaweczki - a gdzie huśtawki dla mniejszych dzieci z zabezpieczeniami - nadzieja w tym że może to jeszcze nie koniec prac przy placu dla dzieci. Waże nie są boiska. Ścieżki rowerowe z obowiązkowymi rondami (znamiennymi dla naszego miasta) jedno z nich powinno mieć nazwę rondo Nieudanej inwestycji. Nie wnikam tu w jakość położonych płytek - jeszcze biskup nie przeciął wstęgi a one już mają symptomy ruchomych piasków. Moje 8-lletnia córka powiedziała po co tyle latarni i ławek - mogłoby starczyć na większą piaskownicę lub wyższy płotek wokół placu. Z sentymentem będzę oglądać stare fotki parku - bo to już nie jest ten nasz park .
do fan
2013-01-30 17:57:48
a) totalnym zerem b)niewidział projektu c)dostał w "łape"

W nocy, do użytku został oddany pierwszy, trzykilometrowy odcinek obwodnicy wschodniej Bielska-Białej (w ciągu dróg S1 i S69). Nowa droga to przebudowana ul. Niepodległości między węzłem Komorowice (z DK1/S1/DW942) a węzłem Rosta (z DK52). Popularna "koniczynka" została zmodernizowana, natomiast węzeł w Hałcnowie został wybudowany od podstaw. Nie jest on jeszcze w pełni przejezdny - ruch odbywa się jedynie po łącznicach, ponieważ dalszy fragment drogi ekspresowej jest jeszcze w budowie. Nowy fragment drogi oznaczony jest jako S69, natomiast docelowo (po wybudowaniu drogi ekspresowej Bielsko-Biała - Mysłowice) będzie oznakowany jako S1. Dalszy fragment wschodniej obwodnicy Bielska-Białej, do węzła Mikuszowice oddany ma być końcem października, a kolejny odcinek (Bielsko-Biała - Żywiec) do 18 listopada 2012.

Dodatkowo w trakcie budowy S69 połączono ulice Węglową i Katowicką (przejazd pod ekspresówką), wyremontowano ok. 100-metrowy odcinek ul. Daszyńskiego oraz wykonano prace na drogach bezpośrednio przylegających do drogi ekspresowej. Na ok. 300-metrowym odcinku ul. Warszawskiej (jezdnia w kierunku centrum), w rejonie węzła Komorowice trwają jeszcze prace budowlane związane z wymianą nawierzchni i budową nowych pasm. Te prace natomiast w żaden sposób nie przeszkadzają w poruszaniu się S69. Jezdnia w stronę Katowic jest już wykonana w całości. W sumie ul. Warszawska zostanie przebudowana na 800-metrowym odcinku (na wysokości pomiędzy skrzyżowaniem obok Tesco a salonem Renault.

2011-08-20 | Dodaj komentarz
Nowohałcnowska?
2011-08-21 08:11:31
Bez połączenia węzła Rosta z Hałcnowską jest to cały czas prowizorka. Miasto nie zadbało o mieszkańców Komorowic i Hałcnowa.
inwestycje
2011-08-21 10:21:56
niestety... zapowiada sie, ze niepredko tez to polaczenie powstanie
Filip
2011-08-21 10:23:20
Im więcej nowych dróg tym lepiej. Teraz tylko czekamy na S1 i S52.
inwestycje
2011-08-21 11:10:38
nie bedzie takiej drogi jak S52
Filip
2011-08-21 13:04:57
Ja BDI nazywam sobie S52. Będzie 2x2 z węzłami bezkolizyjnymi i do Krakowa :)
inwestycje
2011-08-21 14:31:59
dokładnie będzie to DK52 i nie będzie prowadziła do Krakowa, lecz do Głogoczowa (kilkanaście km przed Krakowem)
Filip
2011-08-21 15:48:44
Wiem, wiem tylko po prostu tak uogólniam. Bardzo będzie się różniła standardem DK52 od S?
inwestycje
2011-08-21 17:16:01
glowne roznice to: wiecej zakretow, ostrzejsze zakrety, wiecej spadkow/wzniesien, szerokosc poboczy, dopuszczalna predkosc, mozliwosc poruszania sie innych pojazdow (rowery, traktory itp.)
Filip
2011-08-21 21:26:05
Myślałem, że BDI jest bardziej przystosowana do S :(
inwestycje
2011-08-21 22:29:12
wówczas byłaby oznaczona jako S
Filip
2011-08-21 22:39:13
Szkoda, że jednak nie będzie to S. Chociaż może kiedyś...
Zipek
2011-08-21 23:21:53
A tak z ciekawości .. co z fragmentem Warszawskiej od salonu Renault do znaku końca Bielska-Białej ? Po remoncie pozostanie to chyba jedyny, w tak tragicznym stanie odcinek DK1 w granicach Bielska-Białej. Dotychczas myślałem, że będzie on wyremontowany razem z S1 ....
inwestycje
2011-08-21 23:47:56
za ten odcinek odpowiada miasto, ale raczej nie pali sie do remontu; kiedys miasto rozmawialo z GDDKiA nt. budowy wezla z ul. Mazancowicka, natomiast GDDKiA nie chciala przeznaczyc swoich srodkow na ten cel; zapewne w ramach budowy wezla planowano tez przebudowe odcinka do granic B-B...
inwestycje
2011-08-21 23:49:33
nie wiem czemu, ale miasto skupia sie na wcale niepotrzebnym remoncie wczesniejszego odcinka Warszawskiej (pisalem o tym w poprzedniej wiadomosci)
bibisi
2011-08-22 16:47:16
Węzeł z Mazańcowicką jest potrzebny. Przydałoby się też rondo Mazańcowicka-Grażyńskiego.
inwestycje
2011-08-22 16:51:14
rondo Mazańcowicka/Grażyńskiego jest w planach - zamieszczałem kiedyś plany ronda
bibisi
2011-08-22 17:07:07
O! to miła wiadomość. Dziwi mnie inna sprawa. Dlaczego przystanek lini 10 na Bystrzańskiej bedzie tak "wysoko", prawie koło zatoki lini 10. Kładka nad rzeką będzie bliżej miasta, a przystanek dalej! Przecież mógłb być koło stolarni tuż poniżej węzła.
Gumiś
2011-08-22 18:08:46
O tak węzęł na Mazańcowickiej by się przydał to fakt. Ile można korzystać z prowizorki obok salony Forda??
BB
2011-08-23 13:39:36
szczególnie że nie kosztował by dużo, wiadukt przecież jest, obecną łącznicę można by zrobić dwukierunkową (coś na wzór łącznicy Korczaka-Warszawska) i do wybudowania pozostają tylko dwie łącznice, a miejsca jest dużo.
maras49
2011-08-23 19:33:29
Szkic fajny ale niekompletny -brakuje b.istotnej dla ruchu pieszego budowli w ul. Czereśniowej. Swoja drogą po tygodniu uruchomienia tego przejścia już wandale zniszczyli ściany. Ja nie wiem czy oni się dowartościowują takimi czynami. Dno kulturowe.
Dif
2011-08-25 12:10:35
Witam serdecznie, Na wstępie chciałbym gorąco pogratulować Autorowi rewelacyjnego pomysłu na bloga i doskonałych wpisów. Od kiedy odkryłem tego bloga jest on dla mnie podstawowym źródłem informacji o inwestycjach w naszym mieście. Życzę autorowi niegasnącego zapału w dalszym prowadzeniu bloga. Korzystając z możliwości i licząc na to, że nasi miejscy decydenci zaglądaj tutaj i czytają opinie mieszkańców chciałbym podzielić się kilkoma spostrzeżeniami dotyczącymi inwestycji poczynionych w ostatnim czasie w okolicach Komorowic. Na wstępie musze powiedzieć, że wszystko to co się dzieje w BB zasługuje na pochwałę, gdyż większość inwestycji jest przemyślana i realizowana z głową oraz na przyzwoitym poziomie jakości (porównując do innych miast). Nie ulega wątpliwości, że obwodnica północno-wschodnia jest bardzo ważną i potrzebną inwestycją w BB, jednak po jej realizacji, jako mieszkaniec Komorowic muszę z przykrością stwierdzić, że w dużym stopniu utrudniono jej mieszkańcom dostęp do samej obwodnicy a tym samym do centrum BB i do rogatek wyjazdowych z BB. Zanim powstała obwodnica mieszkańcy Komorowic (Śląskich i Krakowskich) mogli włączać się do ruchu na wysokości ulicy Daszyńskiego i Katowickiej co pozwalało na szybki wyjazd z BB i dojazd do centrum. Aktualnie musimy kluczyć. Cześć mieszkańców korzysta z „prowizorki” komunikacyjnej obok salonu Forda, inni jadą do Hałcnowa i włączają się z ulicy Wyzwolenia, jest jeszcze kilka innych „zakamarków” o których ze względu na jakość dróg lepiej nie wspominać. Oczywiście dzięki temu, że połączono Katowicką i Węglowa można jeszcze lawirować drogami wokół Tesco aby dostać się do centrum lub wyjechać z BB. Tylko czy o to w tym wszystkim chodzi ? Dlaczego musimy lawirować? Co stało na przeszkodzie aby wykonać wjazdy i zjazdy na wysokości ul. Katowickiej skoro dało się zrobić zjazd do salonu Fiata ? Dlaczego węzeł Komorowice ma taką nazwę jak dzielnica skoro nie umożliwia bezpośredniego włączania się jej mieszkańcom do ruchu na ekspresówkę BB-Cieszyn ? Może lepiej go nazwać „kończynka” ? Przy okazji tego zjazdu do Fiata odnoszę wrażenie, że zacznie on pełnić podobną funkcję, którą pełni droga koło salonu Forda ? Zakładając, że decydenci w BB i GDDKiA będą potrzebowali trochę czasu na korekty (mam nadzieję, że tego dożyję :)), dochodzimy do kolejnej serii ważnych pytań: Co z losami wiaduktu i prowizorki komunikacyjnej wokół salonu Forda ? Aktualnie to właśnie ta prowizorka przejęła funkcję dawnych zjazdów przy Daszyńskiego i Katowickiej. W kontekście przetargu na projekt nowego układu komunikacyjnego w rejonie ul. Warszawskiej, który nie obejmuje remontu ww. „prowizorki” wydaje się, że chyba jednak decydenci w BB nie dostrzegają, że strzelili mieszkańcom Komorowic w kostkę :) pozwalając na budowę węzeła Komorowice w obecnej postaci. Kończąc, całą wypowiedź, chciałbym jednak pochwalić decydentów, gdyż całkowicie nie zapomnieli o peryferyjnych Komorowicach i podziękowac za kanalizację i plany budowy łącznicy ulicy Hałcnowskiej z węzłem Rosta co częściowo zastąpi dawny zjazd z ulicy Daszyńskiego. Liczę, że łącznicą uda się zrobić w miarę szybko co pozwoli odetchnąć mieszkańcom ul. Architektów. Serdecznie pozdrawiam wszystkich, którym BB bliskie sercu jest. Dif
exkomunikowany
2011-08-25 19:49:47
@Dif Dałbyś akapity to to Twoje przydługie byłby przeczytywalne. Nie jest.
Silv
2011-09-02 14:37:40
wiadomo kiedy otwierają architektów? te korki od połowy mostu w kierunku hałcnowa już mi się przejadły;/

Informacje:


inwestycje, Bielsko-Biała, drogi, budowa, przebudowa, przetarg, kamienice, zabytki, wiadukt, obwodnica, s69, s-69, s1, s-1, estakada, rondo, projekt, rewitalizacja, remont, projekt, plan, schemat, przebieg, mapa, rozbudowa, stadion

Archiwum:


2018
» wrzesień (2)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (1)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (2)
» styczeń (2)

2017
» grudzień (1)
» październik (4)
» wrzesień (1)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» marzec (4)
» luty (2)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» wrzesień (1)
» czerwiec (2)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» luty (2)

2015
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (4)
» sierpień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (2)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (1)
» styczeń (1)

2014
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (1)
» wrzesień (2)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (4)
» styczeń (3)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (1)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (4)
» maj (2)
» kwiecień (1)
» marzec (3)
» luty (1)
» styczeń (2)

2012
» grudzień (1)
» październik (1)
» wrzesień (1)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (7)
» luty (3)
» styczeń (2)

2011
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (2)
» wrzesień (2)
» sierpień (8)
» lipiec (1)
» czerwiec (5)
» maj (5)
» kwiecień (7)
» marzec (4)
» luty (7)
» styczeń (3)

2010
» grudzień (2)
» listopad (14)
» październik (7)
» wrzesień (8)
» sierpień (10)
» lipiec (5)
» czerwiec (21)
» maj (13)
» kwiecień (3)

Ostatnie komentarze


[Darekbb]
Szkoda że blog zdechł, zostaje skyscrapercity :(
[Janusz]
Autorze, dlaczego porzuciłeś bloga? Tęsknię.
[skyscrapper]
Dla wszystkich, którzy tęsknią za blogiem polecam forum skyscrappercity. Założyciel bloga udziela się również tam....

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 2777566
Newsów: 270
Komentarzy: 5644
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Inwestycje w Bielsku-Białej, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała