inwestycje.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
inwestycje.blog.bielsko.pl/rss
strona główna - inwestycje.blog.bielsko.pl
Archiwum newsów - lipiec 2012

W wyniku konsultacji społecznych oraz uzgodnień z Urzędem Miasta powstał kolejny, trzeci wariant rozbudowy ulicy Cieszyńskiej. Zgodnie z wcześniejszymi planami, jest to wariant wynikowy, który został stworzony na bazie prezentowanych wcześniej wariantów 1 i 2 - później lekko zmodyfikowanych. W przeważającej części pokrywa się z wariantem nr 1, jednak w stosunku do niego, na całej długości ul. Cieszyńskiej poprowadzono ścieżkę rowerową (po południowej stronie), skorygowano skrzyżowania (m.in. z planowaną ul. Nowomłodzieżową) i wprowadzono wiele innych, mniejszych zmian.

Podziękowania dla p. Marcina Kwaterskiego z firmy: Europrojekt Projekty i Nadzory Drogowe mgr inż. Andrzej Kula.

2012-07-31 | Dodaj komentarz
zeneck
2012-07-31 22:34:07
nooo fajne to, ciekawe jak z realizacją będzie . . .
maras49
2012-08-01 09:14:57
Jednej rzeczy nie mogę zrozumieć. Jeśli na końcu opracowania może byc rondo (Światopełka-Międzyrzecka), to PO CO zmieniać Rondo Niemena na skrzyżowanie ze światłami. Może je zmodernizować. Terenu jest dosyć aby mogło funkcjonować rondo turbinowe a`la Hulanka. Z góry zapowiadam, że żaden argument "ekonomiczno-terytorialny"mnie nie przekona. Pozdrawiam.
100% BB
2012-08-01 09:35:36
Nie ma dwóch zdań, ta inwestycje musiała keidyś nastąpić. Szkoda tylko że urzędnicy w BB, od 20 lat owijali w bawełne, że a tam..... e tam.. .Wiadomo, kiedyś nie było takich pieniędzy jakie sa obecnie i dodtakowo wspartych środkami z UE. Jednak pewne rzeczy dało sie zauważyć już wiele lat temu, co by wskazywało że i tak ta potrzebna inwestycja ruszy kiedyś z miejsca. Szkoda tylko, że trzeba ściemniać jak sie da, skoro wiadomo że pewne rzeczy sa nieuniknione. Natomiast mnie także by było szkoda tego Ronda Niemena. W ostatnich 15-20 latch tyle sie tych sygnalizacji swietlnych w mieście namnożyło że szkoda gadać. A warto wspomnieć że budowa ronda w tym miejscu spowodowała płynność ruchu samochodowego tak przy wyjeździe z Szarortki jak i płynny przejazd na Cieszyńskiej od Lotniska w kierunku Hulanki. Nie wiem być może rondo przy szerszej ulicy o dwa pasy ruchu już nie spełni swojej roli tak jak obecnie?
wanad
2012-08-01 12:03:16
Wolałbym jednak Cieszyńską o bardziej miejskim charakterze. Przede wszystkim z rondem na Niemena/Szarotki oraz dróg serwisowych. DTŚ jest nam niepotrzebna
nowohalcnowska.manifo.com
2012-08-01 18:06:43
Likwidacja ronda Niemena - to się towarzystwo rozzuchwaliło, widać ze ten układ towarzysko biznesowy w B-B czuje się całkowicie bezkarny. Ta przebudowa nic nie da kierowcom, będzie się stało na swiatłach dużej niż jechało.PYTAM dlaczego nie buduje się rond (np. Piłsudskiego/Lwowska)
art
2012-08-01 18:24:54
Ja jednak mam nadzieję, że rondo Niemena pozostanie.
inwestycje
2012-08-01 19:02:40
@art: znikome są na to szanse
martinibb
2012-08-01 19:22:28
Przy takim układzie komunikacyjnym to rondo nie ma racji bytu, a powiększenie go zajęło by znaczy obszar i napewno wiązało sie z usunięciem jakieś stacji paliw i przynajmniej dwóch budynków mieszkalnych. Wystarczy popatrzyć ile miejsca zajmuje hulanka w obecnym kształcie.
maras49
2012-08-01 20:19:12
martinibb nie wiesz co piszesz - hulanka jest taka bo pod spodem ma to co ma - weź sobie normatyw projektowania i przyłóż min .wymaganą srednice ronda to zobaczysz ze sie zmiesci. Oczywiscie lobby nie pozwoli na 1 cm zabrac nawet zielenca sprzed stacji paliw ale to juz inna bajka
martinibb
2012-08-01 22:15:07
maras49...ok mogę się zgodzić, że z powodu ul. Andersa, która przechodzi dołem, rondo ma troche większe rozmiary, ale nie sztuka wziąć i dobrać minimalną średnicę ronda (np rondo średnie dwupasowe, swoją drogą bardzo niebezpieczne), a potem wrysować, żeby parę osób było szczęśliwych. Efekta będzie podobny jak przy Sarnim Stoku gdzie zrobiono minimalną (nie normatywną wyspę centralną) i teraz każdy kierowca tira czy autobus klnie jak tam wjeżdża i co jakiś czas któraś naczepa otrze się o jakąś osobówkę, a skutki tego bywają fatalne (wiem bo widziałem). Więc jeśli sprawdzisz sobie przejezdność dla pojazdów 40t lub autobusu przegubowego to wyjdzie, że średnica zew. będzie musiała mieć przynajmniej 65-70m (przy obecnych ok 50m, hulanka ma około 85 m) Poza tym żeby rondo przy takie drodze dłużej funkcjonowało to podobnie jak na hulance przydały by się bypassy, a to już nie trzeba mówić ile miejsca zajmuję. Wystarczy popatrzeć na google earth. A nawiasem mówiąc wytyczne do proj, skrzyżowań niestety nic nie mówią o rondach turbinowych, choć należy się nimi podpierać przy projektowaniu takich rond.
Ja
2012-08-01 22:16:27
A czy dwa pasy w jedną i w drugą stronę to nie jest miejski charakter? i co wy z tymi rondami ???? tragedia...
RemikS
2012-08-01 22:26:04
Fakt, kolega troszke zaszalal aby bylo podobne rondo jak Hulanka (tunel i 5 skrzyzowan)... ale wystarczy podac inny przyklad - rondo na skrzyzwoaniu z ulicami NIepodleglosci i Krysztalowa... Idealtyczne rozwiazanie, malo miejsca zajmuje... a poza tym na moje oko Niemena jest wieksze, wiec nawet wieksza srednice mozna zrobic...
martinibb
2012-08-01 23:02:51
No może trochę zaszalałem z hulanką, ale nie do końca i będę trzymał się tych 65 m, no może 60 ale to w ostateczności. Średnice ronda można sprawdzić na dowolnej mapie satelitarnej polecam google earth, a tam wychodzi koło 50 m dla Niemena, a to na Niepodległości ma koło 45, ale rucha jaki jest na Niemena jest nieporównywalnie większy niż na Niepodległości więc wraca sprawa bypassów,(o tym pisałem już wcześniej ile miejsca zajmą) i przejezdności . Możemy jeszcze o tym podyskutować, ale może wrzucę jeszcze mały temat. Jeśli się nie mylę kilkanaście lat temu powstała koncepcja (alternatywa do hulanki), że ul. szarotki przechodziła pod cieszyńską i wchodziła w Stawową, a następnie w kierunku Monte Cassino. W miejscu dwóch stacji paliw (nie istniejących wtedy) były węzły i całość tworzyła "pół koniczynę". Czy ktoś w ogóle o tym słyszał? A skrzyżowanie ma ten plus że zajmuję mniej miejsca, a sygnalizacją można dowolnie sterować, tak jak to było powiedziane na konsultacjach społecznych tzw ITS.
martinibb
2012-08-01 23:13:21
Zresztą przegadujemy się niepotrzebnie, a wystarczy spojrzeć na projekt ronda na przedłużeniu Międzyrzeckiej, ono ma tyle co Niemena i ma jeden bypass. Więc każdy może sprawdzić ile to zajmuję. Co więcej to jest dwupasowe rondo (dość niebezpieczne), turbinowe mogło by być trochę szersze.
Filip
2012-08-02 00:17:41
W pierwotnej koncepcji rondo z Międzyrzecką nie było turbinowe?
stork
2012-08-02 07:47:56
I po co tyle hałasu o projekt, który nie wiadomo kiedy zostanie zrealizowany. Mimo, że jest ciekawy i z pewnością przydałby się, to nie wróżę mu sukcesów w następnej perspektywie finansowej (2014-2020), gdzie nacisk będzie na inne projekty. A bez unijnej kasy projekt na lekko ponad 100 mln. (myślę, że tak go trzeba szacować), nie tylko musi być zaakceptowany przez Min. Fin. (dług publiczny), ale po prostu miasto takiej kasy mieć nie będzie. Życzę jednak powodzenia.
martinibb
2012-08-02 08:20:01
Święte słowa STORK:)...witam :)....jest jeszcze opcja etapowania, ale w tym wypadku całość będą budować przez dwa pokolenia:) jak piramidy
maras49
2012-08-02 08:47:45
no i zakończyliscie iście w polskim stylu. Dyskusja (?) tak, robota - a gdzie tam, kto u nas da rady. Malkontenctwo rodaków mnie powala!!!
martinibb
2012-08-02 10:26:51
Jednym komentarzem zepsułeś całą dyskusje. Kto tu narzeka? stwierdzamy fakt. Jasne jest to, że inwestycja pochłonie znacznie więcej kasy niż sam budżet miasta. Dodatkowo ta budowa powoduję tyle konfliktów społecznych, że samo ich załagodzenie może trwać lata. Zobacz ile czasu minęło od powstania koncepcji budowy Andersa i Hulanki do momentu wybudowania, albo jak kształtują się ambitne plany budowy Nowopiekarskiej.
stork
2012-08-02 12:50:24
Jakie malkontenctwo? Stwierdziłem jedynie pewien fakt. A projekty, cóż, muszą powstawać, bo na ich bazie realizowana jest potem inwestycja. Nie neguję ani projektu, ani potrzeby realizacji przedsiewziecia. Skłaniam jedynie do myślenia przedmówców, którzy już pisali, jakby Cieszyńska miała być realizowana od jutra. Rozwiazaniem na problem z finansowaniem może być PPP (opłata za dostępność), ale taki wariant również wchodzi w dług publiczny. Pozdrowienia dla martinibb.
gawel
2012-08-02 14:48:57
@Angus spróbuję to opisać jak umiem najlepiej. Rozumiem, że chodzi Panu o to, że nie będąc kibicem piłki kopanej ,,musi" się Pan dołożyć ze swoich podatków do tej inwestycji, myślę, że o to Panu chodziło. No cóż tak to bywa, że miasto jako wspólnota podejmuje decyzje dotyczące mieszkańców miasta (różnych podkreślę) w różnych materiach i w różnych lokalizacjach. Tutaj chodzi o dobro wspólne, choć nie zawsze wszystkim na równi zależy na tym samym. Podam tu przykład np. ścieżek rowerowych, z których cześć ludzi będzie z chęcią korzystała a część, ta która nie jeździ na rowerach, nie będzie. Podobnie rzecz ma się ze stadionem, drogami, terenami zielonymi itd...Najwyraźniej Magistrat doszedł do wniosku, że wybudowanie stadionu dla kilku, czy nawet kilkunastu tysięcy obywateli naszego miasta i regionu, będzie dobrą inwestycją, miasto podniesie swój prestiż (przecież klub z miasta gra w ekstraklasie a relacje można oglądać w ogólnopolskiej telewizji) a mieszkańcy otrzymają miejsce ciekawego spędzania wolnego czasu w weekend. Tak to jednak zawsze bywa, że nie każdy zgodzi się z takim wydatkiem (publiczne pieniądze), ale tu chodzi o dobro wspólne miasta, tak samo jak powstają nowe drogi, chodniki, hala pod Szyndzielnią, stok pod Dębowcem, tak teraz będzie stadion miejski. Nie ma się co obruszać, bo każdy mógłby napisać np. ,,co mnie obchodzi kanalizacja w Komorowicach", albo ,,ścieżka rowerowa w Wapienicy?". Tak samo Pan może powiedzieć ,,co mnie obchodzi stadion?". Są jednak ludzie, których obchodzi i tak samo jak oni płacą podatki do miasta na inne inwestycje, które ich nie dotyczą tak samo Pan, ja, moi i Pana znajomi dołożą się do Stadionu Miejskiego. Tak wygląda życie w grupie....
Matrix
2012-08-02 16:51:19
Chciałbym zapytać, jaka firma dostarcza kolej krzesełkową Dębowiec, bo nigdzie nie nie mogę znaleść. Jakiś producent musiał być już wcześniej wybrany,bo fundamenty pod podpory i stacje już są wylane. A zawsze projektuje kolejkę firma, która dostarcz kolejkę.
O_01
2012-08-02 16:53:35
Hmm - dziwne - ja tam widzę, że ścieżka jest zaprojektowana po południowej, a nie po północnej stronie ul. Cieszyńskiej... A tak już na temat: projektantom podobno wyszło, że rondo nie przeniesie ruchu prognozowanego na skrzyżowaniu z ul. Szarotki. Poza tym rondo na skrzyżowaniu z ul. Międzyrzecką zawiera wszelkie możliwe błędy projektowe - w tym brak przejezdności na wlotach, brak poprawnego prowadzenia ruchu rowerowego, niewłaściwą geometrię bypasa i wysoką na nim kolizyjność z ruchem pieszym oraz rowerowym!
martinibb
2012-08-02 17:18:19
@O_01: rondo na skrzyżowaniu z ul. Międzyrzecką z Cieszyńską jest wykonywane według projektu przebudowy ul. Międzyrzeckiej (http://www.inwestycje.blog.bielsko.pl/blog_news,2277.html),a z Cieszyńską pewnie tylko się dopasowali.
inwestycje
2012-08-02 17:52:58
@O_01: oczywiście, ścieżka będzie po południowej stronie ul. Cieszyńskiej / poprawione - dziękuję za czujność
O_01
2012-08-03 14:32:43
@martinibb: Otóż chodzi o to, że się nie dopasowali! A właściwie nie dopasowali tamtego - totalnie błędnego projektu - do nowych uwarunkowań projektowych. Wzięli "jak leci" i wkleili nie przejmując się tym, że tamten projekt zawiera rozwiązania zagrażające bezpieczeństwu ruchu! No a poza tym niech mi ktoś wyjaśni w jaki sposób rowerzyści mają kontynuować jazdę w kierunku zachodnim (do Jasienicy)? Nie widzę żadnej propozycji... Chciałbym się też dowiedzieć co to za dziwne malowanki wymyślił projektant? Chodzi o te rozległe wyspy malowane po bokach obydwu jezdni - po co to? Czy nie lepiej zamiast nienormatywnych pasów włączania i wyłączania zastosować pasy przeplatania bez tych malowanek?
kamil
2012-08-03 20:21:23
Do LSR Inwestycje owszem ale dostosowane do potrzeb lokalnej społeczności tzn. 1) po co na 15 tys jeżeli w granicach miasta mamy 4 inne obiekty Młyńska, Sprint, Olimpijska w stanie względnym i niedoinwestowany LKS dla którego nie ma kasy, a chłopaki grają w nim dla idei w odróżnieniu od TSP gdzie na wynagrodzenia piłkarzy zrzucają się wszyscy płacąc rachunki za wodę które dziwnym trafem wzrosły w momencie kiedy sponsorem TSP stała się AQUA 2) po modernizacji rzesza kibiców i tak się nie powiększy dlaczego ? Bo ci co mieli ochotę oglądać spektakl pt mecz ligowy i tak przychodzili na niego pomimo kiepskiej infrastruktury. Czynnikami wpływającymi na frekwencje zapewne będą ceny biletów oraz to czy w przyszłości uda się TSP sprostać oczekiwaniom EK 3) na stadionie nie będzie żadnych imprez masowych gdyż w zamyśle Włodarzy mają się one odbywać na czy wokół hali W-S pod Szyndzielnią aby nie generowała ona tak dużych strat (obecnie miasto dokłada do jej utrzymania 1mln rocznie plus inne obiekty takie jak Panorama 900 tys.) 4) rozwiązaniem sytuacji byłaby modernizacja obiektu ale Sprintu tak aby optymalnie pomieścił te 7-8 tys widzów z częściowo zadaszoną widownią. Mam świadomość, iż wg niektórych remont Stadionu BKS więcej by kosztował niż budowa nowego obiektu, tu się jednak mylą, dlaczego? roboty ziemne i rozbiórkowe pochłoną co najmniej 1/4 kosztów te inwestycji Zmienię trochę Stok Dębowiec kolejna chybiona inwestycja Dlaczego, odpowiadam 1) warunki naturalne powodują iż pokrywa śniegu będzie się krótko utrzymywać 2) woda do naśnieżania czerpana będzie z sieci (niezłe koszty zapłacimy wszyscy kiedy AQUA uraczy nas nową stawka za m3 od 2013r) 3) wtedy kiedy nawet będzie temp. 1 C ( w dzień) to na Szyndzielni będzie śnieg prószył a przy ulicy Karbowej spadnie deszcz powodują oblodzenie stoku. Panowie i Panie będzie mieli najdłuższe lodowisko w EU na wys 600 m n.p.m. 4) ale co tam miasto zorganizuje targi budownictwa na Dębowcu i koszty utrzymania zwrócą się szybko no i co najistotniejsze szykuje się kilka etatów do obsługi tego kompleksu Proszę się szykować praca cze ka
Bielszczanin
2012-08-03 20:43:15
Jak dla mnie rewelacja! Zgadzam się z poprzednikami odnośnie ronda Niemena, jestem zdania, że powinno tam zostać rondo nawet kosztem wyburzenia dwóch czy trzech domów, sygnalizacja świetlna faktycznie może przykorkować. Ekrany akustyczne , droga rowerowa, nowe rondo z Nowomiedzyrzecka, przedłużenie ul: Tańskiego, przebudowa zatoczek autobusowych, jezdnie dwupasmowe, nowa nawierzchnia, zapewne rozładowanie korków w godzinach szczytu to najlepsze co może dać nam ta inwestycja. A wiadomo coś dokładniej o planowanym czasie inwestycji?
martinibb
2012-08-03 21:58:20
@O_01: Co do tego ronda to masz rację, zupełna porażka. ale ktoś to musiał zatwierdzić skoro powstaje projekt budowlany ul. Międzyrzeckiej. a możesz przybliżyć mi miejsce gdzie są te rozległe pasy (podaj km). Dzieki
O_01
2012-08-04 11:36:36
@martinibb: Proszę bardzo - malowanka w km 0+400 rozdziela pas włączania z ul. Podchorążych od pasa wyłączania w ul. Saperów; podobnie malowanki w km 0+870; 1+120; 1+570. Ponadto brak prawidłowego powiązania projektowanej ścieżki rowerowej z terenami po północnej stronie ulicy, z poprzeczną ścieżką rowerową w km 2+170 (biegnie pod ul. Cieszyńską); kolizyjność kierunków ruchu na drodze serwisowej w km 1+820 (tego się nie da "załatwić" oznakowaniem poziomym) oraz na drodze serwisowej prowadzącej do ul. Regera w km 2+270; brak wyspy segregujacej kierunki ruchu na wlocie ul. Regera (a miejsce jest, jednak zastosowano mało potrzebną wysepkę trójkątną) - itd...
Darco
2012-08-06 15:19:02
Plotka niesie że jednak coś będzie robione na ul. Orkana, coś z jezdnią i...że ma być w/w zamknięta dla ruchu. Proszę o cokolwiek.
kamil
2012-08-06 16:13:46
darco- ul. Orkana mieli już remontować w 2010 roku. takie były plany MZD, który to już w 2009 roku wysłał do ZGM-u stosowne pismo informujące o tym przedsięwzięciu.
darco
2012-08-08 13:26:21
Kamil, to wiem lecz może kolega INWESTYCJE coś wie czego my nie wiemy.
Darco
2012-08-09 06:25:13
Do Pana Inwestycje mam jeszcze jedno pytanie; Co dalej z kanalizacją przy ul. Jeżynowej...robili pełną parą i stanęło kilka miesięcy temu. Proszę o jakieś szczegóły.
Matrix
2012-08-09 15:37:01
Budowa stadionu rozpoczęta:):):) BPBP wkroczyła do akcji:):)
Matrix
2012-08-09 15:47:35
Ruszyła budowa mostu w ciągu ulicy PCK:)
rav
2012-08-10 08:04:49
droga 2x2, a miejscami nawet 1+2x2+1 z murem z ekranów na całej długości, beznadziejnie zaprojektowaną infrastrukturą dla pieszych i rowerów. przecież to jest totalna degradacja tej części miasta. mam nadzieję, że przebudowa w takiej formie nigdy nie dojdzie do skutku - szkoda Bielska. mieszkając na os. Kopernika czy Polskich Skrzydeł bardziej by mi przeszkadzała taka droga niż budowa pasa na lotnisku. a to co projektanci zrobili w wapienicy przy rondzie z międzyrzecką jest tragikomiczne (chyba wzięli program graficzny i po prostu nałożyli 2 warstwy ...)
Yanek
2012-08-10 08:58:34
Faktycznie zgadzam się się z rav, to jest jakaś paranoja, droga eksterytorialna pomiędzy skrzyżowaniem z Jaworzańską a rondem z Międzyrzecką. Najzabawniejsze jest to że droga technicza od ronda z Międzyrzecką zbierająca ruch m.in. z Jagienki jest JEDNOKIERUNKOWA!!! na dodatek ŚLEPA!!! Ciekawym jest jak ludzie dojadą do Apteki, Ośrodka Zdrowia i do Hurtowni Rowerowej. Wjadą tam i już nie wyjadą. Co za głupota, wielkość tego projektu przerosła projektantów. Mam nadzieję że w tej formie nie dojdzie do skutku.
rafal
2012-08-10 15:51:27
Mam pytanie... dlaczego na końcu opracowania wpakowane jest rondo (Światopełka-Międzyrzecka)? Przecież tam nic nie ma a Światopełka chyba nawet nie jest utwardzona... I jeszcze jedno pytanie w okolicach tego ronda u góry opracowania są takie trzy na niebiesko zacnaczone obszary. Czy są jakieś plany na zagospodarowanie tamtych terenów? W tym obszarze 113_2U coś się buduje ale nie wiem co...
do kamila
2012-08-10 15:51:57
Przepraszam za dosłowność, ale niestety piszesz głupoty. Ad.1/ Argumenty wyssane z palca. Brudnego palca. Żaden z wymienionych obiektów piłkarskich nie może być rozbudowany do wielkości 7-8 tys. widzów. Zabierasz głos nie mając pojęcia o wymogach stadionów piłkarskich. Horyzont wyznacza ci a-klasowy LKS z Wapienicy. Uwierz, z całym szacunkiem dla chłopaków z Zapory, są w mieście ludzie którym nie wystarcza takie granie i chcą profesjonalnego sportu. Ad. 2 - w każdym mieście gdzie oddawano do użytku nowy stadion wzrastała frekwencja na stadionach. U nas też wzrośnie, bo będzie wygodniej, nie będzie padać na głowę, będzie sektor rodzinny i mała gastronomia - to wszystko przyciąga ludzi. Ad.3 - Różne są imprezy, są takie co się nadają do hali i są takie które lepiej zrobić na stadionie. Ad 4 - miasto włożyło wiele milionów w modernizację stadionu Sprintu w Wapienicy, ale to stadion lekkoatletyczny, nie piłkarski i nie ma żadnej możliwości rozbudować go do wymiarów reprezentacyjnego stadionu miejskiego. Zejdź z zapiecka i zobacz jak wygląda świat poza twoją rodzinną wsią. Jeszcze jedno: podaj jakikolwiek przykład związku pomiędzy cenami wody a sponsorowaniem klubu. Piszesz o tym, jakbyś posiadał na ten temat wiedzę, więc się nią podziel. Ale interesują mnie fakty, nie podejrzenia. Czy wiesz od kiedy AQUA jest sponsorem TSP? O ile w tym czasie wzrosły ceny wody? Jaki jest związek między tymi faktami? Bez odpowiedzi na te pytania będę uważał cię za zazdrosnego, podejrzliwego ignoranta.
RafalK
2012-08-11 19:33:29
Śledzę w miarę na bieżąco jak wyglądają plany (warianty) przebudowy ul. Cieszyńskiej i mam mieszane uczucia. Uważam jednak, że zmiana jest potrzebna i każdy z pomysłów ma swoje dobre strony. Jednakże kompletnie nie rozumiem dlaczego na skrzyżowaniu Cieszyńskiej, Stawowej i Szarotki (czyli obecne rondo Niemena) nie może powstać rondo turbinowe? Miejsca jest wystarczająco dużo (w szczególności gdy przyglądniemy się jaki obszar ma zajmować "nowe" skrzyżowanie). Jeszcze gdyby sensownie go zaprojektować i zrobić każdy prawoskręt jako osobny pas to nie byłoby żadnych korków. Ludzie przejeżdżający obecnie przez to rondo zapewne nie raz przejeżdżali przez rondo na Hulance, więc problemów z poruszaniem się po ewentualnym nowym nie powinni mieć, a rozwiązanie to uważam za najlepsze. Oglądałem analizy ruchu drogowego przewidywane na 2020 rok i później - owszem największy przepływ samochodów ma być ma być na "wprost" Cieszyńską, ale jeśli wybudują tam skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną to sporo osób będzie chciała ją uniknąć i pojedzie przez os. Kopernika i Wojska Polskiego ul. Spółdzielców, a to już nie za dobra prognoza. A już pominę fakt że sygnalizacja świetlna jest bardzo "korkodajna" - jeśli już ma być sygnalizacja to mam nadzieję, że z fotokomórką reagującą na ilość przejeżdżających samochodów (tak jak skrzyżowanie Partyzantów, Andersa i Bora-Komorowskiego).
jazzbb
2012-08-31 09:54:04
Czy nie można znaleźć godnych patronów dla ulic, tylko dodawać "nowo" ? Nowopiekarka, Nowomłodzieżowa....
inwestycje
2012-08-31 10:45:23
@jazzbb - nowomowa...
2012-11-12 19:44:57
rewolucja???
Szymon
2016-08-29 14:16:27
Czy jest jeszcze możliwość dostania lub załączenia na nowo planów ? Obecne się nie otwierają.
RatujmyAleksandrowice
2016-09-02 11:00:12
@Szymon - plany można pobrać tu: http://www.mzd.home.pl/index.php?str=10&idk=21&idm=11
inwestycje
2016-09-02 11:53:46
@szymon: aktualne plany zamieszczone są na PIERWSZEJ stronie blogu
Komentarzy (46)

Stadion: budowa tuż, tuż...

  
Pozwolenie na budowę, które wydano 2 lipca jest już prawomocne. Oznacza to, że w tym tygodniu podpisana ma zostać umowa z wykonawcą - firmą Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Pierwsze prace budowlane powinny ruszyć na początku sierpnia.
2012-07-30 | Dodaj komentarz
caleb
2012-07-30 20:02:05
Nareszcie teraz tyko żeby budowa szla zgodnie z planem
Matrix
2012-07-30 20:55:39
Już się nie mogę doczekać ja to już ruszy. I pomyśleć, że gdyby nie te przepychanki na linii mieszkańcy - miasto już by dwie trybuny mogły stać.
LSR
2012-07-30 21:43:43
To rzeczywiście dobra wiadomość o rozpoczęciu budowy. Przy okazji apeluję do Pana Marka Kocjana o... tradycyjne już uraczanie nas fotograficznymi relacjami z postępu robót przy budowie stadionu.
gawel
2012-07-31 00:08:39
całe szczęście, że nie da się tej decyzji już oprotestować. Wygląda na to, że niedługo TSP będzie miało naprawdę ładny stadionik i nikt nie będzie już pisał o kurniku i temu podobne. Super, czekamy na pierwszą wbitą łopatę :-)
100% BB
2012-07-31 06:26:27
Ekstraklasa dała niesamowitego kopa promocyjnego dla naszego miasta. Z drugiej strony ten stary stadion z lekka nas ośmieszał w całym kraju, stąd dobrze, że tak sie to ostatecznie skończyło. Wiele mniejszych od nas miast przebudowuje stadiony jak Mielec czy Stalowa Wola i byłoby wstydem żeby miasto mające ekstraklasę sportowo i gospodarczo, nie potrafiło sobie poradzić z tą inwestycją.
ein
2012-07-31 08:35:26
Kop to by się tobie przydał w czaszkę. Poszukaj promocji na Barlickiego wieczorem. Co za brednie! Jestem zachwycony że polscy żule i kibole bardziej mnie szanują dzięki piłce kopanej.
trik
2012-07-31 09:08:47
@ein Poruszaj głową w prawo i w lewo. rusza tam się coś czy echo? Szkoda zresztą słów .
mm
2012-07-31 10:09:07
Ciekawe gdzie ten kop promocyjny
gawel
2012-07-31 10:44:33
Ludzie co Wy tak narzekacie, co? Nie było stadionu, źle. Będzie nowy stadion, źle!!! Ludzie dajcie spokój i cieszmy się wszyscy, że inwestycja w końcu ruszy z miejsca
inwestycje
2012-07-31 10:51:10
@gawel - jeszcze może być oprotestowana...
mhe
2012-07-31 13:58:11
Nareszcie wiadomość pochodzi z Urzędu, można wierzyć że prace się rozpoczną w zapowiadanym terminie. Mam nadzieję że czas oczekiwania na pozwolenie poświęcono na przeprojektowanie zmian uzgodnionych z mieszkańcami, żeby nie było że projekt jest w konsultacji. Czy wiadomo na jakim etapie będą burzyć opuszczone budynki przy ul. Żywieckiej?
inwestycje
2012-07-31 14:03:17
@mhe: przeprojektowanie zmian musiało być zrobione jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na budowę - inaczej taka decyzja nie mogłaby być wydana / Tak, wiadomo. Będą one burzone w 2 etapie inwestycji (przy budowie trybuny wschodniej; zakończenie do końca 5 kwartału okresu realizacji). Z: http://www.inwestycje.blog.bielsko.pl/blog_news,2143.html
ein
2012-07-31 15:06:13
A dlaczego nie jest organizowany nowy przetarg? Przecież przedmiot zamówienia uległ zmianie, jest nowe - inne pozwolenie na budowę - więc jest to zupełnie inne zamówienie. Powinien być więc nowy przetarg. Jeżeli go nie będzie każdy może odwołać się do komisji i do sądu i wygra.
Zulek
2012-07-31 15:23:51
Jest i stary dobry maruda ein. A już myślałem, że go ostatnio zatkało. Jak zwykle zaczął saczyć swój marudny jad i jak zwykle nie ma pojęcia o czy gada. Co ma barlickiego do promocji miasta? Człowieku to jest problem większości polskich miast. Puste deptaki, a większość ludzi siedzi w galeriach. Zreszta to nie tylko polski problem. Wystarczy troche poczytać o takiej Angli gdzie centra hanlowe maja juz 35 latnią historie a ni maksymalnie 10 letnia jak w Polsce. Problem sam się rozwiązał bo ludziom trochę sie te molochy znudziły. Po drugie człowieku promocja miasta, czyli w tym wypadku PR jest mierzalny. Wystarczy policzyć ile razy słowo Bielsko-Biała pojawiło sie w mediach. Takie kielce dopłcają do swojego klubu 5 mln rocznie, Pan Prezydent Lubawski już kilkukrotnie tłumaczył kieleckim zakutym łbom (takim jak Ty) że aby w mediach pojawiła się taka sama liczba sponsorowanych artykułów, trzeba by wydać trzy razy tyle. Problem polega na tym, że Ty i tacy jak Ty nie maja pojęcia co to znaczy PR. Jestem pewnien, że dla ciebie to taka sama reklama jak baner. Drogi einie skończ już z tymi twoimi wypocinami i ustaw się po zasiłek. Na całe szczeście w tym kraju jest wiecej takich co się im udało i teraz chcą swoje ciężko zarobione pieniądze wydać na rozrywkę. A z podatków które płacą chcą żeby wybudowano im stadion, a nie kolejne mieszkania dla nierobów czy dziesięcioosobowe klasy, w których Pan ein będzie wychowywał swoje latorośle.
100% BB
2012-07-31 18:15:53
Zacofanie niektótych nie zna granic. Sport, jest już dawno wpisamy w promocje nie tylko miast ale i państw. Jaka nasza piłka jest wiadomo, ale ani siatkarki BKS-u, ani siatkarze BBTS-u czy piłkarze halowi Rekordu BB, grając w eksytraklasie nie zrobią nigdy takiej promocji jak poprzez rogrywki piłki nożnej ekstraklasie. Tyle informacji przewijających się w najważnejszych mediach krajowych kiedy obok nazwy klubu wymianie sie nasze miasto nie ma żadna inna dyscyplina sporotwa w Polsce. Podbeskidzie jednym sezonem w ekstraklasie zrobiło praradoksalnie więcej niż siatkarki BKSu przez 50 lat zdobywając m.in. po drodze 8 tytułów MP. Sport to jest potęga, dlatego wielkie miasta biją sie o ekstraklasę, razem z władzami miast. Ale tłukom to wytłumaczyć nie sposób, niektórzy są zbyt tępi aby mogli to kiedykolwiek pojąć!
100% BB
2012-07-31 18:32:01
Złośliwiec ein, ma jakieś ambicje polityczne dla siebie albo dla kogoś, zapomniał jednak, że był czas na odwołnie i on już minął. Nic sie nie zmieniło, parking jak był planowany i będzie, może z innej storny ale bedzie. W Tychach musieli ogłosić nowy przetarg, ponieważ zmienili projekt stadionu poprzez likwidację parkingów podziemnych i kilka innych planowanych rowiązań na stadionie. W przypadku BB, nic sie nie dokłada do oferty ani nic sie nie obcina, wszystko jest na swoim miejscu. Konflikt dotyczył stron mieszkanców i UM w BB.
ein
2012-08-01 15:18:57
Oj, widzę że nerwy puszczają. Jakby powiedział Jan Kobuszewski: chamstwo i drobnomieszczaństwo z Panów wylazło. Oświećcie mnie wobec tego panowie mode eurowilczki i ludzie sukcesu, ale kulturalnie tym razem, co ma wspólnego ilość, jaką wspomni o naszym szacownym grodzie jakiś trzeciąrzędny komentarzyna w Polsacie Sport (bo akurat mecze Podbeskidzia chyba tylko raz czy dwa były transmitowane na innym kanale) - czyli kanałem dla zakapiorów, chłopskich filozofów i grillowo-piwnych ciemięgów - z pomyślnością i dobrym samopoczuciem normalnych mieszkańców tego miasta?
Zulek
2012-08-01 22:49:00
Panie Ein jesteś Pan durniem. To na początek. I jak piszę to z myśla o tym, że komentuje słowa durnia. Nie będę silił się na wyjście z poza kanonu drobnomieszczaństwa i chamstwa, bo mam silne przekonanie, żebyś Pan nic z tego nie zrozumiał. Mówisz Pan o "ładnym" pisaniu poczy oblewasz ludzi, którzy ogladaja polsat wiadrem pomyj. To samo pokazuje z kim rozmawiam i tłumaczy dlaczego jesteś Pan durniem. Nie będę Panu tłumaczył co ma wspólnego z czym, bo Pan nie masz pojęcia co to jest PR i marketing. Panie Ein ja mam nerwy ze stali, dlatego Pańskie głupie komentarze w żaden sposób nie wpływaja na poziom mojego ciśnienie. Należysz Pan do grupy narzekaczy i to tych, którzy tylko powtarzaja to co usłyszą od swoich guru. WIdzę już nie poraz pierwszy, że dla Pana obelgą jest słowo europejczyk i hołduje Pan poprzedniemu systemowi. Cóż tak jak już Panu napisałem poprzedni system sie skończył, a my jak Pan raczył nas nazwać eurowilczki, będziemy sie spotykać na nowym stadionie i robić hałas. :)
inwestycje
2012-08-02 02:51:13
Panowie - bez inwektyw proszę. Jeśli macie ochotę wzajemnie nazywać się chamami i durniami wymieniajcie się mejlami poza publicznym obiegiem. Myślę, że czytelnikom na prawdę nie sprawia satysfakcji czytanie komentarzy, nazwijmy je delikatnie, mało merytorycznych.
Angus
2012-08-02 07:42:00
Więc dobrze, kilka banalnych danych, znanych wszystkim i wałkowanych wielokrotnie. W 175 tys. mieście BB (stan na 2010) powstanie stadion na 15 tys. przy dotychczasowej liczbie zainteresowanych od ok. 4870 do ok. 2000. Koszt budowy ok. 105 mln złotych (dane za Wikipedią). Czyli każdy niezainteresowany piłką kopaną mieszkaniec (łącznie z dziećmi i starcami) zapłaci za boisko 616 pln. Kibice - podziękujcie! Może mi ktoś wytłumaczyć sens ekonomiczny takiej inwestycji, bo argumenty o PR i konieczność dostosowania do przepisów UEFA do mnie nie przemawiają w proporcji do ponoszonych kosztów.
ein
2012-08-02 08:10:01
Za to Pana dzieci Panie Zulugula będą żreć trawę. I to by było na tyle.
Zulek
2012-08-03 00:48:18
Od razu przepraszam Pana "inwestycje" i innych za moja polęmikę z Panem einem. Racja, że ten bolg jest świetny i nie przystaje, żeby się tu obrzucać błotkiem. Nie będę. No ale nie bym był soba gdybym nie skomentował wpisu Pana eina. Panie ein zulugula to był pewnie jeden z Pana ulubionych programów. Daje sobie rękę uciąć. A co do trawy, a niech żrą co chcą. Byle by miały kasę na bilet. Toż zaraz nam zaczna budować stadion :).
Kamil
2012-08-03 08:33:15
Ze stadionem będzie tak samo jak z halą zwaną widowiskowo-sportową, obie inwestycje warte prawie 200 mln a pożytku żadnego. Ci tak zwani euroentuzjaści są bardzo krótkowzroczni. Persony pokroju żula i reszty i jemu podobni biorący udział w dyskusji zapominają o takich kwestiach jak późniejsze utrzymanie obiektu. Jak już napisał mój poprzednik, średnio na meczu jest 5 tys widzów jak w takim razie obiekt ma sam na siebie zarabiać. Ja wiem nasz kraj zamożny jest, a Krywult ma gest, jesteśmy równorzędnymi partnerami w UE no i very important PR. Druga strona medalu całych tych inwestycji parakulturalnych i parasportowych jest tworzenie nowych stołków dla kolesi z nomenklatury. Pod płaszczykiem robienia dobrze małej rzeszy mieszkańców, skazuje się resztę populacji bielszczan na spłacanie długookresowych kredytów i taki stadion czy hala warte niby 200 mln finalnie będą kosztować 300mln, a magistrat w niedalekiej przyszłości będzie miał problem z ich spłacaniem i co wtedy ?-hura optymiści.
LSR
2012-08-03 13:24:43
Próbuję zrozumieć "troskę" wszystkich o wszystko, w tym i o spłatę długów, zobowiązań, tudzież o utrzymanie obiektów. Chwalebne to Szanowni Państwo! Nie obiektywnym jest jednak fakt, że ci "komentatorzy", "uzdrowiciele", "cudotwórcy" i "znawcy wszystkiego" nie potrafią jakoś zaproponować niczego sensownego, aby właśnie wszelkie obiekty profesjonalnie i umiejętnie utrzymać, skoro już powstaną z wielkim trudem. Liczę tu na merytoryczne wypowiedzi, bo sądzę, że specjalistów i menadżerów z prawdziwego zdarzenia nie brakuje. Nastawmy się z optymizmem na sukces i szukajmy najlepszych rozwiązań. Permanentne malkontenctwo jest jak... samospełniające się życzenie. Czy wszystkim wypowiadającym się tutaj "zależy" na... cofnięciu się w rozwoju miasta, zamiast na jego rozkwicie i dobrobycie??
Kamil
2012-08-03 20:24:25
Do LSR Inwestycje owszem ale dostosowane do potrzeb lokalnej społeczności tzn. 1) po co na 15 tys jeżeli w granicach miasta mamy 4 inne obiekty Młyńska, Sprint, Olimpijska w stanie względnym i niedoinwestowany LKS dla którego nie ma kasy, a chłopaki grają w nim dla idei w odróżnieniu od TSP gdzie na wynagrodzenia piłkarzy zrzucają się wszyscy płacąc rachunki za wodę które dziwnym trafem wzrosły w momencie kiedy sponsorem TSP stała się AQUA 2) po modernizacji rzesza kibiców i tak się nie powiększy dlaczego ? Bo ci co mieli ochotę oglądać spektakl pt mecz ligowy i tak przychodzili na niego pomimo kiepskiej infrastruktury. Czynnikami wpływającymi na frekwencje zapewne będą ceny biletów oraz to czy w przyszłości uda się TSP sprostać oczekiwaniom EK 3) na stadionie nie będzie żadnych imprez masowych gdyż w zamyśle Włodarzy mają się one odbywać na czy wokół hali W-S pod Szyndzielnią aby nie generowała ona tak dużych strat (obecnie miasto dokłada do jej utrzymania 1mln rocznie plus inne obiekty takie jak Panorama 900 tys.) 4) rozwiązaniem sytuacji byłaby modernizacja obiektu ale Sprintu tak aby optymalnie pomieścił te 7-8 tys widzów z częściowo zadaszoną widownią. Mam świadomość, iż wg niektórych remont Stadionu BKS więcej by kosztował niż budowa nowego obiektu, tu się jednak mylą, dlaczego? roboty ziemne i rozbiórkowe pochłoną co najmniej 1/4 kosztów te inwestycji Zmienię trochę Stok Dębowiec kolejna chybiona inwestycja Dlaczego, odpowiadam 1) warunki naturalne powodują iż pokrywa śniegu będzie się krótko utrzymywać 2) woda do naśnieżania czerpana będzie z sieci (niezłe koszty zapłacimy wszyscy kiedy AQUA uraczy nas nową stawka za m3 od 2013r) 3) wtedy kiedy nawet będzie temp. 1 C ( w dzień) to na Szyndzielni będzie śnieg prószył a przy ulicy Karbowej spadnie deszcz powodują oblodzenie stoku. Panowie i Panie będzie mieli najdłuższe lodowisko w EU na wys 600 m n.p.m. 4) ale co tam miasto zorganizuje targi budownictwa na Dębowcu i koszty utrzymania zwrócą się szybko no i co najistotniejsze szykuje się kilka etatów do obsługi tego kompleksu Proszę się szykować praca cze ka
Zulek
2012-08-04 01:22:18
Pan ein przy Panie Kamilu to małe piwo. Był już taki kandydat na prezydenta w sweterku co mówł, że nic nie będzię. Pan Kami chyba ten sweterek pożyczył i go ten sweterek uwiera. Z racji tego że jest to golf Panie Kamilu, to proszę go nieco ściągać niżej to przestanie uwierać główkę. A jak zacznie uwierać szyjkę to i męczarnie będą krótsze. Wypisujesz Pan głupoty ubrane w merytoryczny garnitur, ale to nadal głupory. Piszesz Pan o 5000 tysiącach widzów na stadionie, który ma 3500 pojemności. Abstrachuje od tego, że jest to Pański argument, fakt że na stadion przychodzi tylko 5000 widzów, Piszesz Pan o hali i debowcu, o jakiś cenach z kosmosu. Pan już wszystko wie Pan już znasz dokładne wyliczenia. Panie co byś Pan już nie napisał i tak zbudują i możesz se Pan przyjść i lametowac na trybunie.
stoke
2012-08-04 10:43:32
Fajnie, ze w koncu buduja, ale jak zauwazycie na wizualizacjach, projekt stadionu uwzglednia dosc lipne wsporniki przytrzymujace dach. Zaslaniaja widok znacznej czesci publicznosci - osobom, ktore siedza w ich bezposrednim sasiedztwie - na to bardzo skarzyli sie kibice w Gdyni po oddaniu tamtejszego stadionu do uzytku.
Witkowski
2012-08-04 10:48:11
@ Zulek - od kiedy Stadion Miejski ma 3500 miejsc? Jeśli już się kłócić, to chociaż na podstawie faktów. Jest tam ponad 4200 miejsc. OK?
100% BB
2012-08-04 22:20:14
No i własnie mamy kolejny przykład mądrości na forach internetowych. Przypominam że frekwencja na stadionie bedzie zalezała od cen biletów. Jeśli ceny będą adekwatne do siły i zawodników grajacych w lidze polskiej to ludzie przyjdą na stadion. Jeżeli klub bedzie odnosił cene biletów do klasy rozgrywkowej to praktycznie nigdy, kibice nie zapełnia stadionów i to nie tylko w BB! O zagospodarowaniu naszych gór, to szkoda rozwijac ten temat, ale od dziesiecioleci mieszkańcy i turyści są w szoku ze takie miasto jak BB,ma niewykorzystany potencjał wynikajacy z położenia geograficznego. Obecnie coś ruszyło w tym temacie i nie chodzi tylko o inwestycje na jedną porę roku i okazuje się że są przeciwnicy korzystania z gór na cele sportowo-rekreacyjne. Pytanie co by było gdyby miasto mogło zainwestować w Saharę i nasnieżac stok dzięki wodzie z Aquy, wolę o tym nawet nie mysleć co by powiedzieli przeciwnicy. Powiem tak, gdyby tutaj był rozwój oparty na podobiństwie anglików czy niemców ,od dawna w naszym miescie byłby stadion, nowoczesny nie na 15200 tylko na 22 tys kibiców. A gdybyśmy mieli mentalnośc Czechów albo Słowaków, nasze góry Szyndzielni i Debowca w 50-60% to byłby stoki narciarskie i inne atrakcje okołoturystyczne. Taka Gaja to by sobie mogła wtedy busz posadzić w okolicy swojego centrum zarządzania.
Piotrek
2012-08-06 07:49:33
Dziś zostanie podpisana umowa z BPBP.. Przygotowania do budowy stadionu - czyli pierwsze prace ruszą w przeciągu dwóch tygodni. Bez sensu wdawać się w marną polemikę z niektórymi forumowiczami. Dodam więc tylko od siebie, że mnie bardzo cieszy iż miasto inwestuje w infrastrukturę przeznaczoną przede wszystkim dla mieszkańców i turystów. Oprócz korzyści dla każdego, miasto dzięki temu znacznie winduje swoją pozycje w atrakcyjności regionu. Dlatego cieszę się ze tu mieszkam, bo mam coraz więcej powodów do dumy i radości, a inni do zazdrości. To wszystko z czasem przyciągnie nie tylko rzesze turystów ale i inwestorów. Ave!
kamil
2012-08-06 08:27:54
Do BB110% A na Słowacji do naśnieżania służy woda z sieci miejskich.
Luke
2012-08-06 12:12:19
Ludzie i po co tyle krzyku. Osobiście byłbym za lokalizacją stadionu w innym miejscu, ale wiem, że jest to nie realne, po drugie piłka nożna jest sportem, który mi jest całkowicie obojętny, ale gdy stadion będzie w 100% gotowy to wybiorę się na mecz, żeby po prostu zobaczyć, że jednak da się zrobić coś fajnego w naszym mieście. I mam nadzieję, że tak będzie, że nie będzie to jakaś porażka :)
Zulek
2012-08-06 15:54:36
Popierwsze łukaszu nie stawiaj krolki na z, bo moj nick to po prostu zulek. Po drugie jak pracujesz w budżetówce, to zamiast siedzieć na blogu to pracuj, bo to ja na ciebie łożę :). Po trzecie owszem mogę zaliczać się do pospolstwa, ale 300 euro to ja mam na waciki. Rozumiem, że to twoja miesięczna wyplata i razem z Panem Einem wielkość waszego wynagrodzenie was frustruje. Coż tak jak kolega tesknicie za minionym... tak jak jemu tobie też zepsuje humor - komuna nie wróci. A teraz dość już tych uszczypliwości do rzeczy. Goprowiec to mój sąsiad jakoś nie marudzi, wręcz przeciwnie się cieszy. Bo tak jak ja będzie miał bliziutko. Coż za 300 euro miesięcznie nie kupisz sobie mieszkania w okolicy. Phi nigdzie sobie nie kupisz, więc dziękuj rodzicom, że masz gdzie mieszkać:) Szyndzielnia i Dębowiec należą do sieci Natura 2000. Ale dziękki kruczkom udało się ominąć ten problem w przypadku dębowca. W przyszłości pewnie uda się to w przypadku Szyndzielni. Koszty budowy są na pewno niższe i dobrze jest od czegoś zacząć. CZy biblioteki są dochodowe? Przedszkola, żłobki, szpitale, place zabaw na osiedlach, ścieżki rowerowe, dojazdy do posesji, drogi? Czy twoim zdaniem mamy budować tylko, to co dochodowe? Jakbym szukał oszczędności to pierwsze tam gdzie ty pracujesz. Miałem praktykę na studiach w jednej państwowej instytucji. Jak was będzie o połowę mnie to wciąż was będzie za dużo. Na chopok trochę jężdże i pamiętam jak tam było 20 lat temu. Infrastruktura powstała owszem, ale pierwsze się wzięli za trasy. A po za tym co ty porównujesz. Debowiec to jest rodzinna stacja narcierska w granicach 180 tys miesta, a chopok to największy ośrodek narciarski w okolicy. Idź sobie na przerwę, za którą zapłaci pospulstwo i sobie trochę pomyśl. To nie nasza wina, że masz taką paskudną, małopłatną robotę.
Witkowski
2012-08-06 15:56:00
Podpisano, zatwierdzono: http://um.bielsko.pl/aktualnosc-2478-umowa_podpisana.html
miss sporty
2012-08-12 11:14:20
Zawsze tak jest, że malkontentów i maruderów znajdziemy na pęczki. Napiszę tylko jedną uwagę do tego Pana z budżetówki- otóż całe bielskie społeczeństwo składa się na Pana wypłatę, Pana celem i misją powinno być uszczęśliwianie mieszkańców tego miasta i dlatego uważam, że powinien Pan zamilknąć w sprawie stadionu, którego ewidentnie część mieszkańców po prostu pragnie. Tytle, więcej polemiki nie będzie....Co do stadionu to super, że miasto się rozwija, jest jednym z najbogatszych miast w kraju i dlatego cieszę się, że obiekty sportowe dostosowuje się do prestiżu miasta. Jak wspomnę sobie jak moje ukochane miasto wyglądało jeszcze 10-15 lat temu to widzę przepaść. Miasto się rozwija, powstają obwodnice, ścieżki rowerowe, remontowane jest całe miasto- super! Oby dalej podążać w tym kierunku....
do miss sporty
2012-08-12 12:05:26
Jeżeli całe Bielsko składa się na moją pensje to w takim układzie kto płaci za stadion. Ty kolego, twoi znajomi, ja, i reszta mieszkańców Bielska musi wyłożyć 750 zł na ta inwestycje. Niby mało ale korzystać z tych dobrodziejstw będzie tylko te 15 tys ludzi czyli 9% populacji miasta. Ktoś kiedyś zarzucił mi że utrzymanie bibliotek też kosztuje, a korzysta z tego mało ludzi jeżeli oglądanie tzw spektaklu sportowego ma taki sam wpływ na rozwój jednostki jak czytanie książek to gratuluje polotu. Pytanie, a jak tsp za 2, 3 może 4 sezony wyląduje z powrotem na rubieżach ekstraklasy to dalej tak gorliwie kibice będą uczęszczać na ich mecze. po 15 tys kibiców na każdym spotkaniu.
miss sporty
2012-08-13 10:08:11
przecież jak miasto buduje kanalizacje w Wapienicy to mnie też to nie powinno interesować, bo to nie moja dzielnica, tak? jak 9% mieszkańców będzie zadowolone to warto budować ten stadion. Tak samo warto budować nowe drogi, warto budować ścieżki rowerowe, warto remontować Starówkę, warto inwestować w Elektrociepłownię w Bielsku, warto wyremontować Ratusz, Teatr, Rynek, dworzec itd...to wszystko warto robić, zrobić, przerobić dla mieszkańców tego miasta, warto, bo ludzie z tego korzystają część ze stadionu, część z obwodnicy, część z nowych chodników na Grunwaldzkim, część z nowej oczyszczalni ścieków, część będzie korzystać z nowej hali pod Szyndzielnią, a część z nowego stoku na Dębowcu. Część korzysta z basenu w Mikuszowicach. I tak dalej, tak można w nieskończoność....Chodzi o to, że jak 9% naszego miasta chce stadionu to obowiązkiem ratusza jest go wybudować....takie moje zdanie....
Gumiś
2012-08-13 12:15:55
No, jakby wybudowali stadion, to wtedy dałoby się kogoś zaprosić na koncert, jak ostatnio Peter Gabriel w Oświęcimiu czy Guns'n'Roses w Rybniku. Może by się udało. Ale wy tutaj się nawzajem napinacie, stadion to stadion, super że powstanie ale po co z tej inwestycji robić takie halo, napinać się jaka to będzie promocja miasta i że w ogóle, staniemy się przez to niewiadomo jaką metropolią? :D Odkąd TSP gra w ekstraklasie to i owszem, ludzie usłyszeli o Bielsku, ale tylko tyle, że istnieje takie miasto w Polsce, i gdzie mniej więcej się znajduje. To trochę za mało by nazywać to "promocją" :D Poza tym, miasto nie wykorzystuje swojego potencjału nie od "dziesięcioleci" (szkoda że nie od stuleci albo eonów :D) ale od 20-30 lat z całą pewnością. Sahara przecież już była stokiem narciarskim. Nie wiem po co do tego dorobiać takiej pompy jakby tylko w Bielsku działy się jakieś inwestycje. Ja się bardzo cieszę że coś się dzieje, bo w końcu przede wszystkim zmiany są dla mieszkańców, prawda? :)
syneak
2012-08-15 20:10:51
jest możliwość zobaczenia nowego planu budowy ?
bk
2012-08-22 00:52:37
stadion w obecnym miejscu to paranoja: 1.Jest budowany od zera więc bez problemu może powstać w rejonie hali Dębowiec bo: jest tam dogodny dojazd był by obok hali , obok stoku rekreacyjnego Dębowca i np. przyszłego basenu na bazie dawnego aquaparku-powstało by centrum sportu.Dojazd gotowy.pełno miejsca na parkingi o 60% mniej szalikowców bo nie chciało by im się jechać ,,w pola'' , policja miała by możliwosć obserwacji przedpola i nie ma miejsca na ukrycie zadymiarzy jak w centrum miasta miedyz blokami bramami itd-jak taktycznie na wąskiej ulicy rozstawić oddziały policji w linii-nie wykonalne 2.Stadion na rychlińskiego to : głośnosć nawet do 500m od stadionu no. osiedle śródmiejskie , jak będzi np. koncert 10000 osób lub mecz to jak to wypuścić na parking znajdujacy się za skrzyżowaniem pck-żywopłotamii pójdą? , nie ma przejścia podziemnego pod Żywiecką w planie i np. drugiego parkingu na Cmentarnej gdzie jeżdzą ,,L-ki'' znów po meczu policja będzie musiała zamykać żywiecką i narażać ludzi na potrącenie. 3.Osobiscie bym to wyburzył i teren pod bloki 4-5 piętrowe osiedle. -to jest wciskanie palca w mała dziurę na siłe
Haha
2012-08-22 10:07:00
Jasne, budować w rejonie hali. Wtedy to jestem pewny że na taki stadion przyjdzie mniej osób niż teraz chodzi. Tak samo głupi pomysł był z wybudowaniem tam hali. Byłem już tam na kilku imprezach i było mało ludzi. Co z tego że ładne miejsce jak ludziom się tam nie chce wynosić z miasta.
...gość...
2012-08-26 10:17:30
a może jakieś szczegóły w sprawie budowy stadionu???
100% BB
2012-08-28 16:10:12
Z ciekawszych wiadomości dotyczących budowy stadionu, pierwszy budynek poszedł "pod skrzydła" firmy zajmującej się rozbiórkami, wyburzeniami obiektów kolidujących z inwestycją. To mnie tym bardziej cieszy, że z tego co słyszałem wyburzenia miały nastąpić od momentu realizacji etapu II budowy stadionu. Na szczęście pierwszy z obiektów już znika z mapy naszego miasta, a co ciekawe wyłączenie z użytkowania trybuny od Rychlińskiego jest spowodowane tym, że najprawdopodobniej od wrzesnia br. będzie realizowany tzw. etap III czyli budowa drugiej trybuny w miejscu tej tzw. dostawionej.
inwestycje
2012-09-17 19:19:47
Dzisiaj koło 18:00 zaczęło się wyburzanie kolejnego budynku od strony Żywieckiej - tym razem czas na budynek stojący na środku budowanej trybuny wschodniej.
co eurofrajerzy
2012-09-29 09:42:35
tsp do i ligi, a na stadion kramy warzywne zapraszamy w ramach zwrotu kosztów budowy
100% BB
2013-01-03 08:56:10
Dzięki firmie BPBP, budowa stadionu idzie pełną parą, a tymczasem po ABM Solid, który pierwotnie wygrał przetarg, pozostanie za chwilę tylko wspomnienie. Upadłośc likwidacyjna. Całe szczęście, że miasto twaro broniło inwestora, którego wyłoniło po ogłoszeniu przetargu. Stadion nie ruszyłby z miejsca wogóle, albo po 2 miesiacach firma z Tarnowa, zeszłaby z placu budowy.
Komentarzy (29)

Leszczyńska wkrótce w remoncie

  
Ogłoszono dziś przetarg na remont ponad 450-metrowego odcinka ulicy Leszczyńskiej. Nową nawierzchnię jezdni i chodników zyska fragment od skrzyżowania z ulicami Bardowskiego i Poniatowskiego do skrzyżowania z ul. Bora-Komorowskiego. Projekt nie przewiduje zasadniczej zmiany szerokości jezdni i chodników. Nawierzchnia tych ostatnich wykonana zostanie z asfaltu i z kostki betonowej. Wszystkie prace mają zostać wykonane w ciągu 75 dni od daty podpisania umowy z wykonawcą.

Jest to pierwszy etap tej inwestycji - przetarg nie obejmuje remontu drugiej części ul. Leszczyńskiej (między rondem z ul. Sempołowskiej do skrzyżowania z ulicami Bardowskiego i Poniatowskiego).

Termin składania ofert cenowych mija 10 sierpnia.

plan: „NORDA" Przedsiębiorstwo Obsługi Inwestycji Drogowych i Inżynierii Środowiska

2012-07-25 | Dodaj komentarz
nowohalcnowska.manifo.com
2012-07-25 18:21:02
Priorytet to drogi w okolicy CH reszta może poczekać.
inwestycje
2012-07-25 18:29:47
Jeszcze w tym roku prawdopodobnie ogłoszony zostanie przetarg na remont Grunwaldzkiej.
halcnowiak
2012-07-25 20:24:51
czy wiadomo coś może na temat nowohalcnowskiej, temat jest aktualny czy sprawa umarła śmiercią naturalną?
inwestycje
2012-07-25 21:47:20
Na Nowohałcnowską jeszcze trzeba będzie czekać baaardzo długo. Według planów miasta: budowa w 2015 roku, wstępne prace ziemne jesień 2014. Koszt ok. 30 mln zł.
maras49
2012-07-26 09:46:40
Jest dla mnie rzeczą zrozumiałą, że kolejne wpisy w tym artykule będą "lobbowały" swój region. Gdyby można było wyremontować w ciągu jednego sezonu wszystkie ulice w mieście - o czym byłoby tu pisać. A tak na serio to czy można gdzieś zobaczyć - choć w zarysie - koncepcję kolejności (konieczności) remontu ulic w mieście. Czy w ogóle cos takiego jest robione - chociaż na 1 - 2 lata naprzód. Chętnie bym sie zapoznał. pozdrawiam.
nowohalcnowska.manifo.com
2012-07-26 10:31:21
Brak Nowohałcnowskiej wprowadza ruch towarowy praktycznie prawie do centrum miasta, tak więc wybudowanie tej drogi leży w interesie nie tylko lokalnym.
...gość...
2012-07-26 11:07:13
dokładnie też bym chciał sie dowiedzieć jaki są priorytety w doborze kolejności remontowania dróg, bo nikomu nie ujmując sądze że Międzyrzecka powinna zostać już dawno wyremontowana zamiast kilku innych ulic które mogłyby spokojnie poczekać, w końcu to droga bardzo uczęszczana ponieważ jest to ważny dojazd do drogi krajowej prowadzącej bezpośrednio do granicy. Pomijając też ten fakt sam stan tej drogi woła o pomste do nieba i pewnie dopóki żaden urzędas sobie tam nie urwie zawieszenia nic tam prędko nie ruszy...
inwestycje
2012-07-26 15:13:05
Listy remontów dróg na kolejne lata z tego co wiem, to nie ma. / Przebudowa Międzyrzeckiej też trochę poczeka - ma być realizowana dopiero w latach 2014-2016.
...gość...
2012-07-26 16:25:00
obawiam sie tylko że do 2014 roku tą drogą raczej nie będzie sie dało jeździć...
inwestycje
2012-07-26 17:23:24
Myślę, że później niż 2014, bo MZD zacznie raczej budowy brakującego odcinka Międzyrzeckiej (wiadukt nad torami i połączenie z ul. Cieszyńską).
...gość...
2012-07-26 17:27:13
w tkim wypadku zostanie jedynie pisać petycje do rady miasta o dotacje na zakup traktora bo niczym innym po tej drodze nie będzie dało sie jeździć...
jakob
2012-07-26 18:31:08
zapytam, bo widzę, że się znacie na drogach. Leszczyńska to kiedyś główna droga na Żywiec. Jaki element zabytkowy, architektoniczny przewidział wasz miejski konserwator zabytków? Na świecie, a nawet w polskich miejscowościach stosuje się wiele takich elementów np. wjazdy do posesji robi się z kostki, ale nie z nówki tylko z kostki historycznej, zdjętej w innym miejscu miasta. Co się robi w Bielsku z taką kostką ? Można to gdzieś kupić ?
inwestycje
2012-07-26 18:48:17
Zabytkowa kostka na szczęście do tej pory była zabezpieczana. Z tego co wiem, to np. kostka z ul. Sobieskiego (odcinek od Piastowskiej do Placu Zwycięstwa) została zabezpieczona podczas przebudowy drogi i posłuży w przyszłości jako nawierzchnia ul. 1 Maja. / W niektórych przypadkach taka kostka idzie na przemiał i ląduje, jako podbudowa pod nową drogę. / Na Leszczyńskiej, pod warstwą asfaltu też jest jeszcze kostka brukowa.
Witkowski
2012-07-27 13:21:37
Chciałbym zapytać, jakie prace mają miejsce na Olimpijskiej między Komorowicką a placem Niemczyka? Zwykła kilkudniowa wymiana nawierzchni, czy coś poważniejszego? Ile może to potrwać?
inwestycje
2012-07-27 13:41:26
@Witkowski - to nawet nie są prace drogowe, lecz roboty związane z budową instalacji wodno/kanalizacyjnych przez Aquę / nie wiem, kiedy zostaną zakończone
Witkowski
2012-07-27 13:44:28
@ inwestycje Dziękuję. Mogliby jednak chociaż ogólnie określić, czy będzie to ileś dni czy bardziej ileś tygodni. Taki MZK na przykład nie wie...
inwestycje
2012-07-27 13:53:17
@Witkowski: MZK informuje, że "do odwołania"... Może w AQUA będą potrafili przybliżyć termin.
stork
2012-07-27 14:58:38
Czy wiadomo "co się dzieje" przy Żywieckiej, na przeciwko stadionu, oraz na rogu z ul. Gorkiego? Były tam rozbiórki.
dataflow
2012-07-28 09:16:30
W końcu wyremontowali ul. Architeków i Kolonia w Hałcnowie ...
artBB
2012-07-28 13:34:32
Trochę z innej beczki: Dla zainteresowanych i korzystających z usług MZK. Wiadome już jest gdzie w tym roku powstaną automaty biletowe. Mianowicie: -plac Żwirki i Wigury - kierunek Centrum, -plac Żwirki i Wigury - kierunek Mikuszowice, -ul .Piłsudskiego - kierunek Lwowska, -ul .Piłsudskiego - kierunek Dworzec PKP, -ul. Wałowa - kierunek Lwowska, -ul. Wałowa - kierunek Dworzec PKP, -ul. Cieszyńska Hulanka - kierunek Wapienica, -ul. Cieszyńska Hulanka - kierunek centrum, -ul. Piastowska Dworzec PKP - kierunek Centrum, -ul. 3-go Maja Dworzec PKP - kierunek Katowice, -ul. Warszawska Dworzec PKS - kierunek Centrum, -ul. Żywiecka os. Grunwaldzkie - kierunek Żywiec, -ul. Żywiecka os. Grunwaldzkie - kierunek Centrum, -ul. Piastowska-Sobieskiego - kierunek Centrum, -ul. Piastowska-Wyspiańskiego - kierunek Centrum, -os. Beskidzkie pętla - kierunek Lotnisko, źródło: www.mzkb-b.samorzady.pl INWESTYCJE: Pytanie do autora. Jeśli jest przetarg na "biletomaty" to czy wiadomo już coś na temat gdzie postawią nowe wiaty przystankowe? Czyli takie, które mają być wzorowane na tej nowej przy ul.Dmowskiego. Z góry dziękuję za odp...
inwestycje
2012-07-28 14:42:17
Z nowymi wiatami przystankowymi nadal jest niestety problem. Wciąż nie do końca rozwiązana jest sprawa z Fundacją Rozwoju Miasta, i z terenami, które powinny wrócić do Miasta (a tak się nie stało). Dlatego też, ciężko pisać teraz o miejscach, gdzie staną wiaty, bo najpierw trzeba wiedzieć, gdzie mogą stanąć...
artBB
2012-07-29 11:06:52
^^^ dziękuję za odpowiedz. Jednak im dłużej sprawa z przystankami trwa tym bardziej nie sprzyja to podróżnym i estetyce przystanków w mieście. Już nie mówię o problemie z likwidowanymi kioskami co negatywnie też odbija się na zadowoleniu pasażerów z dostępem do biletów. Automaty biletowe może ten problem po części rozwiążą jednak dostępność do biletów powinna być na miarę XXI w. Przykładowo: bilet zakupiony poprzez sms w komórce. :)
inwestycje
2012-07-29 11:45:15
Niestety to jest akurat skutek opieszałości sądownictwa, przez którą sprawa mocno się przedłuża. Estetykę dodatkowo psują nowe rozkłady zamontowane przez MZK na przystankach. Czy ktoś, kto je tworzył ma chociaż podstawowe wykształcenie? Mam wątpliwości. Interpunkcja jest PRZERAŻAJĄCA - każdy przecinek inaczej: http://um.bielsko.pl/uploads/pub/galp/gal_157/4892ea4983c639ac86dc3b4ec8c743de.jpg Jak można być takim ignorantem...
artBB
2012-07-29 16:15:30
^^^ Zgadzam się w 100% przecież to "coś" estetycznie, wizualnie, graficznie i stylistycznie wygląda jakby to ktoś na szybcika na kolanie montował! Mogli chociaż postarać się powiększyć same rozkłady jazdy wówczas miało by to wygląd rozkładu jazdy a dodatkowo ułatwiło by odczytanie danej linii przez np. osoby niedowidzące, starsze itp.
Angus
2012-07-30 07:26:23
O estetyce można dyskutować ( choć "de gustibus...") ale prawdę mówiąc ta nowa wiata, poza tym że nowa, to specjalnie ładniejsza od starych wiat nie jest. Po co więc MZK chce wywalać pieniądze na coś, co estetyki przystanków wiele nie poprawi?
pablo
2012-07-30 15:34:37
Proponuję skok na "drugą stronę miasta", ktoś wie może co z ul. Załocie Duże w Starym Bielsku? Szczególnie na odcinku przy zjeździe do Wapienicy? Na razie widać, że działa na tym terenie AQUA i widziałem plany rozbudowy Ul. Tańskiego przy okazji przebudowy ul. Cieszyńskiej, ale coś mi się wydaje, że Zapłocie Duże zostało pominięte w inwestycjach.
Matrix
2012-07-30 17:27:47
Rusza budowa Stadionu Miejskiego, początek prac początkiem sierpnia, koniec w 2014. Wreszcie:):):):)
Matrix
2012-07-30 17:28:39
http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88144,12220867,Rozpoczyna_sie_budowa_Stadionu_Miejskiego_w_Bielsku_Bialej_.html
jan
2012-08-01 07:53:02
ciekaw jestem kiedy urzednicy zajma sie remontem krakowskiej !!! chodniki znisczone lewa strona brak poboczy,droga wybita dziura na dziuze ,ograniczenia na oswiecim przez chalcnow caly tabor samochodow po wyzej10 ton przez lipnik krakowska juz tak glosno ze przy krakowskiej nie da sie spac nie mowiac o przejsciu na druga strone ulicy!!!!
Komentarzy (34)

Dom Handlowy Klimczok do remontu

  

Jak informuje portal beskidzka24.pl, Dom Handlowy Klimczok poddany zostanie gruntownemu remontowi. W tym momencie prowadzone są pierwsze prace związane z rewitalizacją terenu wokół sklepu. W ramach tej części prac ułożona zostanie nowa nawierzchnia z kostki brukowej, ustawione będą ławki oraz zasadzona zostanie zieleń. Dodatkowo, remont obejmnie także pasaż oraz zewnętrzne schody po obu stronach Klimczoka. Prace na zewnątrz obiektu mają się zakończyć w połowie września.

Nieestetyczna elewacja Domu Handlowego również zyska nowy wygląd. Prace przy jej remoncie prowadzone będą etapami. W tym roku odnowiona zostanie wschodnia fasada.

Pierwsze informacje o planowanym remoncie Klimczoka pojawiły się już w 2007 roku. Zakładano wówczas, że szykowana rewitalizacja od środka i z zewnątrz pochłonie około 15 mln złotych. Jednym z pojawiających się wtedy pomysłów było przykrycie galerii szklanym dachem. Czas trwania prac szacowano wówczas na 5 lat. Od tamtej pory udało się jedynie częściowo wyremontować wnętrze Klimczoka - w 2008 roku przeprowadzono prace na parterze budynku, w obrębie supermarketu PSS Społem.

2012-07-16 | Dodaj komentarz
maciek
2012-07-16 14:56:30
hell yeah! szkoda ze zakres prac nie jest wiekszy. marzylem o zupelnej przebudowie takze wewnatrz , zreszta chodzily takie sluchy (ale widac spolem nie ma kasy)
nowohalcnowska.manifo.com
2012-07-16 14:56:51
Stary Klimczok najlepiej przerobić na wielopoziomowy parking :)
100% BB
2012-07-16 15:09:35
Hmmm, najlepiej jest wtedy kiedy sie zarabia pieniądze. Cała dekada lat 90-tych to morze zysku, do okolic 2005 roku. Jednak trudniej sie takie pienadze z zysku inwestuje, przecież to zawsze taaaka "strata".
adim0828
2012-07-16 21:10:40
Witam. Mam pytanie do autora bloga. Czy wiadomo coś na temat inwestycji koło ronda na przeciwko Tesco koło ślimaka? Miało tam być CH Koniczynka czy coś podobnego, ale ostatnio znajomi mi mówią, że ma być Ikea podobno...
100% BB
2012-07-16 21:23:15
Ciekawe z tymi markatami, jak ten biznes może sie daleko posunąć w naszym miescie? Mam także pytanie odnoście inwestycji Podwale/Grażyńskiego co tam jest planowane i kto wejdzie po odejściu Lenko S.A. na te nieruchomosci i jaki będzie zakres prac i rozwiązań biznesowych?
inwestycje
2012-07-16 21:30:46
Plany na zabudowania polenkowskie to coś w formie centrum handlowo-usługowego wraz z loftami. Na razie jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić.
100% BB
2012-07-16 22:15:14
Wydaje mi sie że jak sytuacja gospodarcza w Polsce bedzie w II półroczu podobna do tej z I to owe 8 milionów zalożonego deficytu będzie wyrównane zwiększonymi wpływami podatkowymi. Chociaz nie wiem czy już w przetargach w MZD, tej kwoty nie zaoszczędzili budując taniej niż wynosił kosztorys zamawiajacego ( tegoroczne inwestycje już rozpoczete ). Stąd wynika póki co mój spokój, że kredytu nie będzie na koniec roku, pod warunkem stabilizacji w gospodarce.
100% BB
2012-07-16 22:18:41
To dotyczyło oczywiście inwestycji gminnej,. Tutaj jest o incjatywie prywatnej. Klimczoka jak i o przyszłości w centrum. A jeszcze jedno panie @ inwestycje jak sie maja sprawy z budynkiem który ma stanąc na byłym złomowisku obok Sfery 1 i 2 czyli Waga, czy jak on sie tam nazywa... Realizacja miała sie rozpocząć w roku bieżącym.
inwestycje
2012-07-16 23:06:03
Kredyt będzie zaciągnięty na 100%. W budżecie miasta przewidziano kwotę kredytu 40 mln zł! Dodatkowo, w budżecie zapisano deficyt w wysokości prawie 5 mln zł, który planuje się spłacić również kredytem. Dopiero do tej kwoty (40+5) należy doliczyć wspomniane przeze mnie 8 mln zł. Nie ma takiej możliwości, żeby nawet w przypadku dobrej koniunktury gospodarczej miasto nagle zyskało 53 mln zł. Oszczędności na inwestycjach, również nie sfinansują takiej dużej kwoty. Uniknięcie brania kredytu jest nierealne! / Co do Wagi: jeszcze niedawno trwały prace projektowe. Kiedy zaczną się budowlane? Ciężko powiedzieć.
inwestycje
2012-07-16 23:12:28
@adim0828: Ikei nie będzie na 100% - to są tzw. "wieści gminne", o których wszyscy słyszeli, tylko nikt nie potwierdził. Krążą już po B-B od dobrych kilku lat. / Koniczynki najprawdopodobniej również prędko (w ogóle) nie będzie. Z tego co mi wiadomo, to wstrzymano prace nad tym centrum handlowym. / Jeszcze takie małe sprostowanie - koło Tesco na Warszawskiej nie ma ronda, lecz jest skrzyżowanie z wyspą centralną.
CK
2012-07-16 23:55:33
Sądząc po pustych przestrzeniach i małej ilości klientów myślałem, że tylko kwestią czasu jest jak interes się sypnie, a tu proszę, nawet kasę na remont mają...Czyli moje ciche marzenie, że kiedyś Klimczok zniknie chyba nigdy się nie spełni ;)
inwestycje
2012-07-17 00:14:01
Pytanie, co lepsze? Odnowiony Klimczok, czy kolejna Sfera (3 lub 4)? Chyba tylko takie alternatywy są...
pablo
2012-07-17 10:45:13
Ja już jestem pełen obaw, jak będzie wyglądał Klimczok po remoncie, bo może wcale nie być lepiej niż teraz. No i ciekawe jaki pomysł będą mieli właściciele na zagospodarowanie powierzchni. Biorąc pod uwagę luki w wynajmie w Sferze, przeróbka Klimczoka na tradycyjne CH chyba nie wchodzi w grę.
Gumiś
2012-07-17 12:25:09
Zdecydowanie wybieram wyremontowany Klimczok niż Sfere 3-4. Już się przecież śmieją, że Bielsko w 2/3 to Sfera :D
100% BB
2012-07-17 13:24:56
No przepraszam szanowny @Gumis jeśli mają stać puste hale poprzemysłowe jak te zrujnowane w okolicach dworca PKP, to ja za takie coś dziękuje. Jeśli ktoś ma pieniądze i lubi ryzyko to owszem ma prawo cos zmienić. Skoro mają pienądze chcą inwestowac mają prawo. Rudery nic, a nic nie wnoszą do rozwoju miasta, skoro od 20 lat nie ma chętnych na zainwestowanie w tej części miasta to niech działają ci co mają chcęci i ich na to stać!
adim0828
2012-07-17 20:16:09
Inwestycje - dzięki za sprostowanie i fachową nazwę skrzyżowania. Swoją drogą cały czas są tam prowadzone jakieś prace ziemne - ciekawe co oni tam kombinują? Ja najchętniej bym widział w tej okolicy właśnie Ikeę i Obi (szczytem marzeń byłby jeszcze baumarkt), a do tego a może przede wszystkim jakieś centrum rozrywki: Imax, kryty aquapark, oceanarium z prawdziwego zdarzenia. W każdym bądź razie coś takiego, żeby Bielsko z tego słynęło - a nie tylko z CH.
Obserwator
2012-07-18 01:36:30
Ale bzdury tu niektórzy wypisują... lub są niezłymi marzycielami. Ikee, sree, baumarkty- zapomnijcie o tym. Bielsko jest 21szym lub 22gim pod względem liczby mieszkańców miastem Polski. Sklepy Ikea są w 7dmiu największych miastach i nieprędko się ten stan rzeczy zmieni.
gregof
2012-07-18 07:18:47
Za informacjami prasowymi, na prace rewitalizacyjne wokół Klimczoka inwestor chce przeznaczyć 600k PLN. Kwota nie powala, ale w dobie "kryzysu" dobre i to. Pewnie wybrukują wszystko najtanszą kostką i tyle. Przypomnę, że przebudowa Placu, na którym jest teraz fontanna z Reksiem, kosztowała 800k PLN.
Gumiś
2012-07-18 13:41:15
100%BB - zupełnie nie wiem o co ci chodzi. Przecież pisze wyraźnie że się remontują więc jakie rudery? Poza tym zamierzasz w takim razie wszystko Sferze sprzedać? (żeby chyba tylko po to by żart o Sferze w Bielsku nabrał całkiem realnych kształtów :D) Kompletnie nie rozumiem twojego toku rozumowania.
Gumiś
2012-07-18 13:49:54
Obserwator - Od jakiegoś czasu zauważam, że marzycielstwo zdecydowanie wybiegająca poza swoje możliwości to jakaś cecha charakterystyczna bielszczan :D Pamiętam, jak apropo wybudowania hali pod dębowcem, mówiono że teraz już na pewno w Bielsku będą koncerty Iron Maiden, Metallicy, Kiss, Anthrax, Slayera, Motorhead, że ta hala wystarczy :DDD W tamtych rejonach kiedyś był jakiś park wielce ochronny, co na to Gaja w ogóle? :D
maciek
2012-07-18 15:56:53
@Gumiś, niechże zrobią nawet Sferę 3,4 i 5 byly by tylko centrum doprowadzić do porzadku. Ileż mamy niedokończonych ulic, gdzie kamienica się urywa gołą ścianą - daleko szukać na rogu wałowej i barlickiego. A co do hali pod dębowcem i koncertów - koncerty będą, ale na stadionie (jak się w końcu zbuduje). Bo w Rybniku potrafią - to czemu nie u nas?
inwestycje
2012-07-18 16:47:30
@maciek: Stadion w B-B będzie tuż obok osiedla mieszkaniowego. Wątpię, aby możliwe było organizowanie tam dużych koncertów. Poza tym, obecne władze BCKu i Wydziału Kultury to jakieś nieporozumienie i wątpię, aby byli zdolni do organizacji tego typu imprez. W mieście nie organizuje się nawet zabawy sylwestrowej...
100% BB
2012-07-19 06:03:31
Ale do godz 22 chyba mają prawo sie bawić? No i nie zawsze musi przyjechać zespół z tzw. mocnym uderzeniem typu Guns N' Roses czy Aerosmith. Z drugiej strony to musi być gwiazda światowego kalibru aby na koncert przyszło minimum 15 tys ludzi, którzy zapłącą za bilet wstepu więcej niż 20 złotych. Zysk muszą miec jedni i drudzy.
Piotrek
2012-07-19 07:46:59
JAN PALONY - wiesz jakie są realia. Zanim to, zanim tamto - nikt na obecną chwilę Ci nie odpowie na pytanie 'kiedy'. Istnieje takie założenie żeby to było w tym roku, a wpływ poszczególnych zmiennych na ewentualne ruchy w terminach jest tak duży, że pewności tu nie odnajdziesz. Nikt przynajmniej głowy za to nie da. Może to być wrzesień a może też np listopad.
bachus
2012-07-19 11:30:40
Jeśli marzymy to moim zdaniem cały obszar od klimczoka, do Białej i Piłsudzkiego wyburzyć i postawic wysokiej jakości architekture mieszkalną z usługami w najniższej kondygnacji. Jeśli w centrum nie zamieszkaja ludzie a tym barzdiej z zasobniejszym portfelem to dalej popołudniami będą pustki. Chodzi jeszcze o budynki miastotwórcze stwarzające pewien klimat, przestrzeń. Polecam starą część Tychów tam czujesz że jesteś w miescie, ulice z zabudowa pierzejową, sklemy i najważniejsze wieczorami ludzie którzy tam mieszkją. A u nas osiedla rozwleczone po pagórkach....
Jacekowski1813
2012-07-20 19:25:06
Czy są jakieś informacje na temat budowy Sfery 3 na terenie między ulicami Grażyńskiego, Okrzei i Gazowniczą, przy wyjeździe z parkingu Sfery 1 ? Gdzieś mniej więcej na tym terenie. https://maps.google.pl/maps?q=bielsko+bia%C5%82a&hl=pl&ie=UTF8&ll=49.82891,19.049864&spn=0.005322,0.009645&hnear=Bielsko-Bia%C5%82a,+%C5%9Bl%C4%85skie&t=h&z=17
inwestycje
2012-07-20 19:29:15
Nie, to nie prawda - tam nie będzie Sfery III. Są pewne plany (ale nie Sfery) na adaptację budynków, które zostaną po Lenko, gdy wyprowadzi się w całości do Wilkowic.
2012-07-20 19:45:14
https://maps.google.pl/maps?q=bielsko+bia%C5%82a&hl=pl&ie=UTF8&ll=49.829713,19.049056&spn=0.001331,0.002411&hnear=Bielsko-Bia%C5%82a,+%C5%9Bl%C4%85skie&t=h&z=19 Dokładniej o ten kawałek miasta mi chodzi, zaraz obok ronda
Jacekowski1813
2012-07-20 19:46:49
Dokładnie tam gdzie teraz są jakieś parkingi, kiosk
inwestycje
2012-07-20 19:49:09
Tak, jak pisałem wyżej - nie będzie tam Sfery III.
Henryk
2012-07-23 09:33:40
@Piotrek - ale czy budowa ruszy już w sierpniu?
qwerty
2012-07-23 15:10:31
Lenko jest teraz w grupie Marma, która jest właścicielem Develop Investment, czyli spółki która wybudowała Millenium Hall w Rzeszowie. To daje jakieś myślenie o przyszłości tych terenów.
fanka IKEA
2012-08-24 09:10:07
MYŚLĘ, ŻE SUPER POMYSŁEM BYŁA BY IKEA W BIESLKU! KTO JEST ZA???? MYŚLĘ ŻE SETKI MIESZKAŃCÓW!!!:) PROSIMY O IKEA!!!!!
royal
2012-08-24 22:03:01
Wygląda na to że takie coś stanie na osiedlu Karpackim: http://www.retailnet.pl/Wspolna/Wiadomosci/2012/Sierpien/23/Retail-Park-Bielsko--prezentacja-na-Shopping-Cente.aspx

Jak podaje Gazeta Wyborcza, Starostwo Powiatowe w Cieszynie wydało pozwolenie na budowę Stadionu Miejskiego przy ul. Rychlińskiego w Bielsku-Białej.

Pozwolenie nie jest jeszcze prawomocne - od daty wydania (2 lipca) musi minąć 14 dni, aby stało się ono ważne.

W stosunku do poprzedniego, oprotestowanego projektu nowy nie przewiduje zmiany charakteru ulicy Rychlińskiego. Wcześniej, od strony bloków mieszkalnych zaprojektowano główne wejście na stadion, dwa małe parkingi dla kilkunastu samochodów, wjazd na drogę techniczną oraz zatokę dla autobusów. Wejście na stadion będzie możliwe tylko od strony ul. Żywieckiej oraz hali sportowej BKS. Prawdopodobnie, boczne boisko treningowe zostanie zamienione na plac postojowy. Dodatkowo, Urząd Miasta w podpisanym porozumieniu z mieszkańcami osiedla Grunwaldzkiego, zobowiązał się do remontu chodników i parkingów oraz stworzenia nowych terenów zielonych w rejonie ul. Rychlińskiego. W przypadku zniszczenia elewacji odnowionych bloków przy tej ulicy, wynikającej z użytkowania stadionu, Ratusz będzie miał obowiązek odświeżyć ściany zewnętrzne tych budynków.

Wizualizacje stadionu: (1), (2)
Więcej na temat stadionu czytaj tutaj: (1), (2), (3), (4), (5)

2012-07-06 | Dodaj komentarz
Ppp
2012-07-06 12:38:20
Nareszcie :)
Maciej P.
2012-07-06 13:29:33
"Dodatkowo, Urząd Miasta w podpisanym porozumieniu z mieszkańcami osiedla Grunwaldzkiego, zobowiązał się do remontu chodników i parkingów oraz stworzenia nowych terenów zielonych w rejonie ul. Rychlińskiego." Dla osób niezainteresowanych rozbudową stadionu to jest chyba jedna z nielicznych (w kontekście stadionu, rzecz jasna) dobrych wiadomości...
...gość...
2012-07-06 13:30:19
pozwolenie jest, teraz tylko pytanie kiedy ruszy budowa...
inwestycje
2012-07-06 14:18:12
jesli nie bedzie protestow dot. pozwolenia na budowe i jesli nikt nie oprotestuje wyboru wykonawcy to najwczesniej poczatkiem sierpnia
gregof
2012-07-06 15:52:19
Pozwolenie jest. Teraz nasuwa się pytanie, czy jest jeszcze kasa na to przedsięwzięcie? Myślę, że na rękę było Ratuszowi, brak pozwolenia. Najbliższe tygodnie pokażą jaką jest sytuacja. Czy BPBP będzie w stanie wybudować taki obiekt za 80,0 M Pln?
John
2012-07-06 19:01:16
Pieniądze są zarezerwowane w budżecie także nie ma obaw
gregof
2012-07-06 20:02:03
Nie wystarczy zarezerwować, trzeba je jeszcze mieć. Dochody systematycznie maleją, a wydatki rosną..
100% BB
2012-07-06 21:13:27
Właśnie kurde, znowu jest czas na odwołania. Ciekawe kto teraz zacznie rzucac kłody pod inwestycje? Jakby pozwolenia na budowę nie mozna było utajnić poza wiadomościami tylko dla zainteresownych osób, które to pozwolenie muszą otrzymać i sie ustosunkowac do niego. Żadna inwestycja w miescie nie ma takiego i nie miała takiego medialnego zainteresowania jak stadion. Czy ktos sie interesował, że miasto dostało pozwolenie na wybudowanie Wiaduktu na Wyzwolenia? Czy pozwolenie na budowę hali pod Szyndzielnią? Złośliwość i tyle w temacie. Jakby media nie mogły trzymac mordy na kłódkę! Stadion ma proste finansowanie jest rozłożony na 3 lata budzetowe. Na dzisiaj miasto moze wyłożyć na inwestycje gminne + na prawach powiatu 140-150 min pln ( bez kredytu ) przy założeniu, ze rocznie na stadion będzie potrzeba około 30 mln zł czyli 1/5 wszystkich inwestycji w mieście.
100% BB
2012-07-06 21:28:02
W przyszłym roku i latach kolejnych bedzie bardzo mało inwestycji. Jest to związane z kolejnym kryzysem gospodarczym, na świecie a także w Polsce, sektor samorzadowy i rzadowy jest tak zadłużony, ze brak inwestycji odczują firmy budowlane oraz firmy które owe materiały sprzedają. Utrzymywanie cen na obecnych poziomach będzie nierealne. Jedynym zagrożeniem jest konflikt na lini Iran-USA i niekontrolowany wzrost cen ropy= paliw.
pab
2012-07-06 23:06:38
Łatwo o zgodność w sprawach które nas nie dotyczą.Nie dziwię się ludziom ze wspólnot które protestowały jest to realne pogorszenie warunków życia i mieszkania.tym bardziej że tuż obok jest żywiecka teraz będzie stadion a za jakis czas elektrociepłownia.Idealnie pasuje to do polityki realizowanej aktualnie w centrum syf a dzielnice kwitną....
100% BB
2012-07-07 10:23:08
Bzdury, jakie pogorszenie warunków życia? Stadion w tym miejscu jest dłuzej niz zbudowano tam budynki pierwsze mieszkalne. A o ile wiadomo z powodu budowy elektrociepłowi zbudowano mieszkania dla pracowników tego zakładu. Moga znowu przyjśc takie czasy ze ci, co mieszkają w centrum miasta beda mieli 100x lepiej niż ci w dzielnicach miasta i pod lasem. Tak wiec z tym luksusem i rozkwitaniem dzielnic to bym sie nie nakręcał tak na zapas.
pab
2012-07-07 12:26:42
to ty bzdury piszesz....osiedle powstalo duzo wczesniej niz ec1.i nie było to żadne osiedle dla pracowników elektrociepłowni.było to klasyczne osiedle robotnicze ZOR.to po 1.Rozbudowa stadionu jest pogorszeniem warunków wieksza pojemność = wiekszy ruch chałas itp itd.na szczescie zmieniono komunikacje i nie jest to juz od rychlinskiego.ale i tak hałas w mieszkaniach i drgania będa.na razie mieszkanie pod tzw lasem kwitnie i zgoda moze sie to zmienic ale nie teraz a problem rozwalonego centrum jest realny i dotyczy ludzi którzy mieszkaja TERAZ i nic nie jest robione aby to poprawić
100% BB
2012-07-07 12:45:34
Nakrecasz sie gościu i to niepotrzebnie. Na ten stadion przychodziło już po 12 nawet 17 tysiecy ludzi. Proszę nie wypisuj głupot o jego rozbudowie tylko o przebudowie na nowy i dostosowaniu do wymogów dla kibiców, dziennikarzy, VIP-ów i sportowców. Ludzie przychodza na widowiska sportowe co 2 tygodnie na 2-3 godziny. Miasto poszło kilka razy na rękę mieszkancom. Zainwestowali w osiedle, zlikwidują boisko treningowe wzamian bedzie dodatkowy parking, dogadali sie z PGE, aby zmodernizowac starą elektrownię na nową z rygorystycznymi normami narzuconym przez UE. Nie chodzi o stadion jako kłopot dla ludzi. Ktoś przez ludzi może próbować ubić na tym swój własny interes. Biznes, polityka i tyle mam do powiedzenia.
pab
2012-07-07 13:33:54
jest to rozbudowa bo zwiększają ilosc miejsc.jeżeli chodzi o elektociepłownie.co ty gadasz jaki mamy interes żeby w prawie w centrum kopciła ec1.tym bardziej że teraz nie jest produkowane żadne ciepło w starej elektrociepłowni bb i całe ciepło płynie z czechowic.czemu tam nie rozbudowano w czechowicach.a była jedyna sznasa na pozbycie sie jejz bb.PKE nie chciał rozbudowy w bb ale chodził za tym prezydent i wychodzil tą idiotyczną i absurdaną decyzje.i to on jest za nią opdowiedzialny.ale to TWOJ PREZYDENT?głosowałeś na niego?Wiem o tym bo widze co myslisz i co piszesz.widać ze nie masz zielonego pojecia ani o stadoinie ani o elektrociepłowni.
Adamsky
2012-07-08 09:32:47
Chłopaki prawda leży troche po środku tego co piszecie. Stadion rzeczywiście był szybciej jak osiedle i dyskutowano juz jego ewentualne "przenosiny" na peryferia, po długiej analizie stwierdzono, że już za późno na takie rozwiązania. jest projekt, działka, wszystko w zasadzie gotowe, wydano chyba 25milionów do tej pory, więc porzucenie tego to byłaby niegospodarność! Co do EC1 ja też uważam, że rozbudowa EC2 w Komorowicach/Czechowicach byłaby dużo rozsądniejsza dla miasta niż stawianie nowego bloku w centrum. Cóż, PGE/Tauron jest prywatną firmą, "podziękować" za to należy prezydentowi. I tyle. A co do stadionu to cieszę się bardzo, że jest ta zgoda, oj budujcie panowie, budujcie, stadionik będzie piękny!
amen
2012-07-08 17:41:11
Mam nadzieję że tym razem miasto nie znajdzie już wymówki i zbuduje to co obiecało bo w świetle tego co piszecie będzie to niegospodarność, jeśli już tyle zrobiono. Dwa stadion tam był !! Więc to nie jest żadne utrudnienie dla mieszkańców. Jakby przepisy były inne i poziom PL piłki dużo wyższy i w dodatku trybun by nie wyburzono to dziś bywałoby na tej ruinie 10 000 ludzi. Trzy, jak ktoś uważa że budowa stadionu jest wyrzuceniem pieniędzy to jest po prostu zacofany na 60 lat w tył. Żyjemy w kraju gdzie dzieciom zamyka się boiska i zabrania gry w piłkę. Brak inwestycji w sport to głupota. Mamy piękne miasto i brakuje nam stadionu tak samo jak dużej hali rozrywkowej (jak np. Spodek). Brak obiektów to brak rozumu i wyobraźni. Takie obiekty budują prestiż. A niektórym ciągle tylko chodzi o to żeby nachapać się samemu kasy i spać na hajsie. Za komuny był jeden plus. Ludzie żyli dla wspólnych celów. Nowy stadion oznacza mniej nudny weekend w tym mieście gdzie od lat nawet dobra kapela nie przyjechała a jak już to dzieje się to 1 w roku. Dzisiaj jeden drugiego za złotówkę wydaną na taki stadion zabije.
ss
2012-07-08 17:46:22
Średnio w Bielsku Białej i okolicach żyje 250 000 ludzi. Liczę nawet tych co dojeżdżają z pobliskich wsi, Genralanie potencjalnych kibiców regionu śląskiego. O stadionie mówi się od chyba 5 lat = 60 miesięcy. Jeśli ktoś umie liczyć to zakładając że stadion wyniesie 80 mln zł to jest to miesięcznie kwota 5 zł 33 groszy. Jakby mi ktoś powiedział 5 lat temu że jest zbiórka to bym odżałował raz w miesięcu jedno piwo i rzucił na specjalne konto. Ludzie to jest kapitalizm !! Obudźcie się . Wszystko można zrobić nawet w oderwaniu od władzy, która już od dawna w tym systemie prawdopodobnie nie jest potrzeba albo tylko udaje że komuś służy już szczególnie społeczeństwu !!
ein
2012-07-09 08:31:39
Przeliczyłem - wychodzi po 320 zł na osobę za budowę - od niemowlaka do staruszka. A to tylko początek. Kto będzie płacił za utrzymanie stadionu? Utrzymanie takiego obiektu musi kosztować ok 7-10 mln złotych rocznie. To budżet Podbeskidzia. Podbeskidzie tego nie zapłaci. Zapłaci misto, które zedrze z nas tę kwotę w formie podwyżki podatku od nieruchomości. Ktoś chyba powinien mnie zapytać, czy mam ochotę na finansowanie takich fanaberii? A jak Podbeskidzie odpowadnie z ekstraklasy (a z tego, co się dzieje wynika, że odpadnie na 100%) to będzie ogólna katastrofa i wstyd bo stadion będzie stał pusty. Tak samo zresztą jak inne stadiony w Polsce wybudowane na euro.
inwestycje
2012-07-09 09:14:29
@ein - koszty utrzymania wzięte chyba z kosmosu, na czym opierają się te szacunki, bo wydaje mi się, że na niczym; dla przykładu utrzymanie Stadionu Narodowego w Warszawie to ok. 30 mln zł rocznie / czy szkół i basenów też mamy nie budować, bo z reguły nie są dochodowymi instytucjami / warto zamknąć przecież szkoły, bo to same koszty... - Miasto to nie komercyjne przedsiębiorstwo, które ma być nastawione na zysk finansowy
ps
2012-07-09 10:23:02
ein w pełni podzielam twoje obawy.....prelegent tego portalu tez nie wie ile to moze kosztowac ale Tobie mowi ze nie masz racji. na razie robione jest wszystko na huraaa a refleksja przyjdzie juz niestety po fakcie....kiedy np pojawia sie przywolane przez ein koszty.....
Graviter
2012-07-09 10:37:11
ein: masz bardzo prostackie podejście. Pytano Cię dwa razy czy chcesz stadion, podczas wyborów. Jeżeli głosowałeś w wyborach prezydenckich na kogoś kto stadion popiera, to nie gadaj, że nikt stadionu z Toba nie konsultował.
ts
2012-07-09 11:15:39
Do inwestycje: Masz rację miasto to nie instytucja nastawiona na zysk !! A to, że w tym kraju brakuje pieniędzy to nie wina rozwoju infrastruktury i ogólnie życia społecznego, tylko tego, że są w tym kraju władza legalnie rozkrada w świetle prawa pieniądze. Nie ma krajów biednych tylko są kraje źle zarządzane. JAK KUPUJECIE DZIECKU KLOCKI LEGO ZA 1100 zł ZESTAW TO NIE LICZYCIE ŻE JEST TO ZUPEŁNIE BEZSENSOWNY WYDATEK ? Koszty utrzymania dziecka są drogie, więc ludzie nie zakładają rodzin. A za 40 lat popatrzą dookoła i powiedzą sobie na co ja liczyłem ? Na czym chciałem oszczędzić jak teraz mam emeryturę 500 zł. Tak samo będzie z infrastrukturą. Ten stadion się rozleci i będziemy mieć drużynę w A klasie. A sport to dzisiaj, co udowodniło euro 2012 jest najlepszą wizytówką miasta jak i kraju. Szczególnie piłka nożna.
Adamsky
2012-07-09 11:30:49
...bo pewnie pan 'ein' wolałby sferę III zamiast stadionu! Eeee, tacy malkontenci zawsze się znajdą, nie należy ich słuchać, ignorować i tyle. Dokładnie, baseny, szkoły, biblioteki czy nawet MZK jest ostatnio nierentowne, to co panie 'ein', może zlikwidować w B-B komunikację miejską? I będzie po kłopocie, nie? Takie 'komercyjne' (dzikokapitalistyczne) myślenie zostaw lepiej 'ekspertom' na tvnbizness, oni mają tam orgazmy jak słupki świecą się na zielono, nam mieszkańcom natomiast daj tę cotygodniową dawkę radości w postaci emocjonującego meczu naszej ukochanej drużyny, dajBoże na nowiutkim stadionie miejskim w B-B.
zulek
2012-07-09 12:07:38
PAB to chyba Staniszewska
pab
2012-07-09 12:43:42
zimno....
ein
2012-07-09 15:27:59
Jak chcecie mieć bałwana to sobie sami za niego zapłaćcie. Nie głosowałem na nikogo. Niektórzy mają podejście do sprawy nizbyt skomplikowane: najpierw zbudujmy coś dużego i żeby było cacy, a potem się będziemy martwić co z tym zrobić. Nie jest zbyt dobrze mieć syfa, choć coś się wtedy przecież ma.
Graviter
2012-07-09 15:41:12
Jak nie glosowałeś na nikogo to teraz nie jęcz, że ktoś podejmuje za Ciebie decyzje. Jeżeli nie dorosłeś do zrozumienia systemu legislacyjno-decyzyjnego w tym kraju to zajmij się czytaniem o tym a nie pisaniem na blogach.
art
2012-07-10 11:32:46
nie głosowałeś to teraz nie płacz.
100% BB
2012-07-10 11:51:33
W kazdym mieście sa przeciwnicy jakieś inwestycji. To nic nowego, problem w tym, że często jest to podparte fatalną wiedzą na temat inwestycji i zarządzania. Naprawdę niektórzy swoimi wypowiedziami przypominają mi blondynke z dyskoteki, która chciała sie wypowiedzieć na jakiś poważny temat, bez nawet podstawowego przygotowania sie do dyskusji. Pan Adamsky, ma tutaj duzo racji. W BB, sa tysiace ludzi, którzy płacą podatki i lubia piłke nożną czy sport wogóle. Przebudowa stadionu ( byc może jeden i ostatni raz ) od 1955 roku też ma prawo być wykonana. Ludzie przychodzą na mecze, płaca duze pieniądze za bilety, karnety, muszą miec jakiś chociaż podstawowy komfort ogladania zawodów sportowych. To samo dotyczy sportowców, oraz mediów. Stadion to nie tylko zachcianki władzy, to zwyczajnie obowiązek duzych miast, zeby ludzie mieli zapewniona dobra rozrywkę na znakomitym poziomie. Jeden lubi Teatr, inny kncerty w BCK-u inny lubi sport i rozgrywki na obiektach sportowych. Konflikty ze stadionami przypominaja mi walkę ateistów z katolikami, kiedy słyszą, ze z budżetu miasta czy państwa ma być remontowany albo zbudowany jakiś obiekt sakralny majacy znaczenie dla Katolików. Jakby ci ateisci zapomnieli ze Katolicy takze płacą podtaki, tak można sie wadzić o wszystko ze wszystkimi.
100% BB
2012-07-10 12:19:22
Sprawe kosztów utrzymania stadionu można oddać w prywatne ręce. Wystarczy dobrze rozpisac przetarg aby firma która wygra, bedzie miała prawo do reklamy na stadionie na jakiś okres czasu np. 20 lat z ustaloną w ofercie ceną jaką będzie ponosił reklamodawca z tytułu całorocznej reklamy na obiekcie sportowym. Gmina wcale nie musi utrzymywać stadionu. Tak zrobiono w Lubinie oraz Warszwie Gdańsku. O ile wiadomo koszt utrzymania stadionu Korony w Kielcach wynosi około 2-3 mln złotych. Straszenie internautów sumami utrzymania stadionu na sume 7-8 mln zł ( To nie Baltic Arena w Gdansku ) jest po prawdzie kłamstwem i oszustwem, mającym na lecu wywołanie strachu o gminne pieniądze po ukończeniu budowy.
ein
2012-07-10 13:49:37
Do utrzymania takiego obiektu trzeba zatrudnić na stałe przynajmniej 20-30 pracowników na czele z dyrektorem - a jakże, zastępcą, głównym księgowym, może nawet audytorem wewnętrznym (ha ha). Licząc średnio po 3,5 tys. zł brutto na osobę daje niecały milion rocznie. Dalej trzeba wynając ochronę, oświetlić dość jednak jasnym światłem, ogrzać w zimie i odśnieżyć, zapewnić przeglądy i konserwacje urządzeń technicznych, budowli, zapłacić za sprzątanie i wywóz śmieci, zapłacić za wodę i ścieki (w tym odbiór deszczówki z olbrzymiej powierzchni) i w końcu co 3-5 lat trzeba zrobić remont. Nie wspomnę o podatkach gruntowym i od nieruchomości. Frekwencję przewiduję max 5 tys. osób na 15 meczy rocznie razy 40 zł za bilet, co daje ok. 3 mln rocznie. Z tego trzeba utrzymać klub (12-15 mln) i stadion (min.8 mln). Innych imprez raczej nie będzie tak jak w przepotwornej hali pod Szyndzielnią. Sponsorzy się wycofują. Kto będzie za to płacił? Ma ktoś pomysł?. I to wszystko po to, żeby paru kolesi mogło sobie co dwa tygodnie pokrzyceć i poobrzucać innych kolesi niewybrednymi inwektywami. Niech mi nikt nie mówi o jakichś potrzbach wyższego rzędu, które jakoby miały być zaspokajane na tym stadionie. To będzie pomnik pychy, za który będziemy płacić przez trzy pokolenia. W przyszłości kilka milionów trzeba będzie wydać żeby to rozebrać. A do lekarzy niektórych specjalności (np.kardiologa - sic!) w Bielsku czeka się kilka miesięcy, zamyka się przedszkola i szkoły, likwiduje się miejsca pracy, rozlatują się zabytkowe kamienice i nie ma mieszkań dla ubogich rodzin.
inwestycje
2012-07-10 14:50:43
@ein: Bzdura. Większość kosztów, które wymieniłeś nie wzrosną w przypadku przebudowy stadionu, względem stanu obecnego. Niektóre koszty, o których pisałeś miasto płaci samo sobie (np. podatek od nieruchomości). Notabene, będzie wynosił w praktyce tyle samo co teraz. Koszty mediów według Ciebie wzrosną - ciekawe... nie wiedziałem, że ilość produkowanych śmieci przez ludzi jest uzależniona od wyglądu stadionu. Oświetlenie murawy kosztować będzie tyle samo co teraz. / Kolejną nieprawdą są koszty utrzymania klubu - widzę totalną niewiedzę w tym zakresie. Ani TS Podbeskidzie, ani BKS Stal nie należą do miasta - miasto ma jedynie 1-procentowe udziały. Koszt utrzymania klubu nie leży po stronie miasta. Dodatkowe etaty - nie będzie powoływana żadna NOWA instytucja odpowiadająca za utrzymanie stadionu - za stadion będzie odpowiadał BBOSiR. Nie będzie nowej instytucji - nie jest potrzebnych wiele nowych etatów. / Miasto ma obowiązek zapewniać potrzeby różnego rodzaju mieszkańców - tych interesuje piłka nożna, siatkówka, koncert Krzysztofa Krawczyka czy Zadymka Jazzowa. Mnie na przykład kompletnie nie interesuje jakaś żenująca (według mnie) wystawa w BWA - pokazująca Saddama Hussajna zatopionego w szklanym basenie, czy jabłka malowane srebrzanką. Ile osób korzysta z BWA - na pewno o wiele mniej niż ze Stadionu Miejskiego. Miasto przeznacza duże pieniądze na utrzymanie i remonty BWA. Nie protestuję przeciwko temu, mimo, że pieniądze na ten cel także idą z moich podatków - jest to rzekomo "rozrywka" dla ludzi, którzy uważają siebie za wielkomiejską, rzekomo inteligentną elitę. Sądzę, że po pierwsze nie jest to rozrywka, a po drugie skrajnie prymitywna. Nie zgadzam się też z koncepcją budowy mieszkań socjalnych z moich pieniędzy - ale też nie protestuję. Miasto to społeczność, która składa się z ludzi o różnych potrzebach. Pełna zgoda, że nie wszystkie gałęzie są traktowane sprawiedliwie - np. obecne władze kompletnie ignorują propagowanie historii miasta (zaczynając od remontów kamienic, a kończąc na wspieraniu inicjatyw prohistorycznych - wydawnictw książkowych, konferencji, atrakcji hist. i wielu wielu innych. Innym zaniedbanym zadaniem miasta są inwestycje w turystykę. / Widzę u Ciebie z jednej strony podejście mocno socjalne (np. budowa mieszkań socjalnych), a z drugiej strony libertariańskie (inwestowanie tylko w to, co przynosi wymierne zyski i generuje kosztów). Ciekawy jestem, jak zapatrujesz się w budowanie przez miasto budowy dróg lokalnych (według mnie zbyt mało pieniędzy miasto na to przeznacza). Dla przykładu: zadanie pod nazwą "Przebudowa ulicy Skowronków wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Lubelską w Bielsku-Białej" kosztowało miasto 950 tys. zł. Z tej drogi będzie korzystało może ze 100 osób. Czy to słuszna inwestycja, czy według Ciebie miasto powinno wydać te 950 tys. na remont ul. Warszawskiej, a tę drogę lokalną zostawić w takim stanie, w jakim była? Przecież z ul. Warszawskiej korzysta prawie każdy bielszczanin, a o ulicy Lubelskiej czy Skowronków mało kto w ogóle słyszał. Pozdrawiam
100% BB
2012-07-10 16:40:33
Można osobie, powyżej, tłumaczyć, a on i tak swoje. Byłby problem gdbyby udziały miasta w remontach dróg loklanych, kamienic, budowie mieszkań komunalnych czy wsparciu najbiedniejszych, ich fnansowanie w BB, wynosiło w sumie 0 złotych, co roku. Wtedy bym zrozumiał, że z powodu ambicji władzy, która postawiła na stadion, tnie wszytkim od wielu lat pieniądze na inne podstawowe sprawy, a tak nie jest i gość tutaj oszukuje maksymalnie. Znowu nakręca z każdym postem coraz wyzszy koszt utrzymania stadionu, utrzymanie stadionu LegiiWarszawa, kosztuje 9 milionów gościu, a on ma ponad 32 tys miesjc siedzacych i rowiaznia komercyjne jakich w BB, nie bedzie. Nie bedzie loży dla biznesmenów, sal konferencyjnych, klubu fitnes, dyskoteki, nie bedzie żandego muzeum klubowego, z czego ma być owe 8 milionów wydatków? Człowieku ty pewnych spraw nawet nie bierałeś pod uwagę tylko cały czas jak ograniczona jednostka w kółko to samo. Stadion w BB, jest jednym z najtańszych w kraju, jego inwestycja została przygotowana nie w oparciu o cheć pokazania sie ale chodzi o spłenienie podstawowych oczekiwań i założeń licencyjnych zwiazków piłkarskich PZPN i UEFA! Zrozumiano?
ein
2012-07-11 08:26:19
Poczytajcie sobie dzisiaj na onecie jak to kilkakrotnie bogatszy Kraków będzie spłacał długi stadionowe przez 20 lat. Nie zakrzyczycie mnie. Liczby powiedzą w przyszłości swoje. Wyliczenia dotyczą oczywiście klubu, ale skoro klub nie będzie miał pieniędzy to ktoś będzie musiał dopłacić. Dopłąci miasto z powodu chorych ambicji władz. Nie chodzę do BWA. Ale miasto nie powinno promować i dotować wszystkich możliwych sfer działlności kulturalnej i sportowej. Akurat piłka nożna - zawodowa piłka nożna - powinna utrzymać się sama. Chyba że mówimy o piłce amatorskiej - ale jej nie jest potrzebny stadion z 15 tys. widzów. Dakcie sobie powiedzieć - w Bielsku ani w okolicach nie ma 15 tys. kibiców !!! Stadion będzie piusty jak wasze czerepy.
100% BB
2012-07-11 08:55:06
@ ein., widzisz człowieku jak media toba manipulują? Tanczysz jak ci inni zagrają. Przczytałeś tekst, z którego nic nie wynika. Napisane jest 5/10, Kraków od wielu lat zadłuzał sie na potrzeby różnych dużych inwestycji! Wymienione w artykule stadiony oraz przebudowa rozwiązania drogowego to tylko 3 inwestycje. W samym Krakowie, zadłużonio sie nie tylko pod infrastrukturę sportową, ale z powodów wielu inwestycji w tym unijnych, co spowodowało ze ilośc wydawanych pieniędzy od 2008 roku była znacznie większa niż wpływy z podatków i opłat. Co ty myżlisz gościu, że dziennikarz ogólnopolski przedstawi tobie z dokładnością co zrobioli w ciagu 4 lat w 760 tys mieście? Po prostu wydawali wiecej w kazdym roku niż wpływało z podatków i opłat a braki pieniędzy w budżecie wyrównywali pożyczkami! Ale, że do obciążenia miasta przyczyniło sie przebudowanie ronda Ofiar Katynia, już nie napisałeś! Tak, tak, widac ze z ciebie dobry kandydat na polityka, kombinatora, który przedstawia nam wszystko to co jest akurat dla ciebie wygodne, no i śmiesz ludziom przekazywać niedokładnie przeczytany tekst do tego bardzo słaby z pewnej gazety. Ponieważ miasto ma tak uzgdnione z bankami, ze spałatę kredytów inwestycyjnych maja zaplanowane do roku 2032.
zulek
2012-07-11 09:56:38
Po co rozmawiać z kimś takim jak ein? Koleś cytuje brednie jemu podobnych znawców. Nie ma pojęcia o zarządzaniu taką inwestycją. POdaje durne przykłady zamykanych szkół i przedszkoli. Panie ein a kto ma do tych szkół chodzić i kto za nie bedzie placil? Marzą się PAnu 16 osobowe klasy? Prosze również zerknac do statystyki Bielsko ma najlepsze wyniki z egzaminów szóstoklasistów i gimnazjalistów w wojewodztwie śląskim przy najmniejszych wydatkach na jednego ucznia! Czyli chyba dobrze zarzadzają groszem. Proszę nie bredzić o przedszkolach, bo jak tylko skończy się problem z sześciolatksmi to kilka przedszkoli padnie. Panie ein jest pan ignorantem powtarzającym wyświechtane bzdury.
100% BB
2012-07-11 09:57:45
Jeszcze dwie sprawy. Przelicz sobie gościu 3.5 mld pln / 760 tys mieszkanców ile ci wyjdzie dochodu na głowę 1 mieszkanca Krakowa, a dochody BB, 730 mln pln na 169 tys ludzi. Czy wyjdzie z tego jakaś niebotyczna różnica jak pisałeś? Dług Krakowa to 2.058 mld pln. Skoro 2 stadiony piłkarskie kosztowały 540 i 138 mln pln, znaczy, że to masz 678 mln pln. To na co Kraków pożyczył jeszcze ponad 1.38 mld zł ???!Widzisz jak łatwo twoją teorię przerobić na nie wiele wartą wypowiedź! Na tym przykładzie tobie udowodniłem, że żle przygotowane wiadomości tylko wprowadzaja w błąd opinie publiczną. Obecnie te wypociny czyta w siecie już prawie cała interentowa Polska, a komentarze w większości sa tak samo daremne jak ten artykuł!
Zulek
2012-07-11 09:59:41
... i ten przykłąd krakowa... Panie Ein a może damy przykład Gdyni i miasto to samo i stadion podonej wielkości... co teraz nie ma Pan już nic do powiedzenie... i tutaj nie chodzi o zakrzyczenie, chodzi o pokazania jak mało Pan wie
ein
2012-07-11 12:51:45
Czyli za stadion powinniśmy płacić, a za edukację naszych dzieci w przyzwoitych warunkach i na odpowiednim poziomie - nie? Ciekawy pogląd Panie Zulek. Gdyby 16-osobowe klasy były niekorzystne to dlaczego wprowadza się 10-osobowe grupy na lektoratach w liceach? Jeżeli bielskie dzieci mają dobre wyniki to z pewnością nie dzięki miejskim władzom - ośmiesza się Pan pisząc coś takiego. Prawda jest taka, że co ambitniejsza młodzież z miast prowincjonalnych, wiedząc, że nie znajdzie studiów na wysokim poziomie ani satysfakcjonującej pracy u siebie, musi konkurować z młodzieżą w dużych miastach albo za granicą. Te wyniki to efekt wyścigu szczurów dzieci i ch rodziców, a także niszczenia gospodarki lokalnej. Zamiast zachęcać inwestorów, którzy podatkami przysparzaliby dochodów, miasto buduje obiekty, które nigdy nie będą wykorzystane (vide:hala) i które przez lata będą pochłaniały niemałe pieniądze. Co do wyliczeń to nie dyskutuję o szczegółach, bo tych nikt jeszcze nie zna. Można przewidzieć jedynie ogólne skutki takich inwestycji. Jedno jest pewne - kołdra jest krótka, bo miasto jest zadłużone. A skoro tak, to należy zapewnić przede wszystkim podstawy egzystencji mieszkańców. Jak już się mieszkańcy wzbogacą, to na pewno chętnie wybudują sobie stadion albo tor wyścigów konnych. Kreków się rozwija i jako miasto wojewódzkie będzie się rozwijał. Bielsko od 20 lat się kurczy i będzie się kurczyć, jeżeli nie pozyska nowych terenów inwestycyjnych kosztem okollicznych gmin i nowych inwestycji produkcyjnych. Swoją drogą musicie być bardzo młodymi ludźmi, którzy niewiele rozumieją z otaczającego ich świata. Takie młode wilki - hę?
zulek
2012-07-11 13:21:53
Panie ein Pan jest nie reformowalny... Domyślam się do jakiej grupy Pan należy... do grupy, której nic się nie udało i winią wszystkich. Po pierwsze z Pana wywodu wynika, że miasto ulega od 20 lat stopniowej degradacji... dowody.... Bielsko od lat nalezy do czołówki miast o podobnej wielkosći, a nawet biorąc pod uwagę miasta wojedódzkie wypada na ich tle bardzo dobrze. Maist, Państwo, gmina nie jest od zapewniania ludziom podstawowych środków egzystancji, bo Pan ma na myśli dawanie kasy... Daja Pan przykład Krakowa, tam nie ma pracy nie ma firm... i konfrontuje go Pan z Bielskiem nie ró sobie Pan jaj, w Mieście jest 2,5% bezrobocie w powiecie 5% !!!! Chce Pan 10 osobowych klas to może 1 osobowe takie nauczanie bedzie najbardziej efektywne. Młode wilki nie takie młode ale nie muszą czekac aż ktoś da. Po za tym pojeździły poświecie i widzą jak on wygląda. Ludzie stąd wyjężdżają, ale jak się wyuczą i zarobią to wracają i żyją sobie w fajnym mięście będą chodzą na halę na lodowiską i będą tez chodzić na stadion.... a Pan se siedź, cytuj kretynów i narzekaj bo wszystko jest źle. A w wyborach głosuj na Staniszewską ana Ci wybuduje trochę nowych szkół.
100% BB
2012-07-11 13:38:33
Nie słyszłeś, że gmina BB, chce w mieście pozyskiwać tereny prywatne pod inwestycje? Niestety nie mamy sytuacji pdobnej do Rzeszowa, miasta, którego okalały same wsie, a gdzie owe miasto praktycznie na chama wchodziło do tych miesjcowości. BB, graniczy z 10 solidnymi gminami pow. bielskiego i aby wiekszyc granice administracyjne nie obejdzie sie zapewne bez referendum miejsowej ludności oraz musi to być zaakceptowane przez rząd RP. Droga do większania terytorium ( słuszna ) ale cieżka w realizacji. Z każdego miasta odchodzą ludzie, wyjątkiem są Wa-wa i Kraków. Natomiast wielu mieszkanców miasta, chce miec własne domy i działki, a tego samo miasto dac w nieskończonośc nie może. Po drugie kiedy otwierano w BB, przemysł włokienniczy i fiata do nas napłyneło sporo ludzi obcych, nie zwiazanych z tym miastem poza zdobyciem pracy, stąd po zachodzacych zmianach niektórzy także wyjechali w rodzinne strony albo w poszukiwaniu nowej pracy w wyuczonym zawodzie. Nie zmienia to faktu, ze budowa stadionu jest jak najbardziej bezpieczna i odpowiada finansowym możliwościom gminy. Na razie tylko 3-4 miasta beda miały obiekty w oparciu o własne możliwości finansowe. To są Bielsko-Biała, Kielce, Gliwice i Mielec. W Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Krakowie, Zabrzu, Białymstoku, Tychach poszli po bandzie, zreszta Tychy już koryguja projekt i nie wiadomo kiedy tam zbuduja stadion. Tak wiec trochę logicznego mysłenia potrzeba i zobaczenia na sprawę BB, w przekroju całego kraju.
ein
2012-07-11 13:52:58
Panie Zulek, to Pan cytujesz propagandowe dyrdymały. Każdy, kto ma oczy, to widzi. Zapytaj Pan młodych ludzi co sądzą o pozostaniu w Bielsku. Oczywiście nie tych młodych wystrzyżonych albo z tatuażami, drgawkami na dyskotekach i z kapiącą wodą z nosa, którym wszystko jedno, byle piwo było zimne, tylko takich trochę ambitniejszych. Pojeździło się za granicą i pozmywało, co? Albo może tirami się zasuwało po niekończących się autostradach? Z perspektywy zmywaka i przez szybę szoferki 16 godzin na dobę wszystko wydaje się piękne.
trik
2012-07-11 14:24:39
@ein Tych Pańskich wywodów nie da się słuchać, lepiej wogóle nie promować sportu w mieście , bez porządnej infrastruktury nie da się osiągać wyników sportowych. Taka jest cała prawda, ja jednak pojeździłem troszkę po świecie i wiem na czym to wszystko się opiera i jak wygląda, nie tak jak piszesze wulgarnie, że z szoferki czy zmywaku-takie rzeczy piszą osoby nie docenione i ograniczone umysłowo!! Z drugiej strony B-B jako jedno z nielicznych miast rozwija się w bardzo szybkim tempie. Proszę przejechać się do Włoch Grecji Portugalii i zobaczyć jak rozwijają się miasta tych Państw, Bielsko prześciga ich o głowę. Pozdrawiam!
mhe
2012-07-11 17:22:20
Dziwi mnie, jak konturowo myślą przeciwnicy stadionu. Stadion to narzędzie do ogromnej promocji miasta i sportu. Bez drużyny stadion może być kulą u nogi, dlatego myślenie musi być kompleksowe i wieloletnie, nie tylko jednego człowieka. Myślę że decydenci ds. budowy też odczuwają ryzyko, ale korzyści mogą być ogromne, na teraz nie do oceny, a straty da się policzyć. Bez ryzyka nie ma nic, a stadion to "duża" sprawa. Na tą chwilę minus jest jeden, aby podbeskidzka młodzież nie brała przykładów z chuligaństwa innych kibiców, bo jak dotąd zaobserwowałem, nawet własnych treści nie mają.
pan
2012-07-12 11:44:36
Widać ein że Pan młodzieży nie lubi. "wystrzyżonych albo z tatuażami, drgawkami na dyskotekach i z kapiącą wodą z nosa, którym wszystko jedno, byle piwo było zimne". Stadion ma być i tyle. Są rzeczy za które dzisiaj ponosi się koszty a nikt o tym nie mówi. Jak np administracja państwowa, samorządowa itp. Tu się szuka oszczędności. Stadion to przyszłość. Cały świat idzie w tym kierunku że ludzie coraz więcej będą wydawać na rozrywkę i sport. Jak ktoś tego nie widzi to dopiero nie ma oczu.
zulek
2012-07-12 12:38:06
Oj Panie Ein... Pan się zupełnie nie odnosi do tego co piszę, ale to chyba przez problemy z czytaniem i rozumieniem tekstu. Ja PAnu podałem fakty Pan się odnosi do jakiegoś głupiego tekstu, który od wczoraj krąży w internecie i podaje liszby z kosmosu, które już wielu tutaj podważyło. Jesli chodzi o młodzież to jak każda chce ruszyć w świat i go zobaczyć, zdobyczyć wykształcene, doświadczenie, poznac kulturę to normalne moje pokolenie też tak miało. I wielu znas już wróciło. Może PAn jest z tych co rodzą się, żyją i umierają w jednym miejscu, a wyjazd do Ikei w Katowicach jest wyprawą życia. Co do zmywaka... haha aleś Pan szczelił... czy to jedyna możliwość pracy po za krajem, czy może tojedyna praca do jakiej Pan by aspirował, a może cytuje Pan kolegów z internetu, którzy zawodowo sączą jad... aleś Pan jest ograniczony w swoim postrzeganiu świata, widac że się nigddzie nie było... My już inne pokolenie Panie, my nie czekamy, aż dadzą my bierzemy to co chcemy. Nie Panie ein, ani na zmywaku, ani na miotle, ani na budowie, ani w knajpie... ot zwykły buyer. Zresztą jakie to ma znaczenie, czy myjąc naczynia ktoś robi cos złego? kradnie? Panie E|in wielu co zaczynało na zmywaku może teraz przyjechać i śmiać się Panu w twarz... a Panu zostaje narzekanie i czekanie aż przyjdą i dadzą. PRL się skończył nie przyjdą :)
anty tsp
2012-07-12 19:44:49
no to pikniki będą miały lepsze krzesełka !!!
anty bks
2012-07-13 09:13:35
stadion jest nasz! CERAMED BIELSKO
snatch
2012-07-13 10:44:36
Panie Ein to moze zamiast stadionu wybudujemy jakąś bazylikę ala Licheń bedzie piknie odpustowo no i sam pan kase bedziesz musiał wykladać, na szycie magurki Jezusa z Bielska Białej postwamy to bedzie dopiero szoł...
maciek
2012-07-13 20:16:21
@100% BB: tylko kiedy to powiekszanie miasta o oscienne gminy? Nie widze niestety zadnych dzialan w tym kierunku, ba, nawet planow dzialan.
100% BB
2012-07-13 20:37:04
Bo będzie trudno. Czy myslisz, że ludzie z okolicznych miast z pow. bielskiego będa chcieli przyłączenia do BB, musiałaby być rzeczowa agrumentacja aby w referendum powiedzieli TAK! Żadne z miast pow. bielskiego mimo, że gospodarczo słabsze od BB, nie mają jakiś kłopotów natury zaglądajacego w oczy bankructwa czy niewypłacalności. Poza tym zagrożony będzie urzad powiatowy z urzędnikami ( starosta, radni pow. bielskiego ) każda gmina przejęta przez BB, to coraz mniejsze pieniądze oraz władza urzedników tego szczebla. To może być 2 powód czemu BB, nie rozrasta sie jako powierzchnia miasta ( granice administracyjne ).
pab
2012-07-13 23:04:47
Już na dzień dzisiejszy miasto BB nie jest w stanie ponieśc kosztów rozproszonej zabudowy uzbrojenia tych terenów zrobienia dróg itp itd w ogole przyłączenie do BB okolicznych wtedy wiosek teraz dzielnic było błedem patrząc na samo miasto BB.więc Panowienie gadajcie andronów że miasto BB ma "wchłonąć"okoliczne miejscowości bo to az trudno komentować.a to że nie ma terenów inwestycyjnych to jest tylko wina zupełnie kuriozalnej polityki władz że takiej strefy niema.bo wszystkie tereny w BB są zabudowane zabudowa przypominajacą śmietnik.jaką strefę mają Gliwice i umiały o to zadbać u nas to jest nie realne. i są pierwsze jaskółki negatywne oczywiście a mianowicie zakład lenko który przenosi się do wilkowic i tam buduje zakład od podstaw..bb nie potrafi zaproponować terenów na terenie miasta bo takich nie posiada bo z dośc dużej powierzchni przez lata takich terenów nie udało sie wygosporarować.
100% BB
2012-07-14 09:33:41
No i własnie dlatego jak podano w informacji gmina BB, przygotowuje się sporządzenia miajscowego zagospodarowania przestrzennego aby można było odpkupić tereny prywatne pod inwestycje. Zreszta to już dawno mówiłem ze tak trzeba zrobić ( kupować grunty prywatne stojące odłogiem ). Dzisiaj zapłacą, ale jutro i pojutrze inwestycje w zakup ziemi zwrócą się w podatkach ( PIT CIT ) od nieruchomości i działki na której ona bedzie stała. Wydaje sie że sprawa z Lenko, podziałała na urzedników niczym kubeł zimnej wody. Z drugiej strony jeśli znajdą sie inwestorzy którzy zainwestują w centrum miasta w okolicach dworca PKP, Grażyńskiego, Podwale, to odejscie Lenko, nie bedzie aż taką tragedią, ale pod warunkiem pojawienia sie nowych inwestorów.
Piotrek
2012-07-16 08:25:27
A stadion bedzie budować zwycięzca przetargu - o ile dobrze pamiętam firma z Tarnowa a nie BPBP....
100% BB
2012-07-16 08:59:42
Firma z Tarnowa upada! Miasto w tym przypadku doszukało sie haczyków ( strzał w "10" ) na działalność firmy i jej protest został swego czasu został zweryfikowany negatwnie. Rok temu akcje spółki na GPW, kosztowały w okolicach 9 złotych dzisiaj........0.61 zł. Firma plajtuje. Zamawiajacy zrywają z nią umowy, a jeden z banków wypowiedział umowę kredytową. Gdyby faktycznie ta firma weszła na plac budowy, wcześniej czy później zeszła by z niego jako bakrut, zostawiajac inwestycje w stanie niedokończonym.
inwestycje
2012-07-16 11:37:11
@Piotrek: najkorzystniejsza oferte zlozyla firma z Tarnowa, ale zwyciezca przetargu jest BPBP
100% BB
2012-07-16 11:53:27
Wlączając się do tego co napiał @ inwestycje, to fakt, ale ze strony tarnowian poszło podobno odwołanie, które zostało oddalone i nasza budowlanka dostała ostatecznie tą inwestycje.
100% BB
2012-07-16 20:04:00
Dzisiaj mija 14 dzień licząc od czasu pozwolenia na budowę 2.7.12. Co teraz, jak bedzie wyglądało dalsze postepowanie do czasu wejscia firmy na budowę?
inwestycje
2012-07-16 20:55:18
1) Musi zostać jeszcze podpisana umowa z wykonawcą (BPBP). 2) Trzeba poczekać 7 dni od momentu ogłoszenia terminu rozpoczęcia prac do wbicia pierwszej łopaty. 3) W przeciągu 30 dni od daty wydania pozwolenia na budowę można je zaskarżyć w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym.
inwestycje
2012-07-16 20:56:14
To wszystko oczywiście jeśli pozwolenie na budowę nie zostało zaskarżone.
100% BB
2012-07-16 21:19:46
1 etap inwestycji ma szanse być wybudowany bez kredytowo, wogóle jest szansa na to że inwestycje w tym stadion do roku 2014 bedą wykonane bez środków z banku. Tak przynajmniej myślę. Chyba żaden ze stadionów duzych nie powstał za gotówkę ( nie wiem jak w Kielcach) w kazdym razie w BB, jest na to spora szansa przynajmniej w tym roku. No i dzięki za informacje!
inwestycje
2012-07-16 21:28:34
Nie tak do końca - dziś już wiadomo, że w budżecie miasta pojawiła się ponad 8-mln dziura, którą nie wiadomo, jak załatać. Budżet miasta dodatkowo jest także bilansowany pożyczkami i kredytem.
ein
2012-07-17 08:17:16
A nie mówiłem?
100% BB
2012-07-17 09:14:33
Co panie @ein, a nie mówiłem. Wszystko wyjasni sie na przełomie roku 2012/13. Pamiętaj po pierwsze, że za prezydentury pana Krywulta, na 10 lat, kredyt zabrali tylko 3 razy, wtedy kiedy wydatki miasta na inwestycje wynosiły około, albo ponad 30% rocznie. To raz, dwa, obok inwestcji są także wydatki sztywne tzw. bieżące w każdym roku miasto z puli ponad 500 mln zł udaje sie zaoszczędzić sumy procentowo 4-5% do tego dochodzą jak pisałem oszczedności z ogłoszonych przetargów oraz z niewykonanych inwestycji w bieżącym roku budżetowym. Pan @inwestycje ma duzą wiedze, ale ja także śledze budżety od conajmniej 10 lat i wiele z założeń sprawdza sie na koniec roku, bo wiem jak prezydent takie budżety realizuje. Zresztą UM w BB, za 2 tygodnie opublikuje dochody i wydatki z pierwszego półrocza. Najważniejsze wskaźniki gdzie płynie najwiecej pieniędzy powinny być na wysokim procencie realizacji. Zresztą zapisany deficyt jest mniejszy niż rok temu, 2, 3 i 4 lata temu. Były takie budżety gdzie deficyt wynsił około 80 do 110 milionów złotych, co przy 8 mln pln zapisanych robi różnice prawda? Tak to wygląda panie "sensacja" że najpierw prezydent miasta zakłada możliwie najgorszy scenariusz, że wydatki trzeba bedzie zabezpieczyć duzym kredytem, potem przez cały rok jest praca polegajaca na zmniejszenu tego zapiasnego kredyty. W zeszłym roku zeszli z 80-90 mln do 44 mln na koniec roku. Tak wiec zobaczymy jak to bedzie wyglądało nie jutro, ale za 6 miesiecy.
Konrad
2012-07-17 09:17:32
Tak na marginesie, może pan @ inwestycje już powiedziec jak przeszło tzw. pozwolenie na budowę? Dzisiaj ( od daty otrzymania ) jest pierwszy dzień po jego uprawomocnieniu......
JAN PALONY
2012-07-18 07:33:06
wiadomo co z tą decyzją?
Piotrek
2012-07-18 08:25:15
Dzięki za sprostowanie Panowie. Z tego co słyszałem nie było żadnych wniosków i zaskarżeń i umowa zostaje w najbliższych dniach podpisana a prace wykonawcze mają się rozpocząć jeszcze w tym roku.
JAN PALONY
2012-07-18 09:45:00
@Piotrek piszesz niczym nasz prezydent miasta. w tym roku..każdy liczy, że budowa rozpocznie sie w sierpniu a nie te dyrdymały wieczne, że jeszcze w tym roku. @Inwestycje - mistrzu wiesz co sie dzieje z tym pozwoleniem? każdy czeka na Twój wpis Stadion - priorytet miasta Bielska-Białej
AK
2012-07-19 12:44:08
i co z tą decyzją?
100% BB
2012-07-20 08:01:12
Myslę, ze gdyby gospodarz bloga, mógł nam powiedzieć o dalszym postepowaniu w sprawie stadiou dawno by juz napisał. Widocznie są osoby albo osoba, która ogłosi to pierwsza. Natomiast pan o nikcu @inwestycje,wie jednak powiedziec tego publicznie nie może, albo w UM wpost nie powiedzeli jak wygląda sytuacja na dzień dzisiejszy. Pozostaje czekac na oficjalny komunikat ze strony Ratusza.
Piotrek
2012-07-23 07:45:45
W ostatniej gazecie ratuszowej - sam Prezydent pisze,że "niebawem rusza budowa stadionu miejskiego" - więc spokojna głowa Panowie... Wiem ze swoich źródeł, że pozostały tylko procedury czysto urzędnicze a cała sprawa jest już pewna na 100%.
inwestycje
2012-07-23 10:46:07
@Piotrek: w grudniu 2011 sam prezydent w wywiadzie w Radiu Bielsko zapewniał, że budowa ruszy już wczesną wiosną 2012...
100% BB
2012-07-23 12:02:23
Wydaje sie celowe opóźnianie budowy aby nie wydawać w tym roku więcej niż jest zapisane w budzecie, w latach 2013 i 14 będzie potrzebna suma dwukrotnie większa aby w 2014 roku pod koniec, wrzesień, październik oficjalnie oddać do użytku nowy obiekt sporotwy. Nie moga uciekać przed opinią publiczną sprawa sie rypła 9 lipca i teraz muszą w końcu wydać komunikat czy dzisiaj czy jutro nie ma to znaczenia!
Piotrek
2012-07-25 07:21:02
@inwestycje no tak ale nie wszystko wtedy przewidział, a kwestia wspólnot się trochę przeciągła. Teraz wszystko już jest jasne i sprawa jest już dużo łatwiejsza do terminowej oceny. Tak czy inaczej jest jeszcze kilka zmiennych, z których będzie wynikało co, jak i kiedy i nawet Prezydent nie jest w stanie w 100% potwierdzić konkretnej daty. Założenie jest takie, że budowa ma ruszyć najszybciej jak to będzie możliwe.
@Piotrek
2012-07-25 08:55:57
i rusza jak najszybciej od kilku lat.

Informacje:


inwestycje, Bielsko-Biała, drogi, budowa, przebudowa, przetarg, kamienice, zabytki, wiadukt, obwodnica, s69, s-69, s1, s-1, estakada, rondo, projekt, rewitalizacja, remont, projekt, plan, schemat, przebieg, mapa, rozbudowa, stadion

Archiwum:


2018
» wrzesień (2)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (1)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (2)
» styczeń (2)

2017
» grudzień (1)
» październik (4)
» wrzesień (1)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» marzec (4)
» luty (2)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» wrzesień (1)
» czerwiec (2)
» maj (1)
» kwiecień (1)
» luty (2)

2015
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (4)
» sierpień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (2)
» kwiecień (1)
» marzec (2)
» luty (1)
» styczeń (1)

2014
» grudzień (2)
» listopad (1)
» październik (1)
» wrzesień (2)
» lipiec (2)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (4)
» styczeń (3)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» październik (2)
» wrzesień (1)
» sierpień (2)
» lipiec (1)
» czerwiec (4)
» maj (2)
» kwiecień (1)
» marzec (3)
» luty (1)
» styczeń (2)

2012
» grudzień (1)
» październik (1)
» wrzesień (1)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (1)
» maj (3)
» kwiecień (3)
» marzec (7)
» luty (3)
» styczeń (2)

2011
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (2)
» wrzesień (2)
» sierpień (8)
» lipiec (1)
» czerwiec (5)
» maj (5)
» kwiecień (7)
» marzec (4)
» luty (7)
» styczeń (3)

2010
» grudzień (2)
» listopad (14)
» październik (7)
» wrzesień (8)
» sierpień (10)
» lipiec (5)
» czerwiec (21)
» maj (13)
» kwiecień (3)

Ostatnie komentarze


[Darekbb]
Szkoda że blog zdechł, zostaje skyscrapercity :(
[Janusz]
Autorze, dlaczego porzuciłeś bloga? Tęsknię.
[skyscrapper]
Dla wszystkich, którzy tęsknią za blogiem polecam forum skyscrappercity. Założyciel bloga udziela się również tam....

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 2777585
Newsów: 270
Komentarzy: 5644
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Inwestycje w Bielsku-Białej, blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała